Sebastian Ghita, prins la Belgrad cu acte false de Slovenia. Era impreuna cu fratele sau / Aducerea fostului deputat in tara ar putea dura o luna

de Carla Dinu     HotNews.ro
Vineri, 14 aprilie 2017, 6:35 Actualitate | Esenţial

Sebastian Ghita, in momentul capturarii
Foto: tvr.ro
Sebastian Ghita a fost localizat si retinut, in cursul noptii de joi spre vineri, in Belgrad, potrivit politiei romane, care precizeaza ca fostul deputat s-a legitimat cu acte false. Potrivit unor surse citate de News.ro, el avea acte false slovene. Aducerea lui in tara ar putea dura circa o luna. La jumatatea lunii martie, HotNews.ro a scris ca Ghita, disparut din 21 decembrie 2016, a fi fost localizat in Serbia, informatie negata inclusiv de premierul Grindeanu. 

UPDATE 08.01 Ghita este in custodia politiei din Belgrad, urmand sa se desfasoare procedurile de extradare, dar dupa ce autoritatile sarbe vor finaliza ancheta privind actele false folosite de fostul deputat, a declarat ministrul de interne, Carmen Dan, la Realitatea TV.

Intrebata de ce oficiali romani, inclusiv premierul Grindeanu, au negat informatiile prezentate de HotNews.ro potrivit carora Ghita a fost localizat in Serbia, Carmen Dan a raspuns: Pentru ca probabil la acel moment aceasta era realitatea. Eu refuz sa cred ca autoritatile romane au dezinformat.

Aducerea in tara a lui Sebastian Ghita ar putea dura aproximativ o luna, in conditiile in care Romania nu are un acord de extradare cu Serbia, au declarat surse judiciare, pentru News.ro. 

------
"In urma activitatilor investigative complexe si a informatiilor furnizate de Directia Operatiuni Speciale si Directia de Investigatii Criminale din cadrul Politiei Romane, in cursul acestei nopti, in Belgrad, a fost localizat si retinut, inculpatul Ghita Sebastian Aurelian.

Multumim reprezentantilor institutiilor de aplicare a legii din Serbia, Ungaria, Bulgaria, Grecia, Turcia, Muntenegru, Croatia, Austria, Italia si Franta, precum si partenerilor interni, pentru cooperarea in acest caz. Schimbul de date si informatii a avut loc prin CCPI, ENFAS si PNR", scrie un comunicat la IGPR.

"In momentul depistarii, cel in cauza a prezentat pentru legitimare, documente false, care prezinta insemnele unui stat din U.E.", mai precizeaza comunicatul.

Sebastian Ghita era sub control judiciar si avea interdictie de a parasi tara. Omul de afaceri urmeaza sa fie extradat.

Surse judiciare su declarat pentru News.ro ca a fost urmarit fratele lui Ghita, care inbitial s-a aflat la Istanbul, dupa care a plecat catre Serbia. Conform surselor citate, cand Ghita a fost prins erau impreuna. Omul de afaceri avea permis de conducere si buletin sloven si a fost dus la un birou de politie din Belgrad.

La jumatatea lunii martie, HotNews.ro a scris ca Sebastian Ghita, disparut din 21 decembrie 2016, ar fi fost localizat in Serbia. Informatiile au fost negate inclusiv de premierul Sorin Grindeanu.

Pe numele lui Sebastian Ghita au fost emise doua mandate de arestare in lipsa.

Sebastian Ghita a fost trimis in judecata in doua dosare penale, cel in care mai sunt acuzati fosti sefi din Politie si Parchet din Prahova si un altul in care este judecat alaturi de fostul primar al Ploiestiului Iulian Badescu.

De asemenea, Sebastian Ghita mai este urmarit penal si in alte doua dosare de coruptie, respectiv cel privind vizita fostului premier britanic Tony Blair in Romania in 2012 si cel in care cumnatul fostului premier Ponta Iulian Hertanu este acuzat de fraude cu fonduri europene si alte infractiuni, in acesta din urma fiind cercetati si fostul sef al CJ Prahova Mircea Cosma, precum si fiul acestuia Vlad Cosma.

In 10 ianuarie, un complet de la instanta suprema a emis un mandat european de arestare pe numele lui Sebastian Ghita, omul de afaceri fiind dat si in urmarire internationala, prin Interpol. Ghita a disparut in 21 decembrie 2016 si a fost initial dat in urmarire nationala dupa ce a incalat termenii controlului judiciar.


Citeste mai multe despre   






















67712 vizualizari

  • +47 (49 voturi)    
    deci era in serbia doamna politista sefa! (Vineri, 14 aprilie 2017, 6:41)

    Francisc 1 [utilizator]

    exact cum zicea de mult hotnews ,da' voi tot pasati cartoful fierbinte!
    • +38 (42 voturi)    
      Rectificare (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:12)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Politista-secretara. Sau secretara-politista, sa fie in ordine cronologica.
      • +22 (22 voturi)    
        O dactilografa (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:25)

        MadameDuRecamier [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        devenita secretara de ceapeu si facuta, pe puncte, fiindca are origine sanatoasa rosie, militianca sefa. O biata analfabeta functional are pe mina fortele de ordine ale Statului Roman.
        • -21 (33 voturi)    
          cum recunosti un analfabet functional? (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:51)

          zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui MadameDuRecamier

          vorbeste in clisee, "ciuma rosie", "noaptea ca hotii", "analfabet functional" etc
        • -1 (5 voturi)    
          Milițiancă (Vineri, 14 aprilie 2017, 20:08)

          Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui MadameDuRecamier

          Doamnă MadameDu..., de ce vorbiți în clișee, fiindcă TIZA dumneavoastră se numea ”Jeanne-Françoise Julie Adélaïde Récamier”, pe bune!...

          (1) Câteva fapte:

          - tatăl ei a fost consilier regal, notar și apoi perceptor fiscal, așa că fata nu avea origini nobiliare;

          - soțul ei era burghez sadea, un bancher cu 30 de ani mai în vărstă. Nici el nu era nobil și nu avea nici un domeniu funciar...

