Oaia ca brand de tara are un nou avocat - Gigi Becali: Daca eu sunt turist strain, ma atrage oaia prin har si prin duh

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 30 mai 2017, 15:29 Actualitate | Esenţial

Gigi Becali
Foto: Hotnews
Gigi Becali considera si el ca oaia este mai potrivita pentru Romania ca brand turistic decat frunza, in conditiile in care, considera el, acest animal "este reprezentativ pentru neamul nostru".

"Daca stau bine si ma gandesc, mult mai bine ne reprezinta Miorita decat o simpla frunza care ne-a costat si foarte multi bani", a declarat Becali, intr-o interventie telefonica la Antena 3.

"Este reprezentativ pentru neamul nostru oaia. Din stramosi ne tragem ca fiind oieri, ciobani, pastori (...). Daca eu sunt turist strain, ma atrage oaia prin har si prin duh", a adaugat Becali, citat pe site-ul televiziunii.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

3710 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    clar (Marţi, 30 mai 2017, 15:35)

    moka [utilizator]

    cum naiba sa fie altfel?
    • +1 (1 vot)    
      nu e mai (Marţi, 30 mai 2017, 15:53)

      DimijoareiObt [anonim] i-a raspuns lui moka

      inteligent ca o oaie !
  • +14 (14 voturi)    
    Na pazea ! (Marţi, 30 mai 2017, 15:36)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    Altu' !

    E epidemie !!!

    Te umpli de har si duh pe drumurile tarii, neasfaltate si pline de cacareze divine !!!!
  • +11 (15 voturi)    
    S-a pogorat Duhul Sfant peste romani... (Marţi, 30 mai 2017, 15:37)

    Andradda [utilizator]

    ...sub infatisarea unei oi.

    Asteptam cu nerabdare behaitul Bisericii pe aceasta tema!
  • +19 (19 voturi)    
    Cum sa nu fie reprezentativ? (Marţi, 30 mai 2017, 15:42)

    Heruvim [utilizator]

    Oile voteaza PSD.
    • +6 (6 voturi)    
      Exact (Marţi, 30 mai 2017, 15:50)

      ipsilon [utilizator] i-a raspuns lui Heruvim

      Oaia chiar e reprezentativa pentru poporul roman votant ca oile, cine a gandit-o, a gandit-o bine. :)
      Cat despre Beeecali, pe el il atrage oaia din mai multe perspective, nu numai din har si duh(oare).
  • -6 (8 voturi)    
    Sunt de acord (Marţi, 30 mai 2017, 15:43)

    Ochiana [utilizator]

    oaia ca brand de tara...dar smecheria este sa stii sa o prezinti
    • +1 (1 vot)    
      propun ca brand de tara: (Marţi, 30 mai 2017, 16:01)

      Fuscus [utilizator] i-a raspuns lui Ochiana

      smecheria, furtisagul, compromisul cu orice pret, "descurcareala" si... shortcuts. la asa ceva Behahali este jupan!!! as fi preferat s anu existe astfel de ipochimen. din pacate, el exista si polueaza cu duh-orile lui "sfinte" aerul respirat in comun.
  • +5 (5 voturi)    
    ok (Marţi, 30 mai 2017, 15:55)

    Xorciser [utilizator]

    De ce nu o albina? E tot de-a noastra, e tot plina de har si duh... si nici nu stiu care alta tara are ca simbol albina. Plus ca e mai draguta :)
    • +6 (6 voturi)    
      Nah.... (Marţi, 30 mai 2017, 16:34)

      Cuca [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      Albina simbolizeaza harnicia.
    • +1 (1 vot)    
      locuitorii plaiurilor mioritice (Marţi, 30 mai 2017, 17:03)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      s'au facut vestiti prin cresterea albinelor, furnizori ioropeni de miere, inca de pe vremea dacilor.
      deci, oaia si albina, laptele si mierea, simbolul mioritic.
      caci la noi, dintotdeauna au curs laptele si mierea.
      • +1 (1 vot)    
        hibrid (Marţi, 30 mai 2017, 19:31)

        Eugen_ [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

        Deci o incrucisare intre oaie si albina! Fie o oaie cu aripi si cu ac, fie o albina lanoasa care da lapte. Daca nici asta n-ar atrage turistii straini...
  • +5 (5 voturi)    
    Normal (Marţi, 30 mai 2017, 15:56)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Creier de berbec atras de "frumusetea" oilor. Ce poate fi mai "romantic". :-)))
  • +3 (3 voturi)    
    de la Be-hahali citire... (Marţi, 30 mai 2017, 16:04)

    Fuscus [utilizator]

    a zis-o... dupa care a cazut din pat...pe singurul lui gand!!! as rade de acest ipochimen daca nu ar fi de plans, de fapt. intr-o gradina zoologica ar fi haios, nu si in viata publica.
  • +7 (7 voturi)    
    Daca vrei sa nu te taie, / Nu fi oaie! (Marţi, 30 mai 2017, 16:11)

    D-or [utilizator]

    E chiar injurioasa aceasta propunere de brand.

    Toti isi aleg lei, acvile, munti inalti, etc, numai noi ne alegem fie frunze, fie oi...

    Cineva isi tot bate joc de noi, iar noi nu ne prindem. Sau nu-l prindem.
    • +1 (1 vot)    
      romanul are o vorba (Marţi, 30 mai 2017, 16:22)

      Fuscus [utilizator] i-a raspuns lui D-or

      zice: esti prost ca oaia cand da cu capu'n gard... asa ca, nu avem decat sa alegem acest brand. stramosii nostri pare ca erau mai destepti si ne-au avertizat
  • +2 (2 voturi)    
    Va rog frumos! (Marţi, 30 mai 2017, 16:40)

    Al_de_sus_Et_III [utilizator]

    Nu mai prezentati opiniile unor astfel de personaje: nu aduc plus valoare si nu au nici umor. Trebuie marginalizati. Sa behaie la emisiuni de divertisment daca vor. Dar nu stiri.
  • +1 (1 vot)    
    e normal la el (Marţi, 30 mai 2017, 16:59)

    om simplu din multime [utilizator]

    omul iunbeste oaia, prima sa iubire.