VIDEO Moment emotionant la protestul impotriva coruptiei: peste o mie de oameni au cantat imnul Romaniei

de D.T.     HotNews.ro
Miercuri, 3 mai 2017, 21:10 Actualitate | Esenţial

Imnul cantat in Piata Victoriei
Foto: Hotnews
Moment emotionant la Protestul din Piata Victoriei: imediat dupa ora 21.00, cei peste o mie de protestatari au cantat imnul Romaniei, avand lanternele telefoanelor aprinse. Imediat dupa acel moment, protestatarii au ocupat carosabilul din piata si au inceput sa strige puternic Demisia!

In acest moment, traficul in Piata Victoriei este blocat.

























3889 vizualizari

  • -7 (9 voturi)    
    Oh, da ! (Miercuri, 3 mai 2017, 21:46)

    FlorianGeorgescu [anonim]

    Minunat, s-a cantat imnul - s-au rezolvat toate problemele. Mai punem si de-un Pinguinul si gata, putem sa mergem acasa. Maine aprindem niste telefoane, apoi facem steagul UE si putem sa ne culcam linistiti. Cine-o fi creierul acestor actiuni - doar un geniu le poate concepe.
    • +1 (1 vot)    
      propuneri? (Miercuri, 3 mai 2017, 23:03)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui FlorianGeorgescu

      Ce anume vrei sa se faca? Sa dea cu pumnul? Sa fie violenti?
  • -4 (8 voturi)    
    eu nu m-am emotionat, mai incercati odata (Miercuri, 3 mai 2017, 22:05)

    demaGOCU [utilizator]

    sau cu alte cuvinte sunteti patetici, tefeleilor.
    • 0 (0 voturi)    
      emotii (Joi, 4 mai 2017, 8:03)

      csan [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      tu pesedistule te emotionezi numai cand afli ca mai poate fi furat ceva in tara asta. Nu stii cum sa pui mana pe o bucatica cat mai mare. Sper ca cei ce mai au o farama de minte in acest partid de corupti, hoti, spagari, mincinosi sa inteleaga mesajul, altfel venim iarasi la Bucuresti si satm acolo pana va emotionati. Acum au fost numai o parte mica dintre bucuresteni care au aflat de magaria facuta de cei doi imbe....
  • +3 (3 voturi)    
    Din nefericire (Miercuri, 3 mai 2017, 22:49)

    Porcurorul General [utilizator]

    Emotia cred ca e ultima arma. Astia nu au asa ceva: inima, emotii, suflet. Au insa frica. Ah, si era sa uit: au si plamani sensibili. Ceausescu a racit imediat de la curentul ce s-a facut prin gauri.
  • +1 (1 vot)    
    In situatia de fata din tara... (Miercuri, 3 mai 2017, 23:21)

    Clop [utilizator]

    ... mai degraba cantam Internationala. :(

    *Imi pare rau sa fiu atat de sceptic, dar nu sunt deloc intim cu imnul tarii. Mi se pare prea lung, prea lalalit, fara boase, fasait. N-are nerv, n-are ton, nu transmite decat dor si jale...
  • 0 (0 voturi)    
    Alegeri anticipate fratilor (Joi, 4 mai 2017, 0:28)

    cinevatus [utilizator]

    Asta trebuie sa cerem acum. Si PSD sa fie scos din Parlament.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu as fi asa de sigur (Joi, 4 mai 2017, 7:32)

      Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      La cata prostime exista si care se va lasa mituita cu 1 kg de zahar nu ar fi exclus sa iasa tot PSD-ul primul si PNL-ul al doilea. Si atunci ce facem? Mai exista un temei sa nu faca legea cum ii taie capul?!?