Sorin Grindeanu a trimis la Cotroceni propunerile de demitere a lui Sevil Shhaideh si Carmen Dan

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 16 iunie 2017, 20:02 Actualitate | Esenţial

Carmen Dan
Foto: Facebook - Carmen DAN
Premierul Sorin Grindeanu a trimis vineri catre Administratia Prezidentiala propunerile de vacantare a posturilor de ministru al Afacerilor Interne si de viceprim-ministru, ocupat de Carmen Dan, si de ministru al Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene, ocupat de Sevil Shhaideh.

Interimatul va fi asigura de Augustin Jianu, pentru functia de viceprim-ministru, ministru al Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene, si de premierul Grindeanu pentru Ministerul de Interne.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

6855 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    . (Vineri, 16 iunie 2017, 20:06)

    Evq [utilizator]

    O asediază pe Lolguța :)))
  • 0 (0 voturi)    
    Volguta?! (Vineri, 16 iunie 2017, 20:06)

    StefanB52 [utilizator]

    Parca si de dansa era vorba.
    • +1 (1 vot)    
      s-a lamurit (Vineri, 16 iunie 2017, 22:04)

      StefanB52 [utilizator] i-a raspuns lui StefanB52

      Vulguta si-a delegat responsabilitatile si se pare ca lui Grindeanu ii convine respectivul secretar de stat.
  • +6 (6 voturi)    
    japipitele afara! (Vineri, 16 iunie 2017, 20:08)

    Francisc 1 [utilizator]

    bravo grindeanu!
  • +1 (1 vot)    
    Ministru la Interne (Vineri, 16 iunie 2017, 20:12)

    methalman [utilizator]

    Poate cu ocazia asta ne spune si noua dl Grindeanu care e povestea cu acoperitii care instigau la violenta in timpul protestelor din iarna.
  • +4 (4 voturi)    
    Yesssss! (Vineri, 16 iunie 2017, 20:13)

    Eu the first [utilizator]

    Daca Johannis ia act de demisii azi, cei 30 de miliarde promisi de Shhaidehh ajung din nou sub controlul lu' Grindeanu. Imaginati-va ce efect vor avea astea 30 de miliarde asupra voturilor de la motiunea de cenzura ...
  • +3 (3 voturi)    
    părere (Vineri, 16 iunie 2017, 20:13)

    Arl [utilizator]

    Hiroshima pentru Dragnea...
  • +5 (5 voturi)    
    si Olguta? (Vineri, 16 iunie 2017, 20:13)

    anonim3 [utilizator]

    Se simte discriminata! Adica celelalte doua matracuce sa i-o ia inainte?
  • +8 (8 voturi)    
    Se pare (Vineri, 16 iunie 2017, 20:16)

    Altiro [utilizator]

    ca serafica ministra de interne s-a impiedicat in lanturile cu care, spunea ea, s-ar fi legat Grindeanu de scaun la palatul Victoria..
  • +7 (7 voturi)    
    Plang cadanele l'u Dragnea Liviu Nicolae (Vineri, 16 iunie 2017, 20:17)

    Plagarus [utilizator]

    "Modelul " descapatanarii lui Zgonea nu i se poate aplica lui Grindeanu !
  • +7 (7 voturi)    
    Sclava iubirii, e pa (Vineri, 16 iunie 2017, 20:20)

    ady77 [utilizator]

    Hai Sorinele ca poti.
  • +4 (4 voturi)    
    Asa, mai tine-o un pic pe Olgutza (Vineri, 16 iunie 2017, 20:25)

    AlexJ [utilizator]

    Las-o sa se mai faca de ras.
  • +5 (5 voturi)    
    Trebuie evacuate mai întâi femeile, (Vineri, 16 iunie 2017, 20:26)

    Harald [utilizator]

    în caz de dezastru. Pentru ca bărbații să se poată gândi în liniște la o soluție, nu de altceva :)
  • +4 (4 voturi)    
    Si Vulguta? (Vineri, 16 iunie 2017, 20:30)

    Andradda [utilizator]

    A scapat?
    N-as prea crede.
  • +7 (7 voturi)    
    @HN: parca si ciocanitoarea era pe lista? (Vineri, 16 iunie 2017, 20:36)

    mnicku [utilizator]

    sau intre timp o fi zburat prin copaci ..