Basescu: Fostul PDL poate fi mandru, a furnizat PSD-ului 2 oameni care stiu cum se distruge un partid din interior, inculpatul Valcov si condamnatul Dragnea

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 15 iunie 2017, 11:40 Actualitate | Esenţial

Traian Basescu
Foto: Agerpres (editat)
Fostul PDL poate fi "mandru" pentru ca a dat autorii "dramoletei" politice din PSD, "inculpatul Darius Valcov" si "condamnatul Liviu Dragnea", scrie joi, pe pagina sa de Facebook, fostul presedinte Traian Basescu. 

"Fostul PDL poate fi mandru!  

Dramoleta politica de la PSD are 2 autori. Primul, inculpatul Darius Valcov (fost PDL), care a analizat activitatea ministrilor si a prezentat in CEX raportul de ineficienta al Guvernului. 

Al doilea, condamnatul Liviu Dragnea (fost PDL), care a executat Guvernul, in frunte cu Premierul Grindeanu. Fostul PDL poate fi mandru, a furnizat PSD-ului 2 oameni care stiu cum se distruge un partid din interior. 

PS. Darius Valcov si Liviu Dragnea sunt doi politicieni care isi fac iluzii desarte ca, fiind obedienti sistemului, vor scapa de problemele juridice pe care le au", noteaza Basescu pe reteaua de socializare.























7944 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Cine se aseamana se aduna... (Joi, 15 iunie 2017, 11:45)

    Sati [utilizator]

    la puscarie.
  • +3 (7 voturi)    
    Rade ciob (Joi, 15 iunie 2017, 11:46)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    de oala sparta ...

    Inainte era doar libidinos , acum e dea dreptul balos de scarbos !
  • +3 (3 voturi)    
    Și tu Traiane? (Joi, 15 iunie 2017, 11:54)

    asavreau [utilizator]

    Ești mândru?Ei și alții ca ei au fost oamenii de bază ai guvernării.Când au văzut că ciolanul ajunge la PSD sau dus acolo.Proști care să-i urmeze sau găsit.Alți proști au votat și i-au adus iar la putere.
  • +1 (5 voturi)    
    Nici cu tine si PMP nu mi-e rusie, nea Base! (Joi, 15 iunie 2017, 12:09)

    CezarN [utilizator]

    Lasa, nea Base, ca nici cu tine si cu PMP nu mi-e rusine. Doar ca PMP este mai mic si urmarile nu sunt pe masura, altfel nu ar fi nicio diferenta intre Dragnea si tine.
  • +2 (6 voturi)    
    si tu Base (Joi, 15 iunie 2017, 12:12)

    robertTm [utilizator]

    Te-ai facut de ras, ai fost sustinut ca o alternativa la PSD chiar si cind PNL a schimbat tabara, ai pierdut controlul in PDL si ai creat un partid nou care e un fel de PSD mai mic.
  • +1 (5 voturi)    
    Base' (Joi, 15 iunie 2017, 12:20)

    tiberius_p [utilizator]

    Vremea ta a trecut, stim din ce material esti facut. Lasa-ne!
  • +1 (5 voturi)    
    ZISE si SPUSE ... (Joi, 15 iunie 2017, 12:21)

    jidanul [utilizator]

    ... tata hotilor de hoti, care a uitat ca el a facut PDL-ul.
  • +2 (2 voturi)    
    analiza valcov (Joi, 15 iunie 2017, 12:22)

    om simplu din multime [utilizator]

    printre altele, guvernul n'a dezvoltat relatii cu rusii.
    raportor, valcov. nume adecvat situatiei.
    pesedeaua nu dezice renumele de partidul penal.
    pana si dottore pare pozitiv, comparand cu teliormaneanu nicu dracnea si ..olteanu valcov.

    pe vremea cand nicu era prim la teliorman si valcov la olt, valcov i'a suflat o afacere cu cauciucuri/anvelope auto cu o firma mare, parca michelin sau continental...
    care, in loc de turnu magurele, a ajuns la slatina.
    deci, a ales bine ...analistul.
  • 0 (6 voturi)    
    Dorghiy, sau groghiy ? (Joi, 15 iunie 2017, 12:43)

    VasileChirila1 [anonim]

    Cameleonul pirato-fermer a facut pesemne o priza serioasa de ciumperci halucinogene pe baza de wizichi,trase pe nanau , inante de a face "afirmatia" De fapt,asa demonstreaza ca este total pe langa ...
  • +5 (5 voturi)    
    Una din putinele dati cand Basescu a postat (Joi, 15 iunie 2017, 13:04)

    Susufler0 [utilizator]

    nu pt ca avea ceva de spus, ci pt ca potrivit teoriei crizei politice, un partid de opozitie nu trebuie sa taca intr-un astfel de moment, ci trebuie sa se manifeste, sa atace !

    PS. Ideal, cum spuneam, ar fi sa ai si ce sa spui !
  • +3 (5 voturi)    
    Base cu amendamentele in favoarea coruptilor (Joi, 15 iunie 2017, 13:34)

    jackalphonse [utilizator]

    face mistocareala ieftina (ca de obicei) de cei care sunt gand in gand cu el pe teme de justitie.
    Acum stim cine esti, pe timpul tau tara a pierdut mai multi bani decat pe timpul psd-lui.