Inspectia Judiciara a CSM a declansat oficial controalele la DNA si Parchetul General

de RH     HotNews.ro
Luni, 3 iulie 2017, 14:20 Actualitate | Esenţial

Lucian Netejoru
Foto: Agerpres
Inspectorul sef al Inspectiei Judiciare de pe langa CSM a semnat ordinele pentru inceperea controalelor privind eficienta manageriala la Parchetul General si DNA, potrivit unui comunicat al institutiei.

Inspectorul sef Lucian Netejoru a stabilit obiectivele controalelor si componenta echipelor de inspectori judiciari.

Concluziile rapoartelor de control vor fi inaintate Sectiei pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation: Ce trebuie sa faci pentru a beneficia de cei 200.000 lei disponibili prin programul StartUp Nation si pentru a-ti dezvolta afacerea

Ai primit un acord de acceptare in programul StartUp Nation. Care sunt urmatorii pasi? Cu ce costuri te vei confrunta pentru a te putea folosi de acesti bani? Mai intai trebuie sa pui in practica ideea de business castigatoare, iar apoi sa iti cresti afacerea. Pentru asta ai nevoie, in primul rand, de clienti noi, strategii adaptate la nevoile pietei si de un ochi atintit permanent asupra propriei afaceri si asupra pozitionarii tale in cadrul unei oferte adesea variate.

7964 vizualizari

  • -48 (72 voturi)    
    Dna Kovesi, va plac decaparea? (Luni, 3 iulie 2017, 14:25)

    cenzuratul [utilizator]

    Cine decapeaza, de decapare va muri.
    • +14 (26 voturi)    
      Esti naiv rau de tot ! (Sau, ma rog, postac !) (Luni, 3 iulie 2017, 15:21)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui cenzuratul

      Din insasi titlul tematicii de fond a controlului, "Verificarea activitatii manageriale..." ar trebui sa-ti dai seama ca finalul nu va fi precum vi-l doriti voi !

      PS. Daca am fost prea sintetic acum si din cauza asta nu ai priceput, pot sa-ti explic de ce, mai in detaliu dupa ora 19:00 !
    • +9 (19 voturi)    
      Dar agramatii incapabili de a face (Luni, 3 iulie 2017, 15:37)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui cenzuratul

      acordul corect (va plac decaparea) ce patesc?
    • -4 (4 voturi)    
      esti ultimul jeg de pe tera (Luni, 3 iulie 2017, 22:17)

      XaNmedias [anonim] i-a raspuns lui cenzuratul

      esti o otreapa ,muci pe asfalt,coada de topor,sa-ti iau...
  • +20 (46 voturi)    
    misto... (Luni, 3 iulie 2017, 14:28)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    cand pui niste anonimi sa inspecteze eficienta celor mai eficiente institutii :))
    • +17 (25 voturi)    
      cine este seful Inspectiei Judiciare (Luni, 3 iulie 2017, 14:55)

      mariusssss [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

      Lucian Netejoru este mason, membru in Asociația Română pentru Clubul de la Roma (ARCOR), unde figurează cu aceeași calitate si condamnatul Dan Voiculescu. De asemenea provine din judetul Giurgiu al baronului local Niculae Badalau. Sa vedeti acum obiectivitate...
      • +1 (7 voturi)    
        Hmmm (Luni, 3 iulie 2017, 15:48)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui mariusssss

        Stai putin ca asta era invocat ca motiv de lauda cand era vorba de Mugurel Isarescu.
      • +4 (8 voturi)    
        si cu (Luni, 3 iulie 2017, 16:42)

        BillytheGreat [utilizator] i-a raspuns lui mariusssss

        Facultatea de drept terminata la Universitatea Ecologica.
    • -8 (20 voturi)    
      Chiar Kovesi se lamenta ca la DNA se freaca menta. (Luni, 3 iulie 2017, 15:09)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

      ...
      • -1 (5 voturi)    
        "Procurorii stau cu curul pe dosare"(Expresia LCK) (Luni, 3 iulie 2017, 17:38)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

        "Procurorii stau cu curul pe dosare"(Expresia LCK)

