Judecatoarea Simona Marcu a cerut in sedinta CSM cercetarea procurorului general Augustin Lazar si a DNA in cazul OUG 13

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 28 februarie 2017, 10:40 Actualitate | Esenţial

Augustin Lazar
Foto: Captura YouTube
Judecătoarea Simona Marcu, membru CSM, a cerut marţi sesizarea Inspecţiei Judiciare pentru a verifica felul în care DNA şi-a arogat competenţa de a verifica legalitatea şi oportunitatea emiterii unui act normativ, dar şi modul în care procurorul general Augustin Lazăr a gestionat comunicarea după emiterea OUG 13, transmite Agerpres.

"Vă propun să suplimentăm ordinea de zi cu două puncte. Primul punct care să vizeze sesizarea Inspecţiei Judiciare cu privire la contextul în care DNA şi-a arogat competenţa de a verifica legalitatea şi oportunitatea emiterii unui act normativ, în sensul celor reţinute în decizia CCR, precum şi sub alte aspecte, (...) în special cu privire la situaţia de la DNA Ploieşti, respectiv dacă s-au cunoscut disfuncţionalităţile de la această unitate de Parchet şi care au fost măsurile, dacă s-au luat măsuri, care au fost acestea, pentru a preîntâmpina evoluţia acestui caz", a propus Simona Marcu.

A doua propunere a vizat sesizarea IJ cu privire la modalitatea prin care Augustin Lazăr a gestionat comunicarea publică după trimiterea OUG 13.

"Al doilea punct vizează sesizarea Inspecţiei Judiciare pentru a verifica modul în care procurorul general, în calitate de reprezentant al Ministerului Public, a gestionat comunicarea publică în perioada ulterioară trimiterii OUG 13/2017, din perspectiva respectării obligaţiei de rezervă pe care o are orice magistrat", a mai propus Simona Marcu, potrivit Agerpres.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

26719 vizualizari

  • +111 (125 voturi)    
    Ce rasplata are din partea PSD doamna? (Marţi, 28 februarie 2017, 10:48)

    dexpropriat [utilizator]

    Ca sa nu murim prosti, flamanzi vom muri oricum. A pus PSD mana pe putere, se creaza inflatie, multinationale date afara din tara, rusii pun bocancul pe bogatia tarii... atata cata e. Sanatate si ne vedem pe lumea cealalta!
    • +37 (39 voturi)    
      Casa din Alexandria??? (Marţi, 28 februarie 2017, 11:26)

      MamboJumbo1 [anonim] i-a raspuns lui dexpropriat

      Cam asta e...
    • +57 (61 voturi)    
      Mafia a pus mina si pe CSM si pe CCR (Marţi, 28 februarie 2017, 11:27)

      Cozmin30 [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      Este clar ca mafia a pus mina pe CSM si pe CCR.
      Manifestatiile impotriva mafiei trebuie sa se intensifice pina la caderea guvernului, diyolvarea parlamentului, CCR, CSM, CNA si demisia Avocatului Poporului.
      Mafia nu trebuie sa fie lasata sa puna mina integral pe justitie, sa puna mina integral pe tara.
      Iata la ce a dus manipularea populatiei, complicitatea CNA si a unor judecatori corupti cu mafiotii !
      Daca CNA si-ar fi facut datoria, nu ar mai fi avut cine manipula opinia publica.
      Daca toti judecatorii si-ar fi facut datoria, nu ar mai fi avut cine organiza si finanta manipularea opiniei publice, nu ar mai fi avut cine organiza si finanta fraudarea alegerilor.
      • -27 (33 voturi)    
        Super (Marţi, 28 februarie 2017, 13:29)

        Raduvic [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

        Si sa ramana doar DNA, in forma actuala neaparat. Alta cale nu exista. Explica-mi in cateva cuvinte, daca poti, ce te face sa crezi ( pe tine si cei ca tine ) ca detii adevarul absolut, ca doar daca indrazneste cineva sa ceara o cercetare asupra ceva sau cuiva este mafiot, corupt, prost, hot etc? Daca CCR are alta parere decat tine, sunt corupti, daca CSM indrazneste sa analizeze o fapta, e corupt. Gandeste-te putin la rece si liber daca poti si da-ti singur raspunsul daca varianta propusa de tine e cea dreapta si corecta pentru o societate.
    • +32 (40 voturi)    
      CCR sau Adunarea Constituanta (Marţi, 28 februarie 2017, 11:28)

      marsur [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      Romania incepe sa semene cu Columbia anilor 90 ! Adunarea Constituanta a Columbiei - echivalentul CCR - se lupta din rasputeri sa nu trimita in SUA extradabilii - narcotraficantii . Unii membrii erau mituiti altii amenintati .
    • -56 (62 voturi)    
      Prost sigur mori. (Marţi, 28 februarie 2017, 12:01)

      CraciunCristian [anonim] i-a raspuns lui dexpropriat

      PSD e la putere din 2012 (e bine ca ai inteles asta abia in 2017) , de atunci a platit creditul de 20 miliarde de euro de la FMI, a dublat salariu minim de la 705 ron la 1450ron, a dat inapoi cei 25% taiati , a dublat alocatiile, a marit salariile din invatamant si sanatate cu 35%, a scazut tva de la 24% la 9-20%. Perioada in care Romania a avut cea mai mare crestere economica din Europa, inflatie NEGATIVA -1.5% (pentru prima oara de la revolutie) somaj sub 6.5%, deficit bugetar sub 3% in toti cei 4 ani de guvernare. Cum e evident ca esti proaspat repatriat povesteste-mi despre Iliescu mineriade si alte chestii de acum un sfert de secol.
      • +43 (47 voturi)    
        Prost esti tu (Marţi, 28 februarie 2017, 12:39)

