Felix Rache, pamfletar la Antena 3, a fost adus in Guvern pe functie de consilier de stat, la cabinetul premierului Mihai Tudose

de CP     HotNews.ro
Luni, 3 iulie 2017, 14:10 Actualitate | Esenţial

Felix Rache
Foto: Antena 3
Felix Rache, pamfletar si realizatorul emisiunii "Deziluzia optică" va fi consilier de stat pe probleme de comunicare, la cabinetul premierului Mihai Tudose. Informatia a fost publicata de Pagina de Media si confirmata pentru HotNews.ro de surse guvernamentale. Rache se va mai ocupa si de proiectul centenarului Marii Uniri din 1918. Felix Rache si-a preluat noul post inca de luni, acesta fiind vazut deja pe holurile Palatului Victoria.

Felix Rache s-a remarcat in media ca autor de pamflete si ca realizator al emisiunii "Deziluzia optica", prin care erau prezentate poze mai mult sau mai putin amuzante, care circulau prin mediul online.

Inainte de a ajunge la Antena 3, a prezentat "Revista presei" la Realitatea. A mai lucrat la Evenimentul Zilei si Jurnalul National.


Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

11413 vizualizari

  • +34 (34 voturi)    
    cu Latrina 3 Tot Inainte ! (Luni, 3 iulie 2017, 14:12)

    un domn [utilizator]

    Numai Staruri are Latrina 3 in Slujba P$D ului !
    • +19 (19 voturi)    
      ... (Luni, 3 iulie 2017, 15:22)

      dragonfly [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ii va prezenta ilustrului PM toate mistocarelile de pe net si tv care apar la adresa lui si a guvernului sau de incompetenti corupti!
      • +12 (12 voturi)    
        )))) nichi Lacehe de Latrina nici acromegalu (Luni, 3 iulie 2017, 15:49)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui dragonfly

        Nu pricep de ce traiesc pe acest pamant ))) buna asta, replica ta )))
      • +11 (11 voturi)    
        sau i le va traduce (Luni, 3 iulie 2017, 16:30)

        IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui dragonfly

        ca sa le priceapa...
  • +25 (25 voturi)    
    turcu si pistolul (Luni, 3 iulie 2017, 14:13)

    Ovidiu555 [anonim]

    Foarte tare! Mascarada continuă!
    • +7 (7 voturi)    
      Nu mai e un loc liber? (Luni, 3 iulie 2017, 16:31)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu555

      Patraru e in joc de glezne si el...
      • +5 (5 voturi)    
        Pana si trollii au ramas muti, niciun minus... (Marţi, 4 iulie 2017, 6:33)

        Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui IancuJianu

        De-aia e Romania mereu surprinzatoare, avem conducatori cu niste idei ...
  • +27 (27 voturi)    
    :))))) (Luni, 3 iulie 2017, 14:16)

    vio7 [utilizator]

    Un nume face cat o mie de poze!!Poza trece...numele raman asociate cu un drojdier ca Tudose si un guvern de cea mai joasa speta!Rache-tot Lache!
  • +22 (22 voturi)    
    "Deziluzia optica" (Luni, 3 iulie 2017, 14:17)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    R-ul e de fapt L :

    Felix Rache .
  • +23 (23 voturi)    
    tara mizera (Luni, 3 iulie 2017, 14:17)

    Ragnar [utilizator]

    Asa ajung latratorii de serviciu in functii inalte.Putem declara oficial ca tara este pierduta pe termen foarte lung.Multumim olteniei ca ne-au dat cei mai buni conducatori.
    • +3 (3 voturi)    
      Si votantii? (Marţi, 4 iulie 2017, 6:31)

      OmulNou [utilizator] i-a raspuns lui Ragnar

      De ce nu i-a dus capul sa voteze cu altcineva?
  • +23 (23 voturi)    
    M-am prins! (Luni, 3 iulie 2017, 14:18)

    vio7 [utilizator]

    Pune in ordine toate bancurile,pamfletele si caricaturile cu si despre Tudose si celebrul sau guvern!Are ceva de lucru...
  • +24 (24 voturi)    
    Guvernul (Luni, 3 iulie 2017, 14:18)

    Soljenitin [utilizator]

    Guvernul sfertodoctilor, al parvenitilor si al incapabililor.
    Asta este un guvern marioneta si, la prima vedere, in spatele marionetelor cica ar fi Dragnea. Dar daca si Dragnea este tot o fatada si adevaratul manuitor al papusilor este in spatele lui Dragnea?

    Daca stau si ma gandesc, punerea in functii importante a unor imbecili inapti si servili era una dintre directivele NKVD pentru tarile Europei de Est...
  • +21 (21 voturi)    
    pai oricum guvernul asta e un pamflet (Luni, 3 iulie 2017, 14:20)

    bogdan1477 [utilizator]

    ca si programul de guvernare... asha ca cel mai indicat pe postul de consilier era fix un pamfletar.
  • +20 (20 voturi)    
    Antena 3 (Luni, 3 iulie 2017, 14:28)

    mr_mojo [utilizator]

    Ca rampă de lansare în politică. Nici nu știu dacă să râd.
  • +19 (19 voturi)    
    Cel mai probabil, (Luni, 3 iulie 2017, 14:32)

    BibiAfricanul [utilizator]