        "Freaca menta" e o expresie cu cinci clase deasupra celei folosite "in campul tactic" !
        • 0 (2 voturi)    
          Asta ma mahneste cel mai tare (Marţi, 4 iulie 2017, 11:21)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui newlook

          si pt asta Kovesi e o dezamagire totala. Pt ca din cauza unor sefi ca ea sau Coldea, niste psotaci ca newlook au ajuns sa aiba si ei dreptate.
  • +25 (27 voturi)    
    Se ascute lupta (Luni, 3 iulie 2017, 14:34)

    mr_mojo [utilizator]

    Vom avea o vară interesantă. Doar că nu în față la Guvern.
  • +27 (37 voturi)    
    n-a mai (Luni, 3 iulie 2017, 14:37)

    nahir [utilizator]

    anchetat managerial o data in urma cu vreo 2-3 luni, d-l ministru T.T., atat DNA cat si Parchetul General? sau a fost doar la nivel declarativ?
    • +18 (20 voturi)    
      Ba da... (Luni, 3 iulie 2017, 14:50)

      vio7 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      Atunci a aberat 2 ore si nu a spus nimic concret.Acum e total diferit,Tudorel baiat fidel vrea in PSD...asa ca:alt ban,alta distractie!
    • +13 (19 voturi)    
      Deci (Luni, 3 iulie 2017, 15:13)

      Dodel540 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      ba da dar atunci nu era momentul concedierii Codrutei. Acum lucrurile s-au mai copt, Dragnea a facut o demonstratie de fortza la motiune, in paralel a aparut inregistrarea de la Rtv.
      Daca urmeaza ce cred eu ( revocarea sefilor de parchete) asta inseamna ca justitia aia independenta nu prea mai e independenta si ii cam platim degeaba.
    • +16 (18 voturi)    
      ba da, dar a fost (Luni, 3 iulie 2017, 15:17)

      tropotaru [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      o ancheta pe "vechiul program de guvernare".

      acum se aplica revolutia programului de guvernare
      • 0 (2 voturi)    
        :)) (Luni, 3 iulie 2017, 18:25)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui tropotaru

        :)) :))
        ce n-am priceput, este de ce s-au repezit gugumanii trolaci pesedisti cu minusurile, in fata evidentei existentei unei verificari urmare careia T.T. a zis ca totul merge ok.
        evident ca aveti dreptate. imi scapase amanuntul cu noul program de guvernare. asta o fi fiind stiut din scoarta-n scoarta?
    • +14 (20 voturi)    
      Cam asa ceva, doar ca acum trebuie sa-l multumeasc (Luni, 3 iulie 2017, 15:29)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      pe Dragnea !

      Tudorel este istet, a comandat controlul asta pt a scapa o data pt totdeauna de gura pesdistilor din conducerea partidului.

      Decizia va sta in mana Sectiei de procurori a CSM care va propune "o serie de masuri de eficientizare a managementului"
      si cu asta gata.

      PS. Coroborat si cu rezultatul de doi bani ce se va obtine de catre Comisia pt verificarea rezultatelor alegerilor din 2009...
    • -11 (15 voturi)    
      Una-i una, alta-i alta, asta e a doua ancheta (Luni, 3 iulie 2017, 15:41)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      ca sa apreciem mai temeinic activitatea DNA siPG!
  • +11 (15 voturi)    
    subiect (Luni, 3 iulie 2017, 14:46)

    Adrian2017 [utilizator]

    banuiesc ca raportul este gata dinainte sa se anunte inceperea controlului, dar pentru credibilitate se mai asteapta cateva saptamani (poate 1 luna)...vom vedea
  • -8 (14 voturi)    
    La DIICOT... (Luni, 3 iulie 2017, 14:47)

    ww [utilizator]

    ... e totul în regulă? Probabil că da, de când s-a profilat pe prinderea traficanților de țigări netimbrate, totul merge strună. Doar nu o ancheta trafic de arme, combustibili sau persoane. Mai un „terorist” pe la Craiova, mai o bombă de cuie pe la unguri, totul e în grafic.
  • +9 (13 voturi)    
    ieeee (Luni, 3 iulie 2017, 14:53)

    rochiri [utilizator]

    o sa traim mai bine...sefa DNA era problema ...bine PSD.
  • +10 (16 voturi)    
    la inceput pretenii prietenilor (Luni, 3 iulie 2017, 14:55)