        Petru-DoruCiuca [anonim] i-a raspuns lui CraciunCristian

        PSD e la putere din 1990. Ia de vezi majoritatile parlamentare in care PSD a fost implicat (19 ani din 27)!
        Apoi sa te apuci sa postezi!
        Prea multi din astia ca voi, fac galagie, polueaza si invenineaza tara asta.
        Prea multi ca voi sunt hoti si prosti. Care nu-s prosti, sunt sigur hoti si invers.
        Tu sigur esti prost si mai ramane de vazut daca esti cumva si hot! Dupa cum scrii, cred ai bagat adanc mana in butoiul de partid. Mai lasa-ne si cauta-ti de lucru, sau stai la umbra si vegeteza!
        • +19 (19 voturi)    
          23din27 (Marţi, 28 februarie 2017, 14:12)

          Jar [utilizator] i-a raspuns lui Petru-DoruCiuca

          2004-2008 a codus tot PSD prin d-l PM Tariceanu.
          • +11 (11 voturi)    
            pentru exactitate...-:)) (Marţi, 28 februarie 2017, 15:16)

            Petru-DoruCiuca [anonim] i-a raspuns lui Jar

            primii doi ani, 2004-2006, au fost PNL+PDL apoi s-au cam contrat si Tariceanu a ramas dupa retragerea PDL-ului, la mila PSD. Mila si Mita pe care a si platit-o doi ani de zile (2007 si 2008) cand au furat in parte ca magarii PNL+PSD.
        • +6 (6 voturi)    
          Parlamenrul a fost ca majoritate (Marţi, 28 februarie 2017, 17:05)

          Ion2050 [anonim] i-a raspuns lui Petru-DoruCiuca

          FSN sub diferite forme.
          In 1996 - 2000 Petre Roman aliat cu Conventia Democrata tot din FSN venea.
          In 2004-2008 Tariceanu a avut sustinerea PSD, altfel nu putea tine guvernul. De altfel la inceput de mandat Basescu a apelat solutia imorala Voiculescu ca sa aiba vot in parlament.
          Restul parlamentelor a fost clar PSD.
          Daca a mai iesit cate un presedinte de dreapta a fost datorita candidatului de stanga expirat sau slab, respectiv Iliescu, Geoana si Ponta.
          Si sa nu ne mire ca intr-o tara saraca la parlamentare, unde se alege o gloata iese stanga.
          Nici in viitorul apropiat nu se poate intampla altfel.
          Sunt tari unde stanga sau dreapta sunt mai putin corupte, cred ca nu conteaza culoarea cat conteaza onestitatea alesilor.
      • +36 (38 voturi)    
        postacul psdist la datorie... (Marţi, 28 februarie 2017, 12:39)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui CraciunCristian

        cu o logica de plang gainile si zambesc larg gurile fara dinti ale manipulatilor PSD.

        pentru un comunist esti chiar simpatic... chiar daca minti cu spume si halesti bullshit cu polonicul...

        PSD numai a marit ... salariile unor manipulati care lucreaza la stat si a marit averile personale ale PSDeilor care au furat. Nu vrei sa schimbam numele tarii din roMANIA in PSDLAND ? sa nu mai anchetam nimic din ceea ce e facut de PSDei ; Ce zice PSD-ul sa devina LEGE ! Sa plece toti din tara care nu voteaza PSD ; Sa plece toate companiile straine care ne vor raul ;

        o intrebare doar ... daca pleaca multinationalele, din ce plateste PSD-ul pensii si ajutoare sociale retardatilor PSDei ?
      • +29 (31 voturi)    
        Ai ramas fara..... (Marţi, 28 februarie 2017, 12:43)

        predator [utilizator] i-a raspuns lui CraciunCristian

        tigari, ai ajuns sa fumezi chistoace de la pzd-isti?
        Pacat de tine, asa se intampla daca nu iti mai ajunge ajutorul social!
      • +27 (29 voturi)    
        Ce a platit PSD? Credit la FMI? (Marţi, 28 februarie 2017, 13:03)

        AdrianRO [utilizator] i-a raspuns lui CraciunCristian

        Datoria a crescut de fiecare data cand PSD a intrat la guvernare.
      • +21 (23 voturi)    
        Nu vrei tu sa ti-i iei acasa la tine daca tot (Marţi, 28 februarie 2017, 13:12)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui CraciunCristian

        sunt asa de frumosi si de destepti si de devreme acasa?

        Sa-i iei si sa-i pui la inmultit ! Nu stiu, gasesti tu o metoda!

        PS. Hai, zau, fa-ne pustiul asta de bine !
      • +16 (16 voturi)    
        E bine (Marţi, 28 februarie 2017, 14:27)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui CraciunCristian

        E bine când iei minusuri că nu iti mai apare textul si nu mai trebuie sa citim toate laturile pe care le postezi.
    • +32 (40 voturi)    
      iesim in strada (Marţi, 28 februarie 2017, 12:13)

      mavis [anonim] i-a raspuns lui dexpropriat

      si nu ii mai lasam. Desfiintam organizatia terorista PSD !
      • -17 (21 voturi)    
        Iesiti pe mama dracului,ce crezi ca o sa (Marţi, 28 februarie 2017, 15:08)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui mavis

        sperii pe cineva?
        • +12 (16 voturi)    
          Nuuu te creeeed ... (Marţi, 28 februarie 2017, 16:05)

          si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          Stii tu adresa lu mama lu' drqnea ?!?!?

