VIDEO Un sofer a fost batut, in propria masina, in plina zi, in Bucuresti, dupa o sicanare in trafic

de Nicoleta Onofrei     HotNews.ro
Vineri, 21 aprilie 2017, 17:55 Actualitate | Esenţial

bataie in trafic
Foto: Hotnews
Soferul unui autoturism a fost filmat in trafic cum a coborat din masina si a inceput sa loveasca un alt sofer, dupa ce si-au taiat fata reciproc pe Bulevardul Uverturii din Bucuresti. Clipul a fost postat pe Youtube pe 19 aprilie si a adunat peste 10.000 de vizualizari.

O inregistrare a incidentului din traficul rutier din Bucuresti, realizata de un participant la trafic si postata pe Youtube pe 19 aprilie, arata cum un sofer coboara dintr-o masina cu insemnele firmei Black Sea Suppliers, deschide usa unei alte masini si incepe sa-l loveasca pe celalalt sofer.

Dupa ce pe mediul online au aparut mai multe reactii cu privire la atitudinea agresorului, directorul de marketing al companiei Black Sea Suppliers a precizat ca inceput o ancheta interna.

"Numele meu este Iulian Pavel si sunt directorul de marketing al Black Sea Suppliers.

Ne cerem scuze pentru comportamentul conducatorului, comportament inacceptabil indiferent de situatia in care s-a aflat. Precizez ca acesta nu este, nu a fost si, in mod sigur, nu va fi niciodata un angajat al companiei noastre.

In acest moment investigam modul in care aceasta persoana a ajuns sa conduca un autovehicul al societatii noastre si va asigur ca vom lua toate masurile necesare, atat legale cat si morale, pentru sanctionarea acestui individ", a scris Iulian Pavel, director de marketing Black Sea Suppliers.

Clipul a fost preluat de catre vicepresedintele Partidului Miscarea Populara, Stefanel Dan Marin, care a promis sa se tina de capul firmei din Constanta pentru a-i desface soferului agresiv contractului de munca.

"Un astfel de cretin,"angajat" al unei firme din Constanta cu reprezentanta pe Bd.Iuliu Maniu NU ar mai trebui sa aiba permis in viata lui !!! Iar o astfel de firma, daca nu ii desface imediat contractul de munca, promit solemn sa stau pe capul lor pana vor intelege ca astfel de melteni sunt buni doar la sapa!", a scris pe Facebook vicepresedintele PMP.

Ulterior, Marin a adaugat ca un director al firmei a infirmat ca batausul ar fi angajat al firmei.

"Upgrade: un directoras al firmei BBS zice ca smardoiul nu e si nu a fost angajat al firmei!!! Pai prietene, in cazul asta chem si ITM-ul ca sa vada si ei cum e cu contractele de munca.S au asa...aiurea,omul a gasit un logan alb, cu cheile in el si l-a luat la plimbare? Hai ca o puneti de niste anchete misto", a incheiat Stefanel Dan Marin.



Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

15961 vizualizari

  • +17 (23 voturi)    
    cretinul de la volan se credea black ops (Vineri, 21 aprilie 2017, 18:30)

    un domn [utilizator]

    insa..este un black shit...de constanta..supliers...
    • +4 (4 voturi)    
      loganul alb (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 11:20)

      Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui un domn

      din cate am inteles, individul nu lucreaza la Black Ops. Sotia lui e angajata acolo, si era in masina impreuna cu el la momentul incidentului.
      • +8 (8 voturi)    
        @muwrkuss (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 11:59)

        adrian_rolland [utilizator] i-a raspuns lui Mawrkuss

        Masina de firma primita nu o conduce amantu' / sotu' ! Jegul a coborit de pe locul soferului, asta inseamna ca eventual si nevasta-sa ar trebui sa dea explicatii de ce cauta gibonu' la volan.. daca tu ai dreptate
      • +1 (3 voturi)    
        citeste ce am scris de black... (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 12:15)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mawrkuss

        protagonistul filmarii este o secretie umana, nimic mai mult...shit
      • +5 (5 voturi)    
        nu (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 14:38)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mawrkuss

        avea ce cauta la volan. de cand sotul angajatei are voie sa conduca masina de firma data spre folosinta sotiei? trebuie beliti amandoi.
    • 0 (0 voturi)    
      mi se pare mie (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 20:41)