    Kosmos [utilizator]

    Au incercat cu Black Cube, cand au realizat ca nu se poate (pretenii) i-au adus la putere pe actualii
  • 0 (18 voturi)    
    V-am spus eu: (Luni, 3 iulie 2017, 14:55)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Haita A3, care conduce in fapt Romania, nu va slabi presiunea pe Guvern pana nu va fi demisa d-na Kovesi. Am mai spus si repet: era preferabil ca Felix sa fie gratiat de Presedinte si astfel Haita A3 nu ar mai fi manipulat pana la disolutia statului de drept. E uluitor cum au reusit sa bage frica in clasa politca pana in maduva oaselor.
  • +7 (17 voturi)    
    rock (Luni, 3 iulie 2017, 14:58)

    TLiviu [utilizator]

    NU uitati intitutia asta impreuna cu CSMul au executatato si pe doamna judecator Bogdan care acum in justitie se lupta sa-si dovedeasca nevinovatia ....vin vremuri grele ,numai de noi depinde drumul Romaniei ...
  • +16 (20 voturi)    
    Totul sau nimic (Luni, 3 iulie 2017, 15:22)

    omezu [utilizator]

    Bai nene, dar revocatii odata si gata! Ce atata circ ieftin? Va stau 2 procurori in gat? Fabricati niste concuzii, dati-i afara si gata. Caz in care ori castigati pentru ca romanii vor sta acasa si in concediu si ii doare undeva ori va fi ultima picatura iar P$D-ul dispare...cu tot cu Tudorel si "ievaluarea" lui. Macar sa stim o treaba si sa scape cine poate...ori fuge Daddy in Brazilia ori emigreaza romanii cinstiti si satui.
  • +14 (20 voturi)    
    Stupidul PSD (Luni, 3 iulie 2017, 15:30)

    Sani [utilizator]

    De 10 ani urla ca DNA-ul il ataca, iar acum vrea sa ne faca sa credem ca vrea un control corect!

    Buhahaha, ce-am rasu' plansu!

    Bai PSD ceva controale pe la Ghita, Ponta, Dragnea, Olguta,....facura-ti mai maica?

    Sau pe la taica lu' PSD: Ion Iliescu, ...ala de-a omorat oameni,...n-aveti nimic de zis bai buhaitilor!
  • +11 (15 voturi)    
    Asta parca-i frate geaman cu sindicalistul ala, (Luni, 3 iulie 2017, 15:31)

    Susufler0 [utilizator]

    cum ii zice ? Bogdan Hossu !
  • +14 (18 voturi)    
    "ievaluarea menegimentului" (Luni, 3 iulie 2017, 15:31)

    deval [utilizator]

    Ievaluarea Dorel dupa evaluarea valcov ! Tare!!Dorele, pe ce baza se face "ievaluarea menegimentului" ??!! Exista PROCEDURI, ca aici nu merge cu programul borfasilor .....
    Ar fi de interes daca ar exista asa ceva , anterior anului 2017 si daca ar exista ar fi o sursa de Cascadorii rasului , sunt convinsa !!
    Inca doaua maciuci la braul infractorului/mafiei : dorel si inspectia judiciara pe langa senat, ccr,avocatul poporului, camera deputatilor, guvern si guvernul latrinelor !!
  • -1 (3 voturi)    
    DNA atacat din toate partile (Luni, 3 iulie 2017, 19:10)

    MPopa [utilizator]

    Ma mir ca nimeni nu-si pune o intrebare de bun simt: de ani de zile se smiorcaie politicienii ca DNA nu-i cum trebuie, ca face ce-l taie capul, ca se abuzeaza, ca nu-i controlat etc. Dar restul justitiei cum e? Merge totul brici? Inainte sa fie controlata activitatea DNA n-ar fi fost o idee buna sa verifice ministrul si CSM-ul cum Dumnezeu dureaza procesele cate 7-8 ani in situatia in care spete similare se judeca in Europa occidentala in cateva luni de zile? Vad ca madam Girbovan tot ataca si ea DNA-ul, merge asa de bine actul juridic la dumneaei in curte de-si permite sa dea lectii?