          (2) Analfabeții care folosesc ”du” nu știu că de fapt se scrie ”de Récamier”, dacă tot e să folosească o titulă fără drept, fiindcă pe Julieta așa o chema, după soț: ”Récamier”, adica ”Popescu”... Funcționalule!
      • -14 (30 voturi)    
        vreau sa spuna ghita tot ce stie (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:31)

        zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        despre ponta, basescu, kovesi etc
        sa nu scape unul
        • +8 (14 voturi)    
          esti sigur? (Vineri, 14 aprilie 2017, 13:05)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui zeita anticoruptiei

          Ca vrei sa spuna tot ce stie?
          • -1 (9 voturi)    
            eu da, dar se pare ca vreo 13 insi nu (Vineri, 14 aprilie 2017, 14:47)

            zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

            aia 13 de au dat minus pare ca nu vor sa spuna ghita tot :))
        • +5 (9 voturi)    
          Burtiera Realitatea (Vineri, 14 aprilie 2017, 13:35)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui zeita anticoruptiei

          Cuvintele alea le-ai luat din gura lui Cosmin Gusa. Fix in ordinea i ncare tot circula peburtirele realitatea.

          Ghita stie despre firmele acoperite alea SRI, superiorul lui ierarhic Coldea, prietenul sau Victor Ponta, Maior si aranajamentele facute cu Kovesi pt a-i sufla televiziunea lui Vantu si a ajunge pe mainile acolitilor SRi, Elan Schwarzenberg si Cosmin Gusa.
          Vezi unde se inchide cercul?
          • -3 (7 voturi)    
            esti tu sigur ca am urmarit irealitatea? (Vineri, 14 aprilie 2017, 14:48)

            zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

            habar n-am ce a zis gusa
            • +1 (3 voturi)    
              Pai daca stai non-stop pe RTV si A3 (Vineri, 14 aprilie 2017, 18:22)

              Ahha [utilizator] i-a raspuns lui zeita anticoruptiei

              afli si tu aici ce se mai intampla in realitate prin lume.
      • -9 (21 voturi)    
        Sebastian Ghiță nu poate fi extrădat. Motive: (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:51)

        simplex1 [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        1) Serbia nu ii extrăda nici înainte de 1989 pe romanii care fugeau acolo cu planul de a ajunge în occident.

        2) S. Ghiță a comis o infracțiune grava pe teritoriul tarii vecine, aceea de a se legitima cu acte false. Procesul sau va dura mult timp în țara vecina.

        3) Belgradul are nevoie de un coridor de transport aerian pe deasupra României pentru a primi avioane de lupta rusești. Ghiță poate fi dat la schimb cu permisiunea pentru acel culoar de cel putin 2 ani, lucru imposibil deoarece NATO nu este de acord.

        Sebastian Ghita rămâne în Serbia multa vreme.
        • +8 (16 voturi)    
          Cum le stii tu ca un om mare ! (Vineri, 14 aprilie 2017, 13:41)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

          N-ai incertitudini, n-ai indoieli, ce mai esti un om fericit !

          PS. Asta cu coridorul e tare !
          • +1 (7 voturi)    
            bulgarii au unul din 2014 in serbia (Vineri, 14 aprilie 2017, 14:50)

            zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            eu unul sper ca ghita sa fie adus si sa toarne tot ce stie despre toti, ponta, basescu, coldea, kovesi etc dar un bulgar sta la sarbi din 2014.
            dar poate romania are interes mai mare. si putere de convingere, desigur
            • +5 (5 voturi)    
              Eu nu m-am repezit ca farfuza aia (Vineri, 14 aprilie 2017, 17:27)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zeita anticoruptiei

              de la Interne sa anunt ca Ghita va fi extradat in 40 de zile !

              Ideea este ca acum sunt in Serbia pe urmele lui si politistii "buni" si "politistii "rai" ! ;))

              PS. Este rezonabil sa gandim deci ca intr-un viitor previzibil ceva se va intampla cu el.

              PPS. Nu ma intreba insa ce ca nu-ti spun !
        • 0 (4 voturi)    
          Dezinformezi la greu!... (Vineri, 14 aprilie 2017, 20:18)

          Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

          Ce vorbești?
          .
          RSFS Yugoslavia extrăda la greu și înainte de '89 fiindcă aveam tratat din 1961 cu ei.
          .
          Una-două îi restituia pe fugari, care se alegeau apoi cu mabdibule sparte, coaste rupte și vreo 6 -18 luni de pușcărie.
    • +22 (32 voturi)    
      Dar cat de stupid putea sa fie ,sa se legitimeze (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:30)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      ...cu acte false ?!
      Era clar ca fusese identificat , iar acum mai are o acuzatie, de folosire a unei identitati false.Un amator.
      Acum se joaca " care pe care" : Ponta cu shpaga de la KazMunai,Ghita cu pusculita si denunturile ,iar Dragneev cu suicidul din Brazilia, plus altele...
      Dragneev are zilele numarate !
      • +11 (17 voturi)    
        ziele P4D, pardon FSN aka PCR sunt Numarate ! (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:01)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui DEMA GOGU'

        Patimile Famigliei P$D se vor incheia la 31.12.2017 cand P$D se va radia din registrul partidelor politice !
      • +10 (10 voturi)    
        Stupid (Vineri, 14 aprilie 2017, 12:28)

        ice666 [utilizator] i-a raspuns lui DEMA GOGU'

        a fost in momentul in care s-a intalnit cu fra-su. In asemenea cazuri neamurile sunt urmarite pentru ca de cele mai multe ori, la un moment dat, cel cautat va lua legatura cu acestia. Greseala de incepator.
        • +3 (3 voturi)    
          hmmm . . . . (Vineri, 14 aprilie 2017, 21:06)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui ice666

