VIDEO Dragnea, despre proteste: Un conflict sustinut printr-o masinarie de manipulare ultraprofesionista care nu a fost nascuta in Romania. "Foarte multe asemanari" cu proteste din America si alte tari

de RH     HotNews.ro
Joi, 23 februarie 2017, 9:57 Actualitate | Esenţial

Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea a declarat miercuri la Antena 3 ca protestele masive ale romanilor impotriva OUG 13 reprezinta "un conflict creat artificial si sustinut printr-o masinarie de manipulare ultraprofesionista care nu a fost nascuta in Romania". Dragnea a mai spus ca a primit "studii comparative" cu proteste din SUA si din alte tari si a vazut "acelasi tip de mesaje si de afise, foarte multe asemanari".

Dragnea a mai anuntat ca nu exclude un "mare miting al PSD" la Bucuresti.

Declaratiile lui Liviu Dragnea:

In ce priveste mitingul mare, imi asum eu si nu regret ca n-am lasat sa vina un miting mare in Bucuresti, pentru ca n-am vrut sa se escaleze un conflict oricum creat creat artificial si sustinut printr-un mecanism, masinarie de manipulare ultraprofesionista care nu a fost nascuta in Romania si care a fost folosita. Am tot primit in ultimele zile studii comparative cu proteste din America si alte tari. Acelasi tip de mesaje si de afise, foarte multe asemanari.

In schimb, mitingurile judetene care au inceput nu vor fi oprite de mine

Nu este exclus un miting mare al PSD, nu neaparat impotriva cuiva, care sa sustina inceperea unei discutii serioase despre chestiuni profunde din sistemul de justitie, din relationarea dintre sisteme judiciare si alte institutii,daca vrem sa avem un stat politienesc sau un stat democratic

Vezi inregistrarea VIDEO aici (minutul 9.15)























21943 vizualizari

  • +81 (83 voturi)    
    Prinse glas (Joi, 23 februarie 2017, 10:01)

    mikeyu [utilizator]

    naparca. Aparent nu au niciun gand sa se puna pe treaba, doar pe distrus :(
    Ideea cu plecatul din Ro care a incoltit in mintea mea acu o luna incepe sa devina dorinta.
    • +49 (51 voturi)    
      America are o istorie intreaga (Joi, 23 februarie 2017, 10:35)

      SorinelCatelFidel [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      De eliminare a gunoaielor planetei: Saddam, Bin-Laden etc
      Oare de ce nu ar fi si in spatele acestei miscari? Foarte bine, ne-ar fi de ajutor.
      La cat de mici suntem, ar fi mai bine sa devenim stat sau protectorat american decat gubernie ruseasca condusa de prosti tupeisti care fura cu japca.
      • +17 (19 voturi)    
        Cred ca se gandea la masinaria PSD de manipulare.. (Joi, 23 februarie 2017, 12:24)

        UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui SorinelCatelFidel

        ...creata de catre consilieri israelieni ai d-lui Teleor Man pt alegeri prin Halena3 si RaznauaTV?
        • +18 (20 voturi)    
          multumim din inima , tovarase dragnea ! (Joi, 23 februarie 2017, 12:31)

          si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

          in memoria afectiv - colectiva ( nu, relax, nu ma refer la ceapista ) veti ramane drept cel mai mare rau care ne-a facut cel mai mare bine , UNINDU-NE . Multumim masinariei bolsevice pe care o conduceti trufas si ignorant la faptul ca in timp ce vorbiti, va mai moare cate un alegator captiv si altul nu se mai naste !

          :)
          • +15 (15 voturi)    
            CEL MAI BINE!... (Joi, 23 februarie 2017, 13:25)

            Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

            Da, ne-a făcut cel mai mare bine! A trecut O LUNĂ de zile până când Baciul Dragneyev a identificat ZONA DE NIȘĂ a mitingurilor județene!...

            A mai rămas nișa MITINGURILOR SĂTEȘTI! Parcă văd oile dumitale venind și clamând, fără a fi împotriva cuiva anume: ”Vrem un stat corupt, nu vrem miliție! Vrem corupție, nu vrem justiție!”.

            Șobolanilor, dacă vă atingeți cu o pană de justiție, venim peste voi!
        • +13 (15 voturi)    
          eu i-as (Joi, 23 februarie 2017, 12:47)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

          zice "tupeu jegos"
          el isi aduce "sfatuitorii" evrei dar arunca cu rahat in ceilalti.
          daca ti-ar fi dat cu executare nu mai aveai cum sa te ratoiesti acuma.
          cine stie, poate ca bombonica aia o sa-ti stea pana la urma in gat si va trebui sa te tratezi 2-3 ani la spitalul penitenciar "beciul domnesc". si, eventual, cu un spor de interzicere la a alege si a fi ales, ca sa te linistesti definitiv.
          • +1 (1 vot)    
            Astia mint cum respira (Vineri, 24 februarie 2017, 12:06)

            rov [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            Putregaiul si parazitul Romaniei =pesede!
      • +10 (12 voturi)    
        Ai muscat din momeala? (Joi, 23 februarie 2017, 12:50)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui SorinelCatelFidel

        Nu pot sa cred ca va hraniti cu aberatiile zise de Dragnea.

