Cheloo va presta 100 de zile in folosul comunitatii la scoala din comuna Adunati (Prahova). Directorul unitatii: Ce sa-mi faca, sa ude buretele?

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 19 mai 2017, 17:11 Actualitate | Esenţial

Cheloo
Foto: Facebook
Cheloo, pe numele sau Catalin Stefan, solistul trupei Parazitii, va presta 100 de zile de munca in folosul comunitatii la Scoala Generala din comuna Adunati, Prahova, scrie Ziarulincomod.ro.

Decizia a fost luata de Tribunalului Prahova in dosarul de trafic de droguri in care Cheloo a fost condamnat la doi ani de inchisoare cu suspendare si la o amenda penala de 4500 de lei reprezentand amenda penala. 

Luiza Ungureanu, directorul scolii din Adunati sustine ca inca nu s-a obisnuit cu ideea, ca inca nu a luat o decizie in acest sens, dar ca cel mai probabil Cheloo va munci pe langa scoala. 

"Ce sa-mi faca, sa-mi ude buretele? Ma voi mai gandi", a spus Ungureanu.  

Horia Toma, inspector adjunct al ISJ Prahova a declarat ca scoala si terenul apartin de primarie, de comunitate, deci administratia locala va decide ce va face Cheloo la scoala. 

Acesta nu va avea voie sa presteze activitati educative chiar daca ar fi fost calificat in domeniu. 

Cel mai probabil va tunde iarba, va vopsi sau va face focul (scoala neavand incalzire pe gaze), mai scrie sursa citata.


Citeste mai multe despre   






















7746 vizualizari

  • -6 (16 voturi)    
    Aceasta este o stire??????? (Vineri, 19 mai 2017, 17:28)

    UpNext [utilizator]

    Cine si de ce este acest Cheloo?? Este obligatoriu sa existe, chiar sub acest nick? Nu poate fi trimis in agriculura, constructii, canalizari etc.? Si nu poate fi expediat naibii in anonimat, unde merita sa supravietuiasca???
    • +9 (11 voturi)    
      Dar (Vineri, 19 mai 2017, 20:09)

      alexpro [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      Cine te-a pus sa deschizi stirea? Si apoi cine te-a pus sa o mai si comentezi?
  • +1 (7 voturi)    
    Pump and dump (Vineri, 19 mai 2017, 17:29)

    belzeb [utilizator]

    Eh ce-o să facă, o să pompeze și el câteva țărăncuțe minore și gata.
    • -1 (5 voturi)    
      O sa le largeasca putin orizontu' (Vineri, 19 mai 2017, 21:28)

      MarianPConstantin [utilizator] i-a raspuns lui belzeb

      :)))
  • +4 (8 voturi)    
    Va tunde iarba? (Vineri, 19 mai 2017, 17:39)

    vio7 [utilizator]

    Dar sunteti si funny si perversa doamna directoare...sa va ude buretele...deh...cine stie de cand e uscat saracu'!Sant jalnici oamenii astia cu deciziile lor stupide si cu tara lor de rahat!Pe cand pisi Udrea facand munca in folosul comunitatii,la deratizare,sa prinda sobolani in Centrul Vechi?!?
  • +1 (1 vot)    
    haha (Vineri, 19 mai 2017, 17:40)

    levierul [utilizator]

    cum pune idiotul ala problema: "ce sa-mi faca?"
    probabil ca altii i-au facut deja mai multe la fel cum el a facut la randul sau inspectorilor.
    • +3 (3 voturi)    
      e o idioata! (Vineri, 19 mai 2017, 19:14)

      Eusabie [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      o cheama Luiza...
  • 0 (10 voturi)    
    Bravo justitia! (Vineri, 19 mai 2017, 18:05)

    CezarN [utilizator]

    Drogatii si pedofilii sa faca munca patriotica in scoli! :))
    • +1 (3 voturi)    
      Ii invata pe aia mici bucuriile vietii (Vineri, 19 mai 2017, 20:30)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      .
  • +1 (1 vot)    
    Mda, pare o idee buna... (Vineri, 19 mai 2017, 18:11)

    Prostu' satului [utilizator]

    ... sa faca focul, asa, incepand de pe la mijlocul lui mai si pana la sfarsitul vacantei de vara.
    Altfel, sunt o gramada de lucruri de facut - inclusiv, da, spartul lemnelor pentru iarna viitoare, zugravitreparatgarduricuratatarboricuratatrigoledescurgerereparatmobilierscolarsauinstalatiisportiveetcetcetc.
    Aproape oriunde te-ai uita in tara asta, te iei cu mainile de cap cate sunt de facut... si pe urma ii auzi pe unii ca n-au ce face, n-au ce munci.
  • +11 (11 voturi)    
    Cheloo va face "focul"! (Vineri, 19 mai 2017, 18:52)

    Eusabie [utilizator]

    Chiar trageam cu greu dintr-un cui si cautam ceva amuzament pe net, asta-i tare! Cheloo face focul :)))
    • -1 (5 voturi)    
      nu iese foc fara fum (Vineri, 19 mai 2017, 20:17)

      cici balerina [utilizator] i-a raspuns lui Eusabie

      Mai degraba chelu trage fumuri...
      Totusi cum ajunge un traficant de droguri (gratuit cum a iesit, dar tot traficant) sa faca munca comunitara intro scoala generala?
      Nu mai erau locuri libere la maturat strazi in Ploiesti sau Bucuresti sau curatat toalete prin spitale?
      Cred ca mai bine il condamnau pe Chelu Stefan la strans fire de nisip pe plaja la Mamaia sau adunat servetele din cluburile de noapte din Constanta, daca tot aveau de gand sa dea o condamnare la misto.
  • +5 (5 voturi)    
    Operatiune de imagine (Vineri, 19 mai 2017, 20:30)

    Ord [utilizator]

    a unora de la antidrog si zelul judecatorilor mai mult a facut publicitate la fumat, efectul este exact invers.
    Ma duc si eu la dealer chiar acum si dupa ma apuc de tuns gazonul, vopsit gardul si de facut focul in soba, preventiv.
  • +2 (6 voturi)    
    dela cheloo ar invata mai multe (Vineri, 19 mai 2017, 22:55)

    rov [utilizator]

    decat de la perversii astia cu falsa intelectualitate...