Dan Voiculescu a fost internat sub paza la Spitalul Universitar, urmand sa fie supus unei interventii chirurgicale

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 14 iulie 2017, 19:27 Actualitate | Esenţial

Dan Voiculescu
Foto: danvoiculescu.net
Dan Voiculescu a fost internat vineri dupa-amiaza sub paza la Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti, urmand sa fie supus unei interventii chirurgicale, afirma surse medicale, potrivit News.ro.

Surse apropiate acestuia afirma ca este vorba despre o problema digestiva.

Voiculescu, condamnat la 10 ani de inchisoare in dosarul privatizarii Institutului de Cercetari Alimentare (ICA), ar urma sa afle in 18 iulie decizia definitiva in privinta liberarii sale conditionate.

Judecatoria Sectorului 5 a decis, in 8 iunie, ca Dan Voiculescu poate fi eliberat conditionat, decizia fiind contestata de procurori. Judecatoria Sectorului 5 motiveaza decizia de liberarea conditionata a lui Dan Voiculescu aratand ca acesta "a dat dovada de staruinta in munca" prin participarea la activitati lucrative si intelectuale, a avut un comportament exemplar in conformitate cu normele institutionale si o atitudine respectuoasa fata de personalul unitatii, a participat constant la activitatile educationale, a conferentiat la dezbaterea cu tema "Stari, emotii, comportament uman si a fost recompensat de mai multe ori cu suplimentarea dreptului la pachet si vizite.

In timpul procesului, procurorul DNA a aratat ca Dan Voiculescu nu a dat dovezi temeinice de indreptare dupa ce a fost condamnat.

"Condamnatul nu indeplineste conditiile pentru liberarea conditionata. A castigat 57 de zile din munca si din elaborarea de lucrari stiintifice 330. Este o disportie vadita intre ele. Comportamentul acestuia rezulta si din concluziile comisiei din penitenciar, care a aratat ca nu indeplineste conditiile si ca scopul pedepsei nu a fost atins. In motivarea sentintei Judecatoriei Sector 5 (care a decis liberarea conditionata n.red.) nu s-a facut nicio referire la concluziile comisiei din penitenciar. Instanta nu si-a motivat inlaturarea concluziei comisiei din penitenciar care a dat aviz negativ in ceea ce priveste liberarea conditionata", a aratat procurorul DNA, care a continuat si a aratat ca in timpul detentiei Dan Voiculescu nu a avut "un comportament merituos, ci unul normal". "Condamnatul nu a achitat prejudiciul si nici macar cheltuielile judiciare catre stat", a aratat procurorul.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

6407 vizualizari

  • +14 (22 voturi)    
    Voiculescu. (Vineri, 14 iulie 2017, 19:37)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    E bolnav grav, o noua metoda a Varanului de a scapa de puscarie! Grabninica insanatosire, ca sa mai stea in puscarie!
    • +7 (15 voturi)    
      Sa se mai planga careva ... (Vineri, 14 iulie 2017, 22:40)

      TheRealGicaContra [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu1

      ... de conditiile din penitenciarele romanesti! Domnul Voiculescu a facut matul baston si acum a luat-o pe urmele domnului Lazarescu! Doar Pablo Escobar si El Chapo Guzman au mai avut sanse sa faca ocluzie intestinala in parnaie!
  • +13 (21 voturi)    
    Hm! (Vineri, 14 iulie 2017, 19:38)

    asavreau [utilizator]

    Se forțează eliberarea.Sunt convins că nu are nimic și mafia de la Universitar îi caută o boală care să necesite operație.Oprescu și amanta au ocazia să-și arate devotamentul.
  • +10 (18 voturi)    
    Cer-or (Vineri, 14 iulie 2017, 19:40)

    adrian88000 [utilizator]

    scoate din el ?!
    • +7 (15 voturi)    
      Latrina 3! (Vineri, 14 iulie 2017, 23:18)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Ce altceva poate sa iasa dint-un varan?!~
  • +11 (19 voturi)    
    Vai d mine si de mine !!!!! (Vineri, 14 iulie 2017, 19:58)

    polonyca [utilizator]

    Oare......are si vanturi ???:))))
  • +14 (22 voturi)    
    Operația anului (Vineri, 14 iulie 2017, 20:02)

    TheD [utilizator]

    Speram ca e vorba de eutanasie.
  • +12 (20 voturi)    
    Vai ce ingrijorat sint ! (Vineri, 14 iulie 2017, 20:08)

    FlorinG [utilizator]

    Guler cervical si-a pus ?
  • +13 (21 voturi)    
    In ultima sptamana a mancat numai rosii incat (Vineri, 14 iulie 2017, 20:26)

    Susufler0 [utilizator]

    nici clisma nu l-a putut ajuta, fiind astfel nevoie de o "interventie chirurgicala digestiva".

