Deputatul PMP Bichinet despre prinderea lui Ghita: Orice om puternic are un frate prost. I s-a intamplat si domnului Basescu, presedintele partidului meu

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 14 aprilie 2017, 14:55 Actualitate | Esenţial

Corneliu Bichinet
Foto: Facebook
Deputatul PMP Corneliu Bichinet a declarat, vineri, la RTV, referindu-se la prinderea lui Sebastian Ghita, ca "orice om puternic din tara asta are un frate prost" si ca la fel i s-a intamplat si unuia mai bun si mai valoros decat Ghita, respectiv lui Traian Basescu, presedintele partidului din care el face parte, informeaza News.ro.

"Indiferent ce o fi facut, omul asta (Sebastian Ghita - n.r.) este depozitarul unor adevaruri care intereseaza pe toata lumea, de la ultimul taran pana la presedintele tarii. (...) Credeti ca a plecat din tara de prost? A plecat ca sa traiasca si a ales Serbia. Din punctul meu de vedere, a ales foarte bine, iar cei care incearca sa il hartuiasca si probabil ca il manevreaza stiu foarte bine de la inceput unde a fost. Si acum sa il aduca acasa frumos, sa il imbrace in tinuta corespunzatoare", a spus Bichinet.

 Referindu-se la modul in care a fost prins Sebastian Ghita, deputatul PMP a afirmat: "Orice om puternic din tara asta - si Ghita e un om puternic si inteligent, fara sa il fac erou - are un frate prost. Asa i s-a intamplat din nefericire unuia si mai bun si mai valoros decat Ghita, domnului Basescu, presedintele partidului meu. Nu i-au facut toti din jur rau cat i-a facut din greseala fratele sau. Asa s-a intamplat si cu Ghita".


Citeste mai multe despre   






















3751 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    buna, da' buna de tot (Vineri, 14 aprilie 2017, 15:13)

    Bintea Haiducul [utilizator]

    Se pare ca domnul Corneliu Bichinet are ca frate pe el insusi :)
  • +3 (7 voturi)    
    Mircea Basescu nu a fost (Vineri, 14 aprilie 2017, 15:26)

    Rahan5 [utilizator]

    doar simplu prost, este si de ,,neam prost" ( lacomi pentru pozitii sociale parvenite) ca si frate-sau.
  • +6 (8 voturi)    
    citind (Vineri, 14 aprilie 2017, 15:30)

    zigot [utilizator]

    cele semnalate de dvstra, m-am decis sa precizez:
    "nu va invidiez pentru nimic!"
  • +7 (9 voturi)    
    zic si eu (Vineri, 14 aprilie 2017, 16:19)

    1anonim [utilizator]

    Mare dreptate ai domnule deputat ! Si apropos, fratele dumitale mi se pare un tip foarte destept!! ( Si sper ca argumentul ca ghita umbla cu o gioarsa de pasaport expirat care a dat de banuit primei patrule de politisti sarbi nu se pune in a judeca inteligenta lui ghita).
  • +7 (11 voturi)    
    Interesant (Vineri, 14 aprilie 2017, 16:44)

    Prostu' satului [utilizator]

    Urmeaza ca dl. Bichinet - mare personalitate in judetul meu - sa povesteasca si despre fratele sau cel puternic.
    S-a inconjurat dl. Basescu de oameni tot unul si unul...
  • +4 (8 voturi)    
    Băsău=Ghiță=mafie (Vineri, 14 aprilie 2017, 16:47)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    Gura prostului, chiar și când e slugă a lui Comandante, adevăr grăiește: Băsea și Ghiță sunt infractori de aceeași teapă. Băsău e un pic mai versat în infracțiuni, el fiind securist și contrabandist cu acte vechi
  • +2 (4 voturi)    
    bi-kinet, (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:18)

    Stapanu [utilizator]

    nataflet (!!!)