        Daca v-ati uita o clipa ce se intampla peste ocean ati realiza ca America nu este interesanta in acest moment de soarta noastra, ba mai mult, exista pericolul unei reasezari politice care sa ne arunce (si mai tare) sub influenta Rusiei.

        In cazul in care EU se rupe ne-am fript, iar acum nucleul aliantei militare si politice in care suntem si care ne-a oferit protectie NATO) este anti EU (vorbesc de USA si UK, care au mare parte din puterea militara, nucleara si nu numai).

        As zice mai degraba ca e timpul sa ne ajutam singuri, asteptand americanii s-ar putea sa esuam lamentabil.
        • +13 (13 voturi)    
          CLIPEȘTE DE DUĂ ORI! (Joi, 23 februarie 2017, 13:53)

          Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui VictorS

          Dacă U.E. se rupe, chiar că ne-am fript... Un conflict creat artificial? Ce diferenţă faţă de declaraţia PM Sorin Grindeanu care spunea că "STRADA ne-a arătat că am greşit!”

          Artificială (adică făcută de mâna omului) este OUG 13 -- semnalul ca primarii să aducă votanți cu autobuzul fiindcă numai așa vor fi iertați la furtișaguri sub 200.000 de lei și la acte legislative emise prin proceduri incriminate penal.

          "SORINE, CLIPEŞTE DE DOUĂ ORI DACĂ VREI SĂ TE SALVĂM!”
          • +9 (9 voturi)    
            Asta cu adusul de votanti si protestari (Joi, 23 februarie 2017, 15:57)

            VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Liviu2012

            cu autobuzul s-ar putea sa coste cateva dosare penale.

            Inca nu s-au invatat...
            • +6 (6 voturi)    
              Uite că nu-i costă! (Joi, 23 februarie 2017, 17:52)

              Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui VictorS

              Dar uite că nu-i costă!

              La proteste împotriva lui Iohannis au venit cu autobuzele și nu au pățit nimic! Au plătit mână de la mână protestatarii... :))))))
    • +49 (51 voturi)    
      De ce sa pleci? (Joi, 23 februarie 2017, 11:44)

      triciupa [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      Nu crezi ca ar fi mai bine ca sa-i alungam noi pe ticalosii astia in loc sa ne lasam alungati din propria tara?
      In conditiile astea plecarea inseamna abandon, infrangere, inseamna sa admiti ca tara asta e de fapt a lor, a hotilor. Poti sa accepti asa ceva? Eu nu pot si am vazut cel putin cateva sute de mii de oameni care nu accepta predarea.
      Sa abandonam in fata unei gasti de hoti, de neica-nimeni, de nulitati cocotate in copac? Niciodata!
      • +29 (31 voturi)    
        asa e nu trebuie sa plecam (Joi, 23 februarie 2017, 12:04)

        cladob [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

        PSD nu numara decat 508 mii membri.. In 5 Februarie au fost aproape 600 de mii pe strazi in intreaga tara !

        Sa nu cedeam!

        #rezist
      • +26 (30 voturi)    
        eroare de calcul (Joi, 23 februarie 2017, 12:08)

        andreeaandreea [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

        Gashca de hoti nu este asa mica, ea numara: 1.500.000 bugetari, 3.000.0000 membrii familie de bugetari, 6.000.000 pensionari, 2.000.000 asistati social. Astia voteaza, respira, mananca, beau si fumeaza p$d pe paine, dimineata la pranz si seara. Orice am face, ei sunt mult mai numerosi decat noi.
        Solutia este la Brussels, sa le taie finantarea proiectelor de carton, sa le taie oxigenul, ca ei se hranesc cu bani de la UE.
        • +12 (14 voturi)    
          nu (Joi, 23 februarie 2017, 12:34)

          g01an [utilizator] i-a raspuns lui andreeaandreea

          si cu toate astea doar 3.6 milioane dintre toti pe care i-ai enumerat au votat cu PSD.

          deci despre ce vorbim aici?

          asta este numarul total pe care se bazeaza pesedeii.

          Iohannis a fost votat de 6.2 milioane de romani.
        • +17 (17 voturi)    
          Poftim? (Joi, 23 februarie 2017, 12:44)

          VictorS [utilizator] i-a raspuns lui andreeaandreea

          Voi chiar credeti ca toti pensionarii sunt ca parintii vostri?

          Ei bine nu sunt ... acesta infumurare (toti bugetarii si toti pensionarii sunt vai de capul lor) ajuta numai PSDul.

          Mai mult, comentariu cu salvarea care vine de la Brussels e lipsit de sens... adica orice am face noi nu ajuta?
          Nu e chiar asa, vezi doar protestele de anul asta.

          Fondurile europene au o directie clara si avem nevoie de ele, daca se adanceste saracia in Romania, atunci si puterea PSDului va creste.

          Din pacate capete seci sunt atat PSDiste cat si antiPSDiste...

