Ambasadorul SUA a discutat 45 de minute cu Liviu Dragnea in biroul acestuia de la Camera Deputatilor, vizita nu a fost anuntata

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Marţi, 14 martie 2017, 17:31 Actualitate | Esenţial

Hans Klemm
Foto: Ambasada SUA
Ambasadorul SUA, Hans Klemm, a avut o discutie de circa 45 de minute cu Liviu Dragnea in biroul acestuia de la Camera Deputatilor, in cadrul unei intalniri care nu a fost anuntata oficial. Ambasadorul SUA a fost surprins de reporterul HotNews.ro in Parlament in momentul in care a iesit din biroul lui Dragnea. El nu a facut nici o declaratie la finalul intalnirii. (Actualizat ora 17.48)

El a fost vazut intrand in biroul lui Dragnea in jurul orei 17.00 si ulterior iesind la 17.45. Acesta a folosit o intrare mai putin expusa in birou.

Potrivit unor surse politice, intalnirea ar fi fost solicitata de Hans Klemm.



Vizita nu a fost anuntata oficial de nici una dintre parti.

Cei doi au mai avut o intalnire pe 1 februarie, a doua zi dupa adoptarea controversatei OUG 13 si declansarea protestelor de strada, intalnire confirmata de Liviu Dragnea a doua zi intr-o conferinta de presa.























27509 vizualizari

  • +27 (41 voturi)    
    pe el nea Hans...canta la Mitraliera (Marţi, 14 martie 2017, 17:37)

    un domn [utilizator]

    P$D vrea asta !
    • +5 (9 voturi)    
      nu merge asa. (Marţi, 14 martie 2017, 18:58)

      g01an [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      din pacate, are rol mai mult de informare/comunicare si nu de a lua masuri.

      credeam ca ambasadorul actual nu va avea sustinerea necesara la washington, dar in timpul acelei crize, secretarul de stat si reprezentantii Congresului s-au declarat ferm impotriva masurii respective, pe cat permite jargonul diplomatic.

      dar nu poate decat constata ce se intampla, nu poate lua si masuri, fiecare tara isi vede de interesul sau. cand nu vor mai converge, isi vor retrage si ei suportul si isi vor vedea mai departe de treburi fara noi si cam atat. asta este problema care doare.
  • +64 (70 voturi)    
    a primit aprobare Dragnea (Marţi, 14 martie 2017, 17:37)

    Adri4n [utilizator]

    de la Melescanu? ca parca asa era regula.
    • +29 (31 voturi)    
      :)) (Marţi, 14 martie 2017, 18:00)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Adri4n

      :)) :)) :))
    • +20 (20 voturi)    
      regula era doar pentru catei (Marţi, 14 martie 2017, 18:08)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Adri4n

      membrii guvernului nu aveau voie sa se intilneasca cu ambasadorii puterilor imperialiste. Tata mare are oricind voie sa faca orice... Oricum, buna gluma!
    • +4 (10 voturi)    
      Deci... (Marţi, 14 martie 2017, 18:35)

      lider [utilizator] i-a raspuns lui Adri4n

      Fiind o republica bananiera , nu era cazul!
  • +51 (59 voturi)    
    3 curiozitati am: (Marţi, 14 martie 2017, 17:45)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    1. Daca s-a fumat in birou in timpul intalnirii
    2. Daca au participat si fostele secretare devenite intre timp deputati
    3. Daca Dragnea vorbeste engleza sau ambasadorul romana
    • -30 (36 voturi)    
      iti spun eu @motanul-incaltat (Marţi, 14 martie 2017, 18:08)

      xanti [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      1.s-a fumat pentru ca tinerii frumosi si liberi au manifestat contra interzicerii fumatului,asta s-a uitat.
      2.Nu stiam ca fosta secretara a ambasadorului este deputat
      3.Nici una nici alta Dragnea sta cu capul plecat si aproba tot ce zice stapanul de sclavi.
    • +29 (31 voturi)    
      3 (Marţi, 14 martie 2017, 18:12)

      alex..i [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      Or fi luat-o pe Olguta translator
    • +17 (19 voturi)    
      4? (Marţi, 14 martie 2017, 18:43)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      4. Despre ce alt "bullshit" au discutat?
    • +22 (24 voturi)    
      Le-a tradus Olguta (Marţi, 14 martie 2017, 18:52)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      Prin scaip.
    • +18 (22 voturi)    
      :) (Marţi, 14 martie 2017, 18:55)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      A venit Olguta sa traduca- se califica la toate punctele.
    • +15 (19 voturi)    
      relax, ia adus la mustache vaselina grafitata (Marţi, 14 martie 2017, 19:28)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      De ultima generatie .