      Radu_Luci [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      sau ăla din mașina mov nu zice nimic, încasează și apoi are grijă să plece mai departe că se făcuse verde? bine, nu prea avea alternative - să stea acolo și să cheme poliția/ ambulanța? - dar, totuși. noroc de cel cu cameră auto, altfel nici martori n-avea în caz că mergea să depună o plângere.
  • +22 (24 voturi)    
    ...... bine, bine ..... (Vineri, 21 aprilie 2017, 18:41)

    cbogdan [utilizator]

    Dar POLITIA cum sta cu autosesizarea ?
    • +5 (5 voturi)    
      mai ales (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 14:41)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

      ca imaginele sunt luate din spatiul publi numit facebook, sunt foarte clare atat in privinta numarului de inmatriculare cat si al agresorului.
    • +5 (5 voturi)    
      Pe politisti (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 16:56)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

      Ii doare fix in Twin Pix.Ei se ocupa de amendarea
      excesului de viteza la soferii de trabant,dacia 1100
      si tractoare rutiere.
  • +21 (23 voturi)    
    ar trebui sa il ancheteze Politia... (Vineri, 21 aprilie 2017, 18:57)

    trem [utilizator]

    Talibanu' nu e greu de identificat. O suspendare de permis pe o perioada lunga si o amenda pe masura, l-ar face sa se gandeasca mai bine cand mai are intentii de dat cu pumnu'! Daca recidiveaza - puscarie...

    Asta a fost un caz 'norocos' pentru ca a fost filmat. Ma intreb cate sunt nefilmate si cu agresori mult mai violenti, chiar si fata de femei care conduc.
    • +11 (11 voturi)    
      nu nu.. (Vineri, 21 aprilie 2017, 19:45)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui trem

      Corect ar fi puscarie si dosar penal pe loc.puscarie macar 2-3 luni asa..sa vada cum e si sa invete sa-si controleze impulsurile de salbatic..bine..daca va stabili judecatorul.
      In Romania violenta este foarte raspandita si mult prea mult tolerata si mult prea putin/bland sanctionata .
      • +10 (10 voturi)    
        Corect (Vineri, 21 aprilie 2017, 23:54)

        moka [utilizator] i-a raspuns lui hot news

        E caz de puscarie deja.
        Politia ar trebui sa se sesizeze!
        Acuma nu poti sa acuzi o firma chiar in halul asta. Oricat ai vrea sa te feresti, tot exista riscul ca sa angajezi un cretin odata si odata.
        Nu cred ca l-au angajat cu intentia de a le baga mintile in cap soferilor in trafic. E usor sa te iei de o firma de maniera in care o face acest deputat sau ce-o fi el. Ar trebui doar sa le ceara politistilor sa se autosesizeze, fiindca acest sofer va face acest lucru si alta data, indiferent daca este angajat undeva sau nu.
        Nu inteleg de ce pedeapsa pentru adtfel de lucruri trebuie sa fie datul afara de la firma, asa cum o vede deputatul. Adica ce vrea sa ne spuna? Ca acest om nu mai are voie sa se angajeze vreodata undeva? E suficient ca politia sa-si faca treaba, sa-l duca in fata instantei, sa fie condamnat (eu zic puscarie) si automat isi va pierde si actualul loc de munca. Va avea timp sa mediteze la ceea ce a facut, sa se recupereze si apoi nu are decat sa se angajeze din nou.
        • 0 (0 voturi)    
          Degeaba se autosesizeaza politia (Duminică, 23 aprilie 2017, 18:21)

          Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui moka

          Daca cel batut nu depune plangere.
          • 0 (0 voturi)    
            nu-i degeaba (Luni, 24 aprilie 2017, 12:25)

            moka [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

            asa cum s-a autosesizat in cazul smekerului cu tuaregul la baneasa asa poate face si aici.
            Si s-a lasat cu condamnare acolo.
      • -1 (1 vot)    
        se incadreaza (Duminică, 23 aprilie 2017, 1:42)

        Ciuap [utilizator] i-a raspuns lui hot news

        Perfevt la loviri si alte violente... Cam 4-5 ani asa din care va executa cam 3, pentru ca asa este legea.... Tot in favoarea scursurilor ce au toate drepturile posibile in puscarie. Aceste scursuri pe care dobitocii ii plang si ii cred ca saracii de ei sunt chinuiti acolo... Oricum, parerea mea este ca ar trebui ca puscariile sa fie "grele" nu cum sunt acum... Mancarica, caldurica, doctoras, sali de sport, plimbare, teatru, tv, hainute, consiliere psihologica, fotbal, biliard, daca este cuminte primeste o data pe luna vizita la dormitor cu pasarica... Viata... Noi, fraierii care mucesc si suntem corecti, platim intretinere, cablu, caldura, ora de biliard, terenul de fotbal, hainele si, ce este mai dureros, cazarea lor in puscarii tot noi o platim....
        • 0 (0 voturi)    
          asta-i alta discutie (Luni, 24 aprilie 2017, 12:38)

          moka [utilizator] i-a raspuns lui Ciuap

          despre conditiile din inchisoare.

