VIDEO Tudose catre tinerii participanti la internshipul Guvernului: Afara sunt niste oameni care au afisat #rezist si dumneavoastra sunteti cu #insist de pe partea astalalta a cladirii

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 17 iulie 2017, 12:42 Actualitate | Esenţial

Mihai Tudose
Foto: Captura YouTube
Premierul Mihai Tudose le-a transmis, luni, tinerilor participanti la editia de vara a programului de internship guvernamental sa fie activi, critici, inovativi si sa insiste in a-si impune solutiile acolo unde se poate, informeaza Agerpres.

"Inteleg ca sunteti 100 din 3.200 si ceva. Nu stiu nicio o universitate, nicio facultate care sa aiba 30 pe loc si va multumesc pentru faptul ca ati insistat, pentru ca afara sunt niste oameni care au afisat #rezist si dumneavoastra sunteti cu #insist de pe partea astalalta a cladirii", a declarat Tudose, la sediul Guvernului, in deschiderea programului de internship guvernamental, editia de vara. 

"Am sa va rog sa stam mai mult de vorba cand terminati, eventual, cu cei care supravietuiesc experientei guvernamental-administrative. Nu o sa va fie usor. O sa vedeti ca lucrurile functioneaza altfel decat ar trebui de cele mai multe ori si principalul rol, scop al partii guvernamentale in ceea ce va priveste este ca dumneavoastra sa aduceti un suflu nou. Sa criticati, sa insistati, sa puneti intrebari, sa dati solutii. Sa insistati cu solutiile, acolo unde se poate. Din experienta trecuta, inteleg ca niste colegi de-ai dumneavoastra chiar au livrat niste solutii foarte bune", 

Prim-ministrul a adaugat ca le-a transmis ministrilor ca participantii la internship sa fie tratati "cel putin ca egali".

 "Meritati acest lucru. Sunteti 100 de tineri superbi care, in loc sa folositi vacanta pentru odihna sau in alte scopuri mai ludice, ati preferat sa veniti in administratie. Nu o sa va fie usor. Va sugerez sa nu fie prima intrebare la ministere sau pe unde veti fi: si noi la cat plecam acasa? Nu, stati cat puteti. Repet, sa-i sacaiti (...) pe colegii mei, inclusiv pe mine. Din fosti dumneavoastra colegi, am doi colegi noi care lucreaza (in cadrul Guvernului - n.r.) la partea de comunicare.", a spus Tudose. 



Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

8595 vizualizari

  • +24 (24 voturi)    
    Insist in prostie si hotie ! (Luni, 17 iulie 2017, 12:48)

    Idealistu [utilizator]

    Sunt singurele lucruri pe care stiti sa le faceti PSD-istilor !
    • +13 (13 voturi)    
      si ... (Luni, 17 iulie 2017, 14:07)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Idealistu

      Perfectionism?

      adica Prostia si Hotia numai la superlativ!
      Sa ne traiasca mandrete de gubernanti!
    • +12 (12 voturi)    
      dragii de ei... (Luni, 17 iulie 2017, 14:08)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui Idealistu

      imi si imaginez tinerii somnorosi, copii si nepotei ai veteranilor, plini de idei si initiative
  • +11 (13 voturi)    
    hohoho.... (Luni, 17 iulie 2017, 12:51)

    ..13 [utilizator]

    Daca au fost numai 100 asta spune ceva...
    Coana Fanica cred ca s-au straduit destul, si unii si altii. dar nu s-a putut mai mult si pace!
  • +10 (10 voturi)    
    cea fost in urma cu 1 an... (Luni, 17 iulie 2017, 13:00)

    ..13 [utilizator]

    de la min, 20
    https://www.youtube.com/watch?v=eE1vgbhK1VE
  • +20 (22 voturi)    
    total gresit (Luni, 17 iulie 2017, 13:05)

    zicsieu [utilizator]

    si noi suntem cu #insist. insist sa te cari tu si psd-ul. insist sa nu mai avem inculti si nepregatiti la guvernare. insist sa nu se mai fure. insist sa nu mai moara oameni din lipsa de pregatire a altora. insist ca hotii sa intre la puscarie. de asemeni insist sa spun ca nu sunteti mare branza.
    • -3 (5 voturi)    
      Lasa teatrul (Luni, 17 iulie 2017, 16:05)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui zicsieu

      Si eu imi doresc sa nu mai vad PSD la guvernare. De asta si insist la vot, nu la plimbari pe carosabil. Au castigat alegerile en fanfare, asa ca or sa aiba un guvern al lor patru ani de zile. Asa e corect.

      Eu iti propun sa nu mai folosesti vorbe goale. Cu pancarte haiose si retorica nu ajungem nicaieri. Pt ca nu cred c-ai tipat la Ciolos cand l-a tinut in brate pe Arafat, desi era dublu repsonsabil pt tragedia de la Colectiv si nu numai. Insisti doar cand iti convine, asa cum fac si cei la care te rastesti teatral.
      • +3 (5 voturi)    
        ba dimpotriva (Luni, 17 iulie 2017, 17:18)

        zicsieu [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

        omule esti in afara discutiei si se vede din cum au interactionat ceilalti cititori cu tine: zero. daca vrei neaparat sa stii: rezist si insist. dap asa suntem noi care credem ca prin miscari pacifiste de strada putem informa mai multa lume si putem atrage atentia asupra unor probleme musamalizate in media de cei care ne guverneaza. daca vrei sa stii mesajele alea haioase au ajuns in mai multe cancelarii si au pus un semn de intrebare asupra realitatii romanesti. tu esti revoltat iar eu nu inteleg exact de ce: ca vreau eu anumite lucruri sau ca vreau lucruri? oricum apreciez stilul tau de strut care cu capul in pamant tipa si se revolta la maxim. bafta.
        • -2 (4 voturi)    
          Tu te joci de-a revoltatul pe aici, nu eu (Luni, 17 iulie 2017, 18:10)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui zicsieu

          Iar te agati de niste plusuri sau minusuri, de parca asta ar fi recunoasterea dupa care umbli. Si vorbesti in numele unei multimi cand nu ai nimic de spus in particular. .