          Atata timp cat nu vom incerca sa comunicam cu partea societatii care voteaza si respira PSD si doar ii vor frustra prin judecati abrupte, prapastia dintre noi va creste iar PSD si alte formatiuni populiste: ALDE, PMP isi vor intari pozitia.
        • +8 (10 voturi)    
          Gresesti si tu (Joi, 23 februarie 2017, 12:44)

          triciupa [utilizator] i-a raspuns lui andreeaandreea

          Nu confunda bugetarii si familiile lor cu hotii si nici cu psd-istii "de suflet". Chiar daca sunt 6 mil pensionari si 2 mil asistati, psd-ul, cu toata masinaria de propaganda la maxim si cu toate antenele si cocinile tv supraturate, de-abia au obtinut 3 mil si ceva de voturi.
          E adevarat ca o parte din bugetari sunt hoti si profitori dar e vorba despre o minoritate. Cei mai multi nu sunt nici hoti si nici psd-isti fanatici. Grosul e format din oameni tematori, fara initiativa, care si-au pierdut deprinderea de a gandi cu propriul creier si care nu au curajul sa schimbe ceva. De asemenea, ei nu aleg psd-ul pentru ca ar crede in "valorile" lui dragnea & co. Multi voteaza cu psd pentru ca "naivitatea" ii face sa creada in promisiunile astora si pentru ca alternativa traditionala (recte PNL) arata aproape la fel de rau ca psd. Cat despre partide noi (USR), nu ne putem astepta ca bugetarii sa-i accepte atat de repede.
          Eu cred ca cei mai multi bugetari i-ar da un spitz in tartita psd-ului daca ar exista un partid de stanga modern, european, fara puscariasi si derbedei.
      • +6 (8 voturi)    
        Din pacate (Joi, 23 februarie 2017, 12:53)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

        tara este momentan a hotilor.
        Nu am fost in stare sa votam ceva nou (USR) si populatia a votat in masa PSD.

        Dar sunt total de acord ca putem si trebuie sa facem ceva.
        • +15 (15 voturi)    
          Daca tara ar fi a hotilor... (Joi, 23 februarie 2017, 13:04)

          triciupa [utilizator] i-a raspuns lui VictorS

          ... acum oug 13 ar fi fost in vigoare, dragnea ar fi fost prim ministru iar "dom' profesor" voiculescu ne-ar fi tinut lectii de democratie din studioul lui gadea.
          Ei bine, iata ca oug-ul a fost retras iar procesul boss-ului din Teleorman isi urmeaza cursul nestingherit.
          Parca-parca avem si noi ceva putere, nu-i asa?
          • +4 (4 voturi)    
            Corect (Joi, 23 februarie 2017, 15:59)

            VictorS [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

            dar cine are majoritatea parlamentara?
    • +8 (16 voturi)    
      Romania este tara lor. (Joi, 23 februarie 2017, 11:50)

      andreeaandreea [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      Este tara hadicapatilor, a asistatilor social, a tataitzilor si mamaitzelor, a ciocoilor politruci. Este tara lor.
      Noi trebuie sa facem ciocu mic si sa muncim sa ii intretinem pe ei.
      Si eu uneori ma gandesc sa ma sinucid, mai ales dupa ce in 2012 mi-am facut o casa cu 437.500 euro.
      Seara adorm cu documentare despre Australia si Noua Zeelanda.
      • +13 (13 voturi)    
        Exact asta vor ticalosii... (Joi, 23 februarie 2017, 12:16)

        triciupa [utilizator] i-a raspuns lui andreeaandreea

        ... astia: sa plece cat mai multi oameni liberi, cat mai multi dintre cei care pot sa-si castige painea cu forte proprii, dintre cei care gandesc cu creierul lor si care fatalmente isi pun intrebari, au indoieli si protesteaza daca simt un pericol.
        Javrele astea vor sa ramana in tara doar mamaitzele, handicapatii si asistatii. Astia nu ridica probleme, pentru ei e destul o suta in plus la pensie si latrinele la turatie maxima. Se comporta precum drogatii: daca isi iau doza cotidiana de cacaina de sub coada varanului, stau linistiti chiar daca le fura si scaunul de sub fund.
        Daca plecam, castiga penalii. Daca ramanem vor pierde razboiul. E o alegere simpla.
    • +22 (22 voturi)    
      Asta si si doreste Dragnea... (Joi, 23 februarie 2017, 11:50)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      ... ca cine e in stare sa infaptuiasca ceva si intelege ce se intampla poate sa plece... sa nu mai ramana in tara. El nu are nevoie de oameni destepti si cinstiti.

