Palatul Victoria: Premierul landului Saxonia l-a felicitat pe Grindeanu ca nu si-a dat demisia / "Nu e simplu", i-a raspuns Grindeanu

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 15 iunie 2017, 12:59 Actualitate | Esenţial

Stanislaw Tillich, premierul landului Saxonia, si Sorin Grindeanu
Foto: Captura YouTube
Premierul landului german Saxonia l-a felicitat joi pe Sorin Grindeanu, in intalnirea pe care a avut-o cu premierul la Palatul Victoria, ca nu si-a dat demisia, asa cum ii solicitasera Liviu Dragnea si conducerea centrala a PSD.

"Am dori dori sa va felicit pentru decizi pe care ati luat-o aseara", a spus translatoarea lui Stanislaw Tillich.

"Nu e simplu, dar am trecut si prin perioade...", este auzit raspunzand Grindeanu in clipul de doar 24 de secunde postat pe pagina Guvernului.



Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

6257 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Auus... ce-a mai durut si asta ! (Joi, 15 iunie 2017, 13:08)

    Susufler0 [utilizator]

    Codrine, tata, unde esti sa-l infierezi ca se amesteca in treburile interne ?
  • -15 (21 voturi)    
    Deci un neica nimeni il felicita pe premier (Joi, 15 iunie 2017, 13:10)

    xrogo [utilizator]

    pentru ca nu mai are guvern, misto situatie!
    • +4 (8 voturi)    
      Xrogo te oftici? (Joi, 15 iunie 2017, 13:17)

      vio7 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Pe tine nu te felicita nimeni pentru ca nu ai creier?
    • +4 (6 voturi)    
      neica ... (Joi, 15 iunie 2017, 13:24)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ... nimeni asta macar nu e condamnat penal,nu a chemat mortii sa-l voteze si e respectat de intreaga comunitate.
    • +1 (3 voturi)    
      macar S.G. a pus piciorul in pragul lui Dragnea (Joi, 15 iunie 2017, 13:27)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ca ceilalti sint niste prosti si marionete. Doar TT a mai ridicat putin capul deasupra rahatului P$D-ist.
    • +3 (5 voturi)    
      Ha-ha-ha ! Ati uitat cand in iarna Dragnea, (Joi, 15 iunie 2017, 13:34)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      s-a fotografiat cu oberchelnerul crezand ca este un consilier al lui Trump si apoi a pus fotografia pe facebook ?

      PS. Misto, situatie cand ala i-a umplut apoi paharul si Dragnea a trebuit sa scoata poza ! ;))
    • +1 (3 voturi)    
      Este pozitia oficiala ... (Joi, 15 iunie 2017, 13:41)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      a cui?
    • +1 (5 voturi)    
      ..... neica nimeni ..... (Joi, 15 iunie 2017, 13:48)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      "Neica nimeni" esti tu, el este Premierul landului german Saxonia.
    • 0 (4 voturi)    
      mda (Joi, 15 iunie 2017, 14:06)

      sorvas [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      il felicita pentru COHONES, pentru coloana vertebrala, pentru ca a tinut capu sus si pentru ca a facut lucrul drept.

      desi tu habar n-ai ce inseamna nimic din astea. sa-ti explic ce inseamna sa ai coloana vertebrala tie, ar fi sa incerc sa explic unui orb cum arata culoarea rosie.
    • 0 (2 voturi)    
      Ia cauta de vezi ce PIB are landul asta (Joi, 15 iunie 2017, 14:49)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      si compara-l cu al Romaniei !

      PS. Daca ar fi vrut neamtul sa se intalneasca cu Livache, cred ca de bucurie teleormanasul l-ar fi pupat si-n cur !
  • +12 (12 voturi)    
    Pazea ... (Joi, 15 iunie 2017, 13:11)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    .... Incep reactiile de afara ....


    PSD - CIUMA ROSIE - TOTALA IMPLOZIE !!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Drac-nea isi baga unghia in gat. (Joi, 15 iunie 2017, 13:14)

    Sati [utilizator]

    Guvernul e Grindeanul cel viteaz.Nu intra nimeni in concediu de la guvern ca altfel sta la masa cu femeile de serviciu.
  • +2 (4 voturi)    
    #Insist ! #Rezist ! (Joi, 15 iunie 2017, 13:15)

    Susufler0 [utilizator]

    "Greu de demis" (partea I)

    PS. Regia, scenariul, productia, decorul, interpretare - Liviuuuu
    Dragneaaaaa !
  • +4 (4 voturi)    
    Draqneea a facut o propunere de nerefuzat (Joi, 15 iunie 2017, 13:16)

    tropotaru [utilizator]

    catre Iohannis si a sfarsit prin a o refuza chiar el, mascariciul.

    Draqneea, esti mai tolomac decat Ponta si mai prostanac decat Gieoana. Din scoarta-n scoarta!