Sorin Grindeanu a trimis la Cotroceni propunerile de demitere a lui Sevil Shhaideh si Carmen Dan

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 16 iunie 2017, 20:02 Actualitate | Esenţial

Carmen Dan
Foto: Facebook - Carmen DAN
Premierul Sorin Grindeanu a trimis vineri catre Administratia Prezidentiala propunerile de vacantare a posturilor de ministru al Afacerilor Interne si de viceprim-ministru, ocupat de Carmen Dan, si de ministru al Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene, ocupat de Sevil Shhaideh.

Interimatul va fi asigura de Augustin Jianu, pentru functia de viceprim-ministru, ministru al Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene, si de premierul Grindeanu pentru Ministerul de Interne.























6804 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    . (Vineri, 16 iunie 2017, 20:06)

    Evq [utilizator]

    O asediază pe Lolguța :)))
  • 0 (0 voturi)    
    Volguta?! (Vineri, 16 iunie 2017, 20:06)

    StefanB52 [utilizator]

    Parca si de dansa era vorba.
    • +1 (1 vot)    
      s-a lamurit (Vineri, 16 iunie 2017, 22:04)

      StefanB52 [utilizator] i-a raspuns lui StefanB52

      Vulguta si-a delegat responsabilitatile si se pare ca lui Grindeanu ii convine respectivul secretar de stat.
  • +6 (6 voturi)    
    japipitele afara! (Vineri, 16 iunie 2017, 20:08)

    Francisc 1 [utilizator]

    bravo grindeanu!
  • +1 (1 vot)    
    Ministru la Interne (Vineri, 16 iunie 2017, 20:12)

    methalman [utilizator]

    Poate cu ocazia asta ne spune si noua dl Grindeanu care e povestea cu acoperitii care instigau la violenta in timpul protestelor din iarna.
  • +4 (4 voturi)    
    Yesssss! (Vineri, 16 iunie 2017, 20:13)

    Eu the first [utilizator]

    Daca Johannis ia act de demisii azi, cei 30 de miliarde promisi de Shhaidehh ajung din nou sub controlul lu' Grindeanu. Imaginati-va ce efect vor avea astea 30 de miliarde asupra voturilor de la motiunea de cenzura ...
  • +3 (3 voturi)    
    părere (Vineri, 16 iunie 2017, 20:13)

    Arl [utilizator]

    Hiroshima pentru Dragnea...
  • +5 (5 voturi)    
    si Olguta? (Vineri, 16 iunie 2017, 20:13)

    anonim3 [utilizator]

    Se simte discriminata! Adica celelalte doua matracuce sa i-o ia inainte?
  • +8 (8 voturi)    
    Se pare (Vineri, 16 iunie 2017, 20:16)

    Altiro [utilizator]

    ca serafica ministra de interne s-a impiedicat in lanturile cu care, spunea ea, s-ar fi legat Grindeanu de scaun la palatul Victoria..
  • +7 (7 voturi)    
    Plang cadanele l'u Dragnea Liviu Nicolae (Vineri, 16 iunie 2017, 20:17)

    Plagarus [utilizator]

    "Modelul " descapatanarii lui Zgonea nu i se poate aplica lui Grindeanu !
  • +7 (7 voturi)    
    Sclava iubirii, e pa (Vineri, 16 iunie 2017, 20:20)

    ady77 [utilizator]

    Hai Sorinele ca poti.
  • +4 (4 voturi)    
    Asa, mai tine-o un pic pe Olgutza (Vineri, 16 iunie 2017, 20:25)

    AlexJ [utilizator]

    Las-o sa se mai faca de ras.
  • +5 (5 voturi)    
    Trebuie evacuate mai întâi femeile, (Vineri, 16 iunie 2017, 20:26)

    Harald [utilizator]

    în caz de dezastru. Pentru ca bărbații să se poată gândi în liniște la o soluție, nu de altceva :)
  • +4 (4 voturi)    
    Si Vulguta? (Vineri, 16 iunie 2017, 20:30)

    Andradda [utilizator]

    A scapat?
    N-as prea crede.
  • +7 (7 voturi)    
    @HN: parca si ciocanitoarea era pe lista? (Vineri, 16 iunie 2017, 20:36)

    mnicku [utilizator]

    sau intre timp o fi zburat prin copaci ..