Marea Britanie: O batrana care a retinut mingile trimise peste gard de copiii vecinilor, avertizata de politie ca poate fi acuzata de furt

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 14 aprilie 2017, 16:44 Actualitate | Esenţial

O batrana britanica exasperata de mingile de fotbal care tot cadeau in gradina ei a fost vizitata de politie, care a informat-o ca daca nu le returneaza poate fi acuzata de furt, scrie Telegraph

Penny Freeman, 73 de ani, a fost vizitata de politisti dupa ce a oprit cateva mingi pe care copiii vecinilor le-au trimis din greseala peste gard. 

Femeia a spus ca a inceput sa tina mingile in magazie deoarece copiii nu au venit dupa ele si pentru ca voia ca ei “sa invete ca exita consecinte”. 

“Anul trecut, ne-am gandit sa tinem mingile pentru o saptamana sa vedem daca vin sa le ceara inapoi. N-au venit deloc. Am avut 10 mingi in magazie. Le-am tinut doar o saptamana. Nu am avut nicio intentie sa le distrugem. Anul acesta ne-am gandit sa facem acelasi lucru dar a venit politia", a spus Freeman, care a acuzat ca unele mingi i-au afectat cateva ghivece.























2887 vizualizari

  • +15 (31 voturi)    
    Batrana (Vineri, 14 aprilie 2017, 16:59)

    Gabriela Venerianu-Fibuna [utilizator]

    Nu se poate adapta lumii moderne in care corectitudinea politica primeaza asupra logicii sau bunului simt. Dar ma intreb de unde stiu politistii ca mingile nu au fost abandonate, aruncate sau donate?

    Pentru ca batrana nu se poate adapta propun sa fie eutanasiata.
    • -2 (10 voturi)    
      Aberezi. (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:03)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui Gabriela Venerianu-Fibuna

      Femeia ţinea în magazie bunuri care nu erau ale ei. Dacă acei copii le-au cerut înapoi sau nu înainte de a implica poliţia, nu se ştie cu siguranţă. Ce-are de-a face corectitudinea politică cu asta?
      • -2 (8 voturi)    
        aberezi (Vineri, 14 aprilie 2017, 23:20)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

        tu, trollule, femeia le-a pastrat, dar nimeni nu le-a cerut. Deci aberezi ca de obicei, trollule, cu neomarxismul tau criminal cu tot. Dar vremea voastra incepe sa apuna, si unii dintre voi vor suporta consecintele. Si ce nume romanesc ti-ai ales, mai draga.
        • +4 (6 voturi)    
          neomarxism :)) (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 17:36)

          anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          te rog explică-mi latura asta a problemei. ce anume este neomarxist cu privire la situaţia dată? unde vezi tu conflict ideologic în toată povestea asta?
      • 0 (2 voturi)    
        se vede ca batrana n-a auzit de spusele (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 16:58)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

        lui ilici:proprietatea e un moft.
        • 0 (2 voturi)    
          Sau... (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 18:04)

          anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

          poate a auzit şi tocmai de-aceea n-a mai făcut moftul copiilor.
    • +2 (2 voturi)    
      In Ro esti in siguranta (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:22)

      ICosmin [utilizator] i-a raspuns lui Gabriela Venerianu-Fibuna

      Legea pumnului domneste.
      Du-te la o pensiune turistica: factura canci, eventual autorizatie de functionare la fel (oare s-o da spaga ca s-o iei?)
      Du-te la supermarket: ai un pret la raft si altul la casa.
      Du-te la medic, la scoala, etc.
      Mai pune si ca populatia scade - din cauza acestei "sigurante".
    • +2 (4 voturi)    
      mai clar (Vineri, 14 aprilie 2017, 20:37)

      un.critic [utilizator] i-a raspuns lui Gabriela Venerianu-Fibuna

      o vecina de-a babei are 2 copii de 11 si 6 ani - aia se joaca in curtea lor dar uneori trimit din greseala/joaca mingea peste gard

      mama copiilor s-a dus la politie sa se planga ca baba n-a aruncat inapoi mingile peste gard
  • +2 (2 voturi)    
    Copiii (Vineri, 14 aprilie 2017, 18:54)

    BogdanDociu [anonim]

    Cu trei de "i"...
  • +5 (5 voturi)    
    Furt? (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:01)

    AdrianBorza [utilizator]

    Cum le-a furat? I-au fost trimise, nu le-a luat ea. Daca nu era acasa si ramaneau in gradina le fura in lipsa?
  • +3 (3 voturi)    
    10% penalizare din salariu (Vineri, 14 aprilie 2017, 20:29)

    Conservator [utilizator]

    Se scrie "copiii vecinilor" (incredibil, stiu, dar e cu 3 i).
    • +1 (1 vot)    
      asa e (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 15:56)

      hatru [utilizator] i-a raspuns lui Conservator

      Dar numai daca vorbim de mai mult de trei copii.
  • +2 (4 voturi)    
    sa-i (Vineri, 14 aprilie 2017, 23:25)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    dea doi sau trei ani cu executare batrinei, care probabil a votat si brexit, deci cu atit mai mult, sa se invete minte sa nu mai faca. Tot in anglia, acum un timp, celor internati la un sanatoriu de boli terminale, care mai aveau de trait intre citeva luni si cel mult un an, li s-a interzis cu asprime sa fumeze, caci ''fumatul ucide''
    O societate bolnava,in stadiu terminal.
    • 0 (2 voturi)    
      Si cu primul primar al capitalei musulman (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 16:54)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      UK a ajuns sa fie inghitita de fostul imperiu britanic
    • 0 (2 voturi)    
      Ce nebunie... (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 18:11)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Sanatoriile pentru persoanele cu boli terminale ar trebui să fie palate ale viciului. Dealtfel în toate instituţiile de sănătate fumatul ar trebui legalizat. Primul om pe care nou-născutul îl vede ar trebui să fie cowboy-ul de la Marlboro.