Basescu a continuat duminica atacurile virulente la adresa lui Cristian Tudor Popescu: Trebuie să scriu pe înţelesul CTP-ului, deci, r...t cu perje!

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 11 iunie 2017, 12:41 Actualitate | Esenţial

Traian Basescu a revenit duminica la pranz cu o noua postare virulenta la adresa lui lui Cristian Tudor Popescu, dupa ce sambata fostul presedinte si jurnalistul se atacasera dur prin intermediul unor postari pe paginile lor de Facebook.



Traian Basescu l-a atacat sambata extrem de dur pe Cristian Tudor Popescu pentru ca a comentat meciul Simonei Halep, afirmand ca "este un tarcovnic pitigaiat, plin de rahat (el o spune despre el) si de ifose". Jurnalistul i-a raspuns fostului presedinte la fel de dur, sustinand ca "flegmele de ultima ora" ale acestuia au fost declansate de faptul ca a spus ca "presedintele Iohannis a fost, la Washington, primul presedinte al Romaniei care vorbeste o engleza civilizata si nu miroase a comunisto-securist."























5758 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    Ah (Duminică, 11 iunie 2017, 12:55)

    Zummm [utilizator]

    Eterna si fascinanta Rromania :)))
    • -2 (8 voturi)    
      ehe..1990... (Duminică, 11 iunie 2017, 13:20)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui Zummm

      Isi mai aminteste cineva si de ce facea atunci basescu?
  • +3 (5 voturi)    
    rumanii sunt incapabili de tragic... (Duminică, 11 iunie 2017, 13:01)

    demaGOGU [utilizator]

    ...orice conflict sfarseste in ridicol, mahalagism, zoaie, laturi si, helas, o ba p-a matii urmata de o ragaiatura din pet&mici.

    ctp si basecu nu pot face exceptie.
  • +2 (14 voturi)    
    E imprudent sa te iei de Basescu (Duminică, 11 iunie 2017, 13:48)

    inganduratul [utilizator]

    cand dulapul iti geme de scheletele trecutului. Prostanacul asta de CTP nu stie ca ala are mereu vorbele la el?
  • -2 (14 voturi)    
    Infectul din Presa (Duminică, 11 iunie 2017, 14:07)

    Don Ciccio [utilizator]

    CTP-ul si-o cauta cu lumanarea. Ipochimenul acesta este un apologet si un practicant fervent al discursului scatologic-virulent.
    • +2 (2 voturi)    
      Ba ... (Duminică, 11 iunie 2017, 23:01)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Don Ciccio

      ... io as zice ca e doar un prost fudul.

      Avea un fost coleg de lucru o poezioara agatata pe perete la locul de munca:

      Cu prostul nescolarizat
      Te lupti putin si ai scapat,
      Dar duci o lupta colosala
      Cu prostul care are scoala.

      Cre' ca CTP era mai castigat daca-l obliga cineva sa stea la coada vacii.

      (Nu ca Base ar fi curat ca lacrima si cu o minte de Einstein, da' oricum, chiar si cu derapajele din anii de dupa ce-a fost presedinte tot e cu zece clase peste CTP la capitolul exprimare coerenta si argumentata a unei idei. Vezi de exemplu versiunea completa a comentariului lu' Base de pe FB.)
  • -4 (4 voturi)    
    asta a fost presedinte? (Duminică, 11 iunie 2017, 16:31)

    Francisc 1 [utilizator]

    mare tara , de mari prosti!
  • +1 (5 voturi)    
    degradant (Duminică, 11 iunie 2017, 20:16)

    nahir [utilizator]

    mult sub nivelul minimei decente la care te-ai fi asteptat pana si de la un fost presedinte jucator. pare a fi ametit de aroma carnatilor de plescoi pusi la gratar de o condamnare cu executie.
    orice ar fi fost, statutul pe care l-a avut ca presedinte de tara, net superior celui de ziarist, trebuia sa-l opreasca din a se autoumili prin utilizarea unui limbaj suburban.
    trista si urata decadere.