VIDEO Sorin Grindeanu: Respectarea valorilor autentice si a traditiilor este ceea ce ne defineste ca tara

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 16 aprilie 2017, 11:15 Actualitate | Esenţial

Sorin Grindeanu
Foto: Agerpres
Premierul Sorin Grindeanu a afirmat, intr-un mesaj de Pasti, ca "respectarea valorilor autentice si respectarea traditiilor" este ceea ce ne defineste ca tara si ca popor.

"In copilarie obisnuiam sa-mi petrec sarbatorile de Paste la bunicii din Caras. Acolo am invatat ce inseamna sa respecti traditia, familia si tot ceea ce tine de aceste sarbatori.

Am incercat sa le transmit si incerc sa le transmit si copiilor mei aceste lucruri. Respectarea valorilor autentice si respectarea traditiilor este ceea ce cred ca ne defineste ca si tara, ca si popor", a spus Grindeanu, intr-un mesaj postat pe pagina sa de Facebook, inainte de a adauga:

"Vreau sa va transmit tuturor crestinilor sarbatori fericite, Paste fericit, Cristos a inviat!"
























3498 vizualizari

  • +25 (25 voturi)    
    ordonanta 13 defineste valorile autentice (Duminică, 16 aprilie 2017, 11:22)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    .
    • +14 (14 voturi)    
      Exact, (Duminică, 16 aprilie 2017, 13:48)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

      A fost dată fix in spiritul valorilor autentice romanesti, asa cum le percepe si intelege pesedeu'.
  • +16 (16 voturi)    
    Bugetul tarii (Duminică, 16 aprilie 2017, 11:28)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    este o valoare autentica. Traditia... Nu injur azi ca este sarbatoare.
  • +11 (13 voturi)    
    Nu respectarea tradițiilor definește o țară (Duminică, 16 aprilie 2017, 11:30)

    Spiky [utilizator]

    Ci definirea unor principii care, cândva, au creat acele tradiții care sunt azi respectate. Că dacă acele principii generatoare sunt călcate în picioare, avem tradiții urmate orbește de dragul câștigurilor electorale.
  • +16 (16 voturi)    
    Aha (Duminică, 16 aprilie 2017, 11:41)

    Soljenitin [utilizator]

    Exact de aia a plecat Dragnea in Maldive. Ca sa respecte traditiile.
  • +17 (17 voturi)    
    bla, bla (Duminică, 16 aprilie 2017, 12:05)

    Eugenn [utilizator]

    Ne defineste ca tara existenta acestor valori si traditii, nu respectarea lor... Multi (eu inclusiv) nu le respecta si totusi se simt romani... Si-apoi ce valori la politicienii nostri de azi?? Sa fim seriosi!

    Ne defineste cred o cultura comuna, sau poate si mai simplu spus, un spatiu cu o limba si/sau istorie comuna.

    Asta ca cu traditiile si valorile e ca sa fie la unison cu Dragnea (si Putin) in critica lor ipocrita asupra vestului "decadent" si asupritor.
  • -6 (12 voturi)    
    care valori autentice? care respect? (Duminică, 16 aprilie 2017, 13:49)

    vigni [utilizator]

    Care valori autentice? din 20 milioane locuitori nu avem de pus in fruntea unor institutii unde sunt atatea discutii si pete pe fata lor ca persoane si institutii decat 2-3 persoane, Kovesi, Lazar, Predoiu, Ungureanu sau ministri ca Jianu la comunicatii, o doamna la Interne, in toate aceste institutii SUNT jicniti si discreditati toti profesionistii care nu mai sunt respectati ca oameni, meserie, prestanta, cariera si cunoastere!

    Asta nu mai e nici bla bla, e penibilitate !
  • +10 (10 voturi)    
    Ah ! (Duminică, 16 aprilie 2017, 14:14)

    tudorborisev [utilizator]

    Si eu care credeam ca politicienii corupti si hotia banului public sunt ceea ce ne definesc ca tara
  • +12 (12 voturi)    
    Mars (Duminică, 16 aprilie 2017, 14:48)

    Ragnar [utilizator]

    Cea mai mare valoare ar trebuie sa fie -sa nu furi-
  • +2 (2 voturi)    
    Fiecare cu valorile lui (Duminică, 16 aprilie 2017, 15:52)

    DaniC [utilizator]

    Pentru pesedisti "valorile autentice" sunt ideile comuniste invechite si retrograde de inspiratie ruseasca , dictatura si controlul asupra justitiei si a tot ce "misca" in tara , nationalism primitiv , furtul dupa bunul plac , si asa mai departe ...
  • +3 (3 voturi)    
    sa-ti dau un citat (Duminică, 16 aprilie 2017, 18:17)

    Non [utilizator]

    din sef' tu, grindene: bullshit.
  • +1 (1 vot)    
    Grindene, (Luni, 17 aprilie 2017, 9:03)

    John M. [utilizator]

    Romania este una dintre cele mai corupte tari de pe pamant ! Am colindat lumea si nicaieri n-am intalnit aceasta solicitare de mita ca in Romania. Sa va fie rusine ca de Pasti, voi comunistii, indrazniti sa avansati ideea ca Romania s-ar distinge prin moralitate.