Liviu Dragnea: Rezultatele economice pe primul trimestru sunt mai bune chiar decat ne asteptam

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 3 aprilie 2017, 20:21 Actualitate | Esenţial

"Rezultatele economice ale primului trimestru sunt mai bune chiar decat ne asteptam noi in comparatie cu 2016", a anuntat luni Liviu Dragnea la Antena 3. Presedintele PSD a anuntat ca va prezenta datele pe 20 aprilie intr-o conferinta de presa.

"Veniturile pana la finalul anului nu vor fi mai mici decat cele prognozate. Legislatia care ne va ajuta sa grabim ritmul de achizitii e aproape de finalizare", a mai spus Dragnea, adaugand ca primele trei luni ale anului a fost perioada in care "guvernul s-a asezat".

In ce priveste proiectul legii salarizarii unice a bugetarilor, Dragnea a spus ca aceasta va creste anvelopa salariala (fondul total de salarii) cu 32 miliarde de lei pana in 2020, adica o crestere cu 56% fata de acest moment.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

2890 vizualizari

  • +19 (21 voturi)    
    Infractor recidivist in prostie (Luni, 3 aprilie 2017, 20:28)

    BogdanMelinte1 [anonim]

    "...a anuntat luni Liviu Dragnea la Antena 3", fraza asta spune totul. Pe telespectatorii latrinei 3 ii poti minti ca maine ploua cu dolari si euro si ca nu trebuie decat sa faca decat sa pregateasca banitele sa ii stranga si vor bloca toate drumurile din tara in asteptarea ploii. Se pregateste nationalizarea pilonului 2, asta nu se mai spune la latrina 3, o sa plateasca tot fraierii pentru pensiile nesimtite.
    • +1 (1 vot)    
      Traducere din tiliormaneză (Marţi, 4 aprilie 2017, 14:27)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui BogdanMelinte1

      Nu ne așteptam ca, după atâtea furăciuni, să nu se ducă de râpă economia... asta dovedește că putem fura mai mult!
  • +16 (18 voturi)    
    S-au vandut mai multi porci la ferma lui Dragnea! (Luni, 3 aprilie 2017, 20:34)

    QfeastQuizzes [anonim]

    Plus cererea de carne de vanat de pe domeniile mustaciosului a explodat!

    A era sa uit, si toata familia mea, si amanta, o duc mai bine...deh
  • +15 (17 voturi)    
    tigarile fac rau sanatatii! (Luni, 3 aprilie 2017, 20:36)

    dece [utilizator]

    Livache, nu stiu ce-ai fumat, dar sper sa te tina cativa ani! La racoare!
  • +13 (15 voturi)    
    DA CHIAR ASA, BAROANE (Luni, 3 aprilie 2017, 20:52)

    rov [utilizator]

    DUPA MIZERIA CE ATI PRODUS-O...E DE MIRARE CUM LUMEA MAI TRAIESTE, MAI SPERA!!!
    SPER SA '' PRINZI'' ANI GREI, SCORPIE!
  • +15 (17 voturi)    
    cine PM (Luni, 3 aprilie 2017, 21:02)

    NWalker [utilizator]

    esti tu ca sa prezinti datele?
  • +15 (17 voturi)    
    cincinalu in 4 ani forward... (Luni, 3 aprilie 2017, 21:49)

    liviu_ [utilizator]

    datele economice dat de oameni credibili arata DEZASTRUOS...
    datele lui dracnea sunt excelente...
    oare pe cine sa cred?!

    deci asta o sa bage Romania in faliment + o sa o distruga dpdv juridic... ura ura!
  • +8 (8 voturi)    
    Exact ce va spuneam ieri ! (Luni, 3 aprilie 2017, 23:34)

    Susufler0 [utilizator]

    Dragnea da semnalul inceperii marii opere de aburire a romanilor !

    Doar sa vedeti : cu cat lucrurile vor sta mai rau, activistii pesedaci si
    si mass-media aservita le vor prezenta exact invers.

    PS. Cu anuntul de astazi Dragnea a dat startul la operatiunea de prostire a natiunii.