          De vreo luna de zile ni se tot vorbeste de Ghita si Serbia. Andronic a fost invitat la DNA dupa o vizita in Serbia. Pana si primul ministru ne spune ca Ghita nu este in Serbia. Ghita era asteptat in Serbia. Se pare ca el a considerat Serbia unde fusese cautat ca o locatie oarecum sigura pentru o perioada (a colindat vreo 10 tari europene). La o zi dupa ce ajunge in Serbia este prins.
          Ce s-a inpamplat cu fratele sau?
      • +11 (13 voturi)    
        ATENTIE (Vineri, 14 aprilie 2017, 12:30)

        pardalian [utilizator] i-a raspuns lui DEMA GOGU'

        nu cred ca este o coincidenta infiintarea unei noi comisii care vrea sa ancheteze alegerile din 2009 si brusca descoperire a lui ghitza. Mai degraba va fi o negociere intre actuala putere si mister ghitza, in schimbul infomatiilor (reale sau false, nu?) pe care dragnea&co sa le foloseasca impotriva inamicilor politici. Sa nu uitam nici avalansa de noi masuri menite sa dezincrimineze coruptia, abuzul, furtul, etc, promovate de PSD. Din aceasta perspectiva, e posibil ca lui ghitza sa-i convina "sa se dea prins". Face cateva luni de puscarie, mai scrie si el vreo carte sau doua si pleaca acasa. Banii lui salvati. De asemenea nu m-ar mira daca la umbra acestei bombe de presa, PSD sa pregateasca alta porcarie, in timp ce poporul se uita in alta parte. In felul asta dragnea impusca 2 iepuri: ataca DNA-ul cu arme noi si isi urmeaza planul pe ascuns. #noapteacahotii
        • +2 (2 voturi)    
          Lasa ,ca face parnaie in Serbia ...;) (Vineri, 14 aprilie 2017, 22:40)

          DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

          ... indiferent de aranjamentele cu PSD si DNA, din tara .
          E baiat "inteligent" ...
    • +43 (43 voturi)    
      extraordinar! (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:33)

      igorashu [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Reforma guvernului Grindeanu... se întorc tinerii IT-işti în țară! =))
      • +5 (5 voturi)    
        Computer science (Vineri, 14 aprilie 2017, 16:04)

        ber [utilizator] i-a raspuns lui igorashu

        Nu cred ca va putea cineva evalua paguba pe care au adus-o Romaniei firmele de computer science ca Siveco sau firmele lui Ghita, care au informatizat pe bucati,au cumparat programe dinafara, in loc sa dea de lucru miilor de tineri din universitati, apti sa faca programe avansate.
      • +4 (4 voturi)    
        Extraordinar! (Vineri, 14 aprilie 2017, 20:24)

        Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui igorashu

        Cel mai bun banc din săptămâna asta!
        .
        Domnul fie cu tine! Mi-ai înseninat Paștele, Igore ! Servus!... :-))))))))))
    • +4 (20 voturi)    
      Las-o balta... (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:37)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      acum, na...sincer - nu dau doi bani pe ministrii pesedei - dar, ce naiba, cum ar fi putut admite oricine ca ala e acolo?!...sincer..in toate filmele pe care le-am vazut nimeni nu recunoaste nimic, pana nu se rezolva cazul! Ce-ati fi vrut sa spuna: ''Da, hotnews, aveti dreptate!''?. La ce D-zeu putea sa ajute asta?! Ala sa stie ca astia stiu sigur ca e acolo si sa fuga?..sau sa admita doar ca cei de la hotnews sa se simta bine?!...in toata lumea s-ar fi procedat la fel!
      • +5 (7 voturi)    
        Come on.. (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:54)

        Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

        Fiti obiectivi...ca nici un ministru, nici de-al lui Ciolos n-ar fi zis: ''Bravo, ba..aveti dreptate!'' In cazuri din astea, e necesar sa nu fie nici un pic de transparenta!
      • +3 (5 voturi)    
        Deci (Vineri, 14 aprilie 2017, 12:59)

        1anonim [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

        Deci G. e la Belgrad, cineva il vede si spune; hnews arunca informatia in Romania. Oficialii- inclusiv prim-ministrul spun ca nu e adevarata informatia. Ca sa faci lucrul asta inseamna ca oficialii stiau precis ca nu e la Belgrad, adica stiau ca e in alta parte; buuun, deci ori oficialii stiau unde e si sunt vinovati de tainuire, sau oficialii nu stiau si ia luat gura pe dinainte, adica sunt vinovati de prostie crasa; oricum ar fi nu e bine pentru oficiali..
        • +2 (2 voturi)    
          Exact! (Vineri, 14 aprilie 2017, 20:28)

          Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui 1anonim

          Așe este!... În cazuri din astea, spui că ”nu avem informații în sensul acesta” nu că ”nu este adevărat, știm noi mai bine dar nu spunem!”
          ,
          Ehei, politichia -straie grele!
    • +5 (7 voturi)    
      Ghitza mantuieste PSD-ul? In ce sens? LOL (Vineri, 14 aprilie 2017, 13:06)

      YorkshireTerrier [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Asteptam vreun PSD-ist care sa enunte comparatii in stilul lui Serban Nicolae si sa ne spuna ca „vai domnul Gitza a patit-o in Vinerea Mare, exact ca Mantuitorul”.

      Sa vedeti cum se va „sacrifica” el intru mantuirea pesedeilor de „DNA cel rau” si bla-bla-bla. Cu dosarele pre dosare va calca etc.

      Pe la posturile lor TV sigur se va gasi cineva sa faca si comparatia asta. Saracul Ghitza cum vrea justitia sa-l rastigneasca pre el...

