​EXCLUSIV Cine l-a mai vizitat pe Ghita in Serbia

de DT     HotNews.ro
Vineri, 14 aprilie 2017, 15:08 Actualitate | Esenţial

Sebastian Ghita, prins joi noapte, a fost vizitat in Serbia de mai multi cunoscuti si prieteni, nu doar de fratele sau, Alexandru Ghita, au declarat pentru HotNews.ro surse apropiate anchetei. Ar fi vorba persoane foarte apropiate, inclusiv o femeie, de angajati de la firmele sale, de la RTV, parteneri de afaceri, dar si de soferii care ii duceau pe toti acestia in Serbia intrand de fiecare data din terte tari pentru a nu atrage atentia autoritatilor romane. Nu e clar daca Sebastian Ghita a uzat de actele false de cetatean sloven pentru a intra si iesi din Serbia, dar cert este ca toti cei care-l vizitau alegeau rute ocolite pentru a ajunge la el.

Asa s-ar putea explica de ce politia romana a anuntat ca a cooperat cu zece tari in actiunea de prindere a lui Ghita: Serbia, Ungaria, Bulgaria, Grecia, Turcia, Muntenegru, Croatia, Austria, Italia si Franta. Prin unele din aceste tari ar fi intrat apropiatii lui Sebastian Ghita in incercarea de a scapa de eventuali urmaritori. Unul dintre apropiatii care l-au vizitat in Serbia este ziaristul Dan Andronic, insa acesta a negat constant ca s-a vazut cu Ghita. Andronic a admis insa ca a mers in Serbia, dar sustine ca nu s-a intalnit cu omul de afaceri.

Pe data de 15 martie, HotNews.ro a scris ca Ghita, disparut din 21 decembrie 2016, a fi fost localizat in Serbia, informatie negata inclusiv de premierul Grindeanu si de procurorul general, Augustin Lazar, care a spus ca este o "informatie falsa". 

Citeste si:


Citeste mai multe despre   






















38620 vizualizari

  • -57 (81 voturi)    
    hmm (Vineri, 14 aprilie 2017, 15:21)

    Mazeta [utilizator]

    O femeie dintre apropiații lui Ghiță... Kovesi?
    • -33 (47 voturi)    
      :)) (Vineri, 14 aprilie 2017, 16:30)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Pt 15 oameni ar fi necesar sa fie dat in urmarire generala si simtul umorului. Poate are informatii Tapalaga "pe surse" pe unde se asunde.
    • +33 (45 voturi)    
      femeia respectiva era tariceanu, (Vineri, 14 aprilie 2017, 16:36)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ulterior a venit dragnea si in cele din urma a primit chiar o femeie adevarata - your mom!
    • +22 (26 voturi)    
      hmm (Vineri, 14 aprilie 2017, 18:33)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      nelipsita mazeta, de cate ori pretinii lui putin o belesc.
      cred ca daca se ascundea in Siberia, sigur scapa. in cel mai fericit caz era descoperit peste vreo 1000 ani, pe post de fosila vie, asteptand sa fie demisa Kovesi.
      da' ce sa stie mazeta?
    • +19 (23 voturi)    
      Acum ca a fost prins Ghita creste probabilitatea (Vineri, 14 aprilie 2017, 21:13)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ca parlamentarii nostri sa dea o lege a gratierii?
      • +2 (6 voturi)    
        Clar (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 10:43)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Pai nu degeaba s-a lasat prins.
        E parte a planului ce va urma sa fie pus in aplicare
        • +1 (1 vot)    
          Ma refeream la confesiunile lui Ghita in fata (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 14:04)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

          procurorilor si aria lor de acoperire in sferele inalte . . .
      • +2 (2 voturi)    
        O sa incerce, in mod evident (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 16:14)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Doar ca au mai incercat o data, si cre' ca le e cam tarsa sa mai incerce.

        Situatia, pentru parlamentarii hoti, in frunte cu Dragnea, e cam asa: daca nu dau legea gratierii, ajung la puscarie. Daca o dau, sansele de o schimbare de regim prin violenta sunt enorme - violenta care va fi indreptata in mod specific impotriva parlamentarilor cunoscuti ca fiind hoti cu acte-n regula. Adica orice-ar face, sansele sa scape sunt minime.