          Hai te rooog , zi-ne-o si noua ...
        • +5 (9 voturi)    
          La cat de nervos te-ai manifestat se pare (Marţi, 28 februarie 2017, 17:19)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          ca primul care s-a speriat, tu ai fost ! :)

          Daca lucrezi de-acasa, relax ! ;)
    • +38 (38 voturi)    
      surpriza zilei.. (Marţi, 28 februarie 2017, 12:22)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      Familia Marcu are, pe langa multe altele, o casa si un teren in Alexandria.. mostenire..
      Si domnul Marcu, distins avocat, castiga binisor.

      http://emap.csm1909.ro/site/Statements.aspx
      • +33 (33 voturi)    
        Simona Marcu...inca o PSD-ista deconspirata (Marţi, 28 februarie 2017, 12:58)

        Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui pehash

        Judecătoarea Simona Marcu pare sa fie o PSD-ista disperata sa apere partidul.
    • +35 (35 voturi)    
      Un SINGUR raspuns > Piata Victoriei 600000 (Marţi, 28 februarie 2017, 12:34)

      Daniel G. [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      Un SINGUR raspuns > Piata Victoriei 600000
    • +28 (28 voturi)    
      Doamna, bineinteles ca e conjudeteana cu Livache! (Marţi, 28 februarie 2017, 13:15)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      Stie tovarasul Dragnea sa se inconjoare de femei care au o mare calitate : ca si Maria Lataretu ele tin doar cu judetu', vorba cantecului !
    • +18 (18 voturi)    
      se intorc anii '50 (Marţi, 28 februarie 2017, 14:18)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      asa se intoarce bolsevismul si securitatea comunistilor

      daca nu esti cu ei, esti impotriva lor si vei fi eliminat


      August Lazar trebuie sustinut de popor, la fel si Kovesi. Sa va puna necuratul sa le faceti ceva, ca murim cu voi de gat!
    • +13 (13 voturi)    
      Dama cu camelii rosii (Marţi, 28 februarie 2017, 16:31)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      Are o casă de locuit în Alexandria (120 mp) şi trei apartamente în Bucureşti. Obţine venituri şi din închirierea apartamentelor.(2.875 mp.teren Bucresti !)
    • +2 (2 voturi)    
      MARCU Simona-Camelia e din TELEORMAN (Marţi, 28 februarie 2017, 22:32)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      MARCU Simona-Camelia e din Alexandria - TELEORMAN, mai trebuie adaugat altceva ?
  • +73 (83 voturi)    
    ..Alta care s-a spart ca e anti - ANTICORUPTIE ... (Marţi, 28 februarie 2017, 10:49)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    ...cate-un pic, pic, pic,
    ca oricum sunteti nimic ...

    Hip - Hop za gud ORC !
    • +31 (35 voturi)    
      ... sa veti ce-ti mai trage diseara ... (Marţi, 28 februarie 2017, 11:03)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

      ... Marcu cu arcu' ...
  • +52 (60 voturi)    
    eu l-as ancheta pt ca nu ia arestat pe borfasi (Marţi, 28 februarie 2017, 10:52)

    mnicku [utilizator]

    imediat dupa ce au dat OUG 13.

    cit despre tine cucoana , numai judecatoare numai de partea legii nu esti
  • -54 (66 voturi)    
    ... (Marţi, 28 februarie 2017, 10:57)

    vitan.sandu [utilizator]

    In ori ce caz, mare este bezna mintii unora! Si dupa ce CCR a transat cauza, unii (mort, dex) nu vad decat popria intunecime. Faptul ca dl Augustin Lazar ar vrea sa continue ancheta li se pare cea mai buna cale. Pana si fostul presedinte CCR, celalalt Augustin, zice raspicat ca ancheta ar trebui sa inceteze. Iar faptul ca se gaseste cineva de bun simt (aceasta judecatoare) care ar vrea sa stie, probabil, ce urmareste procurorul general li se pare ca este "anti-anticoruptie".
    • +20 (20 voturi)    
      Sper ... (Marţi, 28 februarie 2017, 11:21)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      ...sper sa te cheme asa si sa nu fii chiar din Vitan , mi-e sa n-o Barzesti ...
    • +23 (23 voturi)    
      CCR a transat propria lashitate ... (Marţi, 28 februarie 2017, 11:24)

      za-k [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      cu brio, s-au kk pe ei sa nu cumva sa analizeze OUG13 :)

      CCR se dau rotunzi doar pe ce vor ei.
    • +21 (21 voturi)    
      A transat cauza (Marţi, 28 februarie 2017, 11:25)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      dar chestiile penale au ramas (distrugere de documente, fals intelectual, furnizarea de date false). Nu va mai faceti ca nu stiti. Incercati degeaba sa bagati gunoiul sub pres. Va vedem!
    • +23 (23 voturi)    
      Mare-i bezna mintii tale... (Marţi, 28 februarie 2017, 11:38)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Tie ti se pare totul limpede, traim intr-o lume perfecta... in care politicienii sunt responsabili... in care daca un politician face o tampenie, gata, a si demisionat, din bun simt...
      Pe ce lume traiesti?
      Sau...
    • +24 (24 voturi)    
      Totusi, (Marţi, 28 februarie 2017, 12:13)

      Rdu [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      poate sa explice cineva: guvernul poate emite acte normative in orice conditii, acestea intra in vigoare imediat si nimeni nu poate controla? Pentru emiterea acestor acte nu exista legi , norme si proceduri? Ia r daca exista care-i problema ca se verifica daca au fost respectate? Are guvernul puteri mai mult decat dictatoriale?
    • +25 (25 voturi)    
      Pai hai coane sa vedem cine este CCR-ul.... (Marţi, 28 februarie 2017, 12:23)

      predator [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      În urmă cu zece ani, Valer Dorneanu, la acea vreme deputat din partea PSD, propunea împreună cu Florin Iordache și Tudor Mohora mai multe modificări la Legea nr. 78/2000 pentru prevenirea, descoperirea şi sancţionarea faptelor de corupţie şi a celor conexe acestora. Era vorba despre dezincriminarea faptelor privind deturnarea de fonduri sau utilizarea subvenţiilor de la bugetul de stat, a relatat presa la acea vreme.

      Legea modificată a fost trimisă spre promulgare, dar preşedintele Traian Băsescu a retrimis-o la Senat pentru reexaminare. Legea a trecut însă de Senat și a fost publicată în Monitorul Oficial din 29 martie 2007.

      Astfel, Legea nr. 78/2000 se modifica şi avea următorul cuprins: „b) acordarea de subvenţii cu încălcarea legii, neurmărirea, conform legii, a destinaţiilor subvenţiilor; c) utilizarea subvenţiilor în alte scopuri decât cele pentru care au fost acordate, precum şi utilizarea în alte scopuri a creditelor garantate din fonduri publice sau care urmează să fie rambursate din fonduri publice.”