      PSD-istii sunt multumiti sa ramana cu cei ca ei si cei naivi pe care sa ii poata manipula si folosi ca sursa continua pentru bugetul in care sa isi bage mainile pana la cot!
      • +6 (8 voturi)    
        ar fi (Joi, 23 februarie 2017, 12:49)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui fit

        mai simplu si mai ieftin sa plece livache.
        eventual in siberia, daca in columbia ii e frica sa nu-l omoare concurenta.
    • +3 (3 voturi)    
      Dragneev (Joi, 23 februarie 2017, 15:00)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      Este un simplu cacanar si ciocoflender de Teleorman.
      A distrus prin furt sistematic cel mai sarac judet din
      Romania si acum vrea sa distruga toata tara.
      Individul acesta sovietic nu mai are mult de frecat
      menta rosie in fruntea statului.Amin.
    • +4 (4 voturi)    
      Da, niste martieni robotizati.... (Joi, 23 februarie 2017, 15:53)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      sunt deranjati actiunile daco-bivolului autohton Dragnea. Si isi folosesc retelele de comunicare intergalactica si sabiile cu lasere ca sa destabilizeze Romania si sa-i taie accesul lui Dragnea si grupului de mafioti din jurul lui la malai. Trebuiesc luate masuri.
    • 0 (0 voturi)    
      Cu mustata (Vineri, 24 februarie 2017, 9:46)

      Blackball [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      un pic ajustata, asta ar semana perfect cu Hitler. Caracterul, atitudinea si ambitiile par similare.
  • +51 (55 voturi)    
    bai dragneo, tu nu intelegi? (Joi, 23 februarie 2017, 10:02)

    qwerasdf [utilizator]

    tu nu intelegi ca noi te platim pe tine? daca vrem noi sa nu mai platim taxe tu nu o sa mai ai ce fura.

    o sa te reprofilezi cu mafiotii tai la taiat de lemne si vandut fabrici

    in cele din urma cand veti fi vandut tot. veti incepe sa vindeti pensionari pt organe si apoi o sa va deshumati mortii sa-i vindeti si pe ei. Atat de malefici va cred in stare.
    • +32 (34 voturi)    
      Nu intelege..."Batman, Batman..." (Joi, 23 februarie 2017, 11:39)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Serviciile, bubulii, extraterestrii, Soros, CIA, oricine, numai minunatul PSD nu e cauza iesirii in strada...
      • +5 (7 voturi)    
        Exact! (Joi, 23 februarie 2017, 12:18)

        Anna O. [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        Si eu ma simt foarte manipulata de forte inculte, cum bine li s-a zis, mai ales de cand NASA a descoperit planetele astea noi, aici cred ca e explicatia.
        Dar tot nenea Iancu are dreptate: curat manipulare, da' umflati-l!
    • +23 (27 voturi)    
      URSS l a pus sa spuna asta prin vocea lui Kuzmin (Joi, 23 februarie 2017, 11:43)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      de Kiseleff, degeaba credeti ca melescanu a batut palma cu URSS ? degeaba consultant din Israel lucreaza pentru P$D ? Benny nu stiu cum "necunosctul" lui Motocicleanu chiar nu o fi implicat ?

      Sa ne intelegem ! URSS este in Romania prin P$D ! si ALDE !
  • +39 (41 voturi)    
    bolsevic sadea (Joi, 23 februarie 2017, 10:05)

    deville2010 [utilizator]

    teleolteanul asta.Ce lichea
  • +32 (34 voturi)    
    decat penibil esti nene (Joi, 23 februarie 2017, 10:05)

    Goya [utilizator]

    nu vezi ca esti urat, nimeni nu te vrea, decat gasca de penali cu care te-ai inconjurat
  • +35 (37 voturi)    
    N-am vazut in US mafia la butoane sau oug13. (Joi, 23 februarie 2017, 10:07)

    ouyang [utilizator]

    Deci nu, nu ești Trump. Ești nime-n drum. Continuă să enervezi zilnic lumea. Faci o treabă excelentă. Ne-om ridica destui să vă ardem un șut în dos și să desființăm odată cloaca pesediztă.
  • +33 (35 voturi)    
    Cele 7 planete noi descoperite sunt de vina! (Joi, 23 februarie 2017, 10:10)

    QfeastQuizzes [anonim]

    Dragnea la Antena 3: Ele au organizat meetinguri in America Bucuresti si alte orase pentru a destabiliza Terra!
    • +18 (20 voturi)    
      Cele 7 planete noi descoperite sunt de vina! (Joi, 23 februarie 2017, 10:35)

      NellyCring [anonim] i-a raspuns lui QfeastQuizzes

      ha, ha, ha...
      cine se crede dracnea asta?
      pana una alta ne destabilizeaza pe noi, ne manipuleaza si ce-i mai rau ne invrajbeste.
      Tipic romanesc!
  • +39 (41 voturi)    
    Ce nume pompos pentru o mita si niste autobuze (Joi, 23 februarie 2017, 10:11)

    catalinmz [utilizator]

    Nevoie mare de tot felul de strategii complexe ca sa aduci niste pensionari amarati la Cotroceni
    • +19 (21 voturi)    
      nici nu e nevoie de pensionari (Joi, 23 februarie 2017, 10:49)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui catalinmz

      Pai daca aduc jumatate din lucratorii de la salubritate, aflati in subordinea primariilor psdiste, isi ating lejer targetul si e mai sigur, ca sunt mai in putere decat pensionarii.
      Si nici nu mai trebuie sa inchirieze autobuze, ii aduc direct cu benele de gunoi!
  • +35 (37 voturi)    
    Pff (Joi, 23 februarie 2017, 10:13)

    Tony_K [utilizator]