          Acuma nu vrei sa-i omoram? Ca e mai ieftin.

          Pedeapsa este privarea de libertate, nicidecum umilinta, infometarea, samd.
          Scopul este recuperarea infractorului si nu indobitocirea lui.
  • +25 (25 voturi)    
    Politia mai nou sta pe Facebook si la gratar (Vineri, 21 aprilie 2017, 19:12)

    QfeastQuizzes [anonim]

    Politaii freaca menta, dand amenzi celor care scrie comentarii jignitoare adresate lor (cum a fost faza cu parcatul politie blocand total trotuarul)!

    Sau fac un mic si dau din burta in timpul programului, palmati, la o manelica.


    Autosesizati-va. Dovediti-ne ca va meritati salariul ala baban
  • -28 (38 voturi)    
    "soferul" cu masina albastra (Vineri, 21 aprilie 2017, 19:14)

    pardalian [utilizator]

    a facut o manevra periculoasa de si de neam prost. Eu cred ca a meritat-o. Iar Black Sea are sedii si in Bucuresti nu doar in Constanta.
    • +16 (16 voturi)    
      daca tactu era la volan (Vineri, 21 aprilie 2017, 19:37)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      erai la fel de zorro ? INDIFERENT ce a facut masina albastra, reactia este de un MUJIC ce trebuie taxidermiat !
    • +15 (15 voturi)    
      pai (Vineri, 21 aprilie 2017, 19:48)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      hai sa desfiintam politie,judecatorii,parchete si aplicam ''ochi pentru ochi''-macar stim una si buna .
      Violenta nu e scuzabila decat in cazul autoapararii sau cand iti aperi familia .
      Poate si tu ti-o ''meriti'' de foarte multe ori,dar altii mai destepti ca tine se abtin..
    • +15 (15 voturi)    
      cine a fost primul? (Vineri, 21 aprilie 2017, 19:54)

      Rha-Doo [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      Poate nu ai observat dar la virajul la stanga soferul de la Black Sea a taiat calea celui cu masina albastra.
      Deci nu cel cu masina albastra a inceput, ci melteanul.
      Concluzia totusi este: din calea prostului trebuie sa te dai la o parte.
      Always.
    • +12 (12 voturi)    
      hei (Vineri, 21 aprilie 2017, 21:00)

      csan [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      tu erai ala din masina de la BLACK SEA ? Sunt pline drumurile de nebuni. Ar trebui sa va ia permisele la toti si sa mai faceti si puscarie. Vai de capul vostru.
    • +11 (11 voturi)    
      "A meritat-o". Zau? (Vineri, 21 aprilie 2017, 23:56)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      Pe cuvantul tau ca asa trebuie procedat cand crezi ca cineva si-o merita?
    • +2 (4 voturi)    
      Sa zicem ca a meritat (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 17:53)

      Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      Dar intre a merita si a face tu dreptate cu pumnii este mare drum. Chiar daca faceau accident asigurarea platea ca de aia e asigurare.

      Daca cel cu masina albastra facea accident din vina lui venea politia si il punea sa plateasca de pe RCA daunele.
  • +9 (11 voturi)    
    dl de la PMP (Vineri, 21 aprilie 2017, 20:11)

    Anton122 [utilizator]

    ce cuvinte elegante foloseste un politician: directoras, smardoi, prietene. Cu asa exprimare nu cred ca este prea departe de cel ce conducea loganul. Ne tragem de sireturi cu reprezentantii companiilor private ca doar atata putem. In loc sa ii acuze pe cei de la BSS mai degraba ar face un efort sa schimbe legislatia stramba dupa care se ascunde politia rutiera.
    • +5 (7 voturi)    
      Corect (Vineri, 21 aprilie 2017, 23:58)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui Anton122

      Am comentat si eu pe aceeasi tema.
      Cred ca deputatul intelege putin gresit lucrurile.
      Cam la fel ca soferul bataus as putea spune.
  • +8 (10 voturi)    
    Pumnii mei minte nu are (Vineri, 21 aprilie 2017, 20:13)

    fanegr1ja [utilizator]

    Amenintarile gratuite si intimidarile transmise de vicepresedintele PMP nu se deosebesc cu nimic de mentalitatea personajului ce imparte pumni fara sa realizeze ca o sa plateasca pentru asta.