      Pedeapsa pentru aceste fapte era încadrată de la 5 la 15 ani de închisoare.

      http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/valer-dorneanu-si-florin-iordache-faceau-legi-in-2007-pentru-baronii-locali-678233?source=biziday
    • +9 (9 voturi)    
      Mai Flacaias..Sandele (Marţi, 28 februarie 2017, 15:24)

      Petru-DoruCiuca [anonim] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Ia scoate tu din putzul gandirii tale niste ganduri si vezi ce zice CCR. A zis numai teorie si gargara! Ca bla bla bla ... ce se stia. CE NU A SPUS CCR este CA:
      DNA a avut sesizari (pe care trebuia sa le ancheteze) ca S-A FRAUDAT PROCESUL DE LEGIFERARE! Adica au facut falsuri.
      DNA nu a analizat oportunitatea nici legalitatea ordonantie ci doar CUM!
      Adica prin HOTIE SI MINCIUNA!
      Ai priceput mai gagautza?
      Si tu esti la fel de hot si de prost ca CristianCraciun
    • +3 (3 voturi)    
      Bai vitane, afla si tu daca n-ai stiut pana acum (Marţi, 28 februarie 2017, 19:19)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      ca "de bun simt" cand ai descoperit ca s-a savarsit o infractiune este sa o cercetezi, nu sa "inceteze" ancheta !

      Pt voi, pesedistii ce bun a devenit "fostul" de la CCR, nea Zegrean adica ! Ala pe care in vremea lui Basescu nu dadeati doi bani.

      Da' ce spun eu ! Pana si Basescu v-a devenit valabil, de cand s-a hotarat "sa se faca senator" si sa foloseasca tribuna Senatului pt a incerca sa-si rezolve problemele lui si ale familiei lui (y compris, Nutzica) !

      PS. Asa ca mai usor cu "noaptea mintii" pt ca altfel nu faceti altceva decat sa vorbiti de funie in casa spanzuratului.
  • +51 (65 voturi)    
    Restauratia (Marţi, 28 februarie 2017, 11:09)

    MPopa [utilizator]

    Coldea, Kovesi, Lazar, Camelia Bogdan: toti cei care s-au opus coruptiei institutionalizate sunt atacati. Motive se gasesc sau se fabrica. Ramane realitatea ca romanii au votat (sau s-au abtinut sa voteze) si acum riscam sa ne intoarcem la "jaful de drept" si la pacea sociala pesedista.
    • -24 (30 voturi)    
      Io zic să nu mai facem alegeri (Marţi, 28 februarie 2017, 11:38)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

      Punem direct un guvern USR / PNL, că ei știu ce e mai bine pentru țară și au și girul lui Iohannis.

      Pe.Coldea, Kovesi și Camelia Bogdan îi facem senatori pe viață și le acordăm și imunitate prin constituție, cum avea Pele în Brazilia, iar pesediștii trebuie împușcați pe străzi și lăsați câte 3 zile să zacă acolo, cum făcea Antonescu cu legionarii.

      Și-așa oamenii sunt proști și nu știu cum să voteze, ce sens are să mai cheltuim bani și cu alegerile?
      • +16 (22 voturi)    
        parerea mea !!!! (Marţi, 28 februarie 2017, 13:10)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Ca sa te parafrazez ...IO zic ca mai bine taceai si mai zic ....plimba ba ursul (PSD-ALDE)de pe acilea .Puti de la o posta aborfas PSD !!!!!
        • -15 (17 voturi)    
          Trăiești într-o realitate paralelă (Marţi, 28 februarie 2017, 13:54)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui asada

          Și exact de asta ai pierdut bătălia asta împotriva PSD.
      • +13 (13 voturi)    
        ok (Marţi, 28 februarie 2017, 13:36)

        Landser [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Eu sunt de acord cu tine!De mult am zis asta!
        Nu ae trebui sa voteze toti!D'aia de 30 de ani nu mai scapam de psede!
    • -17 (23 voturi)    
      roata e rotunda (Marţi, 28 februarie 2017, 12:04)

      under_pseudonim_ [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

      cand psd era in opzitie, coldea-kovesi ; lazar :) , si bogdan :):) au facut la fel Motive s-au gasit sau s-au fabricat. Acum ca e cu UE si happy people si #rezist doar what goes around comes around.
    • +21 (21 voturi)    
      Pai si acum... (Marţi, 28 februarie 2017, 12:25)

      predator [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

      Noi cei ce dorim o Romanie Curata, la fel ca si ei, cum ii sprijinim?
      Haideti in strada, sa ii vizitam un pic, cred ca ne-au uitat, au uitat mesajul nostru!
      Incet, incet, au inceput sa scoata capul la lumina!
      • -16 (16 voturi)    
        ... (Marţi, 28 februarie 2017, 12:41)

        vitan.sandu [utilizator] i-a raspuns lui predator

        Inainte de a ti se vedea capul la lumina, se aude cum urla "istetimea" din capul tau. De durere si mila. Si atunci apare un mitg (mai jos) caruia i se potrivesc spusele copiilor: "cine zice ala e".
  • +24 (24 voturi)    
    A naibi coincidenta.... (Marţi, 28 februarie 2017, 11:25)

    MamboJumbo1 [anonim]

    Ciudat dar stiati ca doamna are casa in Alexandria Teleorman?? He,He,He...cum se leaga apele...
  • +21 (21 voturi)    
    Si proasta asta (Marţi, 28 februarie 2017, 11:29)

    mitg [utilizator]

    "Vă propun să suplimentăm ordinea de zi cu două puncte"

    N-a inteles lumea ca romanii nu mai vor "suplimentari"?
  • +17 (17 voturi)    
    dati din gura mafiotilor. (Marţi, 28 februarie 2017, 11:46)

    ouyang [utilizator]

    iesiti toti de pe unde ati fost plantati si comentati situatia. eu unu ma bucur. va notez pe toti si va tin minte. nu mai e mult pana la o confruntare adevarata.
  • +16 (16 voturi)    
    Lupta Anti-Coruptie (Marţi, 28 februarie 2017, 11:50)

    robert-dinca [utilizator]

