Premierul Grindeanu se intalneste cu ministrul Justitiei inainte de anuntul decisiv pentru Kovesi si Augustin Lazar

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 29 martie 2017, 10:43 Actualitate | Esenţial

Premierul Sorin Grindeanu se intalneste astazi cu ministrul Justitiei, Tudorel Toader, inainte ca acesta sa prezinte public, la ora 18.00, concluziile evaluarii lui Augustin Lazar (Parchetul General) si Laura Codruta Kovesi (DNA), anunta Digi 24.

Grindeanu anuntase inca de ieri ca se asteapta ca Tudorel Toader sa-i comunice rezultatul analize inainte de a-l fac public.

























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

3820 vizualizari

  • +7 (13 voturi)    
    CE CIRC (Miercuri, 29 martie 2017, 10:51)

    DiDiRo [utilizator]

    auzi la ei parca nu ar sti continutul de cand a fost numit ministru aceasta coada de topor. La ora 18 ne vom reintalni si noi in strada. Asa sa ne-ajute Dumnezeu ca de data asta paharul a dat pe-afara.
  • +9 (13 voturi)    
    Sa vedem (Miercuri, 29 martie 2017, 10:59)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    daca va dati foc la valiza.
  • +6 (12 voturi)    
    independenta rau evaluarea aia (Miercuri, 29 martie 2017, 11:03)

    bogdan1477 [utilizator]

    Mai e cineva cu care nu s-a intilnit Tudorel al nostru inainte de a prezenta concluziile raportului? Inafara de Dragnea insusi, s-a vazut cu toata lumea interesata.
  • +5 (7 voturi)    
    Isi sincronizeaza planurile de fuga (Miercuri, 29 martie 2017, 12:16)

    Bogdan_100 [utilizator]

    din fata demonstratiei populare ce va avea loc dupa previzibila noua ticalosie din domeniul justitiei
    • -1 (3 voturi)    
      MAi (Miercuri, 29 martie 2017, 13:41)

      CalmArius [anonim] i-a raspuns lui Bogdan_100

      ..Cati de Zorro avem in tara asta!??
      Doar la razboi cred ca ar da bir cu fugitii!
  • +2 (4 voturi)    
    Pregatiti-va elicopterul (Miercuri, 29 martie 2017, 13:05)

    KTerinca [utilizator]

    S-a dus repede guvernarea asta pesedista.
  • +3 (5 voturi)    
    Pe faras... (Miercuri, 29 martie 2017, 13:22)

    tontu [utilizator]

    ...sau in drum spre ghena.
  • 0 (2 voturi)    
    De data asta... (Miercuri, 29 martie 2017, 13:34)

    Pac-pac [utilizator]

    Dormim in piata Victoriei.
  • +3 (3 voturi)    
    vax (Miercuri, 29 martie 2017, 13:49)

    saandi [utilizator]

    Pe cine dracu' intereseaza "evaluarea" bosorogului? Poate pe idiotii de la cele doua asa zise televiziuni de stiri A3 si RTV, care vor toca iarasi de dimineata pana seara "binomul, trinomul, quatronul..." spre satisfactia purtatorilor de un singur neuron al telespectatorilor lor "mandri ca sunt romani". In rest, din punct de vedere al efectelor "evaluarii" o sa rezulte... nimic.
    • +1 (1 vot)    
      da, si eu cred la fel (Miercuri, 29 martie 2017, 14:48)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui saandi

      dupa asigurarile pe care le-a primit din partea ambasadorului american, ca il va "sprijini in lupta anticoruptie", mutzunachele trebuie sa inghita in sec si sa reziste in continuare intre ciocanul american si nicovala primilor penali al tarii, in frunte cu marele pescuitor in ape tulburi, Dragnea. Anuntul de astazi va fi un sirop lung, lung si atat.
      Razboiul va fi castigat, insa, prin pasi marunti dar mult mai eficienti - prin mici articole de lege schimbate sau nou introduse, prin asigurarea super-imunitatii tuturor ucigasilor cu sange rece ai acestui popor.
      De ce crezi ca CCR isi asigura zilele astea completa imunitate in fata oricarei legi? CCR este deja bratul super-inarmat al mafiei, pe care il vor pune sa faca cele mai murdare treburi mafiote. CCR
  • +1 (1 vot)    
    ham, ham (Miercuri, 29 martie 2017, 14:39)

    revo [utilizator]

    cutzulache zgardeanu sa duce sa latre in locul lui Dragnea la bietul mic mafiot de provincie, aflat temporar in functia ingrata de ministru al Justitiei (ptiu, piei, drace!).
  • +1 (1 vot)    
    nimic nou sub soare ..... (Miercuri, 29 martie 2017, 14:56)

    asada [utilizator]

    Acest mutunache ce se vrea PM s-a mai intalnit cu unul la fel ca el si in fapt de seara au pus de o golanie (ord. 13 ) .Ii da analiza afara din casa !!!!! Tare imi este teama ca se cloceste vreo alta magarie ,ca de altceva nu ii prea vad in stare !! Oare pe cocalarul Dragnea au apucat sa il consulte ,sau iese borfasul si se face ca nu stie ,ca el nu are,vezi doamne, nici o contributie !!!??