Lucian Isar, sotul Alinei Gorghiu, implicat in accidentul de pe Valea Oltului, a fost transferat la Spitalul Floreasca

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 17 martie 2017, 1:15 Actualitate | Esenţial

Lucian Isar, sotul Alinei Gorghiu, implicat in accidentul rutier produs, joi dupa-amiaza, pe Valea Oltului, unde un TIR s-a rasturnat pe o linie de cale ferata, a fost transferat, in cursul serii, de la Spitalul Judetean de Urgenta Valcea, unde fusese internat cu un traumatism cranian, la Spitalul Floreasca, din Capitala. Starea sa este stabila, el fiind supus unor investigatii medicale, scrie News.ro.

Lucian Isar, aflat la volanul unui autovehicul Posche Cayenne, a fost implicat in accidentul produs, joi dupa-amiaza, pe DN 7 - Valea Oltului, in urma caruia un TIR a ajuns pe linia ferata.

In urma accidentului, Isar a fost ranit, fiind dus la Spitalul Judetean de Urgenta Valcea, cu un traumatism cranio-cerebral.

Surse medicale au declarat pentru News.ro ca in cursul serii de joi Isar a fost transferat la Spitalul Floreasca, din Capitala, la ora actuala el fiind supus unor investigatii medicale.

Potrivit medicilor de la Spitalul din Ramnicu Valcea, unde a fost dus initial Isar dupa producerea accidentului, sotul Alinei Gorghiu a suferit un traumatism cranio-cerebral, Medicii i-au suturat rana, iar starea sa era buna, el fiind constient si cooperant.

Primele cercetari ale politistilor la fata locului arata ca autovehiculul Porsche Cayenne a intrat pe contrasens, unde s-a izbit de o autoutilitara, dupa care a ricosat in autotrenul care a fost proiectat pe linia ferata in apropierea localitatii Caineni.

In urma accidentului, politistii au deschis un dosar penal in acest caz.

In urma accidentului de pe DN 7 Ramnicu Valcea - Sibiu, din judetul Valcea, in care au fost implicate cele trei autovehicule, traficul rutier a fost blocat pe ambele sensuri, fiind reluat ulterior pe un singur sens, alternativ.

Potrivit primelor informatii de la fata locului, accidentul s-a produs, cel mai probabil, pe fondul unei depasiri, iar in urma impactului dintre TIR si unul dintre autovehicule, autotrenul a cazut pe calea ferata.

Si traficul feroviar pe sectia CF Caineni - Cornetu a fost blocat, dupa ce autotrenul a cazut pe calea ferata.

Pentru a se asigura continuitate in traficul feroviar, calatorii au fost transferati cu mijloace auto intre statiile Caineni si Cornetu, anunta CFR.























10490 vizualizari

  • +28 (30 voturi)    
    doar Isar? (Vineri, 17 martie 2017, 8:13)

    xanti [utilizator]

    Ceilalti soferi nu sunt raniti?
    Nici o stire despre ei ,mai ales cel cu tirul rasturnat?
    Ei nu sunt oameni?
    • +15 (15 voturi)    
      Pentru presa, conteaza numai personalitatile (Vineri, 17 martie 2017, 9:37)

      Metec [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Restul este masa de manevra sau prilej de bascalie si deriziune.
    • +1 (11 voturi)    
      pertinent Comentariu, rar citesc asta (Vineri, 17 martie 2017, 9:42)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      din partea ta
    • +5 (9 voturi)    
      doar Isar (Vineri, 17 martie 2017, 10:14)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Restul nu au fost raniti. Desi apreciez primul comentariu decent pe care l-ai postat.
      • -2 (6 voturi)    
        Daca nu este ca voi, nu este decent (Vineri, 17 martie 2017, 10:51)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Sunteti patrunsi de spiritul democratiei.
        • +1 (1 vot)    
          Stii f bine... (Vineri, 17 martie 2017, 21:07)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

          Democratia suna bine cand foamea ti-e satisfacuta.... cand nu, vrei sa ti se dea. Si daca PSD-ul da, tu iei...
          Asa si cu ceilalti, cine nu e cu noi, e impotriva noastra....
          Sectiuni diferite, aceeasi ideologie comunista.

