Erata: imaginile video prezentate de televiziunea rusa Ren TV ca fiind de la scufundarea navei-spion dateaza de fapt din 2013

de RH     HotNews.ro
Vineri, 28 aprilie 2017, 15:15 Actualitate | Esenţial

Erata: Imaginile video pe care televiziunea rusa Ren TV le-a prezentat ca fiind din momentul in care nava - spion ruseasca Liman se scufunda in Marea Neagra sunt mai vechi; ele dateaza din 2013, de la scufundarea altei nave. Retragem stirea initiala.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

9077 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Spy Ship scufundata de War Sheep (Vineri, 28 aprilie 2017, 15:29)

    Wanheda [utilizator]

    Oaia mioritica a batut bursucii de stepa, ai' mai faini.
  • +6 (6 voturi)    
    O mica razbunare pt. Rostok (Vineri, 28 aprilie 2017, 15:34)

    strelka [utilizator]

    Neshte "berbecutzi" i-au da la fund pe cioloveci, s-a intors roata..
  • +4 (4 voturi)    
    Romania-Rusia 1-0 (Vineri, 28 aprilie 2017, 15:44)

    cato [utilizator]

    Doar pentru cunoscatori:
    La Ovine, la Ovine, o mare victorie am obtinut :-P
  • +5 (5 voturi)    
    nava spion... (Vineri, 28 aprilie 2017, 15:48)

    KayT [utilizator]

    Pai ce sa zic, imi pare tare rau... pentru poluarea pe care au cauzat-o scufundandu-se :)

    Da' chiar, nu ar trebui amendati rusii pentru poluarea mediului?
  • +5 (5 voturi)    
    Tare (Vineri, 28 aprilie 2017, 15:54)

    Adriana_10 [utilizator]

    Tare stirea... oile romanesti au distrus o nava de spionaj ruseasca... :))) Oile romanesti nu au patit nimic, si-au continuat drumul... Nava ruseasca s-a scufundat ... Hahaha
  • +4 (4 voturi)    
    Erata - erata (Vineri, 28 aprilie 2017, 16:06)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Imaginile erau din 2013 cu nava - spion ruseasca Liman care se scufunda. Nava togoleza s-a izbit de fantoma acesteia in 2017. Si nu venea din Romania ci din Georgia. Si nu avea la bord oi ci capre.

    Go figure!
  • 0 (0 voturi)    
    deci oile au scufundat al 2-lea vas... aaa coaja (Vineri, 28 aprilie 2017, 16:58)

    mnicku [utilizator]

    la mai multe.....
  • 0 (0 voturi)    
    S-a scufundat ori nu o navă rusească? (Sâmbătă, 29 aprilie 2017, 20:57)

    MiocMarius [anonim]

    Știrea am găsit-o și pe New York Times
    https://www.nytimes.com/2017/04/27/world/europe/turkey-russian-ship-collision.html
    E adevărată ori ba?
    Hotnews declară fakenews întreaga știre ori numai ilustrarea ei cu video din 2013?