Dosar penal in rem pentru purtare abuziva in urma scandalului dintre Boureanu si politisti

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 14 iunie 2017, 13:23 Actualitate | Esenţial

Boureanu a lovit un politist
Foto: Captura YouTube
Parchetul de pe langa Judecatoria sectorului 1 a deschis un dosar penal in rem pentru purtare abuziva in urma scandalului in care au fost implicati fostul deputat Cristian Boureanu si politisti, potrivit News.ro.  

Pe pagina de Facebook “Brigada de politie rutiera” a aparut, duminica, un clip video de aproape sase minute si jumatate in care fostul deputat Cristian Boureanu a fost arestat pentru 30 de zile dupa ce a amenintat si a lovit un politist. 

Boureanu il acuza pe politist ca a vrut sa-i smulga telefonul, ca "a tras de noi" si ca “vrea sa fie celebru” . "Abuz in servicu" sustine fostul deputat.  

Ministrul de Interne, Carmen Dan, a declarat, marti, in legatura cu incidentul din trafic in care a fost implicat Cristian Boureanu, ca politistul a reactionat dupa ce a fost lovit de catre fostul parlamentar.  

Intrebata daca, in opinia sa, se impune o masura disciplinara impotriva politistului care l-a amenintat pe Boureanu cu dosar penal, Carmen Dan a raspuns: "Politistul a incercat sa aiba un dialog cu domnul Boureanu. Asa cum s-a constatat, nu a fost posibil si domnul Boureanu a ales sa loveasca politistul. Politistul a reactionat dupa ce a fost lovit. Este important sa retinem lucrul acesta. Sunt sigura ca se va urmari cu atentie daca s-a respectat regulamentul, procedura". 























3760 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Trist (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:58)

    Marius_23 [utilizator]

    Sa lovesti in plin un om cu mainile la spate . Putea sa moara . Am urmarit comportamentul politistilor, as fi reactionat si eu la fel .
    • -1 (1 vot)    
      Tristule (Miercuri, 14 iunie 2017, 17:44)

      solomonien [utilizator] i-a raspuns lui Marius_23

      Pacaliciule , daca esti deacord cu toti cocalarii care se cred stapanii lumii inseamna ca si tu meriti sa ti se scoata dintii.Pai inafara de cocalarii cu bani si creier zero eu nu am mai vazut ca cineva sa aiba probleme cu politistii. Eu daca as fi in locul politistilor , v-as calca pe cap.
      • 0 (0 voturi)    
        Vai de mine ce frica mi s-a facut ! (Miercuri, 14 iunie 2017, 18:33)

        Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui solomonien

        Ce viteaz esti pe internet . Asta e solutia sa ne dam in cap unii la altii ?
      • +1 (1 vot)    
        Calm (Miercuri, 14 iunie 2017, 18:47)

        Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui solomonien

        Nu am chemat niciodata Politia cand am avut probleme, ma descurc singur, nu-ti bate tu capul in legatura cu dintii mei, sunt in siguranta . Am in familie pe cineva care a lucrat mai multi ani pentru un important om de afaceri ca si garda de corp, niciodata nu a dat sau primit macar o palma desi a avut de-a face cu multi interpoli, bine este un om deosebit de inteligent si la fel de puternic si fizic . Solutia nu este bataia ! Te impui prin prestanta si comportament ! Eu nu am vazut nici prestanta si nici un comportament demn .
      • 0 (0 voturi)    
        Ce bine ca nu esti (Miercuri, 14 iunie 2017, 20:37)

        paonipao [utilizator] i-a raspuns lui solomonien

        politist!
        Marius nu a spus ca este de acord cu acei cocalari la care faci referire.
        A spus doar ca nu este de acord cu modul cum au reactionat politistii!
        Are perfecta dreptate.
        Politistul putea doar sa-l imobilizeze si nu sa raspunda cu violenta ...ca de aia este politist si nu un golan care sare la bataie cand este lovit de un derbedeu.
        Asta nu inseamna ca Boureanu are cum sa-si justifice iesirea de meltean de Pitesti pripasit prin Bucuresti.
        Si cand te gandesti ca figurantul asta a jucat in liga mare...in politica!

        Iar tu prin postarea ta nu esti mai departe de derbedeul Boureanu si de golanul de politist.
      • 0 (0 voturi)    
        Daca ai fi politist (Vineri, 16 iunie 2017, 10:56)

        Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui solomonien

        si ai ridica mana la femeia de langa mine in cel mai fericit caz ai ajunge in spital .
      • 0 (0 voturi)    
        Politistul are un scop clar (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 11:45)

        Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui solomonien

        Acela de a proteja . Si eu in calitate de conducator auto protejez viata atunci cand sunt la volan circuland la viteza redusa si cu maxima atentie, nu te calc pe cap pentru ca treci pe rosu sau circuli cu bicicleta in mijlocul drumului desi legal as putea sa o fac .