    Dreq sa te ia odata, cum a a ajuns acest taran asa sus?
    • +3 (5 voturi)    
      Ghici cine poate sa iti raspunda (Joi, 23 februarie 2017, 12:59)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

      Bombonel stie multe pe tema asta, in 90 se auzea ca e unul din locotenentii lui Nastase...
  • +27 (31 voturi)    
    /// (Joi, 23 februarie 2017, 10:14)

    hmara [utilizator]

    Oligofrenul asta chiar nu realizeaza ce bazaconii debiteaza?
    Cand ma gandesc ca exista destule specimen care il si cred.
    Asa-i mazeto, xrogo, gigi?
    • -18 (22 voturi)    
      Oamenii destepti nu se lasa trasi pe sfoara (Joi, 23 februarie 2017, 11:49)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui hmara

      “Cea mai frumoasă şiretenie a Diavolului constă în a ne convinge că el nu există.” (Baudelaire, Micile poeme în proză).

      http://www.infowars.com/meetup-com-fueling-anti-trump-soros-funded-protests/

      http://www.independent.mk/articles/40992/US+Embassy+in+Macedonia+under+Investigation+Top+Congressman+Demands+Removal+of+Baily

      Crezi ca stateai tu asa, ca o persoana desteapta ce esti, pe forumul Hotnews.ro si ti-a venit idea cu "#Rezist"?
      • +14 (16 voturi)    
        Incep sa vad un trend cu linkurile astea (Joi, 23 februarie 2017, 12:04)

        eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Sa inteleg ca acum toti postacii sunt pregatiti in acelasi fel? Asta doar o sa ajunga sa va faca comentariile si mai usor de filtrat si ignorat.
      • +5 (9 voturi)    
        daca (Joi, 23 februarie 2017, 12:53)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        erai destept te abtineai sa-ti arati simpatiile pro psd in conditiile in care, de data asta a fost pe fata, tov dragnea a vrut sa legifereze hotia, dovedind fara tagada ca ideologia psd este a unei clici de hoti.
      • +5 (7 voturi)    
        Corect! (Joi, 23 februarie 2017, 14:11)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Daca erai destept, nu ajungeai sa votezi toti hotii. Ai uitat sa dai si link-urile cu multinationalele care-i obliga pe angajati sa iasa la proteste.

        Numai protestele pro PSD nu sunt manipulate: alea sunt pe fata.
  • +16 (18 voturi)    
    O parere (Joi, 23 februarie 2017, 10:22)

    dekar [utilizator]

    Oferindu-i (de ce ,in ce calitate ?!) "studiile comparative" si atragandu-i atentia asupra diabolicei "manipulari ultraprofesioniste", batranele catane securistoide alaturi de cele mai tinere si-au facut treaba.De-ar trai,to'arsul comandant suprem,Iosif Vissarionovici,ar crapa de invidie...
  • +20 (22 voturi)    
    Manipulare ruseasca (Joi, 23 februarie 2017, 10:26)

    nano2k [utilizator]

    Doar ca aia manipulati de rusi nu sunt aia din strada, ci aia de la TV in frunte cu mustaciosul
    • +12 (14 voturi)    
      Si la brat (Joi, 23 februarie 2017, 11:47)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      cu celalalt ticalos, de la Senat
  • +29 (31 voturi)    
    Primata asta nu concepe (Joi, 23 februarie 2017, 10:32)

    NWalker [utilizator]

    ca in Romania pot fi oameni decenti precum "in America si alte tari" care gandesc cu capul lor, care asteapta bun simt si inteligenta din partea guvernantilor, care vor performanta pe banii/taxele lor si care nu accepta satrapi analfabeti si nesimtiti sa iasa incontinuu sa spuna "v-am marit salariile".
    PSD=grup de crima organizata
    • +9 (13 voturi)    
      Foarte bun comentariul (Joi, 23 februarie 2017, 11:36)

      Radu1965 [anonim] i-a raspuns lui NWalker

      Subscriu!
  • +26 (28 voturi)    
    Asa-i Dragnita ! "Agenturili straine"... (Joi, 23 februarie 2017, 10:32)

    Susufler0 [utilizator]

    To'arasa si To'arasu ar fi fost mandri de tine !

    PS. Da' las' ca faceti voi un miting mare, asa cum scrie la carte (la cartea kaghebista) si va scoateti.

    PPS. Desi la ultimul, cel organizat la initiativa tovarasului Secretar General nu a iesit prea bine !

    PPS. In fine, vedeti si voi...
    • +4 (6 voturi)    
      daca (Joi, 23 februarie 2017, 12:54)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      o tine langa cu agenturili, sa aiba grija ca idolul lui , ceausescu, a avut ultima infatisare in fata zidului plangerii de la Targoviste. o vrea sa-l imite pana la capat?
      • +6 (6 voturi)    
        E si asta ticalos dar nu de magnitudinea aluia (Joi, 23 februarie 2017, 14:54)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        si apoi si vremurile s-au schimbat !

        Daca stau bine sa ma gandesc Livache e un gainar fata de ala si el cu bombonica lui de menta chiar au intinat nobilele idealuri.