    Judecatorii care judeca contestatia DNA la hotararea prin care s-a dispus eliberarea sa conditionata trebuie insa sa stie doar ca a fost pe masa de operatie si sa se lase convinsi si de imprejurarea asta ca sa il lase in mod definitiv in libertate.

    PS. Parca ar fi asta prima cacanarie pe care o face Varanul ! ;)
  • +10 (18 voturi)    
    Hemoroizi (Vineri, 14 iulie 2017, 20:34)

    cenzuratul [utilizator]

    Sursele mele spun ca ar fi vorba de extirpare de hemoroizi. Sclavilor lui de la A3 li se pregateste terenul pentru momentul eliberarii.
  • +9 (17 voturi)    
    Dar Haita A3? (Vineri, 14 iulie 2017, 20:36)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Ar fi demonstrat ca s-a indreptat daca ar dat ordin masculului Alfa al Haitei A3 inclusiv aluia care se scalambaie in toate felurile dupa miezul noptii, sa nu mai manipuleze seara de seara cu scopul disolutiei statului de drept.
  • +9 (17 voturi)    
    o fi de la varza cu carnati (Vineri, 14 iulie 2017, 20:47)

    MarianPConstantin [utilizator]

    Parca asta declarase varanu' ca mancase in seara de dinainte de arest.
    Daca manca numai o salata, acum nu avea probleme pe la teava de esapament.
  • +8 (16 voturi)    
    Premiera Medlife (Vineri, 14 iulie 2017, 21:00)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Inca o premiera Medlife: "deoarece banii i-au stat in gat domnului Vociulescu, suferind de o problema digestiva, se va incerca prima operatie de eleminare a coruptiei direct din gene. Estimam sansele de succes de 0.05%. Desi pacientul va supravietui, nu vom putea elimina celulele cancerigene ale coruptiei si propagandei" a declarat pentru Antena domnul Doctor Scarbus Pesedinovici.
  • +5 (13 voturi)    
    o, nu (Vineri, 14 iulie 2017, 21:04)

    Non [utilizator]

    de s-ar termina cu suspansul asta cat mai curand
  • +7 (15 voturi)    
    Doar nu o sa-si consume din timpul lui liber.... (Vineri, 14 iulie 2017, 21:19)

    cartofil [utilizator]

    Cand o sa iasa de la Brutarie sa nu-si mai piarda timpul prin spitale.
  • -9 (19 voturi)    
    ce treaba are (Vineri, 14 iulie 2017, 21:53)

    xanti [utilizator]

    Cererea de eliberare cu faptul ca e bolnav .
    Sunteti mai rai decat nazistii ,presa de gestapo ce sunteti.
  • +9 (17 voturi)    
    . (Vineri, 14 iulie 2017, 22:32)

    theo667 [utilizator]

    Nu mai poate sa evacueeze , iesirea este blocata de limba lui mirciabadea
  • +10 (18 voturi)    
    se duce la Adamescu si Patriciu (Vineri, 14 iulie 2017, 22:48)

    N.S. [utilizator]

    sa joace o tabla...
    • -8 (14 voturi)    
      daca iese (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 0:08)

      xanti [utilizator] i-a raspuns lui N.S.

      Va popeste pe toti.
      • 0 (10 voturi)    
        E mare frica in indivizii astia, nu mai prididesc (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 7:54)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui xanti

        sa posteze tot felul de nerozii, adica daca s-a hotarat ca trebuie interventie chirurgicala sunt unii care spun ca de fapt este facatura!
        • +5 (9 voturi)    
          Nu traiesti in Romania? (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 10:05)

          TheRealGicaContra [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          Adu-ti aminte de Haysam, Nastase, Gigi si Giovanni Becali, Borcea, Ridzi, etc, etc, ca lista e fara sfarsit! Pe toti ii loveste boala in puscarie, afara n-au timp decat de golanii!
        • +6 (8 voturi)    
          si nea Gigi umbla cu guler la gat (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 10:18)

          N.S. [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          si a recunoscut dupa ce a iesit ca era facatura. asa ca adevarul este undeva la jumatate.
  • +6 (10 voturi)    
    Pe cand anuntul cu (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 6:57)

    John M. [utilizator]

    "dupa o lunga si grea suferinta"?!
  • +6 (10 voturi)    
    Il doare-kur pe varan (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 7:18)

    Wanheda [utilizator]

    Cica nici macar fee-urile judiciare nu le-a achitat.