    Trebuie sa iesim sa sustinem institutiile care au mai ramas sa lupte cu coruptia: DNA, CSM
  • +17 (17 voturi)    
    Bravos natiune! (Marţi, 28 februarie 2017, 11:52)

    Bokila [utilizator]

    Aceasta lichea care se intituleaza judecatoare nu a precizat ca este purtatoarea de cuvant a lui Ghita & Co, adica tariceanu, dragnea, ponta si din pacate multi multi altii
  • +23 (23 voturi)    
    Judecatora? (Marţi, 28 februarie 2017, 11:59)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Asta e din gasca „Justitie pentru hoți" majoritara printre magistrati. Rom\nia e stat mafiot iar Justitia e parte a lui, pusa sa apere pe cel care fura mai mult.
  • +16 (16 voturi)    
    E groasa, fratilor. (Marţi, 28 februarie 2017, 12:09)

    Scapa cine poate [utilizator]

    Eu propun sa se traga fara somatie, intr-o luna de zile toti ne-pesedistii vor fi trasi pe roata, daca nu se reorganizeaza.Se adevereste zicerea Olgutei, aia cu " acoperiti- le cerul, dati-le-n cap, beti-le sangele, taiati-le radacinile" , sau cum era...
  • +25 (25 voturi)    
    Poftim (Marţi, 28 februarie 2017, 12:13)

    omezu [utilizator]

    S-au repliat borfasii. Renuntarea la OUG-uri a fost doar o retragere strategica. Acum ataca pe mai multe fronturi. E mai clar ca niciodata ca P$D-ul trebuie sa dispara ca partid, e un cancer pentru Romania!
  • +20 (22 voturi)    
    mama mama.... (Marţi, 28 februarie 2017, 12:16)

    liviu_ [utilizator]

    cum au capatat toti lacheii psd tupeu...

    deci sa inteleg... nu ai dreptul sa spui nimic impotriva guvernului orice ar face acesta, corect?! eu asta inteleg din decizia ccr si din actiunile tovarasei!
    inteleg ca e consitutional ca romania sa fie dictatura! pentru ca o institutie care nu raspunde pentru faptele ei duce la dictatura!
    • -22 (24 voturi)    
      Kovesi și hipsterii duc la dictatură (Marţi, 28 februarie 2017, 12:53)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      PSD a venit la putere câștigând alegerile și o să plece de la putere când o să piardă alegerile, la fel cum le-a pierdut în 1996 sau 2004.

      Poți să spui ce vrei împotriva guvernului, dar dacă te-apuci să-i anchetezi procedurile pleci acasă, nu rămâi în fruntea DNA.

      Dictatură e ce încerci tu să creezi, când nu mai recunoști nicio lege și nicio instituție.
      • +17 (17 voturi)    
        asa... (Marţi, 28 februarie 2017, 13:14)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        o sa pierd timpu sa explic unui comunist cum sta cu democratia

        1 - faptul ca ai castigat alegerile nu inseamna ca 4 ani poti face orice fara sa platesti! exista dizolvarea parlamentului, exista alegeri anticipate, exista legi s.a.m.d.

        2 - nimeni nu e mai presus de lege. si legile date cu dedicatie sunt ilegale! si apropos... nici cand ataci constant justitia nu ramai in fruntea senatului sau a guvernului, nici cand dai legi pe furis nu ramai la conducerea tarii, nici cand minti poporul prin promisiuni pe care la final nici nu ai intentia sa le faci nu ramai la conducerea tarii s.a.m.d. ...

        3 - dictatura e atunci cand cineva (un partid in cazul asta) are oameni pusi peste tot (in esenta inafara de (macar partial) sri, dna si procuratura peste tot!) si se folosesc de asta. dna NU poate face dicatatura pentru ca dna doar acuza... judecatorii decid cine intra la puscarie si cine nu. deci... ce sa zic... ca orice psdist vorbesti prostii
      • +14 (16 voturi)    
        Intrebare : (Marţi, 28 februarie 2017, 13:25)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Daca un nebun din ministerul Justitiei face o plangere la Parchet si reclama faptul ca in procesul de legiferare (de elaborare a unei OG sau OUG sau HG) o persoana anume, ministrul sau secretarul de stat sau un director din minister sau orice alt functionar, a savarsit o infractiune, sa zicem un fals intelectual, sau a distrus un document relevant care nu trebuia distrus sau a sustras un act , un inscris oficial relevant in procesul de legiferare, ce ar trebui sa faca Parchetul sesizat ?

        Ieri imi spuneai ca nu au voie sa cerceteze decat fapte gen mita primita de catre un ministru pt a numi un anume secretar de stat.

        PS. Realizezi absurdul situatiei in care te-ai plasat incepand de ieri ?
        • -13 (15 voturi)    
          Relevanța documentului nu depinde de conținut (Marţi, 28 februarie 2017, 13:42)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Pentru tine un document e relevant dacă conține ce-ți convenea ție?

          Bătălia asta împotriva PSD ai pierdut-o, iar pentru cele viitoare s-ar cuveni să înveți următoarele:poți lupta împotriva PSD bazându-te pe instituțiile statului, dar n-ai nicio șansă dacă contești toate instituțiile statului.

          Tu nu sesizezi absurdul situației când hipsterii urlă pe forumuri că bâta e soluția și când contești la grămadă CCR, CSM, Constituția însăși și pe oricine altcineva?

          Recitește de sus până jos comentariile la astea două articole și încearcă să realizezi că n-o să te sprijine nimeni să dai foc țării cât te lupți tu cu PSD-ul. Da, PSD-ul e dușmanul democrației și al statului de drept, dar dacă tu confiști democrația și statul de drept sub pretextul luptei anti-PSD, atunci reprezinți un pericol mai mare pentru societate.