        PS. Concluzia ? A scapat ; nu va intra in istorie ci doar in... puscarie !
  • +24 (26 voturi)    
    Acest imbecil mafiot (Joi, 23 februarie 2017, 10:36)

    DiDiRo [utilizator]

    cu singurul sau neuron intrat in putrefactie de groaza a inceput sa vada "AGENTURILI STRAINE" ca papugiul de ceasca in 89. Sa-I comande cineva dricul ca e terminat.
    • +9 (11 voturi)    
      Sezi calm (Joi, 23 februarie 2017, 11:47)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      de la o progenitura de militian care batea taranii care voiau sa fure de la CAP nu poti sa te astepti decat la ineptii.
  • +18 (20 voturi)    
    Ro-Trump (Joi, 23 februarie 2017, 10:40)

    zece_plus [utilizator]

    Se aude ca Trump l-a sunat pe dragnea sa-l roage sa faca ceva cu mitingurile din Ro, care i-au molipsit pe americani. Orice: mineriade, contra-manifestatii de milioane (vii sau morti), numai sa se rezolve. De aceea se agita lucrurile.
  • +26 (28 voturi)    
    saracu' izmanar (Joi, 23 februarie 2017, 10:53)

    bogdan1477 [utilizator]

    N-ai ce-i face. El crede ca toata Romania e precum Teleormanul natal. Nu poate concepe ca cineva poate protesta fara sa fie platit de forte oculte. Si a incercat sa le gaseasca, fie la Soros, fie la multinationale, totul terminindu-se intr-un ridicol sublim. Si cum nici nu le gaseste, nici nu poate concepe ca nu exista, a bagat si el o chestie ambigua care da bine la poporul pesede: "masinarie de manipulare ultraprofesionista care nu a fost nascuta in Romania". Si cum poporul pesede nu poate nici el concepe ca cineva ar iesi la protest moca, fara un ban, fara o cinzaca, fara ceva de mincare, crede pe nemestecate toate cretinatatile izmanarului.
  • +22 (24 voturi)    
    of, Dragnea! (Joi, 23 februarie 2017, 11:02)

    revo [utilizator]

    Te gandeai tu, cand aveai cosuri pe fata si puta cat un creion, ca o sa faci atata lume sa ofteze din cauza ta?
    Imi vine sa zic ca asta e parlit binisor psihotronic, cu flacara violet, altfel nu pot sa-mi dau seama cum poate sa mai emita asemenea tampenii, avand in vedere mesajul oficial adus de trimisul Administratiei Trump.
    Este incredibil! Tot scuipa impotriva vantului. Ce vant, uragan nu altceva.
    Desigur, asta e foarte bine pentru noi, se va face curatenie in curand.
    • -1 (1 vot)    
      hmm (Joi, 23 februarie 2017, 11:31)

      tartoru [utilizator] i-a raspuns lui revo

      la ce te referi cand zici curatenie?
  • +10 (12 voturi)    
    Dezastru (Joi, 23 februarie 2017, 11:14)

    Asmodeu [anonim]

    Tradus: "e dezastru fratica, pulimea vede ce se intampla prin alte parti si e mai greu de manipulat".

    PS: cu cat apar mai multe declaratii de genul asta, cu atat ma relaxez mai mult. Genul asta de politicieni sunt istorie deja.
  • +11 (13 voturi)    
    Dragnea a luat - o rau ... (Joi, 23 februarie 2017, 11:15)

    Moro01 [utilizator]

    Tati, ai rabdare, nu e graba, hai ca vedem la referendum, nu are rost sa ameninti cu mitinguri de lobotomizati.
  • +10 (12 voturi)    
    Ei ash.... (Joi, 23 februarie 2017, 11:18)

    B.Michelle [utilizator]

    ...la fel putem spune si noi despre A3 ...ca este o masinarie de manipulare ultraprofesionista....!!!
  • +11 (13 voturi)    
    Rusine (Joi, 23 februarie 2017, 11:25)

    dimu [utilizator]

    Dragnea , ai aflat ca Romanii nu sunt prosti ?
  • +18 (20 voturi)    
    'tuți mustața aia... (Joi, 23 februarie 2017, 11:26)

    This_User_Is_Real [utilizator]

    Nu ți-e rușine mă coruptule, hoțule, CIOFLINGARULE!!! Da mă, și eu am fost manipulat, radiat, atacat cu gânduri izotropice.
    Cât de proști ne crezi? așa, după părerea ta? avem un IQ de maxim 35, 45? După tine ar trebui să avem toți un însoțitor care să se îngrijească să nu mai facem ”prostii”, nu?
    Știi că sfârșitul ți-e aproape și arunci cu tot ce ai la îndemână! Vei rămâne în istorie ca cel care a încercat să arunce România în aer, doar pentru a-și salva pielea. De-abia aștept să fii luat la întrebări de unde ți-ai permis o ditamai moșie dintr-un salar de bugetar, într-un județ sărac vai mama lui.
    Definiția cioflingarului: https://dexonline.ro/definitie/cioflingar
  • +11 (13 voturi)    
    Cu totii avem o limita (Joi, 23 februarie 2017, 11:26)

    tartoru [utilizator]