      E pamflet, bre!
      (explicatie pt. habotnicii care se oripileaza)
    • +1 (1 vot)    
      Frati-su de ce nu e la puscarie ???? (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 11:22)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Intalnirile (ca au fost mai multe) cu Ghita cred ca au generat cateva infractiuni incriminate de Codul penal. De ce nu-l baga nimeni la zdup ???? Mai ales ca a fost un tovaras de nadejde de furaciuni al lui Ghita. Si chestia cu casetele de la RTV a fost regizate de el. O familie de interlopi, la fel ca Mafia Siciliana, la zdup cu ei.
  • +26 (28 voturi)    
    Pff... (Vineri, 14 aprilie 2017, 6:49)

    Petre Cusuru zis si Barba Trista [utilizator]

    La belgrad, ba? Astia-s "mafeotii" mioritici...
    • +10 (12 voturi)    
      Mda... (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:13)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui Petre Cusuru zis si Barba Trista

      La Belgrad, la Belgrad...ca daca l-o duce capul' cat ii duce pe cititorii-comentatorii ''hotnews'' din 10 martie,care scriau ca e ca si scapat, ca Serbia ''apartine KGB'' si bla-bla-bla.....eu cand am scris ca Serbia si-a predat criminalii de razboi, cu riscul de-a avea revolte interne si ca-i doare pe ei ''la basca'' de Ghita, mi-am luat numai minusuri!
      • +2 (6 voturi)    
        Cu matza-n sac (Vineri, 14 aprilie 2017, 12:14)

        aladdin [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

        Comentariul tau de atunci are 4 plusuri din fix 4 voturi. Sunt doua explicatii: ori ai numarat un plus ca fiind doua minusuri, unul pe orizontala si unul pe verticala, ori te-au albit astia de la HN si atunci tocmai ce te-ai deconspirat :)
    • +1 (1 vot)    
      sa (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:00)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Petre Cusuru zis si Barba Trista

      vezi ce sarba-n caruta o sa-l faca sa joace, daca ajunge in tara.
  • +39 (39 voturi)    
    Incepe distractia (Vineri, 14 aprilie 2017, 6:59)

    MPopa [utilizator]

    Cele doua televiziuni de "stiri" de la care se informeaza majoritatea romanilor vor avea in curand ambii patroni in inchisoare. Sa vezi acum circ in mass-media.
    Pe de alta parte sunt obligat sa ma intreb cata minte ii trebuie unui om ca sa ia in serios povestile celor doua posturi TV cand se stie foarte bine cui apartin si cu ce s-au ocupat patronii lor.
    • +22 (22 voturi)    
      cum adica cata minte? (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:17)

      Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui MPopa

      pai voiculescu e in inchisoare de ani buni deacuma, si antena3 e inca pe val... banuiesc ca intrebarea e retorica, nu? :D ehehe
    • +25 (25 voturi)    
      si Dragnea (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:18)

      subcultura [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

      iar nu e in tara
      • +2 (2 voturi)    
        asta (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:02)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

        a plecat la arabi, cum si ceasca a facut-o cu raidul scurt din, parca, 17.12.1989 din Iran.
        daca tot il copiaza pe scornicestean, sa se fereasca de Targoviste, ca cine stie?!
  • +39 (39 voturi)    
    Infractor complet (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:08)

    -dan [utilizator]

    Trebuia sa-si adauge in portofoliu si documente false, ca asa se crede el... mafiot.
    Recapitulare: spalare de bani, folosire de informatii confidentiale, san­taj, mita, cumparare de influenta, conducere fara permis, sustragere de la urmarirea penala, fals in inscrisuri, uz de fals si fals privind identitatea
    Toata lumea realizeaza ca scursura a fost deputat, nu?
    Toata lumea realizeaza ca scursura a facut avere de cel putin 100mil EUR?
    • +22 (22 voturi)    
      asa este.. (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:18)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui -dan

      am spus-o inca de cand a fugit: nu il credeam pe Ghita atat de prost incat sa fuga din tara. Era doar o chestiune de timp pana il prind...si uite ca am avut dreptate.
      La dosarele care le avea deja (doare de care mai avea sanse sa scape cu PSD_ul la conducerea tarii), se adauga si altele noi: sustragere de la urmarirea penala, fuga din arest la domiciliu, trecerea ilegala a frontierei din Bulgaria in Serbia, fals si uz de documente false, conducere autovehicul cu permis fals, fals de identitate (ca avea si buletin fals).
      Cred ca ia ceva ani cu executare....ar fi culmea sa ii dea cu suspendare dupa ce s-a sustras urmaririi pnale.
    • +3 (13 voturi)    
      realizezi ca (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:29)

      Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui -dan

      binomul l-a tras pe sfoara ? el credea ca cumpara un pasaport real dar era falsificat de Codrutza si Coldea.
    • +2 (2 voturi)    
      milioanele alea de euro nu erau ale lui (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:03)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui -dan

      ci ale SRI-ului. Alt miliardar de carton, inventat de SRI, ca sa se ocupe de afacerile sale, de bazele de date ale serviciului si ale tarii, de telecomunicatiile folosite de poporani si supravegheate de serviciu, de televizunile cu care se spala creierasul debil al votantului de rand.
      Nu stiu ce a facut familia Ghita atat de grav, de la cine i se trage cu adevarat, de ce SRI a hotarat sa-i retraga sprijinul si sa-si stearga urmele, ingroapind rapid toate firmele pe care i le incredintase.
      Acum sa vedem ce alt zmeu paraleu vor scoate la inaintare sa preia firmele si postul de TV.

      Am asa o senzatie ca vor urma dezvaluiri senzationale despre Base & Co, pt. ca de fapt de la Basescu i se trage, ca el i-a dat unda verde lui Kovesi sa ancheteze afacerile lui Ghita si ale familiei lui. Si cred ca si Ponta va fi foarte vocal, ca e trasa la fund si familia lui, prin cumnatul de la Ploiesti.
  • +33 (33 voturi)    
    L-au inhatat repede pe râtan! (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:17)

    Andradda [utilizator]

    Cred ca de-acum, multi borfasi din politica romaneasca vor avea cosmaruri sau nu vor mai dormi deloc )))
    Râtanul a dovedit cu varf si indesat cat poate fi de abject daca e vorba sa-si salveze șorícul. Daca se pune pe guitat, pre multi o sa-i popeasca!
    • +7 (7 voturi)    
      Ei, as (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:15)