        Dac-ar fi destepti, si-ar lua ce bani pot si-ar fugi in tari cu care Romania nu are acorduri reciproce pentru extradare. Da' cand te crezi pe cai mari, desi esti implicat intr-un proces cu rezultat relativ predictibil de condamnare cu executare, asa ca Dragnea, numa' destept nu esti.
    • +2 (2 voturi)    
      vaiiii (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 12:03)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ce "Gluma" "inteligenta"

      uitatu la rtv dauneaza grav inteligentei
    • +1 (1 vot)    
      /// (Marţi, 18 aprilie 2017, 15:47)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Interesant fetis ai !!!
      Vad ca nu ti-a trecut, este in forma agravanta.
  • +23 (29 voturi)    
    ! (Vineri, 14 aprilie 2017, 16:07)

    tudorr [utilizator]

    Pentru 1 luna asa as vrea pentru el reintroducerea torturilor medievale sa-i toarne pe toti!
    • +1 (1 vot)    
      Nu cre' ca tre' sa-ti faci griji (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 16:18)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Si fara tortura va da din casa, in masura in care justitia ii va putea asigura protectia. Aparent, stie multe, si n-o sa vrea sa stea prea mult la puscarie. Si acuma, c-a fost arestat, e intre ciocan si nicovala. Sau e inchis pana uita cum e sa fii liber, ca a avut grija sa faca suficiente magarii ilegale ca sa fie legat zdravan, sau se pune rau cu gasca cu care-a fost complice. Mai ales daca va sta cativa ani in puscarie in Serbia, riscul sa nu mai ajunga vreodata viu in Romania sunt mari, asa ca are nevoie mare de protectie.
  • +27 (27 voturi)    
    HAI (Vineri, 14 aprilie 2017, 16:47)

    Ceauceau2 [utilizator]

    Sa-i urmarimi pe acesti viermi cum incep sa arunce cu CAVIAR, TRABUCURI, SAMPANII CRISTAL unui celuilalt etc
  • +6 (10 voturi)    
    Justitie doar pt unii (Vineri, 14 aprilie 2017, 17:32)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Ghita singurul pe lista "Most wanted" acuzat de coruptie.. celalalt zis Steinmetz care incerca sa cumpere un sfert din suprafata Romaniei doar arestat in lipsa. Judecata de apoi
  • +13 (15 voturi)    
    sa-si mute rtv studioul (Vineri, 14 aprilie 2017, 18:46)

    Goya [utilizator]

    in beci la Belgrad, iar ghita, ca o veritabila seherezada, sa-si depene povestea-foileton in speranta evitarii condamnarii prin "mariajului" cu DNA, poate cu LCK :)))
    Oare dragoteasca era femeia care-l vizita? (super femeie!!!!). tare i-ar sta bine la beci....
  • +21 (21 voturi)    
    Ghita (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:19)

    trandafil [utilizator]

    te-astept deseara la portita.
    Nici o problema daca sarbii vor sa-l mai tina, pe banii lor.
    Sper ca si vizitatorii se vor bucura de cate un "premiu" pentru tainuirea infractorului.
  • +9 (11 voturi)    
    mai, mai, ce de o sa mai aflam... (Vineri, 14 aprilie 2017, 22:46)

    ..13 [utilizator]

    Ghitza, fiule, acum o sa marturisesti???

    Daca nu este Ok, cert este ca acum se stiu cu mult mai multe despre Micky Mouse care a fugit de data asta in Hungary...

    Fiule, spune tot!
    Faci un bine tarii si evident iti faci si tie un bine!
    Uite ca nu mai scriu AFERIM ci doar

    AMIN fiule!
    Fii pe pace!
    Toate se vor termina!
  • -6 (10 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 1:52)

    muciflenduri [utilizator]

    In mintea bizonului a fi femeie echivaleaza cu a fi prostituata... Din ce in ce mai multe jeguri, pe aici.