    Avem legi care acopera cazul de fata inclusiv in Codul Rutier. Este strict de competenta politiei si a organelor judiciare.

    De ce avem o tara in care vicepresedinti de partide politice rezolva ei 'stand pe capul' unei firme private care are alte sute de angajati si plateste salarii pe care vicepresedintele PMP nu le poate garanta.

    Hai sa presupunem ca personajul asta de este politician in romania face in asa fel incat investitorul sa inchida taraba si sa plece cu banii spre alte meleaguri. Ce face politicianu Stefanel Dan Marin in cazul asta? Ce le spune celor ce nu mai au ce pune pe masa din momentul in care pierd serviciul si pentru ce? Ca un angajat al firmei i-a dat masina companiei unui amic cretin?

    Azi e la moda in romania sa dai in privat, sa-i inchizi gura, sa demonizezi pe aia care inca mai produc ceva intr-o tara in care politicienii fura tot cu acceptul placid al 60% din electorat ce nu au nici o treaba cu alegerile si prezenta la vot.

    Si daca mai esti si un agramat violent ca vicepresedintele PMP Stefanel Dan Marin atunci ai si priza la public.

    Va imaginati ca in cazul in care Stefanel Dan Marin are metode de a 'sta pe capul unei firme' pentru un caz ca acesta atunci statul de drept este o gluma. Demonstreaza ca are parghiile prin care poate aplica aceleasi metode cu scopul de a santaja operatori privati.

    Poate cineva ar trebui sa-l intrebe pe Stefanel Dan Marin mai in detaliu cam cum 'sta el pe capul' unei firme mai exact. Cum face asta? Este legal? DNA?
    • 0 (0 voturi)    
      Si pe mine... (Duminică, 23 aprilie 2017, 21:27)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui fanegr1ja

      ... m-a socat mai tare exprimarea d-lui politician - atat ca fond, cat si ca forma - decat incidentul in sine. Desi, gandindu-ma la seful sau de partid, poate ca n-ar trebui sa ma mir.
      Cred ca ar trebui sa-l recicleze putin dl, Basescu si sa-i explice ca, de vreme ce infractiunile (inclusiv de coruptie) pedepsite cu pana la 10 ani trebuie gratiate, ce-a facut soferul asta e parfum.
  • +10 (10 voturi)    
    La puscarie (Vineri, 21 aprilie 2017, 20:56)

    racing [utilizator]

    Sper ca soferul loganului sa infunde puscaria. Un salbatic.
  • +5 (7 voturi)    
    Pmp.. (Vineri, 21 aprilie 2017, 22:14)

    anitza [utilizator]

    Se zice "update" , nu "upgrade" - cand adunci informatii noi.
  • +7 (7 voturi)    
    saracul... (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 2:57)

    nectarie [utilizator]

    Nici nu a luat piciorul de pe frana cat timp a incasat. A plecat imediat...

    Sper sa existe urmari serioase pentru agresor, e unul din putinele cazuri in care exista o marturie video. Probabil trebuie intarita si de o marturie scrisa din partea proprietarului camerei video, altfel e sinuos procesul de autosesizare. Tb sa fie mijloace omologate sau camere de supraveghere instalate de firme specializate si inregistrate la Politie.
    • +5 (5 voturi)    
      Asta m-am mirat si eu (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 17:54)

      Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui nectarie

      In plus batut putea face accident.

      Concluzia: blocati portierele in trafic.
  • +8 (12 voturi)    
    pasajul lujerului (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 4:32)

    mr. no comment [utilizator]

    Pentru cei care comenteaza aiurea va spun un lucru, singurii vinovati de violentele in trafic sunt politistii, care lipsesc cu desavarsire din trafic. La pasajul lujerului nu i-am vazut niciodata, sa vezi cum stai pe culoarea verde a semaforului in pasaj iar meltenii de pe uverturii ce frumos intra pe culoarea rosie a semaforului iar tu stai ca prostul cate 15 minute doar ca sa urci rampa de iesire din pasaj. Din aceasta cauza se nasc aceste conflicte, nu voi sustine niciodata violenta, dar singurii care o pot aplana sunt politistii, numai ca ei fac greve ca nu primesc majorari salariale ca medicii, nu conteaza ca ei au alte avantaje legale, alea nu se pun.
  • +8 (10 voturi)    
    d-aia (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 11:30)

    dum_i [utilizator]

    d-aia trebuie blocate usile cand conduci si trase geamurile.