      Ca sa reziste la frictiuni puternice
  • +29 (29 voturi)    
    Dragnea... (Marţi, 14 martie 2017, 18:03)

    rochiri [utilizator]

    ...cred ca mai devreme sau mai tarziu se va dovedi ca PSD-ul este o palaria prea mare pentru Dragnea..
    Personal consider..ca Dragnea e stare sa ii vand pe toti din PSD ca se scape el ...
  • +19 (23 voturi)    
    Cu Dragneev (Marţi, 14 martie 2017, 18:04)

    Rescator [utilizator]

    Excelenta sa sta de vorba degeaba.Geniul de
    Teleorman o tine gaia-matu pe a lui.Vrea stat sovietic,
    nu stat de drept.Au vorbit in engleza gimnastica,
    dupa modelul Olguta.
  • -16 (28 voturi)    
    joc subtil? (Marţi, 14 martie 2017, 18:05)

    demaGOGU [utilizator]

    ...aceste vizite, vezi descinderi! inopinate ale reprezentatului puterii suzerane in biroul alesilor legitimi ai natiunii romane sunt devastatoare ptr increderea pe care populace-ul local o (mai) are in hegemonul american.

    sigur, cu exceptia situatiei in care tocmai asta se urmareste, intr-un joc extrem de subtil si pervers: a fragezi populatia locala si a o livra urs(s)-ului gata anti-americanizata!
  • +16 (18 voturi)    
    si daca (Marţi, 14 martie 2017, 18:13)

    Dodel540 [utilizator]

    Si daca a tradus Olguta din americana in olteana
  • +15 (19 voturi)    
    Stiu pentru ce a venit !!! (Marţi, 14 martie 2017, 18:17)

    Carcalete [utilizator]

    A venit ca sa intrebe ce inseamna "the ducks come from the trucks".
  • -12 (26 voturi)    
    mister klemm (Marţi, 14 martie 2017, 18:35)

    un revolutionar [utilizator]

    nu e ,,dânsul” care s-a fotografiat cu ///  tinand steagul falsului tinut secuiesc, zambind sfidator in patria romana? Văleu!Maine poate il vedem cu steagul psd intre picioare, dand ture prin budapest, pardon, bucharest.
  • -23 (33 voturi)    
    hehe (Marţi, 14 martie 2017, 18:37)

    Mazeta [utilizator]

    Se negociază un exit onorabil pentru Cucuvea.
    • +6 (12 voturi)    
      URSS va fi cenusha (Marţi, 14 martie 2017, 20:06)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      se anunta vanzari de umbrele...acum baiul este ca nu s a stabilit cine le vinde...
    • +5 (5 voturi)    
      IAR AI APARUT ? (Miercuri, 15 martie 2017, 8:39)

      arheopterix [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Esti incorigibil !
      • 0 (2 voturi)    
        s-ar putea ca (Miercuri, 15 martie 2017, 11:27)

        un revolutionar [utilizator] i-a raspuns lui arheopterix

        gura pacatosului adevar graieste. Ori hamsteru lui livache, ori ori cucuveaua lui lori?Care pe care?
    • +4 (4 voturi)    
      visul tau de aur (Miercuri, 15 martie 2017, 11:15)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      il tii pe ghita in brate cand scrii ?
  • -14 (22 voturi)    
    Atenție, papagali americani în parlament! (Marţi, 14 martie 2017, 18:37)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    ...
  • -9 (19 voturi)    
    Subiectul a fost sigur... (Marţi, 14 martie 2017, 18:52)

    Gigi Kent [utilizator]

    Cred ca nea Hans vrea corvete de 1,6Mld ...
    Daca discuta despre "statul de drept" sigur ii servea reporterului un discurs de tipul "decat sa fie rau mai bine sa fie bine". Asa ... e "Top Secret" discutia.
    • 0 (0 voturi)    
      probabil (Miercuri, 15 martie 2017, 16:53)

      gazpefoc [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      contractul va fi cu spaga la Dracnea ceva gen, "iti da cu suspendare" si ne alegem cu alt Bechtel.
  • +9 (15 voturi)    
    mulțumim america și ue (Marţi, 14 martie 2017, 18:55)

    zet [utilizator]

    că încercați să-l opriți pe nebunul ăsta de dragnea, care într-un moment de somn al națiunii a pus mâna pe țară, să o distrugă definitiv.
    Dar sunt sceptic, nu cred că ///, are capacitatea să înțeleagă propoziția simplă pe care i-a spus-o Klemm: ai încălecat justiția, pa pa parteneriat cu america
  • +2 (8 voturi)    
    Hmmm... (Marţi, 14 martie 2017, 19:07)

