Traian Basescu, inca o reactie dura la adresa lui Tudorel Toader: Slugilor!

de RH     HotNews.ro
Miercuri, 29 martie 2017, 20:31 Actualitate | Esenţial

"Slugilor, daca nu sunteti in stare sa va aparati la voi acasa Constitutia, cum credeti ca ii veti apara pe romani in fata presiunilor Brexit? Dar in relatia cu Trump? Cand nu-ti respecti tu, roman, propria Constitutie, cum vrei sa ti-o respecte altii? Cand nu-ti aperi Constitutia, nu ai cum sa-ti aperi tara! Luati aminte slugilor", a scris Traian Basescu miercuri pe Facebook.

Este al doilea atac al serii la adresa lui Tudorel Toader, dupa ce ministrul Justitiei a anuntat ca nu va cere revocarea lui Augustin Lazar si Laura Codruta Kovesi.

Basescu s-a remarcat in ultimele luni prin atacuri dure la adresa celor doi procurori.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

5358 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    Pot (Miercuri, 29 martie 2017, 20:36)

    cinevatus [utilizator]

    Poate oricine sa suceasca situatia pe toate fetele dar este un minim adevar la mijloc. Nu poti sa nu ai nici o reactie cand CCR spune ca ai incalcat Constitutia. Altfel CCR nu mai are relevanta.
    • 0 (0 voturi)    
      alta parere (Miercuri, 29 martie 2017, 23:23)

      freejack [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      https://www.juridice.ro/499178/ordinea-de-zi-cautarea-prestigiului-pierdut.html
    • +2 (4 voturi)    
      Exact ! (Joi, 30 martie 2017, 9:35)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      Decand presedinte este Dorneanu , CCR nu mai are relevanta .
  • +9 (11 voturi)    
    cu fratiorul si nepotul la racoare (Miercuri, 29 martie 2017, 20:38)

    mmmircea [utilizator]

    si amanta pe care o paste o sentinta de multi ani cu executare, pe base incep sa-l lase nervii. Nu vroiai tu institutii puternice si justitie independenta ?
  • +6 (8 voturi)    
    hai ma nu fi trist (Miercuri, 29 martie 2017, 20:39)

    torna_fratre [utilizator]

    Atat o dai cu Constitutia in sus si jos de parca tu ai facut-o.
    Nu mai bine intrebi de ce voi,politicienii,nu respectati legea?
    Asta asa ca sa echilibram un pic balanta.
    Si in alta ordine de idei pun pariu ca o sa incepi sa urli ca suntem colonie,Soros,marea poarta etc.
    Ce ai fost si ce-ai ajuns.
    • +1 (5 voturi)    
      ce a fost! (Miercuri, 29 martie 2017, 23:12)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui torna_fratre

      a fost un escroc si a ajuns un j-g uman...
  • +9 (11 voturi)    
    Base, da-o dracu' (Miercuri, 29 martie 2017, 20:40)

    levierul [utilizator]

    Stiu ca te lasa astia fara blonda parvenita, insa accepta si tu ca o arzi aiurea.
    Parca te vad la Dana Grecu zambindu-va. Te umpli de penibil si arunci cu rahat in toti cei care te-au votat. Clar ca alternativa era dezatru, insa te-au votat. Acum aceeasi nu mai ies la vot. Din cauza ta.
  • +1 (9 voturi)    
    Las-o jos (Miercuri, 29 martie 2017, 20:44)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    tyu si gasca de mafioti portocalii pe care ai patronat-o. Esti mai jalnic decît ne-am inchipuit... ca la Anvers cam stim cum ai ajuns.
  • +5 (9 voturi)    
    cum l-a el aparat pe Teo Peter? (Miercuri, 29 martie 2017, 20:44)

    king david hotel [utilizator]

    de exemplu?
  • +8 (10 voturi)    
    saracul, nu mai stie cum sa o scape pe Lenuta (Miercuri, 29 martie 2017, 20:45)

    voxpopulix [utilizator]

    Hai Base ca sase ani nu sunt asa multi.

    Oricum, nu o sa execute mai mult de doi.