          Când ai să înveți să respecți democrația, instituțiile statului de drept și separația puterilor în stat, ești binevenit în lupta împotriva PSD. Dar se pare că mai ai una-alta de învățat până atunci.
          • +9 (11 voturi)    
            Bai Harald.... (Marţi, 28 februarie 2017, 15:30)

            Petru-DoruCiuca [anonim] i-a raspuns lui Harald

            de unde ti-ai luat asa nume nordic?
            Ca atata ai, numele. In rest esti varza creata!
            PSD-ul tau a penetrat DEMOCRATIA. Acum ii mai da cate una, doua la cap, ca sa fie si mai bine lungita. Mai are de daramat Justitia (si nici aia toata, ca o parte deja este pe post de sluga in casa PSD).
            Apoi PSD-ul va putea spune ca o trage linistit intregii tari!
            Poate unul ca tine, o sa fie lasat sa linga ceva laturi de prin blidele PSD, dar resul prostilor vor muri de foame, langa grasii si hotii din PSD.
            • -8 (10 voturi)    
              Băi Gheorghe. (Marţi, 28 februarie 2017, 15:59)

              Harald [utilizator] i-a raspuns lui Petru-DoruCiuca

              că mai politicos de-atât nu pot să-ți spun :)

              Am pus de mult câteva mii de kilometri distanță între mine și PSD. Și între mine și tine, că nu diferi în mod semnificativ de PSD.

              Sunteți două cete de cimpanzei care își dau cu bâtele în cap unii altora și numai voi sunteți capabili să faceți vreo diferență între voi. Dar și tabăra ta și PSD-ul tot la 5 milioane de ani de homo sapiens vă aflați.
              • +6 (8 voturi)    
                Mai, Harald (Marţi, 28 februarie 2017, 17:01)

                v_sile [utilizator] i-a raspuns lui Harald

                Poate ca esti departe, dar de aia nu intelegi.

                Romania trebuie sa se schimbe. Si nu se poate schimba decat de jos in sus, alta cale nu este. Pasoptistii au murit acum 150 de ani.

                Chiar nu vrei sa intelegi ca daca au iesit 500.000 de oameni in strada e un mare castig pentru schimbarea societatii. Atat timp cat sunt pasnici (si chiar sunt, nu stiu de ce va incapatanati sa vedeti doar cete de cimpanzei cu bate) si nu cer lucruri anti-democratice (nationalizari de proprietati private, discriminarea minoritatilor, izgonirea strainilor din tara, dictatura politica) ei sunt un mare castig pentru tara asta.

                Indiferent impotriva cui protesteaza. Pot sa strige impotriva DNA, USR, Iohannis, Dragnea, PSD, Grindeanu, Parlament, Basescu, nu conteaza. Daca oricare dintre acesti factori de putere au scos in strada, in ger, 500.000 de oameni revoltati, atunci si-o cam merita Oameni astia protesteaza pasnic impotriva unor institutii ale statului roman, pentru ca nu le convine prestatia acelor institutii.

                E singura cale sa ne schimbam ca natie, e singura cale sa fortam clasa politica sa reactioneze si sa se schimbe. Si, din aceste sute de mii de oameni active civic, sunt sanse sa se recruteze incet, incet, o alta clasa politica.

                Dumneata ai prefera sa votam din 4 in 4 ani si apoi sa ne vedem de treaba. Cred ca dumneata confunzi Romania cu Germania sau cu Canada. Poate ca ai stat prea mult pe acolo.
                • -3 (7 voturi)    
                  România trebuie să se schimbe democratic, (Marţi, 28 februarie 2017, 18:43)

                  Harald [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

                  dacă se schimbă în mod nedemocratic, se schimbă în rău.

                  Nu poți tu hotărî că Grindeanu e rău, iar Kovesi e bună, asta poate fi opinia ta personală, dar nu are nimic de-a face cu structurile statului.

                  Nu contează cât de des votezi, din partea mea poți să votezi și din 6 în 6 luni. Dar în alea 6 luni de la un scrutin la altul, trebuie să respecți rezultatul votului.

                  Ai ieșit în stradă împotriva ordonanței 13 , foarte bine. Dar acum nu poți continua să stai în stradă că tu vrei alt guvern. Dacă vrei alt guvern, demonstrezi la alegeri că ești capabil să-l formezi. Dacă nu, te plasezi în afara democrației și nu mai ești un partener credibil pentru nimeni. Cam asta-i.
              • +4 (6 voturi)    
                Bai Harald... (Marţi, 28 februarie 2017, 17:51)

                Petru-DoruCiuca [anonim] i-a raspuns lui Harald

                N-are importanta unde te afli! In primul rand nu ai creier (ce ai tu, nu se poate numi creier, ci doar o masa amorfa cu neuroni in formare).
                In al doilea rand, masa aia amorfa (asa- zisul tau creier), poarta in ea samanta decaderii. Intr-un stat in care institutiile sunt confiscate si functioneaza slugarnic (si haotic), ai nevoie de actiuni corective.
                Nu zic sa ridici bata, dar zic sa gasesti toate formele de actiune non-violenta care sa readuca lucrurile pe fagasul cel bun. Formalismul pe care-l predici, functioneaza intr-un stat de drept fluent. Acolo unde formele au si fond, nu intr-unul Maiorescian (daca intelegi ce vreau sa spun), cum este de mult timp, Romania.
                Asa ca devierile, trebuie sa nasca raspunsuri corective. Altfel se duce de rapa tot sistemul!
                Adio! Am prapadit prea mult timp cu tine! Ramai asa cazut in extaz in fata proprie-ti minti!
                • -3 (5 voturi)    
                  Postările ad-hominem sunt dovada (Marţi, 28 februarie 2017, 19:50)

                  Harald [utilizator] i-a raspuns lui Petru-DoruCiuca

                  lipsei de argumente și a lipsei de educație. Te asigur că nu ne scăldăm în aceeași mocirlă și nu jucăm nicăieri în aceeași ligă, la niciun capitol la care te-ar putea duce pe tine mintea.

