Romania va gazdui anul viitor Summitul 'Initiativei celor Trei Mari'

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 6 iulie 2017, 13:38 Actualitate | Esenţial

Donald Trump si Klaus Iohannis
Foto: Facebook - Klaus Iohannis
Romania va gazdui in 2018 Summitul ''Initiativei celor Trei Mari'', potrivit unor surse oficiale citate de Agerpres.

UPDATE: Presedintele Klaus Iohannis a confirmat ca summitul va fi gazduit de Romania anul viitor.

Sursele mentionate au precizat ca presedintele Klaus Iohannis a propus joi, la Summitul 'Initiativei celor Trei Mari' (Baltica - Adriatica - Neagra), care se desfasoara la Varsovia, ca urmatoarea reuniune sa aiba loc, anul viitor, la Bucuresti.

Toti liderii prezenti la Summitul de la Varsovia au fost de acord cu propunerea lui Klaus Iohannis, au aratat sursele oficiale.

'Presedintele Romaniei a subliniat ca valoarea adaugata a acestei initiative poate consta in capacitatea sa de a contura proiecte concrete de interconectare, in special in domeniile transporturi si energie', au afirmat sursele citate.

Presedintele Klaus Iohannis participa joi, la Varsovia, alaturi de lideri din alte 12 state, la Summitul ''Initiativei celor Trei Mari''. Presedintele SUA, Donald Trump, participa in calitate de invitat special.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

6575 vizualizari

  • +20 (24 voturi)    
    hehe (Joi, 6 iulie 2017, 13:59)

    liviu_ [utilizator]

    poate avem noroc si fac infarct badea si gadea
    • 0 (0 voturi)    
      Od morza do morza, vechea idee poloneză. (Vineri, 7 iulie 2017, 1:47)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Poate de data asta iese cum trebuie, dacă se implică și România.
  • -35 (37 voturi)    
    Intalnirea de la Varsovia. (Joi, 6 iulie 2017, 15:06)

    Theros [utilizator]

    Asa dezinformare, manipulare si pupincurism nu am vazut in viata mea si am trait destule episode naroade. Dati poza cu paratul de presedinte , care chiar crede ca este sef de stat , din timpul vizitei in SUA , cand a fost chemat sa i se aduca la cunostinta ca trebuie sa incheie mandatul mai repede. De asemenea i s-a spus sa o demita pe kovesi .Nu trebuie sa faca nimeni infarct , decat cei CARE NUU AU SENTIMENTE AUTENTIC PATRIOTICE ROMANESTI!!!!
    • +17 (21 voturi)    
      ai auzit ce zice SUA (Joi, 6 iulie 2017, 15:34)

      Crist y [anonim] i-a raspuns lui Theros

      cum ca sunt multumiti de activitatea lui Kovesi? E recenta, nu stiu daca se difuzeaza si pe postul pe care-l urmaresti....
    • +15 (19 voturi)    
      Halatu' (Joi, 6 iulie 2017, 15:40)

      RenikiRem1 [anonim] i-a raspuns lui Theros

      Da' halatu', cat e halatu'?
    • +11 (15 voturi)    
      uau ce nationalism ai, (Joi, 6 iulie 2017, 16:05)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Theros

      Ia orienteaza-te spre est,
      In poza se vad doi presedinti cum dau mina , eu nu vad pupaturi dorsale.

      La hoti le este frica de LCK ,... de ce oare ?
    • +11 (13 voturi)    
      Tu ai sentimente autentice rusesti cumva? (Joi, 6 iulie 2017, 16:12)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Theros

      Bahice adica?
  • +17 (21 voturi)    
    Bravo Iohannis ! (Joi, 6 iulie 2017, 16:23)

    pro_bono [utilizator]

    Din ce in ce mai activ in politica externa. Imi place !
    • -12 (18 voturi)    
      Activ! Asa zic si eu ca trebuie sa fie! (Joi, 6 iulie 2017, 16:44)

      cenzuratul [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

      Ca orice barbat, de altfel.

      Stai linistit ca nu Iohannis a tras sforile. Trump dicteaza ce se intampla. Iar Trump inteleg ca nu va prea place voua, ca e un "white cis male", reprezentat al "patriarhiei", cel pentru care societatea e astfel creata incat el sa fie opresorul ce-i exploateaza pe restul.
      • +7 (11 voturi)    
        Tot frustrat ? (Joi, 6 iulie 2017, 19:21)

        pro_bono [utilizator] i-a raspuns lui cenzuratul

        Asta ai inteles tu din politica externa ? Trump ordona si Iohannis executa ? Nu-i de mirare atunci ca ai ajuns sa crezi in toate conspiratiile idioate. Pana si la acest articol de politica externa tu iti exhibi obsesiile legate de homosexuali. Stai linistit ca nu atenteaza nimeni la fundul tau, desi vad ca asta e una dintre fricile tale.