    Nyk1 [utilizator]

    ...Nici măcar lui Cioloș nu i-a făcut vizite în birou...
  • +19 (27 voturi)    
    Cred că i-a zis să o lase mai moale (Marţi, 14 martie 2017, 19:15)

    mr_mojo [utilizator]

    Că într-un fel sau altul tot o ia: fie cu executare, fie în piață, fie are loc un accident cu gaze. Nu poți să ai scut anti-rachetă în nisipuri mișcătoare și Dragnea lichefiază la greu temelia statului de drept din România.
  • +2 (12 voturi)    
    ce i-o fi cerut? (Marţi, 14 martie 2017, 19:23)

    revo [utilizator]

    Oare ce vizite si ce contracte mai pregateste?
  • -4 (16 voturi)    
    nea asta i cu setagul secuiesc? (Marţi, 14 martie 2017, 19:24)

    jackalphonse [utilizator]

    Dragnea trebuie ureheat, dar nu de un ambasabor, si in niciun caz de asta
    • 0 (2 voturi)    
      poate are si chiloti in culori secuiesti (Miercuri, 15 martie 2017, 11:16)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      ce ne facem atunci ? exista controale la parlament sau nu ?
      • -1 (3 voturi)    
        ambasadorul asta a sustinut separatismul (Miercuri, 15 martie 2017, 12:43)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui cladob

        Asa s a intamplat si in R.Moldova cu un ambasador american. Se pare ca sintagma divide et impera este mai actuala ca oricand.
        A fost pe fata, orice misto cu chiloti n are niciun efect pentru cine are ochi sa vada.
        Stai ani de zile fara sa trimiti un ambasador intr o tara cu care esti intr un parteneriat militar solid si cand o faci, trimiti un idiot. Cam asa vad eu lucrurile.
  • +13 (19 voturi)    
    O sa vedeti..... (Marţi, 14 martie 2017, 19:24)

    8736 [utilizator]

    ......ca presiunea pe justitie va scadea. Cred ca Dragnea s-a dus, dupa aceasta intalnire, sa-si usuce lenjeria intima.
  • -2 (12 voturi)    
    au jucat tenis (Marţi, 14 martie 2017, 19:25)

    om simplu din multime [utilizator]

    la strandul generalilor. dublu, dracnea cu dottore si klema cu don coldeone. urmatoarele partide la miami bitch cu herr president la dublu.

    deci, el ambassador l'a promovat pe dracnea la wash, in vizita la inaugurare, si a venit sa'si ia ramas bun.
    poate ca nicu dracnea i'a pus o vorba la donald..

    vom urmari cu atentie.
  • +13 (19 voturi)    
    Ce traznai se mai pregateste sa faca Dragnea ? (Marţi, 14 martie 2017, 19:32)

    Susufler0 [utilizator]

    Altfel nu-mi inchipui ca ar fi fost nevoie de o vizita neanuntata.

    PS. Sa-l fi anuntat Grindeanu ca Livache si cu Tampiceanu viseaza iar sa lase justitia in ofsaid ?

    PPS. Ori e vorba de vreo chestiune economica ?
    • +15 (23 voturi)    
      P$D a vrut sucursala in US (Marţi, 14 martie 2017, 20:08)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Trump si a dat seama..i a spus lui Hans sa ii bata obrazu la Draqnea; vorba aia : Trump i a dat un deget (cel din mijloc) dar Draqnea a luat toata mana (de degete) !!!!
      • +4 (8 voturi)    
        Buna ! (Miercuri, 15 martie 2017, 1:39)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Te pomenesti ca asta a fost !
  • +7 (9 voturi)    
    Olguta (Miercuri, 15 martie 2017, 8:01)

    Rindea [utilizator]

    În timp ce Olguța se chinuia să citească enlglezește de pe foia aia, reprezentanta Ruandei deranjată de sunete produse de româncă, s-a strâmbat tot timpul.
  • -1 (1 vot)    
    Ambasador (Miercuri, 15 martie 2017, 9:29)

    eugen6215 [utilizator]

    A.i.v. ce se intampla un USA, poate a venit sa afle cum poate Trump sa aplice la ei ce se intampla in teleormania.De fapt a venit la profesor!
  • +1 (1 vot)    
    umraza niste achizitii americane? Armament? (Miercuri, 15 martie 2017, 13:32)

    jackalphonse [utilizator]

    sau un "ajutor" FMI?
    hai ca nu s a dus ala acolo sa l dadaceasca vis a vis de coruptie.
  • +1 (3 voturi)    
    poate (Miercuri, 15 martie 2017, 14:22)

    U_swamp [utilizator]

    si-a luat ramas bun intr-un mod elegant si oficial...