    Exista o limita in ceea ce priveste romanii de bun simt. Hotia. Parerea mea e ca Dragnea poate sa faca orice in aceasta tara, atata timp cat nu se atinge de justitie din nou. Poate da odonante gen, 6, 9, legi pentru taiere in masa a lemnului, etc, romanii nu vor mai iesii in strada pentru astfel de evenimente, dar atunci cand el vine si da direct in justitie, bunul simt al romanului chiar de rand este sicanat, este agitat, atins, iar romanul se ridica de pe scaun, pat sau de unde se afla si iese la Victoriei sau in strada. Din punctul meu de vedere nu vom mai vedea curand 500k oameni in strada pana la o atacare a justitiei din nou. Sper sa nu se ajunga iar acolo, dar in schimb garantez ca PSD-ul va atinge toate ramurile conexe ale justitiei.
  • +16 (18 voturi)    
    Oare de unde le scorniceşte?! (Joi, 23 februarie 2017, 11:28)

    Bolsevicul [utilizator]

    Te lucrează "agenturili", Liviucule!

    Eu zic să pregăteşti elicopterul. Dar nu te teme, că n-o să primeşti gloanţe, ci exact ce meriţi: nişte scuipaţi.
  • +12 (14 voturi)    
    Discurs cu tinta clara (Joi, 23 februarie 2017, 11:30)

    benicio [utilizator]

    Asta e un discurs pentru telespectatorii fideli Antena 3, despre care stim ca nu-s tocmai cei mai inspirati oameni din Romania. Pe ei vrea sa-i convinga, nu pe ceilalti. Ce miting pro-PSD viseaza? Oameni adusi cu autocarele, ca la defilarile de 23 august? Varza cu carne...
  • +10 (12 voturi)    
    Dragnea vorbeste cu capul in nisip (Joi, 23 februarie 2017, 11:32)

    lp [utilizator]

    de fapt nu ca nu intelege, dar se preface ca realitatea e alta. O fi crezand ca daca o tine una si buna , fictiunea devine realitate ? Nici chiar lui Trump nu-i merge cu realitatea alternativa, cu atat mai putin lui
  • +9 (11 voturi)    
    Miting PSD cu asistati si pensionari (Joi, 23 februarie 2017, 11:33)

    banel [utilizator]

    Sa-l faca, poate asa vede lumea cine ne decide viitorul si se mobilizeaza pentru urmatoarele alegeri. Gasiti un mic preview aici:

    http://adevarul.ro/news/politica/video-reportaj-ura-scindeaza-romania-experimentul-pitesti-varianta-2017-1_58a94a165ab6550cb89bd533/index.html
  • +15 (17 voturi)    
    Dragnea jigneste inteligenta romanilor (Joi, 23 februarie 2017, 11:35)

    Altiro [utilizator]

    Cu mentalitatea iliesciana a anilor'90 Dragnea nu poate pricepe in ruptul capului cum pot romanii azi sa iasa in strada fara sa fie manipulati, ispititi cu bani sau mancare, cum pot exista tineri care protesteaza pt principii nu din reflexe pavloviene. Insul asta a ramas blocat in proiectul fsn-ist si nu da semne ca se va mai vindeca vreodata.
  • +11 (13 voturi)    
    foarte interesant (Joi, 23 februarie 2017, 11:38)

    strategy [utilizator]

    zici ca li s-a terminat ratia, nici un minus :)))))
  • +12 (14 voturi)    
    ca sa fie clar.... (Joi, 23 februarie 2017, 11:41)

    USMarines [utilizator]

    Adoratorii astia de dictatura NU se vor opri niciodata.
    Dupa retete bine concepute la Moscova vor hartui continuu societatea civila si democratia. Telul suprem: desprinderea Romaniei de UE-NATO si intrarea sub influenta Rusiei. Aaa, si pe langa asta voie de la stapanire sa jefuiasca bugetul cat pot, sa tina tara in subdezvoltare si frica pentru ca numai asa poti manipula masele cu un oscior(vezi 100 lei in plus la salariu) aruncat in scarba catre sclavii noii nomenclaturi.....
  • +12 (14 voturi)    
    tovarase.... (Joi, 23 februarie 2017, 11:42)

    liviu_ [utilizator]

    nu v-a iesit stransu de semnaturi, nu v-au iesit protestele... drept urmare suntem manipulati, nu?!

    japitza asta ar trebui data in judecata pt calomnie! ce e asta frate?! faptu ca e politician necromant de teleorman ii permite sa acuze pe oricine fara nici o dovada?!
    dictator imputit!

    norocu psdului e ca suntem o tara de prosti... altfel erau toti la puscarie si psd nu mai exista!
    un partid socialist e ok intr-o tara... dar nu un partid comunist plini de hoti si nesimtiti!
  • +10 (12 voturi)    
    Asemanarile ... (Joi, 23 februarie 2017, 11:42)

    AEV [utilizator]