      Vasilake [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      N-o sa guite nimic despre fratii lui infractori. O sa minta in continuare despre aia care l-au prins.
      Oricum, fraier ca s-a dus in Serbia, ca politistii de-acolo nu stiau ca nu trebuie sa-l prinda. Daca statea in Romanica putea sa treaca prin fata sectiei de politie zilnic, ca subalternii secretarei care conduce ministerul de interne ar fi avut ordin sa se uite in alta directie.
      • -1 (1 vot)    
        conform planificarii (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:12)

        revo [utilizator] i-a raspuns lui Vasilake

        Si eu zic ca nu va declara decat ce a negociat si i se permite sa declare.
        Predarea lui Ghita trebuie sa fi fost negociata de ceva timp, Andronic s-a dus sa-i prezinte variantele de lucru, i s-au spus clar care sunt reperele pe care trebuie sa le respecte cand va da declaratii, Ghita a fost de acord si si-a spus conditiile (evident, 1 an cu suspendare si banii la tescherea), politia din Serbia l-a oprit in trafic conform programarii primite de la Bucuresti.
  • +32 (32 voturi)    
    Felicitari (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:17)

    DrPepper [utilizator]

    Felicitari organelor de urmarire, iar lui Ghita ii urez un sincer "la cat mai multi ani" cu executare evident
  • +28 (28 voturi)    
    Casetele, dom'le, casetele (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:24)

    ww [utilizator]

    Hai sa te vedem, smekerasule, ce casete cu care sa darami lumea ai mai inregistrat intre timp.
    Tu cu casetele, prietena blondina cu frecatul misterios la nas, Nastase cu degetelul la gat, toti ati fost plini de mesaje incifrate, de "initiati" si atoatestiutori, cu care ati crezut ca dati gata pe toata lumea.
  • +25 (25 voturi)    
    pedeapsa... (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:32)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Acest escroc,impreuna cu acolitii lui,ar trebui spanzurat in piata publica drept exemplu pentru toti cei ca el,asa cum se proceda in Evul Mediu !
    • -12 (18 voturi)    
      Inscenare (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:17)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui acasa1284285656193

      Este evident o facatura.
      S-au facut intelegeri intre jucatorii de table cu Romania Fanariota
      S-au garantat niste termeni.Sa vedem care sunt acestia.Vom vedea in meciul Dragnev -Kovesi. Daca ... sau daca...
      Asa i s-a inscenat retinerea din Belgrad. Politia Romana cea care de fapt l-a facut scapat,Ghita fiind omul lor,acum va fi laudata,se vor da decoratii ,se vor face niste chefuri si mese de multumire.
    • -2 (8 voturi)    
      Îl spânzurăm direct, nu? (Vineri, 14 aprilie 2017, 14:35)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui acasa1284285656193

      Fără să-l mai judecăm. Bravo mă, ai exact gândire de evul mediu pe care îl invoci.
      • +2 (2 voturi)    
        nooo, (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:08)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        intai sa toarne tot si dupa aia cutitu.
        ce daca vine vara, un porc proaspat fezandat e bun oricand.
        recomand metoda halal.
  • +32 (32 voturi)    
    Vinerea Mare Vinerea Patimilor (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:46)

    open [utilizator]

    Isus rastignit si Ghita arestat.

    Era evident ca nu rezista si nu are capacitatea sa se indeparteze prea mult. Se invartea in Belgrad ca un coooi in caldare. Ce sa faca ? Sa comunice cu agenda lui de contacte ? Fratii Ghita nu au fost si nu sunt niste lumini. Cum sa va spun imi par ca niste limbi de pantofi cu care securistii intrau "in paine", puneau mana pe contracte si trageau sforile.

    Pt Hotnews: de ce continuati sa il numiti "omul de afaceri" ? Afacerile - adevarate - sunt cand e concurenta. Aici e vorba de o mizerie de traficant de influenta, sperturi, spagii samd.
    • +3 (3 voturi)    
      o mica (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:12)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui open

      precizare.
      a fost prins joi.
      in joia neagra cum i se mai zice.
      care-o fi fost iuda, se-ntreaba prea curatul guita?
      l-or fi prins dupa sau inainte de cina cea de taina, ca doar nu se duceau acolitii lui sa se intalneasca cu el, degeaba.
      l-or fi incatusat in vreo gradina ghetimani? ca maine-poimaine o sa-l vedem cum face pe mantuitorul.
  • +25 (25 voturi)    
    seamănă cu Bendeac (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:46)

    soloman [utilizator]

    dar nu prea îi vine să râdă
    • +20 (20 voturi)    
      Si mai e o diferenta (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:14)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui soloman

      Bendeac se poate duce la Inviere :))
  • +25 (25 voturi)    
    Ghitza va spune despre Lovitura de Stat 2012 (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:47)

    un domn [utilizator]

    iulie, si alte Trufandale marca P$D, va negocia Libertatea pe o moneda simpla - radierea P$D din viata Politica !
    • +3 (3 voturi)    
      pan' la (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:16)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Dumnezeu, te mananca sfintii, zice-o vorba romaneasca.
      mai curand cred ca daca se apuca sa guite cate-n luna si stele despre dragnea si acolitii psd, n-apuca ignatul.
      hai, daca zice despre base, et co., sau johannis, mai treaca-mearga, dar despre imparatul? nop.
  • +24 (24 voturi)    
    zicea un "doctor" un viatza: (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:52)

    strelka [utilizator]

    "La primul tur mă uit cu popcorn şi băutură răcoritoare"

    "„E păcat să ratăm (…) Cu siguranţă în turul unu va fi o cafteală la care nu doresc să particip”"

    Ops....Da la turul 2, o participa, nu o participa......oricum o sa fie amuzant de pe margine
  • +21 (21 voturi)    
    Nimeni nu scapa (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:54)

    Eu the first [utilizator]

    Aparent, nu doar ca nu scapa, dar durata pana sa ajunga la puscarie devine din ce in ce mai scurta.
  • +27 (27 voturi)    
    O ce vesteee (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:54)

    tartoru [utilizator]