          Poate dupa inca vreo 50 de ani sa speram la o societate moderna, cu valori si conceptii moderne...cumva fortati de vest, ca altfel probabil ca am zace in tigania asta dezolanta forever.
    • +5 (5 voturi)    
      erau OK (Vineri, 17 martie 2017, 10:51)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      am vazut reportajul aseara la TV, cu inregistrari video de la locul accidentului. Ei erau toti OK, constienti si pe picoare, singurul lovit a fost Isar.
      Oricum, eu circul pe ruta aceea cand merg la Sibiu, si mi se pare totala inconstienta sa depasesti pe acele curbe. Nu ai niciun fel de vizibiliate si drumul e asa de ingust, cu o banda pe sens, ca soferii, chiar si daca vor sa te evite, nu au unde.
      Singurul loc unde se poate depasi este pe zona de drum express cu 2 bezni pe sens, dar Isar a depsit intr-o curba, pe drum ingust, o banda pe sens si a taiat banda continuua.
      • +8 (8 voturi)    
        .... (Vineri, 17 martie 2017, 11:06)

        tirolez [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Da, dar el avea treburi importante si Cayenne. Bine ca n-a murit nimeni, dar pagubele sunt destul de mari. Ma refer in primul rand la traficul feroviar perturbat. Da oamenii jos din tren, du-i pana la statia urmatoare etc. Pe acolo trec trenuri IR pe relatia Sibiu, Caineni cu siguranta e statie imediat dupa Caciulata(Pausa). Pentru ca se grabeste unul , cateva alte sute isi vad planurile date peste cap. Ca si istetii care blocheaza cu masina linia de tramvai. Doar ei au treaba.
        • -3 (3 voturi)    
          Isar (Vineri, 17 martie 2017, 11:34)

          Bocai [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

          Isar nu face parte din tinerii frumosi si liberi?Acestia(frumosi si liberi) sunt doar ingeri, dracii sunt in alta parte.
          • +2 (2 voturi)    
            exagerezi, este Oportunist 100 % (Vineri, 17 martie 2017, 12:56)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Bocai

            si cu tecuceanca sunt in tandem..NU au legatura cu Tinerii frumosi si liberi !

            p.s l au ajuns blestemele lui Mugurel..in judetul valcea...
  • +24 (24 voturi)    
    accident (Vineri, 17 martie 2017, 9:06)

    Walking_dead [utilizator]

    Alt politician cocalar care se credea zmeu, mai presus de pulime, un da-te ba, ca vin eu smecherul!
    Sunt curios cine va plati acele pagube produse. Din cite am vazut la stiri parapet rupt, un camion rasturnat pe sine, circulatia feroviara blocata.
    Bineinteles acum vor sari toti sa dea vina pe lipsa soselelor.
    • -2 (8 voturi)    
      lipsa soselelor (Vineri, 17 martie 2017, 10:01)

      yonyon [utilizator] i-a raspuns lui Walking_dead

      bineinteles ca si lipsa soselelor decente este un motiv al producerii unor astfel de accidente. e bine ca macar cu ocazii din astea, care nu sunt de dorit, fireste, mai vad si politicienii in ce cosmar se desfasoara circulatia pe drumurile din Romania. e usor sa bati apa-n piua pe la televiziuni despre tot felul de lucruri cand nu circuli decat cu avionul sau elicopterul, sau, in cel mai rau caz, cand mai faci cate o deplasare terestra ai antemergatori cu girofaruri. cred ca ar trebui ca toti oficialii care pleaca in strainatate (parlalmentari, ministri) sa mearga pana la Timisoara, Iasi, Constanta, depinde de destinatie (UE, Rusia, Turcia si, cu voia dumneavoastra, ultima pe lista, Brazilia) cu automobilul si de-abia de-acolo sa se suie in avion. sau, o data pe an, sa fie imbarcati in autocare si plimbati de la Mangalia la Satu Mare cu viteza legala. da, stiu, visez cai verzi pe pereti, dar cred ca asa ar mai lasa din spaga si am avea macar 2-3 autostrazi ca lumea, nu numai tronsoane care fac legatura intre 2 sate uitate de lume.
      • +17 (17 voturi)    
        hai dom'le las-o ca macane (Vineri, 17 martie 2017, 10:19)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui yonyon

        Cauza accidentului e capul sec al lui Isar. Cu nitel "noroc" era facut acordeon si acu se odihnea de tot. Faptul ca nu avem drumuri decente nu justifica astfel de comportamente de kamikaze. Mergi cu masina cit iti da voie drumul si traficul, nu te bagi in depasire fara sa vezi in fata doar pentru ca tu ai masina bengoasa. daca din partea cealalta venea un logan, acu aveam accident cu citiva morti.