    Sau poate iti faci griji de ce o sa faca pentru mici favoruri in perioada asta?
  • -2 (10 voturi)    
    Basistii au cuvantul (Miercuri, 29 martie 2017, 20:52)

    cato [utilizator]

    Acum nici trei ani, colcaia de basisti pe Hotnews. Toti pupau si aparau la icoana Traian Basescu. Acum nu mai e niciun picior de basist. In mod magic, s-au transformat. In ce oare?
    • -5 (7 voturi)    
      in ...slugi... (Miercuri, 29 martie 2017, 23:13)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui cato

      .....ca altceva nu se poate...
    • +5 (7 voturi)    
      Mananci rahat! (Joi, 30 martie 2017, 2:44)

      Andradda [utilizator] i-a raspuns lui cato

      Daca tot ai tinut evidenta postarilor de-acum 3 ani, n-ai decat sa te uiti atent si sa vezi ca cei care erau atunci cu Basescu sunt aceiasi care acum il critica pt comportamentul sau actual.
      Dar pt voi, plutonierii lui Dragnea-Dogaru-Tariceanu-Ponta nu exista alta cale decat sa va lingeti sefii in dos, indiferent cum se comporta.
      Ai voie sa intelegi sau te penalizeaza Dragnea daca incerci sa gandesti??
      • -1 (3 voturi)    
        cata asumare (Joi, 30 martie 2017, 13:55)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

        Cand va zicea lumea ca de fapt fix asta este base si voi injurati, crezand in el ca intr-o icoana, unde v-ar incadra? Pune-ti singura o eticheta.

        Ca udritza si alti intangibili sunt acum anchetati pentru ceea ce faceau atunci si voi ii aparati atunci impotriva oricaror evidente de bun simt, cum era?

        Si nu e vorba de acum 3 ani. Perioada de aur a lui base si a camarilei a fost 2009/10-2011/12.

        Uite cine se lauda ca gandeste... cineva care a tinut 10 ani poze sub perna de i-au intunecat inteligenta pana la nivel de gaura neagra.

        Base a fost de votat doar in 2004. Daca ajungea nastase presedinte, eram pa. Nu ca asta nu a dus jaful la un alt nivel. Nastase o facea prin forta, iar asta a facut-o prin forta combinata cu nesimtire si tupeu.

        Pana si postelnicu a fost mai sincer si direct ca multi fani creduli dar cu pretentii.
    • +1 (3 voturi)    
      Nu (Joi, 30 martie 2017, 9:39)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui cato

      basistii s-au transformat. Basescu s-a schimbat. E simplu, cum de nu ai inteles ?
  • +6 (8 voturi)    
    din pacate base v-a fi dat in gat (Miercuri, 29 martie 2017, 20:52)

    rov [utilizator]

    de uderea lui... de asta fierbe. Ne pare rau dar asta-i viata !!
  • 0 (8 voturi)    
    Basescule, fost-ai lele cat ai fost! (Miercuri, 29 martie 2017, 20:54)

    Andradda [utilizator]

    !0 ani de presedintie si nimic de pe urma ta. Ba, chiar dimpotriva, la ora asta Romania e mai asaltata de penali decat in anii 90
    Acum dai cu bata in balta pt ca juma de familie e in puscarie si cercetata penal. Frate, nepot, fiica, ginere....
    Deh, pohta ce-ai pohtit!
  • +5 (7 voturi)    
    ! (Miercuri, 29 martie 2017, 21:00)

    chiuaua [utilizator]

    Eu nu-l mai inteleg pe Basescu ce vrea ...
    Are 2 fete sau 2 fetze ? sau pe ambele..!?
    • +2 (2 voturi)    
      raspuns (Miercuri, 29 martie 2017, 23:39)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui chiuaua

      cel putin 2 :D
  • +6 (10 voturi)    
    GUNOIULE (Miercuri, 29 martie 2017, 21:07)

    DiDiRo [utilizator]

    toti cei care te-am scos la suspendari te SUSPENDAM. Sa crapi MAFIOTULE
  • +7 (9 voturi)    
    Nevertebrat (Miercuri, 29 martie 2017, 21:24)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    De ce nu le zice pe fata?! "ati ingradit activitatea justitiei, ati distrus toata munca anti-coruptie din ultimii ani, ati daramat statul de drept si ne scoateti din UE si NATO si ne vindeti la ISIS, Turcia, Rusia si China" ???
    Hai frate, te-ai dat viteaz pana acum! Zi pe fata !

    Sau e OK acum, ca LCK si-o ia? Si te gandesti ca daca Udrea scapa, mai lasi sa treaca de la tine cu PSD?

    O dezamagire de om...
  • +2 (6 voturi)    
    bashescu s-a remarcat in viata lui (Miercuri, 29 martie 2017, 21:35)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    prin atacuri" dure" .

    Punct.

    latrau , latrau, latrau...


    ham-ham-ham... nu m-ai am ... nu m-ai am ... nu m-ai am ... HAM--N-AM !!!
  • +6 (8 voturi)    
    ceva-i in neregula cu asta (Miercuri, 29 martie 2017, 21:35)

    sile1 [utilizator]

    Basescu a inceput sa derapeze ingrijorator cantand in struna lui Tariceanu ( candva dusmanul lui declarant ) si a unei gasti de penali pe care nu-i mai enumar pentru ca-i stiti cu totii.

