Dragnea, despre ancheta DNA privind afacerea Belina: Nu se mai pune problema de anchete corecte / Bombonica a fost chemata pentru ca a fost sotia mea si e singura sa vina

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 14 iulie 2017, 14:49 Actualitate | Esenţial

Bombonica Prodana la DNA
Foto: AGERPRES
Liviu Dragnea a declarat vineri ca "nu se mai pune problema de anchete corecte" in Romania, intrebat cum comenteaza informatia ca procurorii DNA au inceput urmarirea penala in afacerea Belina fata de fostul presedinte al consiliului judetean Teleorman Adrian Gadea - locul preferat de pescuit al lui Liviu Dragnea, despre care HotNews.ro a demonstrat ca a ajuns in cele din urma la fiul liderului PSD.

"Eu inteleg ca am legatura cu tot ce se intampla in Romania", a comentat seful PSD, declarandu-se "ingrozit" de faptul ca "zeci de persoane sunt in continuare amenintate sa spuna ceva despre mine sau altcineva care a fost stabilit ca tinta judiciara de catre DNA".

"Nu se mai pune problema de anchete corecte", crede Dragnea.

El nu vede nicio problema in afacerea Belina, sustinad ca este vorba despre "un teren transferat la o autoritate publica", "cu drepturi si obligatii".

"Din moment ce s-a transferat si cu drepturi si obligatii nu inteleg unde e greseala", a continuat acesta.

Intrebat cum comenteaza faptul ca fosta sa sotie, Bombonica Dragnea, a fost chemata la audieri, liderul PSD a raspuns: "A fost chemata pentru ca a fost sotia mea si e singura sa vina, si asta nu o sa imi iert niciodata".

Dragnea a spus ca va spune" mai multe lucruri", dar nu acum, si a lansat un avertisment voalat, fara a detalia, legat de "unii" care acum ocupa "niste functii" si care, in cazul in care "cred ca eu sunt amnezic, se inseala amarnic".























4986 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Inceputul (Vineri, 14 iulie 2017, 14:59)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    sfarsitului .
    • +4 (4 voturi)    
      Definitie: O ancheta nu poate fi corecta (Vineri, 14 iulie 2017, 18:05)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

      daca il priveste pe infractorul condamnat definitiv Dragnea. Definitia va fi validata de CCR si introdusa in Constitutie. Termen de aplicare: retroactiv, de cand a inceput sa fure Dragnev.
      • 0 (0 voturi)    
        fraieru (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 18:09)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        livache se da de gol singur cu astfel de afirmatii, pentru ancheta in acest moment este o ancheta in rem care analizeaza faptele fara a aduce vreo acuza vreunei persoane, fiind normala chemarea la DNA a tuturor celor care pot ajuta la aflarea adevarului.
        ar trebui sa-l cheme si pe el. sa vedem, va refuza?
  • +14 (14 voturi)    
    Mafiot (Vineri, 14 iulie 2017, 15:04)

    LiviuV [utilizator]

    Mai are putin si o sa isi atinga si nasucul cu aratatorul.

    Ce-s cu amenintarile astea voalate? Adica Soros, servicii, binom...toti au ceva cu maretul Dragnea?

    Si el, saracul, vrea sa aplice punct cu punct din "program", dar se "rostogolesc" lucrurile aiurea, nu?
  • +13 (13 voturi)    
    tipic (Vineri, 14 iulie 2017, 15:08)

    vax-albina [utilizator]

    Dragnea amenință cu șantajul? De ce nu mă mir?
  • +15 (15 voturi)    
    Vulpoiul deja pozeaza in victima (Vineri, 14 iulie 2017, 15:14)

    IancuJianu [utilizator]

    Dar de faptul ca a nenorocit o tara intreaga fara a raspunde pentru asta, nu zice nimic?
  • +17 (17 voturi)    
    Si niciunul dintre netotii aia de reporteri (Vineri, 14 iulie 2017, 15:17)

    Susufler0 [utilizator]

    nu a stiut sau nu a avut curajul sa-l "corecteze" pe intrajudeteanul Livache spunandu-i ca DNA nu cerceteaza transferul terenului la o autoritate publica ci tocmai ce a facut in continuare acea autoritate publica cu terenul in cauza !

    PS. Dupa cum nu au avut curajul nici sa il intrebe pe cine atentioneaza el cu faptul ca nu e amnezic ?
  • -7 (11 voturi)    
    Ghinionist. (Vineri, 14 iulie 2017, 15:23)

    newlook [utilizator]

    Ghinionist.

    Daca n-ar fi fost ghinionist, primea si el pedeapsa sa fie cercetat de un coleg de birou, ca in cazul procurorului Uncheselu de la DNA, cercetat penal de colegul lui, Ghici care a fost rezultatul ?
    • +5 (5 voturi)    
      Sa se schimbe legea ! (Vineri, 14 iulie 2017, 16:56)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Sa fie cercetat (pt a nu fi discutii) de "procurorii" din PSD !

      PS. Doar sa aveti grija sa nu fie vreunul din acelasi birou cu "Dinti de Grebla" !

      PPS. Pardon, nu e cazul pt ca Livache e sef si are birou single !
      • -1 (1 vot)    
        Ai dreptate. (Vineri, 14 iulie 2017, 22:03)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Ai dreptate. Pana si tu, ca basist de frunte (basism= noaptea mintii, nu mai e apartenenta la Basescu) iti dai seama cat de tampite sunt legile astea. Da, sunt multe lucruri anormale de schimbat in domeniul Justitiei, dar vad ca Dragnea pare prins de mustata de Sistem si nu prea are curajul sa promoveze legile Justitiei.
    • +5 (5 voturi)    
      E infractor nu ghinionist (Vineri, 14 iulie 2017, 16:57)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      :-)))))
  • +5 (5 voturi)    
    HUOOOO... (Vineri, 14 iulie 2017, 15:42)

    astronaut [utilizator]

    tu mai vrei si anchete corecte , nu crezi esti prea pretentios , nu de alta dar esti un condamnat penal si suspect in alte multe '' ghidusii penale'', de unde atatea pretentii ! gata cu pacea mult aclamata du-ti crucea pana la capat !
  • +7 (7 voturi)    
    De ce minti Bolsevicule? (Vineri, 14 iulie 2017, 15:42)

    Rescator [utilizator]

    Toata Romania stie si are argumente solide ca esti un
    nenorocit de hot si de talhar,care,din nefericire ne
    influenteaza soarta.
  • +3 (3 voturi)    
    Se insala ... (Vineri, 14 iulie 2017, 18:07)

    satanae [utilizator]

    nu se inseala. Are si limba asta o ortografie.
  • +3 (3 voturi)    
    obligatii? (Vineri, 14 iulie 2017, 18:16)

    floarealbastra [utilizator]

    adica o chirie simbolica pe un teren imens ?