        E drumul prost? Zici citeva vorbe de frupt la adresa politicienilor, ai grija cum votezi tura viitoare, faci o petitie, organizezi un miting, etc, etc. Da' nu te bagi in depasire pe NV in speranta ca poate nu vine nimic de pe contrasens.
      • +7 (9 voturi)    
        autosrazi (Vineri, 17 martie 2017, 10:26)

        Walking_dead [utilizator] i-a raspuns lui yonyon

        Daca tu crezi ca daca am avea autostrazi acesti candidati la premiul Darwin se vor cuminti esti naiv.
        Jeguri ca Oprea, acest Isar sau ala cu Porsche pe care l-au scos cu arma din masina acum citeva zile, vor exista in continuare, deoarece noi traim in Balcani nu in Suedia.
        • +6 (6 voturi)    
          Foarte , (Vineri, 17 martie 2017, 11:21)

          A310 [utilizator] i-a raspuns lui Walking_dead

          foarte corect , sa vedeti ca ar pati un asemenea personaj intr-o tara ca Elvetia . in primul rand ar trebui sa plateasca toate pagubele , dupa care cei de la asigurari iar face un nivel al asigurari foarte ridicat .
        • -1 (5 voturi)    
          Balcani (Vineri, 17 martie 2017, 11:38)

          Bocai [utilizator] i-a raspuns lui Walking_dead

          Unul de prin "Nord" dupa care tanjim noi a omorat peste 100 de oameni nevinovati de pe o insula acum cativa ani.Marea majoritate a nordicilor de vineri dupa masa pana duminica dupa masa beau de se pisa pe ei.
          Daca n-ar avea legi drastice cred ca te-ar omori pe sosea.
      • +7 (7 voturi)    
        Lipsa șoselelor? (Vineri, 17 martie 2017, 10:30)

        Moldoveanul [utilizator] i-a raspuns lui yonyon

        Lipsa lor nu e o scuză să omori oameni sau să le pui viețile în pericol.

        Dacă vreți să vedeți o altă dovadă a mentalității majorității românilor, mergeți pe pagina Poliției Române și vedeți comentariile la clipurile unde mulți șoferi sunt surprinși de radar cu peste 200 km/h. Te îngrozești, dar nici nu te mai miri de ce suntem pe primul loc în Uniunea Europeană la procentajul de morți pe șosele. Și lipsa autostrăzilor sau a infrastructurii nu e o scuză din cel puțin 3 motive:

        1. Indiferent de starea sau lipsa lor, nimic nu îți dă dreptul să pui viețile altora în pericol.

        2. Se înmulțesc accidentele pe puținele autostrăzi ale patriei (vezi accidentele grave în lanț pe autostrăzi din ultima vreme)

        3. Există țări în UE fără autostrăzi - Letonia, Estonia și poate chiar Lituania, dar nu sunt sigur în privința ultimei. Toate au o rată de morți pe șosele mai mică.

        Deci motivul e nebunia și răutatea majorității românilor.
        • +3 (5 voturi)    
          4 (Vineri, 17 martie 2017, 12:02)

          tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui Moldoveanul

          4. Politia doarme in papuci si nu da amenzi / nu ridica permisul bizonilor. Ia sa ai camere si radar peste tot, cum ai comis-o sa iti vina amenda acasa, sa vezi ce se cumintesc bizonii !
      • +3 (3 voturi)    
        Corect (Vineri, 17 martie 2017, 11:58)

        tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui yonyon

        Aia de au murit vara trecuta pe Autostrada Soarelui din cauza lipsei autostrazii au murit , nu ?
  • +3 (5 voturi)    
    daca nu-i ajunge o banda pe sens (Vineri, 17 martie 2017, 9:31)

    mnicku [utilizator]

    Ori va intelege sotioara galbioara ca trebuie facute sosele mai ales pt cei cu porche chayenne .... deh, obrazu subtire
    • +3 (3 voturi)    
      aia e la comisia "juridica" nu pricepe (Vineri, 17 martie 2017, 9:43)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      treaba cu drumurile, cu peneleul, dar oare aia pricepe ceva ?
  • +16 (16 voturi)    
    Nenorocitul dracului (Vineri, 17 martie 2017, 9:34)

    KTerinca [utilizator]

    Din cauza unui dobitoc ca asta, care se crede mai presus de ceilalti, mor oameni nevinovati pe sosea.
    Nu conteaza cate scoala o avea, tot o javra se cheama ca este.
    Din partea mea n-are decat sa se duca dracului, pacat de ceilalti, care ar putea suferi nevinovati.
    • +7 (7 voturi)    
      Nu doar el (Vineri, 17 martie 2017, 10:35)

