Mihai Gadea, replica la Dragnea, dupa ce liderul PSD a batut cu degetul in microfonul Antena 3: Impresia mea este ca va aflati dupa o criza politica majora / Rafuielile cu presa lasati-le pentru Basescu

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 11 iulie 2017, 10:47 Actualitate | Esenţial

Mihai Gadea
Foto: Captura Youtube.com
Mihai Gadea l-a sfatuit pe Liviu Dragnea sa lase rafuielile cu presa "pentru trecut si pentru Traian Basescu", dupa ce liderul PSD a batut luni cu degetul in microfonul reporterului de la Antena 3, in timp ce dadea declaratii pe holurile parlamentului, afirmand ca spera "sa fi meritat mizeria din ultimele doua zile".

Reactia lui Dragnea a venit dupa ce postul de televiziune a publicat duminica un articol in care afirma ca un magazin de pantofi de lux de pe Calea Mosilor din Bucuresti, Stefan Burdea, este detinut in acte de fiul liderului PSD in asociere cu designerul Stefan Burdea si cu Adrian Mladinoiu, fostul sofer al lui Dragnea si actual secretar de stat in noul guvern.

"Sper sa fi meritat mizeria din ultimele doua zile. Speram sa se terminat cu aceste mizerii, se pare ca nu", a comentat Liviu Dragnea.

Luni seara, Mihai Gadea a reactionat si i-a recomandat lui Dragnea sa se ocupe mai degraba de guvernare.

"Domnule Dragnea, nu ar fi mai bine sa va ocupati de guvernare? De astea, cu microfoanele, ne ocupam noi. De multi ani de zile, publicul ne prefera pe noi, de departe, pentru onestitatea si pentru faptul ca noi nu am facut niciun compromis cu nimeni. Niciodata. Inteleg ca reactia domnului Dragnea batand in microfonul Antena 3 a fost un reportaj facut de colegii mei despre niste businessuri ale fiului sau. Un club de manele de nu stiu unde din Teleorman. Bun, daca e ceva in neregula, puteti da un drept la replica. (...) Cand esti politician la putere esti supus atentiei si lupei prin care se uita presa. Impresia mea este ca aveti niste restante foarte mari fata de alegatori. Impresia mea este ca va aflati dupa o criza politica majora iar rafuielile cu presa lasati-le pentru trecut si pentru Traian Basescu", a spus Mihai Gadea, citat pe site-ul Antenei 3.


Citeste mai multe despre   






















28130 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Doi Vajnici si Veshnici Mancatori de Mushtar (Marţi, 11 iulie 2017, 10:55)

    un domn [utilizator]

    NEALIMENTAR (dar de provenienta umana) se iau la Intrecere..care mananca Mai Mult !
    • +14 (16 voturi)    
      Sa-ti spun eu cum a fost: (Marţi, 11 iulie 2017, 13:29)

      Ciobanul Bucur [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      1. Cu vreo doua ore mai inainte, haita A3 se aruncase la gatu lui Dragnea cu acuza ca nu-l determina mai repede pe Tudorel sa ceara demiterea sefei DNA. Nimic despre bataia cu degetul in microfon.
      2. In emisiunea lui, masculul Alfa al haitei a folosit gestul lui Dragnea pentru a-l ataca cu si mai multa forta, dar motivul nedeclarat era tot faptul ca nu-l determina pe Tudorel sa ceara demiterea sefei DNA.
      3. Eu spun mereu ca haita A3 e cea care determina directiile evenimentelor, asa ca ramane sa vedem cat de tare s-a speriat Dragnea de amenintarile haitei A3.
      • +16 (18 voturi)    
        eu ma intreb cat mai doarme CNA ? (Marţi, 11 iulie 2017, 13:56)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

        chiar nimic din continutul "editorial" Latrina 3 nu are legatura cu Retragerea Licentei de Emisie ? asta in idea ca OTV era mic copil vs Latrina 3 !; compartatia este asa : de ce OTV a ramas fara licenta iar Latrina 3 care INTRECE orice regula mai emite ?
      • +11 (11 voturi)    
        Plauzibil, dar am si eu o versiune (Marţi, 11 iulie 2017, 15:13)

        un-buburuz [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

        Din moment ce varanul iese din puscarie pe cont propriu (buna purtare, carti scrise, munca utila) nu prea mai are nevoie de limbricii astia. Acum, si eu daca as fi in locul lui, as face la fel:

