Sorin Grindeanu a trimis la Cotroceni propunerile de demitere a lui Sevil Shhaideh si Carmen Dan

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 16 iunie 2017, 20:02 Actualitate | Esenţial

Carmen Dan
Foto: Facebook - Carmen DAN
Premierul Sorin Grindeanu a trimis vineri catre Administratia Prezidentiala propunerile de vacantare a posturilor de ministru al Afacerilor Interne si de viceprim-ministru, ocupat de Carmen Dan, si de ministru al Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene, ocupat de Sevil Shhaideh.

Interimatul va fi asigura de Augustin Jianu, pentru functia de viceprim-ministru, ministru al Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene, si de premierul Grindeanu pentru Ministerul de Interne.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

6879 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    . (Vineri, 16 iunie 2017, 20:06)

    Evq [utilizator]

    O asediază pe Lolguța :)))
  • 0 (0 voturi)    
    Volguta?! (Vineri, 16 iunie 2017, 20:06)

    StefanB52 [utilizator]

    Parca si de dansa era vorba.
    • +1 (1 vot)    
      s-a lamurit (Vineri, 16 iunie 2017, 22:04)

      StefanB52 [utilizator] i-a raspuns lui StefanB52

      Vulguta si-a delegat responsabilitatile si se pare ca lui Grindeanu ii convine respectivul secretar de stat.
  • +6 (6 voturi)    
    japipitele afara! (Vineri, 16 iunie 2017, 20:08)

    Francisc 1 [utilizator]

    bravo grindeanu!
  • +1 (1 vot)    
    Ministru la Interne (Vineri, 16 iunie 2017, 20:12)

    methalman [utilizator]

    Poate cu ocazia asta ne spune si noua dl Grindeanu care e povestea cu acoperitii care instigau la violenta in timpul protestelor din iarna.
  • +4 (4 voturi)    
    Yesssss! (Vineri, 16 iunie 2017, 20:13)

    Eu the first [utilizator]

    Daca Johannis ia act de demisii azi, cei 30 de miliarde promisi de Shhaidehh ajung din nou sub controlul lu' Grindeanu. Imaginati-va ce efect vor avea astea 30 de miliarde asupra voturilor de la motiunea de cenzura ...
  • +3 (3 voturi)    
    părere (Vineri, 16 iunie 2017, 20:13)

    Arl [utilizator]

    Hiroshima pentru Dragnea...
  • +5 (5 voturi)    
    si Olguta? (Vineri, 16 iunie 2017, 20:13)

    anonim3 [utilizator]

    Se simte discriminata! Adica celelalte doua matracuce sa i-o ia inainte?
  • +8 (8 voturi)    
    Se pare (Vineri, 16 iunie 2017, 20:16)

    Altiro [utilizator]

    ca serafica ministra de interne s-a impiedicat in lanturile cu care, spunea ea, s-ar fi legat Grindeanu de scaun la palatul Victoria..
  • +7 (7 voturi)    
    Plang cadanele l'u Dragnea Liviu Nicolae (Vineri, 16 iunie 2017, 20:17)

    Plagarus [utilizator]

    "Modelul " descapatanarii lui Zgonea nu i se poate aplica lui Grindeanu !
  • +7 (7 voturi)    
    Sclava iubirii, e pa (Vineri, 16 iunie 2017, 20:20)

    ady77 [utilizator]

    Hai Sorinele ca poti.
  • +4 (4 voturi)    
    Asa, mai tine-o un pic pe Olgutza (Vineri, 16 iunie 2017, 20:25)

    AlexJ [utilizator]

    Las-o sa se mai faca de ras.
  • +5 (5 voturi)    
    Trebuie evacuate mai întâi femeile, (Vineri, 16 iunie 2017, 20:26)

    Harald [utilizator]

    în caz de dezastru. Pentru ca bărbații să se poată gândi în liniște la o soluție, nu de altceva :)
  • +4 (4 voturi)    
    Si Vulguta? (Vineri, 16 iunie 2017, 20:30)

    Andradda [utilizator]

    A scapat?
    N-as prea crede.
  • +7 (7 voturi)    
    @HN: parca si ciocanitoarea era pe lista? (Vineri, 16 iunie 2017, 20:36)

    mnicku [utilizator]

    sau intre timp o fi zburat prin copaci ..