      Moldoveanul [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Știi care e faza? Că e plină țara de oameni ca el. Majoritatea celor cu mașini puternice fac așa. Și mai rău este că fac așa și cei cu mașini ”normale” să le spunem. Extrem de mulți șoferi români sunt pericol public. Fă un drum București - Cluj sau oricare altul mai lung și numără șoferii kamikaze și depășirile la fel. Numără și încălcările grave de viteză. E foarte probabil să le pierzi numărul. Ăsta e un popor de nebuni!
      • +2 (2 voturi)    
        soferi nebuni (Vineri, 17 martie 2017, 11:27)

        mihaicj [utilizator] i-a raspuns lui Moldoveanul

        Depăşit totuşi de ruşi, dacă te uiţi la filmele preluatde de pe dashcamuri vezi ce idioţi conduc pe acolo.
        • +1 (3 voturi)    
          Iar (Vineri, 17 martie 2017, 12:03)

          tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui mihaicj

          Iar aia din Somalia mor de foame ! Deci e ok la noi, cam asta e logica ta !
  • +8 (10 voturi)    
    Infatuare de cocalar! (Vineri, 17 martie 2017, 10:12)

    Arting [utilizator]

    Cand te uiti de departe la Isar pare baiat destept,cult si profesionist,dar ce deceptie! Pe fond se comporta ca un cocalar cu lantoiul de aur la gat! Ce nevoie ai de Porsche Cayene in Romania,unde naiba sa mergi cu 200km/h in siguranta? Ne mai vorbind ca pe Valea Oltului e o cioranie de mitocan sa tot depasesti pe linie continua,iar asta poti sa o faci si cu o Dacie,daca esti lipsit de educatie! Sper sa scape cu bine din accident si sa plateasca la greu pagubele facute,poate incepe sa se educe de la 38 de ani,mai ales ca are si un copil!
  • +4 (4 voturi)    
    I-ar fi prins bine sa-si reaminteasca ceva (Vineri, 17 martie 2017, 10:31)

    ultimul_mohican [utilizator]

    Ce ? Ca pe soseaua aceea , altii mai putin norocosi decit el au dat colțul . Acum 16 ani , cu un Volkswagen Golf , a murit la Talmaciu , SB , politicianul liberal Horia Rusu . Mergea cu viteza mare , a depasit o caruta dar n-a pastrat o distanta laterala suficienta si " i-a luat un șpan " . Suficient cit sa fie proiectat pe sensul opus , direct in "ghearele" unui TIR . De atunci , producatorilor de automobile li s-a propus sa scrie pe portiere AUTOMOBILUL POATE UCIDE , dar , curios , toti au refuzat desi tentatia era imensa .
  • +4 (4 voturi)    
    cu executare (Vineri, 17 martie 2017, 10:39)

    of of [utilizator]

    Putea fi un autobuz cu calatori, nu un TIR.
    Putea veni un tren pe calea ferata chiar atunci...
    Sper sa-i dea cu executare.
    • +3 (3 voturi)    
      Cel (Vineri, 17 martie 2017, 11:25)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui of of

      mai corect ar fi ca in afara platii tuturor pagubelor , sa ii se ridice definitiv dreptul de a mai poseda permis de conducere .
  • +5 (5 voturi)    
    Ma fratilor (Vineri, 17 martie 2017, 11:21)

    Ambalezu [utilizator]

    ce tot ii trageti cu -implicat? Voi media chiar nu faceti deosebirea intre intelesul cuvintelor? Isar a produs un accident, a fost factorul declansator si singurul timpit vinovat. Implicati au fost ceilalti nevinovati.
  • +3 (3 voturi)    
    Hai cu nota de plata !!! (Vineri, 17 martie 2017, 11:58)

    Carcalete [utilizator]

    Sunt curios la cat se ridica toata "distractia" lui Isar (masina lui, masinile celorlalti, traficul feroviar perturbat, etc etc etc).

    Sa spuna mersi ca in locul autotrenurilor nu a fost un prapadit cu nevasta si copii intr-o masina de 4000 de Euro ...
  • +1 (1 vot)    
    e clar (Vineri, 17 martie 2017, 12:33)

    open [utilizator]

    E clar, acolo in zona nu misca nimic. La Talmaciu si la Rm Valcea a instalat BNR camere ca sa stie cine e pe valea Oltului si in ce directie se deplaseaza.

    Va spun tot: e mana lui Tugur Bisarescu si este un avertisment clar. Nici un Porsche Cayenne nu te scapa de mana lu Tugur.

    Sa vedem ce se intampla cu cei care agita dosarul de securist al lui Tugur.

    O singura ultima remarca: foarte timid articolul ca sa NU spuna ca Isar e 100% de vina. Nici copil la tata nevestei nu-l opreste pe acest cunoscut puradeu de familie cu ochi almbastrii.