    Minunaaaa a taaa
  • +20 (20 voturi)    
    Pardon (Vineri, 14 aprilie 2017, 7:57)

    tartoru [utilizator]

    Vinerea patimilor, bitch!
  • +22 (22 voturi)    
    greu cu unii (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:12)

    CristianDirnu [anonim]

    Ghita te asteapta Borcea la portita.....
  • +18 (18 voturi)    
    xxxxx (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:12)

    XXXXL [anonim]

    ii expirase cardu' de sanatate...
  • +17 (17 voturi)    
    O sa urmeze chestii interesante (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:17)

    Zentrix [utilizator]

    Ghita a fugit dintr-un singur motiv: stia ca o sa fie arestat. Probabil ca motive sa se intample asta sunt destule, in mod clar omul e manjit pana peste cap.
    E greu sa renunti la tot si sa te transformi intr-un fugar care tot timpul se uita in spate sa nu fie urmarit, dar asta e, se pare ca teama lui de inchisoare este foarte mare.

    Acum o sa urmeze negocierile pentru "atenuarea" pedepsei: sa vedem ce o sa dea pe teava Ghita. Cu siguranta ca stie multe magarii si furtisaguri - doar numai cu asta s-a ocupat in ultimii zeci de ani.
  • +18 (18 voturi)    
    Ce ai facut Fadoino ?!! (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:24)

    deval [utilizator]

    Ai enervat-o pe dna Dan ca a trebuit sa te "gaseasca" ! Si infractor si prost ! La pachet !!
  • +18 (18 voturi)    
    Ghita !!! (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:30)

    Carcalete [utilizator]

    Haide, mah tata, la portita !!!!!
  • +16 (16 voturi)    
    Carmen Dan (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:35)

    un-buburuz [utilizator]

    E mai usor sa afli care e numele de familie decat sa extragi adevarul din ceea ce scoate pe gura.
  • +22 (22 voturi)    
    Na, Ponta poate sta linistit (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:37)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Isi facea probleme ca, poate, Ghita nu mai este in viata.
  • +25 (25 voturi)    
    Grindeanu Minciuna (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:46)

    mariusssss [utilizator]

    Sorin Grindeanu a spus ca fugarul Ghita nu este in Serbia. Autoritatile sarbe sa isi ceara scuze, sigur au facut o confuzie.
  • +19 (19 voturi)    
    In Serbia a stat in tot acest timp, cu siguranta! (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:46)

    dexpropriat [utilizator]

    Nu si-ar fi permis sa riste sa fie recunoscut prin tot felul de calatorii prin alte tari. Romanii misuna peste tot prin lume si ar fi fost depistat cu usurinta. Cica multumim politiei din nu stiu cate tari... Andronic a ciripit probabil.
  • +18 (18 voturi)    
    Doamne ajuta! (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:49)

    Pac-pac [utilizator]

    Bine ca inca mai exista forte in societatea noastra grav infectata de virusul dragnea cu tulpina grindeanu, care isi mai fac treaba, cum-necum!
  • +23 (23 voturi)    
    Fugit de ignat (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:53)

    Ordi [utilizator]

    Si prins de taierea mielului.
  • -10 (18 voturi)    
    pariu (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:53)

    aanonim [utilizator]

    Deci s-au inteles si s-a lasat prins.Asta ramane pe viata omul lor la cate contracte a facut pentru ei.
    O urechelea mica de ochii fraierilor si la treaba, dar mai discret; mai rasfirati baieti, mai rasfirati.
  • +19 (19 voturi)    
    Ce credeai draga (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:55)

    yolo [utilizator]

    "Pentru ca probabil la acel moment aceasta era realitatea. Eu refuz sa cred ca autoritatile romane au dezinformat."

    Ce simt al umorului dezvoltat avem azi!
  • +19 (19 voturi)    
    Conducator al unui imperiu IT dar mai avea (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:55)

    Susufler0 [utilizator]

    putin si folosea porumbei calatori !

    In friguroasa si cenusia Serbie, Sebi ? Cand Seychelles, Maldivele te asteptau ?

    PS. Asa se intampla cand esti mare "aitiist" dar pachetele cu bani si documente le transferi "ad manum" !
  • +24 (24 voturi)    
    Ghitza... (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:57)

    Io1234 [utilizator]

    ..te-astept diseara la...

    ...ciripit!!!

    multi din psd vor avea un paste...nefericit..:D
  • +15 (15 voturi)    
    Bun (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:58)

    europeanul2 [utilizator]

    Foarte bine! Sa speram ca Grindeanu nu va interveni pentru a-l scapa!
  • +21 (21 voturi)    
    hmmm (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:04)

    adrian_rolland [utilizator]

    Se pare ca multi se vor face nevazuti in urmatoarea luna.....

    Mai ales aia care ar fi trebuit sa-l opreasca la vama.. (inca se controleaza buletinele la iesirea din tara, nu?)
  • +21 (21 voturi)    
    E pe bune? (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:15)

    un-buburuz [utilizator]

    Nu de alta, dar era unul de pe la EvZ care spunea sus si tare ca Ghita nu e in Serbia. Imi scapa numele, oricum ceva legat de cur.
  • +19 (19 voturi)    
    . (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:21)

    Evq [utilizator]

    No, acum dobitoc să fii să rămâi în Serbia după ce s-a răspândit zvonul că ai fi acolo.
  • +21 (21 voturi)    
    L-au prin noaptea ca pe hoti (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:23)

    dexpropriat [utilizator]

    q.e.d.
  • -22 (22 voturi)    
    vraja marii (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:23)

    Toni_Romania [utilizator]

    Vrajeala pt. naivi.
    E in Caraibe si bea pina colada.
  • +21 (21 voturi)    
    /// (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:24)

    hmara [utilizator]

    Va urma o perioada interesanta. Tremura chilotii pe multi.