                  Iar dacă tu nu zici să ridici bâta, vezi colegii hipsteri care exact asta zic. Spune-mi cu cine te însoțești ...

                  România e o mocirlă pentru că și tu și echipa ta o faci să fie o mocirlă, nu doar Dragnea și oamenii lui. Iar termenii din comentariul tău descriu cum nu se poate mai bine mocirla în care te afli.
          • +6 (6 voturi)    
            Devii fastidios, tot arogandu-ti o superioritate (Marţi, 28 februarie 2017, 19:39)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Harald

            gaunoasa de ins ce respira democratia, care stie ce inseamna democratia, care da lectii de democratie.

            Plus ca m-am distrat indeajuns cu "viziunile" tale in ceea ce priveste devenirea mea in viitorul apropiat dintr-un "socialist de Bruxelles intr-un pesedist sadea !

            PS. Sa ne mai indreptam deci si catre alte zari !

            PPS. O seara buna !
      • +15 (15 voturi)    
        fara stanga! (Marţi, 28 februarie 2017, 13:39)

        Landser [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Eu vreau o dictatura d'asta in care psd istii si asta de stanga sa fie fugariti!Partidele de stanga sunt ciuma Europei!
        • -6 (12 voturi)    
          Hipsterii și USR sunt tot de stânga ! (Marţi, 28 februarie 2017, 13:59)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui Landser

          Partidele de stânga sunt ciuma Europei, de-acord cu tine. Idealul meu e CDU de pe vremea lui Helmut Kohl.

          Dar hipsteri și USR-ul sunt tot de stânga și tot anti-democrație, asta e problema. Dictatura de dreapta nu e cu nimic mai bună decât dictatura de stânga, iar partidele socialiste trebuie ”fugărite” democratic, nu prin metode dictatoriale.

          Puterea corupe pe oricine, nu contează dacă e de dreapta sau de stânga.
          • +2 (2 voturi)    
            pentru Harald (Miercuri, 1 martie 2017, 9:02)

            adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Harald

            Dar de ce crezi tu ca USR este de stanga ? O intrebare prealabila:
            conceptul de meritocratie este de stanga sau de dreapta ?
          • +2 (2 voturi)    
            Coruptia nu e stanga sau de dreapta! (Miercuri, 1 martie 2017, 11:31)

            deval [utilizator] i-a raspuns lui Harald

            Nu avem partide de stanga sau de dreapta si foarte putin cetateni care se situeaza clar , conceptual in stanga sau dreapta !!
            In acest moment avem romani contra coruptie si psd versus anti psd !! Atat ! Lasii, ambuscatii, confuzatii, acoperitii , inventeaza alte conflicte , ca sa-si scuze apartenenta la ciuma psd !!!!!!!!!
  • +16 (16 voturi)    
    astia nu renuntza in veci! (Marţi, 28 februarie 2017, 12:29)

    trem [utilizator]

    Vor cu orice pretz sa se albeasca si sa poata fura in liniste. Ce este gresit in a vrea sa afli daca s-au respectat procedurile? Daca nu e nimic de ascuns nu e nici o problema...se inchide dosarul si sanatate.

    Dar cu sigurantza sunt chestii de ascuns si deodata scot iar capul 'ghioceii imaculatzi' care simt ca sunt abuzati de puterea DNA.
  • +14 (14 voturi)    
    In anii 80 (Marţi, 28 februarie 2017, 12:31)

    coloneze [utilizator]

    Giovane Falcone a fost mazilit de CSM ul Italian
  • +13 (13 voturi)    
    articolul spune multe. (Marţi, 28 februarie 2017, 12:46)

    Petru-DoruCiuca [anonim]

    http://www.romanialibera.ro/special/investigatii/ce-averi-au-cei-mai-bogati-judecatori-de-la-inalta-curte-247136
  • +4 (6 voturi)    
    Cineva e dement ? (Marţi, 28 februarie 2017, 15:18)

    deval [utilizator]

    Haita coruptilor este imensa, puternic finantata , interesata direct si foloseste acum intreg arsenalul in acest atac ! Vor sa ramana DNA si chiar parchetul , niste institutii golite de continut .Procurorii isi iau salariul bun si daca nu fac nimic, si daca uita sa puna o virgula, si daca dau NUP....Pai pleaca cladirea DNA de la locul ei daca nu mai ancheteaza nici o fapta de coruptie alta decat a controlorilor de tren , sau a vamesilor ? Pare ca nu....
  • -4 (6 voturi)    
    SI ASTA (Marţi, 28 februarie 2017, 15:44)

    EmilNae [anonim]

    este cu comunistii, fascistii, hitleristii cu putin ca am vazut-o eu cind aranja cu el pe banii lui voiculescu distrugerea dna si procuraturii.
    Tradatoarea neamului ce mai in colo si incoace.
  • +7 (7 voturi)    
    Infiltratii penalilor in CSM : (Marţi, 28 februarie 2017, 15:49)

    Fanfan la tulipe [utilizator]

    : simona marcu si madam baltag. Dar oare judecatorii care le-au votat si trimis in CSM sunt de acord cu pozitia si activitatea acestora??? De ce nu cer revocarea mandatului? Chiar sunt curios cati judecatori cu adevarat independenti avem si cati sunt de partea penalilor. La fel, cum oare judecatorii nu iau atitudine fata de madam garbovan de la unjr care vorbeste in numele tuturor judecatorilor si care ataca permanent justitia, DNA, Presedintele Romaniei...De ce nu se dezic de astfel de personaje??? Lumea crede ca vorbesc in numele tuturor judecatorilor ceea ce nu e adevarat...
    • +4 (4 voturi)    
      A fost pusa la punct concitadina lui Dragnea ! (Marţi, 28 februarie 2017, 19:50)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Fanfan la tulipe

      CSM a respins cererea Simonei Marcu de a fi investita inspectia judiciara cu cercetarea modului in care a comunicat Procurorul General cu media dupa abrogarea OUG 13 !