        "vamumancur de limbrici neterminati, am suferit in puscarie in timp ce, din 2012 televiziunile mele v-au tinut la guvernare si n-ati fost in stare de nimic, tot pe judecatori m-am bazat ca sa ies mai repede, ia sa va arat io cate parale faceti fara A3"
        • +1 (1 vot)    
          am si eu o versiune (Miercuri, 12 iulie 2017, 18:03)

          pehash [utilizator] i-a raspuns lui un-buburuz

          latrinele spun ca dragnea are niste restante. probabil ca e adevarat.. nu a platit taxa de protectie si lacheii varanului intra in actiune.
  • +16 (18 voturi)    
    Hehe (Marţi, 11 iulie 2017, 11:01)

    AndreiSTG [anonim]

    Pai daca prea curatul si prea fericitul inca zace in inchisoare, musca cum poate si pe cine mai poate.
  • +22 (24 voturi)    
    i-a batut obrazul (Marţi, 11 iulie 2017, 11:05)

    Mos Andrei [utilizator]

    Vulpoiul batran Dragnea le-a batut in microfon, pentru a le aduce aminte ca sunt in aceeasi tabara: corb la corb nu-si scoate ochii.
  • +18 (22 voturi)    
    Nu fa pe desteptul (Marţi, 11 iulie 2017, 11:08)

    John M. [utilizator]

    ca o sa-ti vina si tie randul la judecata, raspopitule! Zeci de ani i-ati lins pe comunisti. Acum v-ati sucit?! De ce?! Credeti ca sunteti mai interesanti?! N-am vazut in viata mea niste jigodii mai mari ca voi: Gaina Zapacita, tu, Raspopitule, si Tembelu'...
  • +15 (19 voturi)    
    Zise Gadea (Marţi, 11 iulie 2017, 11:12)

    DeNecrezut [utilizator]

    aka Buze Dulci :))
  • +14 (18 voturi)    
    Antena3: joc de glezne poate - poate scapa Felix (Marţi, 11 iulie 2017, 11:14)

    CICEROnescu [utilizator]

    Dar nu scapa. Ghinion, vorba noului stapan de conjuctura.
  • +9 (17 voturi)    
    deci inca... (Marţi, 11 iulie 2017, 11:34)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    si acum dupa secole obsesia lui Badea a ramas base...incredibil!...acest om a ramas marcat pe viata...aici intram deja pe taramul psihiatriei
  • +5 (11 voturi)    
    Vai, (Marţi, 11 iulie 2017, 11:47)

    Cosanzeana9 [utilizator]

    precis Dragnea s-a udat in pantaloni cand a auzit replica lui Gadea...
  • +16 (20 voturi)    
    ca sa vezi!!! (Marţi, 11 iulie 2017, 12:08)

    nahir [utilizator]

    raspopitul ii da la gioale maretului pasa teleormanean.
    sa fie asta adevaratul semnal ca lui dragnea ii sunt numarate zilele in libertate? sau e un santaj, cum a mai fost? ori te pomenesti ca Soros a cumparat a3 si acum il executa?
  • +12 (18 voturi)    
    Asta !!! (Marţi, 11 iulie 2017, 12:18)

    popass [anonim]

    a ramas MARCAT pe viata de marinar .................. hahaha
  • +9 (15 voturi)    
    Dragnea nu mai asculta ordinele de la Antena 3 ? (Marţi, 11 iulie 2017, 12:20)

    Boham [utilizator]

    ceva nu e in ragulacand Antena 3 - televiziunea PSD - critica un lider PSD. Asta se poate intampla doar atunci cand acel lider nu mai asculta comenzile venite de la Antena 3 (nu Antena 3 da comenzile, ea e doar portavocea)

    DNA inca nu e sub papucul PSD, desi Antena 3 a investit ani intregi de propaganda mincinoasa impotriva DNA. Asta e marea problema ?
  • +8 (14 voturi)    
    ... (Marţi, 11 iulie 2017, 12:21)

    student88 [anonim]

    ?! Gadea, dar cum iti permiti ?
  • +10 (16 voturi)    
    A ajuns sa il puna la punct, (Marţi, 11 iulie 2017, 12:33)

    Susufler0 [utilizator]

    dar ce zic eu, pur si simplu "sa i-o traga", un sparc nevolnic precum Gadea !