    Vom afla mizerii suplimentare si multe alte dosare vor fi deschise.
    Inca un rahat prins.
  • +18 (18 voturi)    
    Mulți încep să tremure. (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:25)

    asavreau [utilizator]

    Vor fi interesante declarațiile unora.Plecați prin zone exotice nu le va prii distracția.
  • -25 (27 voturi)    
    sper (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:31)

    xanti [utilizator]

    Sa aupece sa toarne despre SRI si DNA in Serbia .
    Aici e posibil sa fie "sinucis"
    • +15 (15 voturi)    
      si ce? (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:17)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      asa si? care-i problema?

      Da' ma distreaza cum ai TU raspuns la orice. Cred si tsunami-ul ala din Asia mica a fost in vina lu Base si a SRI-ului.

      este "the dawn of postacism" in Romania, inceputurile timide si tembele ale acestei meserii, unde trebuie sa incepi de jos, de la pu**me, sa te zvarcolesti in kkt ca sa prinzi putin cheag.

      Sau faci facultate si iesi direct inginer, dar nuuuuu e cazul tau, baiatu'
      • -11 (11 voturi)    
        dupa mintea ta (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:30)

        xanti [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

        Inginerii sunt de dreapta ,de stanga sunt doar idiotii.
        • +1 (1 vot)    
          nu (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:34)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui xanti

          idiotii, economistii.
          sau nu stiai zicala "tot ce construiesc inginerii, distrug economistii"?
    • +12 (12 voturi)    
      Stai linistit (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:36)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Nu-l duc in rusia. Il aduc in Romania. Deci poti sta linistit.
    • +1 (1 vot)    
      doar atat? (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:36)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      restul sunt curati?
      ce-ai zice ceva de dragnea si tradiceanu, ca tot au astia procese pe rol?
      eu m-as bucura sa cante ca un canar in colivie, tot ce stie.
  • +29 (29 voturi)    
    Ha, ha, l-au prins probabil serviciile straine... (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:33)

    cartofil [utilizator]

    pe care le uraste infractorul condamnat Dragnea si mafiotii din jurul lui si acum ni-l trimit la pachet. Surpriza uriasa pentru clica infractionala condusa de Carmen Dan, rusii nu au reusit sa-l ascunda destul de bine. Binenteles ca autoritatile sarbe, care sunt la cheremul rusilor (sprijinitorii infractorului condamnat Dragnea) vor trage de timp cat vor putea, dar in final vor trebui sa-l livreze. Sa vezi atunci sifon la gura lui Ghita. Asta n-are mama, n-are tata, n-are bun simt. Cred ca jumate din P$D si-a luat nitroglicerina cand a citit aceasta stire.
  • -12 (16 voturi)    
    si dece (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:34)

    victor L [utilizator]

    trebuia Grindeanu sa spuna unde e Guita? ca sa il instiinteze si sa dispara?
    • +15 (15 voturi)    
      Pai a spus Hotnews (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:19)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      Tu, in locul oricui cu mintea acasa, pe cine ai crede, pe Grindeanu sau pe Hotnews? Crezi ca Hotnews stia de la trecatorii de prin Belgrad? Tot de la cei care il urmaresc s-a aflat.
  • +17 (19 voturi)    
    lol (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:38)

    Calin123 [utilizator]

    Cat de prost poti sa fii sa iti implici fratele in asa ceva? Nu era destul de clar ca va fi urmarit?
    Astia sunt atat de prosti incat nici sa fuga din tara nu stiu...
    • -13 (15 voturi)    
      dar (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:15)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Calin123

      Cât de prost să fii să crezi că Ghita este atât de prost?
      • +1 (1 vot)    
        Tre sa fii oleaca mai destept decat o mazeta (Vineri, 14 aprilie 2017, 18:17)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        Ceea ce nu e atat de greu.
      • +2 (2 voturi)    
        ghita (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:38)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        e doar un escroc si un santajist si atat.
        nu-l mai banui de inteligenta.
    • 0 (0 voturi)    
      Colaboratorii, in orice Mafie care se respecta (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 17:57)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Calin123

      sunt rude de sange. De asta fratele lui Ghita guita fura alaturi de Ghita, de asta mama lui Ponta cica face actele la firmele lui Ponta iar cumnatul fura pe fata, de asta fiul lui Hrebenciuc fura alaturi de taica-sau, de-asta Bombonica Dragnea a furat un hotel cu sprijinul sotului, infractorul condamnat Dragnea. Mafia politica romanesca este organizata dupa aceleasi principii ca si mafia siciliana.
  • +22 (22 voturi)    
    ha, ha nu stim unde este, pe unde a fugit (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:38)

    mnicku [utilizator]

    nu stiati pe naiba ..... grajdanilor

    Noroc cu un politist sirb mai zelos isi face treaba ... sper sa nu fie dat afara
  • +20 (20 voturi)    
    Justiția să trăiască! (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:39)

    gorky.park [utilizator]

    Welcome home, bandit ordinar ce ești.
  • +25 (25 voturi)    
    Penal! (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:44)

    StefanZatag [anonim]

    Ati putea sa nu ii mai numiti pe toti penalii oameni de afaceri? Mi se ridica parul de fiecare cand citesc despre cate un corupt ca Ghita ca este numit om de afaceri, cand, de fapt, i se potrivesc cu totul alte apelative: cercetal penal, fugar, las, barbat fara c***e, etc. Dar, cand il numiti om de afaceri, il puneti in aceeasi oala cu restul romanilor antreprenori cinstiti.
  • +24 (24 voturi)    
    Tapalaga, sper ca esti fericit acum! (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:46)

    nellino [utilizator]

    I-ai stricat concediul in Maldive lu Dragnea!
    • +16 (16 voturi)    
      Nu stiu Tapalaga (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:20)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      dar eu sigur voi avea un "Paste Fericit" :))
      • +9 (9 voturi)    
        nellino este postac P$D (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:40)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        si baga soparle..la cati nervi sunt in P$D acum....
  • -12 (20 voturi)    
    tocmai (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:48)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    ...ramaseserati fara subiecte...
    Iata cum are D-zeu grija de supusii sai...
    • +15 (15 voturi)    
      Asa ti se pare tie? (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:20)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      Ca tot ce face clica PSD zi de zi nu sunt subiecte?
    • +7 (7 voturi)    
      Are grija El de toata lumea (Vineri, 14 aprilie 2017, 12:31)