          Pt ca n-ai zis nimic despre observatia pe care o faceam, stii ca tot ce faci e doar specatacol lipsit de substanta.
      • +2 (4 voturi)    
        Lasa vrajeala (Luni, 17 iulie 2017, 17:48)

        blablavertical [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

        Votul nu e cec in alb si nu e deloc corect sa faca ce vor ei 4 ani de zile, pe motiv ca au castigat alegerile. Din contra, orice derapaj trebuie scos in evidenta iar cel mai bun mod de a face asta e cel pasnic.. deocamdata.
        • 0 (2 voturi)    
          Lasa fanfaronada (Luni, 17 iulie 2017, 18:23)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui blablavertical

          Daca orice derapaj ar fi trebuit sa fie scos in evidenta atunci protestati mai ales cand l-a luat Ciolos in brate pe Arafat. Nu?

          Eu inteleg foarte bine ca iesirea in strada e o ultima forma de rezistenta, atunci cand chiar nu se mai poate. Am fost si eu acolo imoptriva OUG13. Dar sa-ti faci din asta un titlu de glorie, sa te proptesi acolo cu saptamanile fara sa mai stii de ce, sa strigi impotriva CCR sau ca nu-ti place un partid care a castigat alegerile? Asta e deja o parodie. Sa auzit tot felul de aiuriti care habar nu au pe ce lume traiesc cum ameninta ei pe net cu forta strazii...
          • 0 (2 voturi)    
            esti dus (Marţi, 18 iulie 2017, 9:25)

            zicsieu [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

            am incercat sa fiu calm dar vad ca agresivitatea ta este contagioasa. calmeza-te. esti o bashica iritata. nu meriti dialog.
            • 0 (0 voturi)    
              Stegarule dac (Miercuri, 19 iulie 2017, 11:12)

              man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui zicsieu

              Mereu am raspuns cu calm, agresivitatea pe care o simti e si aia la fel de falsa ca indignarea pe care o mimezi.
  • +14 (16 voturi)    
    Parca ,in administratie se intra prin " pile"... (Luni, 17 iulie 2017, 13:07)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    ...sau nepotism.
    Sunt curios ,cati din cei 100 sunt rude cu/sau membrii psd ?!
  • +19 (19 voturi)    
    . (Luni, 17 iulie 2017, 13:18)

    theo667 [utilizator]

    Glumița e demna de un adevarat primministru cum a fost Ponta. Plagiatul nu piere, se lasa mostenire langa ficus
  • +13 (13 voturi)    
    Noii epigoni ai decadentei (Luni, 17 iulie 2017, 13:36)

    contributor.bis [utilizator]

    Vin si pleacă...Toţi la fel !
    Cine pot fi cei "30 pe un loc" în ambianţa putridă a lumii politice actuale ? Părerea mea este definitivă, deşi aş vrea să nu am dreptate.
    Când poţi să râzi (aşa cum putem auzi în înregistrarea video) la gluma cinică a unui ignar care ironizează comparând "rezistenţa" determinată a realistului implicat cu "insistenţa" mafiotului imoral, când ţi se cere, ţie, cel ce ţinteşte la o carieră la umbra politicii actuale, să fii "critic" şi "inventiv" (etc.) pentru că "la Guvern" "lucrurile functioneaza altfel decat ar trebui DE CELE MAI MULTE ORI" (majusculele îmi aparţin). Aceasta preconizează "decât" o nouă generaţie de carierişti servili de aceeaşi teapă cu Primul Ministru jetabil actual sau clonaţi după "doctorii" si penalii ce umplu culuoarele dâmboviţene cu suficienţa lor arogantă şi perpetua lor ineficacitate, asemeni unor adevărate infecţii nozocomiale parazitare ale vieţii politice a României "moderne". Trist viitor pentru o ţară muribundă...
  • +21 (21 voturi)    
    Intrebare de la tineri (Luni, 17 iulie 2017, 13:50)

    valahiandusk [utilizator]

    De unde are Dragnea bani?
  • +8 (8 voturi)    
    Or fi priceput? (Luni, 17 iulie 2017, 15:01)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Oare Dracnea si gasca lui de HOTI ciumati au pruceput ce vrea sa zica acest Twodose Plagiat?
  • +7 (9 voturi)    
    E o diferenta. (Luni, 17 iulie 2017, 15:18)

    riga crypto [utilizator]

    Cei de afara rezista pe banii lor. In timp ce astia "dinauntru", atat ministrii incompetenti cat si participantii la internship, insista pe bani publici. Ambele guverne PSD, din iarna pana acum, invata administratie si fac experimente pe banii, nervii si timpul nostru.