Cinci runde de aplauze pentru Dragnea, auzite la sedinta PSD in care se hotaraste data Comitetului Executiv in care se va propune noul premier al PSD-ALDE

de I.R, G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 21 iunie 2017, 14:29 Actualitate | Esenţial

Liviu Dragnea
Foto: Captura Antena 3
Conducerea Partidului Social Democrat a avut o intrunire in care urma sa decida data la care va fi tinut Comitetul Executiv in care vor fi discutate variantele de premier.

Reporterul HotNews.ro din Parlament transmite ca din sala in care s-a tinut intrunirea PSD s-au auzit cinci runde de aplauze pentru liderul partidului, Liviu Dragnea.

Administratia Prezidentiala a anuntat miercuri ca seful statului a luat act de faptul ca Guvernul Grindeanu a cazut in Parlament si ca luni vor incepe consultarile cu partidele parlamentare pentru nominalizarea unui nou prim-ministru.

Dragnea a declarat luni ca discutiile despre un nou guvern vor incepe imediat dupa motiune iar de data aceasta o sa propuna mai multe variante de premier, deoarece inca simte "usturimea" de la o singura varianta. 

Amintim ca, in iarna, Dragnea a tinut secreta pana si fata de propriul partid propunerea Sevil Shhaideh, varianta respinsa de presedintele Klaus Iohannis.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

10641 vizualizari

  • +31 (31 voturi)    
    Ceausescu PCR! Cefele late ale aplaudacilor (Miercuri, 21 iunie 2017, 14:33)

    Maniu [utilizator]

    "obrazele"la fel de groase ca sezuturile, burdihanele revarsate peste curele, linele ciobane late-n solduri, hățănându-se pe tocuri, asta e nenorocirea de mafie transpartinico-securisto care, ca o buba rea, apasa peste Romania. Cât timp încă?
    • +9 (9 voturi)    
      Ordonanta de urgenta prag 1 LEU, (Miercuri, 21 iunie 2017, 15:04)

      LLLL [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      pentru abuzul in serviciu. Poate sa dea Guvernul Grindeanu asa ceva in perioada de interimat????
      Ca sa il sprijine pe Dragnea in lupta cu Justitia.
      • -1 (1 vot)    
        nu-i (Miercuri, 21 iunie 2017, 19:03)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui LLLL

        da voie legea.
        grindeanu acuma e premier interimar si nu are voie sa dea oug.
        doar tine motorul cald, in functiune.
    • +4 (4 voturi)    
      nici la plenarele PCR nu erau 5 runde (Miercuri, 21 iunie 2017, 15:45)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      de plauze. Era una lunga, dar nu 5.
      Dragnea il intrece si pe Ceausescu la megalomanie.
  • +21 (21 voturi)    
    Asa functioneaza (inca)... (Miercuri, 21 iunie 2017, 14:34)

    gigiN [utilizator]

    ...psd-ul -cu nenumarate runde de pupici in cur!!!
  • +9 (9 voturi)    
    Ceva de genul (Miercuri, 21 iunie 2017, 14:35)

    Lucian P. [utilizator]

    https://youtu.be/7AFUch5JZaQ?t=32
  • +15 (17 voturi)    
    sila. (Miercuri, 21 iunie 2017, 14:38)

    rochiri [utilizator]

    ...si nimic mai mult.
    Felicitari celor care au votat cu PSD si celor care nu s-au dus la vot
    • -7 (9 voturi)    
      nu-i mai "injur" pe cei acre nu s au dus la vot (Miercuri, 21 iunie 2017, 15:14)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui rochiri

      Este dreptul lor sa absenteze de la vot, drept pe care porcaria de opozitie si l a exercitat.
      1. la referendumul lui base masa verde, s-a indemnat la absenteism
      2. la motiunea de acum Dracnea a castigat pentru ca OPOZITIA A ABSENTAT de la vot - adica n a votat, ca sa se inteleaga!
      daca politicienii pot si este "moral" sa absenteze, nu stiu de ce n ar face si populimea.
      • 0 (4 voturi)    
        Explicatie (Miercuri, 21 iunie 2017, 18:27)

        Lol Lolovici [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        In ce fel a castigat Dragnea pentru ca nu a votat opozitia? E ceva ce imi scapa, pentru ca e o problema de adunare simpla. Oricati votau din opozitie, erau mai putini decat ceilalti.
      • 0 (0 voturi)    
        Dar poti sa injuri un caz de canibalism clar (Miercuri, 21 iunie 2017, 22:10)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        Unic asa ceva si folosesc englezeste "unic" mai ales ca rymes with freak.
      • +1 (1 vot)    
        Ai reusit sa ne convingi (Joi, 22 iunie 2017, 8:47)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        Prin clara argumentare a unor ineptii:
        1. Referendumul a fost transat la urne. PUNCT
        2. La motiunea de cenzura conteaza voturile pentru. Un vot contra nu are valoare. Pot fi 0 sau 200 voturi contra ceea ce conteaza e sa fie voturi pentru mai multe decat limita.
        Caragiale spunea celor ca tine ce tin cu tot pretul sa-si demonstreze public prostia "Amice esti idiot" - cat de bine ti se potriveste !
  • +8 (8 voturi)    
    premier sa fie dragnea (Miercuri, 21 iunie 2017, 14:42)

    nalbaroiu [utilizator]

    pai bine bah dragneo, fa-te tu premier ...ca e clar ca asta vrei...si pe aia de la craiova fa-o ministresa de finante...ia si condu' bah..fa-ti si tu un hatar..ca de aia te-ai votat bivolii...
  • +7 (7 voturi)    
    Nu uitati..... (Miercuri, 21 iunie 2017, 14:58)

    USMarines [utilizator]

    cinci portocale de fiecare cand il veti vizita la Rahova... Sau daca ajunge acolo o sa va doara in c.r de el si veti trece la pupat c.rul noului Tatuca?
  • +10 (10 voturi)    
    Dragnea reales la al XV-lea Congres (Miercuri, 21 iunie 2017, 15:04)

    skanda7 [utilizator]

    Aceeasi mentalitate, aceeasi oameni, aceleasi hotii.
  • +9 (9 voturi)    
    ... (Miercuri, 21 iunie 2017, 15:09)

    CosminMaricari [utilizator]

    Ca-n Soljenițîn, primul care se oprește din aplaudat este exclus din partid și trimis în gulag.
    • +7 (7 voturi)    
      exact!!! (Miercuri, 21 iunie 2017, 15:53)

      USMarines [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

      primul care se opreste din aplaudat nu i se mai da nici o sinecura, e trimis la ...MUNCA!!!!
  • +10 (10 voturi)    
    Au aplaudat si postacii din beci? (Miercuri, 21 iunie 2017, 15:59)

    Wanheda [utilizator]

    Mazeta, king david, niuluk de pe strada, de supt pod?
  • 0 (0 voturi)    
    Ce idioti ! (Joi, 22 iunie 2017, 8:43)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Isi aplauda drumul spre distrugere. Pe de alta parte e bine pentru Romania ca in gasca infractorilor au inceput sa apara conflicte pe prada la care ravnesc. Poate scapam mai repede de ei. Aplaudam si noi distrugerea cat mai rapida a acestei grupari politice de crima organizata.