Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Rasturnare de situatie in cazul "hotului" care a fost filmat "pescuind" haine din balcon.

de Stirile ProTV     Stirile ProTV
Vineri, 24 februarie 2017, 23:56 Actualitate | Esenţial

"pescuind" haine din balcon
Foto: Stirile ProTV
Care este de fapt adevarul. Isprava barbatului din Braila care pescuieste o pereche de pantaloni cu o lanseta de pe balcon nu este ceea ce pare a fi. Politistii au stat de vorba cu principalii actori ai acestei intamplari amuzante si au aflat ca, de fapt, barbatul si-a recuperat cu undita propriii pantaloni, care fusesera „furati" de vant!

Vecinul care a filmat din blocul de vis-a-vis toata intamplarea a crezut ca este martorul celui mai hilar furt din istoria Brailei. Ancheta politiei, care s-a autosesizat dupa postarea imaginilor pe internet, avea sa arate cu totul altceva. Barbatul de la etajul al patrulea a recuperat in stil de mare pescar pantalonii pe care sotia lui ii scapase de la balcon.

Citeste integral pe Stirile ProTV
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

8423 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    L-au si anchetat frate?? (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 0:14)

    moka [utilizator]

    Da' pe aia de pescuiesc milioane si nu se dau jos din pat pentru mai putin de 50.000 euro, nu-i gaseste asa repede.
    Acuma nu ma intelegeti gresit, e OK ca organu a actionat repede, dar tot asa trebuie sa actioenze si in cazurile alea nasoale.
    • +13 (13 voturi)    
      Binenteles ca nu trebuiau... (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 8:30)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui moka

      sa se napusteasca asupra lui. Clipul a devenit super public, daca vecinul constata ca a ramas fara pantaloni, atunci facea o plangere la Politie si dupa aceea trebuiau sa se puna in miscare. Dar intreb si eu: a devenit public ca infractorul condamnat Dragnea a cumparat 20.000 de m2 de cladiri in Teleorman cu 22.000 E. S-a gandeste macar vreun politist cum sa faca sa cercetaze cum s-a putut acest lucru intampla ??????? Este un furt mult, mult mai mare decat o pereche amarata de pantaloni iar banii furati sunt de la noi, romanii, inclusiv din buzunarele politistilor.
      • +1 (1 vot)    
        ... (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 13:49)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        "Dragnea a cumparat 20.000 de m2 de cladiri in Teleorman cu 22.000 E"
        Ce ai fi vrut sa caute politia in povestea asta? Eventual apare in poveste daca un judecator da curs cererii unui procuror de a-l ancheta pe Dragnea in stare de arest preventiv.
      • +5 (5 voturi)    
        Sau (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 14:57)

        tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Sau pe Rovana Plumb care cu salariu de 5.000 de lei a luat credit de 800.000 de euro ?
    • 0 (0 voturi)    
      dar preaa? (Duminică, 26 februarie 2017, 2:37)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui moka

      Te face de tot rahatul fara sa aiba nici o indoiala..omul probabil ii va lua ceva timp sa-si reabiliteze imaginea .
  • +3 (3 voturi)    
    nedumerire (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 13:43)

    1anonim [utilizator]

    Deci omul n-a facut absolut nimic ilegal. Caz inchis. Cine a umflat gogoasa atunci?
  • +2 (4 voturi)    
    Presa libera (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 23:11)

    UpNext [utilizator]

    si independenta. Libera de competenta si responsabilitate, independenta de neuroni.
  • 0 (2 voturi)    
    ancheta (Duminică, 26 februarie 2017, 0:12)

    anonimicus [utilizator]

    Dar pe ăl de-a filmat scena l-au chemat la poliție?
    Să verifice organu dacă are factură pentru camera video, dacă n-a filmat cu drona, dacă avea aprobare, e cu chiria și întreținerea la zi etc.