    Deziluzia nu va fi numai optica...si cum o fapta face cat 1.000 de cuvinte, sa vedem ce va face dl. Rache cu Centenarul Unirii.
    Eu zic ca este cam periculos sa lasi un asemena eveniment pe mana unui pamfletar.
    Dar, ce mai conteaza - la nivelul de prostie din acest guvern, s-ar putea ca Rache sa fie chiar bun :-)
  • +21 (21 voturi)    
    Un guvern de oligofreni (Luni, 3 iulie 2017, 14:34)

    Bogdan_100 [utilizator]

    nu putea sa comunica decat cu un oligofren. Ramane de vazut cum va comunica rache "pamfletarul" (crunta jignire pentru pamfletarii autentici de talent) cu oamenii normali
  • +14 (14 voturi)    
    curat (Luni, 3 iulie 2017, 14:38)

    nahir [utilizator]

    circ.
  • +13 (13 voturi)    
    Incet, incet... (Luni, 3 iulie 2017, 14:42)

    Martinezu [utilizator]

    ne apropiem de momentul in care Badea Mircea va fi desemnat ministru al culturii si Gadea al justitiei.
    Iar presedintele de tara va fi ales dintre cei de la salonul special de la Socola.
    • +9 (9 voturi)    
      Ai uitat de Ciuvica! (Luni, 3 iulie 2017, 16:59)

      BibiAfricanul [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Pai se poate, se straduie omul de ani de zile si astia il iau pe L(R)ache?
      Si da, de acord, Badea si Gadea trebuie sa ajunga la guvern, sunt prea destepti si prea le stiu pe toate sa nu ne impartaseasca si nou din intelepciunea lor. Nu? :-)
  • +13 (13 voturi)    
    xxxxl (Luni, 3 iulie 2017, 14:59)

    XXXXL [anonim]

    circ din ce in ce mai profesionist ...
  • +15 (15 voturi)    
    Haita A3 nu se lasa pana nu-si trimite (Luni, 3 iulie 2017, 15:02)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    cate o cartita in Guvern. In guv. Grindeanu au avut-o pe aia care rade tot timpul ca una in targ, iar acum il au pe asta care va face un pamflet din Centenarul Unirii.
  • +15 (15 voturi)    
    asta-i grav? (Luni, 3 iulie 2017, 15:12)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Madam Firea a ajuns primar al capitalei, dintr-o prezentatoare TV. P'asta macar l-au numit, da pe Firea au ales-o prostalaii cu buletin de Bucuresti.
    • +14 (14 voturi)    
      a fost si functionara la BNR (Luni, 3 iulie 2017, 15:50)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ion-ion-ion

      , insumat cu Latrina 3..a iesit de o Primarie !
  • +12 (12 voturi)    
    KTerinca (Luni, 3 iulie 2017, 15:50)

    KTerinca [utilizator]

    intr-o tara de KTerinca, ce mai conteaza una in plus.
  • +10 (10 voturi)    
    Latrina 3, mai aproape (Luni, 3 iulie 2017, 16:04)

    tropotaru [utilizator]

    sa formeze Guvernul Draknea 3
  • +9 (9 voturi)    
    Ceva despre munca... (Luni, 3 iulie 2017, 16:09)

    spirache [utilizator]

    ...autor de pamflete si ca realizator al emisiunii "Deziluzia optica"... in epoca post-2014 a Antenei 3 cand aceasta aproape parea ca se va desfiinta in lipsa lui Basescu, individul asta isi facea invariabil caricatura de emisiune 4 minute despre cat de beat e Basescu, cum stau cuburile in pahar etc..toate emisiunile lui au ca tema pe Basescu...Deci, nu cred nici o secunda in talentul sau ,,prin care erau prezentate poze mai mult sau mai putin amuzante, care circulau prin mediul online".
  • +10 (10 voturi)    
    Excelenta alegere! (Luni, 3 iulie 2017, 16:13)

    Pac-pac [utilizator]

    Orice rege nebun are nevoie si de bufoni. Excelenta alegere. Ba chiar extrem de naturala...
  • +9 (9 voturi)    
    Iar cînd ne va comunica Rache... (Luni, 3 iulie 2017, 16:40)

    IancuJianu [utilizator]

    ...d'ale guvernului o să ne căcăm de rîs de 2 ori mai mult. O data de ceea ce zice si a doua de cum le zice.
  • +11 (11 voturi)    
    Femeia de serviciu era in concediu? (Luni, 3 iulie 2017, 16:48)

    R.Stoian [utilizator]

    Paznicul nu a fost de gasit?
  • +9 (9 voturi)    
    lol (Luni, 3 iulie 2017, 17:12)

    liviu_ [utilizator]

    eu zic ca e o alegere buna… guvernu asta e o gluma, deci se potriveste!
  • +9 (9 voturi)    
    cat de ... (Luni, 3 iulie 2017, 17:24)

    astronaut [utilizator]

    indatorat poate fi psd-ul fata de latrine , ca sa angajeze toti''pamfletarii''? unu la tvr, altul la ''brutarie'', altii la CNA !
  • +6 (6 voturi)    
    consilier de stat?.... (Luni, 3 iulie 2017, 17:41)

    mitocanu [utilizator]

    eu l-as fi pus prim-ministru...cat este el de idiot, tudose il depaseste de cateva ori...in plus felixache a absolvit scoala de infractiuni al lui voiculescu si cea de minciuni a antenei 3....
  • +7 (7 voturi)    
    Kashto (Luni, 3 iulie 2017, 20:38)

    benicio [utilizator]

    Oricum tot guvernul asta e la misto, asa ca de ce nu ar fi pus la piarist sef unul u numele Rache. Felix Rache. De meserie pamfletar. La o televiziune care nu are nici o legatura cu umorul.