Palatul Victoria: Premierul landului Saxonia l-a felicitat pe Grindeanu ca nu si-a dat demisia / "Nu e simplu", i-a raspuns Grindeanu

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 15 iunie 2017, 12:59 Actualitate | Esenţial

Stanislaw Tillich, premierul landului Saxonia, si Sorin Grindeanu
Foto: Captura YouTube
Premierul landului german Saxonia l-a felicitat joi pe Sorin Grindeanu, in intalnirea pe care a avut-o cu premierul la Palatul Victoria, ca nu si-a dat demisia, asa cum ii solicitasera Liviu Dragnea si conducerea centrala a PSD.

"Am dori dori sa va felicit pentru decizi pe care ati luat-o aseara", a spus translatoarea lui Stanislaw Tillich.

"Nu e simplu, dar am trecut si prin perioade...", este auzit raspunzand Grindeanu in clipul de doar 24 de secunde postat pe pagina Guvernului.



Citeste mai multe despre   






















6215 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Auus... ce-a mai durut si asta ! (Joi, 15 iunie 2017, 13:08)

    Susufler0 [utilizator]

    Codrine, tata, unde esti sa-l infierezi ca se amesteca in treburile interne ?
  • -15 (21 voturi)    
    Deci un neica nimeni il felicita pe premier (Joi, 15 iunie 2017, 13:10)

    xrogo [utilizator]

    pentru ca nu mai are guvern, misto situatie!
    • +4 (8 voturi)    
      Xrogo te oftici? (Joi, 15 iunie 2017, 13:17)

      vio7 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Pe tine nu te felicita nimeni pentru ca nu ai creier?
    • +4 (6 voturi)    
      neica ... (Joi, 15 iunie 2017, 13:24)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ... nimeni asta macar nu e condamnat penal,nu a chemat mortii sa-l voteze si e respectat de intreaga comunitate.
    • +1 (3 voturi)    
      macar S.G. a pus piciorul in pragul lui Dragnea (Joi, 15 iunie 2017, 13:27)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ca ceilalti sint niste prosti si marionete. Doar TT a mai ridicat putin capul deasupra rahatului P$D-ist.
    • +3 (5 voturi)    
      Ha-ha-ha ! Ati uitat cand in iarna Dragnea, (Joi, 15 iunie 2017, 13:34)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      s-a fotografiat cu oberchelnerul crezand ca este un consilier al lui Trump si apoi a pus fotografia pe facebook ?

      PS. Misto, situatie cand ala i-a umplut apoi paharul si Dragnea a trebuit sa scoata poza ! ;))
    • +1 (3 voturi)    
      Este pozitia oficiala ... (Joi, 15 iunie 2017, 13:41)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      a cui?
    • +1 (5 voturi)    
      ..... neica nimeni ..... (Joi, 15 iunie 2017, 13:48)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      "Neica nimeni" esti tu, el este Premierul landului german Saxonia.
    • 0 (4 voturi)    
      mda (Joi, 15 iunie 2017, 14:06)

      sorvas [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      il felicita pentru COHONES, pentru coloana vertebrala, pentru ca a tinut capu sus si pentru ca a facut lucrul drept.

      desi tu habar n-ai ce inseamna nimic din astea. sa-ti explic ce inseamna sa ai coloana vertebrala tie, ar fi sa incerc sa explic unui orb cum arata culoarea rosie.
    • 0 (2 voturi)    
      Ia cauta de vezi ce PIB are landul asta (Joi, 15 iunie 2017, 14:49)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      si compara-l cu al Romaniei !

      PS. Daca ar fi vrut neamtul sa se intalneasca cu Livache, cred ca de bucurie teleormanasul l-ar fi pupat si-n cur !
  • +12 (12 voturi)    
    Pazea ... (Joi, 15 iunie 2017, 13:11)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    .... Incep reactiile de afara ....


    PSD - CIUMA ROSIE - TOTALA IMPLOZIE !!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Drac-nea isi baga unghia in gat. (Joi, 15 iunie 2017, 13:14)

    Sati [utilizator]

    Guvernul e Grindeanul cel viteaz.Nu intra nimeni in concediu de la guvern ca altfel sta la masa cu femeile de serviciu.
  • +2 (4 voturi)    
    #Insist ! #Rezist ! (Joi, 15 iunie 2017, 13:15)

    Susufler0 [utilizator]

    "Greu de demis" (partea I)

    PS. Regia, scenariul, productia, decorul, interpretare - Liviuuuu
    Dragneaaaaa !
  • +4 (4 voturi)    
    Draqneea a facut o propunere de nerefuzat (Joi, 15 iunie 2017, 13:16)

    tropotaru [utilizator]

    catre Iohannis si a sfarsit prin a o refuza chiar el, mascariciul.

    Draqneea, esti mai tolomac decat Ponta si mai prostanac decat Gieoana. Din scoarta-n scoarta!