      Leon_Magnificul [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      Ne-a facut pe toti fericiti. Pe fiecare in alt fel.
  • +17 (17 voturi)    
    Ghita. (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:53)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    S-a rupt lantul de iubire! Vine ala cu cheita, ce te asteapta la portita!
  • +31 (31 voturi)    
    Ghita (Vineri, 14 aprilie 2017, 9:57)

    Tomy007 [utilizator]

    E ceva mistic cu Ghiita, sa dispari de Ignat si sa fii sacrificat de Paste...
    • +11 (11 voturi)    
      Intrebarea e daca este porc sau berbec (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:37)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Tomy007

      Ca hot stim ca e. :-))
  • +21 (21 voturi)    
    in orice caz... (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:02)

    astronaut [utilizator]

    Hotnews , merita felicitari ! referitor la caz pana acum Ghita a vorbit ce a vrut de acum raspunde la intrebari as vrea sa vad fata ciracilor care ''infierau'' cu manie proletara INSTITUTIILE STATULUI ?
  • -4 (8 voturi)    
    subiect de analiza (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:18)

    gwolf [utilizator]

    stiti mai oameni buni cum se trateaza subiectul asta?
    asa:
    "MAI DA-L IN **** MEA!"
    sa-l bage la bulau sa nu mai auzim de el si ne relaxam si noi creierii.
    • +11 (11 voturi)    
      la P$D "toate cadrele de partid" (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:42)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

      ajung la Bulau, acolo pot sa faca alegeri, si sa spuna vorba aia scisa cu caps lock...
  • +7 (9 voturi)    
    Ponta (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:30)

    SRA [utilizator]

    Ghita a solicitat lui Ponta la ultima intalnire din Beograd sa fie scapat altfel spune totul !

    parola a fost toti pentru unul unul pentru toti !

    Ghita a respectat parola urmeaza sa vada ce face grupul ponta !
  • +4 (4 voturi)    
    Ghita (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:26)

    BillytheGreat [utilizator]

    te-au astepat aseara la portita, dupa granita.
  • +7 (7 voturi)    
    ? (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:33)

    I [utilizator]

    acte false de Slovenia? nu mai e mandru ca e roman?!
  • +6 (6 voturi)    
    As cere certificarea sanatatii mintale astuia, ca (Vineri, 14 aprilie 2017, 11:36)

    deval [utilizator]

    sa nu invoce ulterior ca e dili ! Ce va spune :
    -ca a fugit de frica sa nu fie omorat de extraterestrii ;
    -ca a fost obligat sa mituiasca si sa castige toate licitatiile;
    -ca s-a sacrificat sa detina milioanele de euro, din dragoste pentru Romania ca sa nu le ia altii (olandezii sau Soros de pilda);
    -ca s-a sacrificat sa faca sclavi pe plantatie IT-isti romani, platiti cu minim pe economie pentru ca acestia sa nu fie exploatati cu cateva mii de euro pe plantatii olandeze;
    -ca e o victima si vinovati ca el e si ---si cu banii luati (teoretic) sunt x,y,z !
    Peste o saptamana va putea spune ca a fost fortat sa spuna asta sau ca avut o ratacire ....Cert e ca politia nu a avut nici un succes si e obligata sa explice ce fel de supraveghere i-a aplicat ! El a castigat cel putin timp de negociere ! Nu stiu daca cu autoritatile sau alti puscariabili ..
  • +4 (4 voturi)    
    Cu Ghita-n gura (Vineri, 14 aprilie 2017, 12:20)

    Leon_Magnificul [utilizator]

    Si se jura ca nu fura / Dar l-am prins cu Ghita-n gura. Toti, mai putin dna secretara de la militie, care refuza sa creada. Si noi refuzam sa credem ca ea n-a stiut ca Sorinel stie.
  • +2 (4 voturi)    
    Bravo (Vineri, 14 aprilie 2017, 13:22)

    Vade Retro [utilizator]

    Felicitari HotNews, ati scris inca de luna trecuta ca e in Serbia, informatiile voastre s-au dovedit exacte!
  • +1 (1 vot)    
    ce va spune ponta (Vineri, 14 aprilie 2017, 13:41)

    SRA [utilizator]

    Ponta a promis ca se va salva Ghita !
  • +3 (3 voturi)    
    Daca frate-sau n-ar fi picat si el cu acest prilej (Vineri, 14 aprilie 2017, 14:21)

    Susufler0 [utilizator]

    as fi fost tentat sa spun ca de fapt Ghita s-a predat. Asa insa...

    PS. Si daca totusi a fost prins cu totul si cu totul intamplator, in urma unui simplu control de rutina ?

    PPS. Nu vi se pare ca serialul lui Andronic din Ev. zilei prea a inceput imediat dupa ce s-a terminat (brusc) serialul casetelor de pe Cocina TV ? Si mai ales dupa ce presa a vorbit de o posibila intalnire intre Andronic si Ghita ? In fond pana cand isi va ispasi Ghita in Serbia pedeapsa ce urmeaza sa o primeasca pt folosirea de acte de identitate false, e tot timpul din lume, fie ca Laura sa-si dea demisia, fie sa fie revocata, fie sa i se termine mandatul.
    Altfel ar veni Ghita in tara sa fie cercetat de un DNA din fruntea caruia a disparut inamicul public nr 1 !
  • -4 (4 voturi)    
    aveti un comportament (Vineri, 14 aprilie 2017, 17:24)

    Ciprian2020 [utilizator]

    bine ca sunteti voi crestini, atotcunoscatori si Judecatori in Vinerea Mare !!!
  • +1 (3 voturi)    
    Nenea ambasador al Germaniei (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:59)

    AlexanderCr [anonim]

    Vine nene ambasador al Germaniei, vorbeste cu Tudorel, si a 2-a zi Ghita e prins. Coincidenta? Nu cred.