    Pot sa-i inteleg frustrarea avand in vedere situatia fratelui sau dar sa nu uitam ca Mircea Basescu ,dand dovada de prostie maxima a intrat in legaturi de afaceri cu niste interlopi tigani cu alte cuvinte si-a facut-o cu mana lui.

    Prostia si fudulia se platesc ,zice o vorba din popor ( aviz amatorilor)

    N-am inteles a cui sluga o fi Tudorel Toader,cumva a Americii pe care el o numea Marele Licurici si care l-a ajutat in cateva momente critice, o fi a lui Iohannis ?....Basescu nu ne spune ci doar il ataca murdar pe acesta.

    Pretentia lui de se da mai priceput in ale Constitutiei decat unul care a trecut pe la CCR este ciudata si-l incadreaza direct in categoria parerologilor pe care o trata cu dispret candva !!
  • +6 (8 voturi)    
    Ce parere buna am avut de Base .... (Miercuri, 29 martie 2017, 21:51)

    cartofil [utilizator]

    Si acum constat ca este aidoma lui Codrin Stefanescu. Piratul isi urmareste doar interesele lui, ideile crestine despre binele romanilor sunt prea abstracte pentru mintea lui de marinar. Iar condamnarea lui Udrea (totusi probabil, exagerata fata de ce e in dosar) l-a facut sa-si piarda mintile cu totul.
  • +7 (9 voturi)    
    Consti-Nutzia (Miercuri, 29 martie 2017, 22:17)

    Rha-Doo [utilizator]

    Baselu inveninat de condamnarea primita de Nutzi azi, confunda apararea constitutiei cu salvarea protejatei. Base, pasol na turbinca!
  • +7 (9 voturi)    
    Basescu (Miercuri, 29 martie 2017, 22:24)

    adrian88000 [utilizator]

    o ia pe aratura din ce in ce mai mult. E de compatimit. Ce a fost si ce -a ajuns !
  • +6 (8 voturi)    
    Amorul e de vina (Miercuri, 29 martie 2017, 22:53)

    YorkshireTerrier [utilizator]

    Base a pus pe picioare statul de drept, dar acum nu-i mai place. Pai ce sa facem? Sa-l daramam de dragul Lenutzei? Trece-o la pierderi colaterale si intra in manuale ca initiator al unei noi etape din istoria Romaniei.
    Uite-asa, din amor, se sterge omul la fund cu toate principiile. E lucrul dracului amorul... Face si spune omul tot felul de chestii din cauza lui.
  • -1 (9 voturi)    
    Ave, Capitane! (Miercuri, 29 martie 2017, 22:59)

    satanae [utilizator]

    Avem nevoie de cit mai multi astfel de politicieni patrioti, care stiu sa-si apere tara in fata dusmanilor din afara si a slugilor lor dinauntru, care vor s-o bage pe tanti Nunti la puscarie! Dupa 10 ani de lupta in slujba amantei, Capitanul nu se lasa si continua si de pe bancile Opozitiei. Poate va face un ultim gest eroic, supremul sacrificiu, si se va duce la bulau in locul ei, pentru ca ea a spus clar: nu merge la puscarie!
    Inca o data: asta a fost prezidentul nostru reformator timp de 10 ani. Unele din jivinele fara scrupule, care ni l-au bagat pe git ca atare in anii astia, spun acum ca s-ar fi schimbat intre timp. Trebuie sa fii chiar batut in cap sa inghiti asta si sa nu vezi ca el a fost mereu acelasi, doar ca acum nu mai are nimic de impartit si se afla de partea care pierde. SI cind pierzi, nimeni nu te mai vede drept steaua stralucitoare a democratiei romanesti, ci drept mizeria care esti si ai fost dintotdeauna. Intre timp, fanii lui se pregatesc sa ne bage pe gat alte mizerii de oameni, alti maimutoi imbecili, al caror singur merit va fi ca nu-i cheama Dragnea, Ponta samd, dar altfel se aseamana cu astia din toate punctele de vedere.
  • +3 (5 voturi)    
    proverb (Miercuri, 29 martie 2017, 23:19)

    287 [utilizator]

    nu face vantul din pom... ce face udrea din om.
  • -4 (4 voturi)    
    ... (Miercuri, 29 martie 2017, 23:32)

    mazgalici [utilizator]

    il vreau pe CHIOR la bulau cat mai degraba
    nu il mai lasati atata sa se chinuie, sa faca spume la gura prin studiouri de televiziune, bagati-l la parnaie preventiv, vreo 20 de ani, sa ii tina de urat varanului
    fara UDREA, viatza e pustiu ! :)