      Altfel spus incercarea de a pune pumnul in gura lui Augustin Lazar a esuat !

      PS. - Alo... Domnu Dragnea ? Simona sunt...

      - Buna, Simonica, te-ascult.

      -Domnu' Presedinte, eu am incercat, zau... m-am straduit, dar nu s-a putut...
  • +4 (4 voturi)    
    Mafia politicienilor penali... (Marţi, 28 februarie 2017, 16:02)

    Fanfan la tulipe [utilizator]

    ...organizata in psd alde controleaza statul roman, respectiv puterea legislativa-parlamentul, puterea executiva - guvernul, avocatul poporului, Cna, Ccr- instanta constitutionala, s-au infiltrat in puterea judecatoreasca la CSM - marcu si baltag, la unjr - garbovan, controleaza mari trusturi de presa, televiziuni, au averi imense din furtul banilor publici, din privatizarile frauduloase ale ultimilor 27 de ani, cam tot spectrul politic fara USR si mica parte din PNL este controlat de ei, asa ca lupta este foarte grea. Ce a mai ramas? Presedintele, DNA, Parchetul general, partenerii externi UE si USA, cateva ziare, Digi 24 si emisiunea lui Rares Bogdan ( pt. ca in rest Realitatea tv e pe invers), mediul online, retele socializare, cateva onguri, opozitia formata din USR si cateva nume din PNL si STRADA. Daca penalii ocupa si ultimele redute din justitie, ne incaleca de tot. Haideti sa sustinem DNA si procurorul general, sa cerem depolitizarea Ccr, Cna si demisia guvernului!!!! #rezist
  • +4 (4 voturi)    
    Infractorii rosii (Marţi, 28 februarie 2017, 17:10)

    Rezist2 [utilizator]

    Toate otrepele socialiste infiltrate peste tot in cele mai inalte functii de stat , sar in cor pe cei cativa care incearca sa lupte cu infractorii rosii. Ce a facut dl Lazar ? va spun eu , nu a zis ca ei. Dar Dl Dorneanu care nu a aflat ca "NIMENI NU E MAI PRESUS DE LEGE " nu ar trebui interogat un pic la ABC-ul profesie sale ? Auzi ,,,!@# ca procurorii au tulburat BUNA ACTIVITATE A GUVERNULUI . Care activitate dle Dorneanu ??? De furat ? .....Nenorocitilor !!!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Dar repede au sarit CCR si SCM (Marţi, 28 februarie 2017, 17:12)

    v_sile [utilizator]

    Bai, dar repede au sarit CCR si CSM sa apere onoarea "nereperata" a guvernului Grindeanu.

    Lasati, nene, guvernul sa lucreze, nu il atingeti nici macar cu o floare, ca e sensibil si nu mai poate guverna.

    P.S. Se pare ca PSD-ul nu mai are rabdare. Ei credeau ca pot face cam tot ce vor la inceput de mandat, cu populatia anesteziata de promisele majorari de salarii, pensii si ajutoare sociale.

    Au sesizat ca nu e asa si cam innebunesc. "Daca nu putem acum, atunci cand? Ca dupa 2-3 ani incepe erodarea data de guvernare si vin alegerile!"

    De asta vor sa accelereze cu totul. "Sculele" PSD din CSM si CCR vor pune deci presiune pe parchete cu scopul de a elimina procurorii sefi de la DNA si Procuratura Generala.

    Dupa aia se ocupa "apoliticul" Tudorel de niste numiri convenabile, niste carpe dragute a la Amariei, supranumit "tatal NUP-urilor".
  • +4 (4 voturi)    
    Rusine CCR... (Marţi, 28 februarie 2017, 20:16)

    nedumeritul [utilizator]

    DNA a fost creat pentru a depista corupția care insoteste orice tun financiar sau furt de mare anvergura. Nu exista furt de mare anvergura fără să fie însoțit de coruptie. Orice ordonator de credite știe cui a dat banii și cum au fost cheltuiți.
    Practic ordonanta 13 spune : DNA sa prinda hoții, sa depisteze corupția dar nu are voie sa cerceteze.
    Este la mintea cocoșului ca elaborarea unei astfel de legi se poate face doar în condiții de flagranta coruptie, adică investigarea elaborarii acestei legi intra direct în atribuțiile și obligatiile DNA.
    Dacă guvernul utilizand corupția scoate o lege care protejeaza hotia iar DNA cerceteaza nivelul coruptiei care a însoțit elaborarea acestei legi , da !!! se poate spune ca DNA perturba funcționarea guvernului. Și bine face. Și noi iesind în strada am perturbat funcționarea guvernului la fel ca orice om care este împotriva hotiei.Sa-i fie rușine Curții Constitutionale : auzi domnule,DNA a perturbat funcționarea guvernului impiedicandu-l sa protejeze hotia.( nu asta era treaba DNA)
    De asemenea modul și scopul pentru care a fost elaborata ordonanta 13 trebuie sa intre și în preocuparea serviciilor speciale ale țării, serviciile secrete.
  • +2 (4 voturi)    
    reaua credinta a guvernului se pune in evidenta (Marţi, 28 februarie 2017, 20:30)

    nedumeritul [utilizator]

    judecatoarea Marcu incearca sa intimideze. O cercetare a Procurorului general si a DNA va pune in evidenta ca acestia si-au indeplinit atributiile de serviciu si ca guvernul si le-a indeplinit pe ale lui cu rea credinta
  • +1 (1 vot)    
    Cine este (Marţi, 28 februarie 2017, 23:26)

    adrian88000 [utilizator]

    Simona marcu ? Ceva biografie aveti ?
    • +2 (2 voturi)    
      Stiu doar ca are o vila (Marţi, 28 februarie 2017, 23:48)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      in Alexandria.E suficient , nu?
      • +3 (3 voturi)    
        E ceva, (Miercuri, 1 martie 2017, 8:58)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui kokos

        dar nu e suficient. Ar mai trebui ca ziaristii de investigatii ( mai exista ?) sa faca sapaturi. Cine stie ce surprize apar !