    Asta inseamna ca jupanul judetean cu veleitati de om politic de anvergura nationala si internationala, nu mai impresioneaza pe nimeni.

    In curand, cred ca si baronii pesedaci or sa inceapa sa-l puna la punct, pt ca santajul cu "nu va dau bani pt judet daca nu ziceti ca mine", nu o sa mai tina. Dragnea nu-si poate permite sa ingreuneze dpdv financiar viata vreunui judet cu baron semnificativ (cum ar fi Oprisan), pt ca risca un razboi intern.

    PS. Si deja situatia PSD este de rahat !

    PPS. Revenind, apreciez ca in urmatoarele doua-trei zile Livache o sa-si bage mintile in cap in ceea ce priveste relatia sa cu Latrina 3 !

    PPS. "Victime colaterale" : B 1 TV ; Ieri, cu ochii la Latrine, confuzat l-a cam criticat toata ziua pe Livache si a uitat de clientii traditionali : opozitia si Kovesi !
  • -4 (16 voturi)    
    basescu (Marţi, 11 iulie 2017, 12:48)

    bobyrou [utilizator]

    iti dai seama ce ciuda au pe basescu daca zi de zi la el se gandeste. Nu degeama l-am votat pe Basescu si PMP-ul.
  • +6 (12 voturi)    
    Circ ieftin sau de-adevaratelea? (Marţi, 11 iulie 2017, 12:49)

    ionelutu [utilizator]

    Se pare ca de ceva timp Antena 3 are o pozitionare ceva mai critica fata de PSD. Imaginile cu Liviu Dragnea batand cu indignare in microfonul reporterului de la Antena 3 pare desprinsa din filmele SF. Nu reusesc sa-mi ascund o nedumerire: o fi de-adevaratelea sau este mai degraba praf in ochi din partea Antenei 3, in incercarea de a se infatisa pe o pozitie echidistanta din punct de vedere politic si, vezi Doamne, chiar critica cu Liviu Dragnea. Stiu ca par un carcotas fara argumente, dar impresia mea este ca avem de-a face cu un circ ieftin jucat de ambele tabere dar care confera Antenei 3 o credibilitate sporita in singura batalie adevarata pe care o duce: cu DNA si cu justitia in general. Si-au dat seama cei de la Antena 3 ca PSD este piatra de moara ce-i atarna de gat in lupta impotriva DNA? Se mimeaza oare conflictul pentru a ajunge la scopul dorit de ambele tabere, si anume distrugerea justitiei?
  • +5 (9 voturi)    
    :)) (Marţi, 11 iulie 2017, 13:01)

    I [utilizator]

    Azi e canicula. Basescu e de vina! :)) o sa fie multi care chiar o sa creada.
  • +12 (14 voturi)    
    Ce DNA, DIICOT, etc? (Marţi, 11 iulie 2017, 13:07)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Ce DNA, DIICOT, etc?
    Acolo durează luni/ani până strâng probe, dovezi, martori, etc.
    La A3 i se face judecata și i se dă verdictul în mai puțin de o emisiune! E jale de dragnea dacă a ajuns în gura lor! Nu mai are drum de întoarcere! :)
  • +7 (9 voturi)    
    :) (Marţi, 11 iulie 2017, 13:24)

    Xorciser [utilizator]

    Data viitoare o sa le faca semnul cu nasucul :)
  • +9 (9 voturi)    
    Topaiala ticalosilor (Marţi, 11 iulie 2017, 13:33)

    viorel256 [utilizator]

    Drept multumire pt. ca Antena3 a mancat dejectiile de la ferma de minciuni a lui Draknea& Motocicleanu, corifeul smecheropungas PSD le-a dat cu flitul tragandu-i de urechi pe ziaristii vidanjori3. Multa dezamagire, tristete pe mutrele inegrite de suparare ale sclavoziaristilor3. O sa vina de la racoare Varanul si el nemultumit ca Latrina3 nu a produs destula ticalosie. In orice caz, in curand, o noua cisterna cu laturi pestilentiale voiculesciene soseste spre degustare si hranirea TVAntena3.
  • +2 (2 voturi)    
    Ha-ha! (Marţi, 11 iulie 2017, 21:09)

    marki [utilizator]

    „De multi ani de zile, publicul ne prefera pe noi, de departe, pentru onestitatea si pentru faptul ca noi nu am facut niciun compromis cu nimeni. Niciodata.”
    Publicul Mocirlei 3, să ne-nțelegem :) :)