    Asemănările cu protestele din vest ar fi suspecte dacă țara ar fi închisă informațional ca într-un prezervativ, așa cum a fost pe vremea lui Ceașcă și cum și-ar dori-o din nou Dragnea și ai lui.
  • +7 (9 voturi)    
    . (Joi, 23 februarie 2017, 11:44)

    gb [utilizator]

    cred ca Dl Dragnea ar trebui sa stie ca fost inventat internetul, iar tineretul este foarte receptiv la nou.
    Poate ar trebui sa reinoiasca si PSD-ul ca sa poata atrage atentia celor din piata.
  • +7 (9 voturi)    
    ei nationalisti, voi hoti (Joi, 23 februarie 2017, 11:47)

    Crysss [utilizator]

    Eu nu vad nici o asemanare cu protestele din Anglia sau SUA. Nici Trump nici Nigel Farage nu sunt hoti, sunt doar nationalisti.
    Voi PSD-isti sunteti hoti si vreti sa furati. E o MARE diferenta.
  • +3 (5 voturi)    
    Dragnea, nu uita (Joi, 23 februarie 2017, 11:54)

    subcultura [utilizator]

    uite aici mesaj romanesc, neaos, nu stie Soros d'astea:
    https://www.youtube.com/watch?v=DHPYWICQ9MQ
  • +5 (7 voturi)    
    Seviciile (Joi, 23 februarie 2017, 11:54)

    vladf [utilizator]

    Martienii, serviciile, propaganda, unde psihotronice .... astia chiar nu-si dau seama ca nu suntem papagali care sa luam de buna tot rahatul pe care-l imprastie pe la tv.
  • +7 (9 voturi)    
    PSD isi tine electoratul in priza (Joi, 23 februarie 2017, 11:55)

    Claudiu-N [utilizator]

    nu au cum sa dea inapoi de la declaratiile facute initial , doar cu ele au castigat alegerile ....ar scadea si mai mult increderea si asa subrezita grav
  • +7 (9 voturi)    
    Poti reclama manipularea daca... (Joi, 23 februarie 2017, 11:59)

    HIPPIEVALI [utilizator]

    ... raspunzi mai intai la 3 intrebari, la care, pana acum, n-a raspuns niciunul dintre autorii, reali sau formali, ai OUG 13. Lasam la o parte poveste cu pragul de 200.000 de lei, aproape singura dezbatuta pana acum. Mai raman cateva "mici" detalii de lamurit:
    1. A cerut cumva CCR injumatatirea pedepselor pentru abuzul in functie? Coborand pedeapsa maxima de la 7 la 3 ani, ai, practic, garantia ca vei lua "cu suspendare", deci scapi de puscarie. In plus, spre deosebire de actualele prevederi ale CP, OUG 13 ar fi permis celui in cauza sa-si pastreze linistit in continuare functia de care a abuzat sau sa aiba oricand acces la o alta functie publica.
    2. A cerut cumva CCR dezincriminarea completa a neglijentei in serviciu? Neglijenta e una din formele de disimulare a abuzului. Spre exemplu, cu OUG 13 ar fi scapat de orice raspundere penala cei doi pompieri care au permis clubului Colectiv sa functioneze desi nu indeplinea normele PSI.
    3. A cerut cumva CCR limitarea denunturilor la maxim 6 luni de la fapta? Poate cel care afla ca primarul fura tace pana cel in cauza nu mai e primar, de frica sa nu-si piarda painea. Sau poate il santajeaza o vreme pe primar si, cand acesta nu mai "cotizeaza", il "da in gat". Colaborarea cu anchetatorii, dupa ce ai fost prins, prin denuntarea complicilor in schimbul reducerii pedepsei sau chiar al exonerarii de raspundere, se practica in toate tarile civilizate. OK, o fi imoral, amoral, jigodism sa torni cand esti strans cu usa, in schimbul unor beneficii, cand cel in cauza nu-ti mai poate face rau sau cand nu mai raspunde santajului, dar unul care a comis o fapta penala trebuie sa scape doar pentru ca denuntatorul lui e "fata palida"? Aproape orice ancheta penala porneste de la un denunt,dupa care se trece la strangerea de probe. Dar nici macar ascultarea telefonului nu e aprobata de un judecator, daca nu exista un cat de mic indiciu de posibila fapta penala, or denuntul furnizeaza tocmai acest indiciu.
  • +5 (7 voturi)    
    Mda (Joi, 23 februarie 2017, 12:01)

    MikePort [utilizator]

    Uneori zic ca s-au mai linistit astia, au priceput mesajul si o sa-si vada de treaba. Apoi apare o declaratie din asta si iar revin la starea de nervi pe care am avut-o in noaptea cu OUG13.
  • +5 (7 voturi)    
    Poti vorbi despre manipulare daca... (Joi, 23 februarie 2017, 12:02)

    HIPPIEVALI [utilizator]

    ... raspunzi mai intai la 3 intrebari, la care, pana acum, n-a raspuns niciunul dintre autorii, reali sau formali, ai OUG 13. Lasam la o parte poveste cu pragul de 200.000 de lei, aproape singura dezbatuta pana acum. Mai raman cateva "mici" detalii de lamurit:
    1. A cerut cumva CCR injumatatirea pedepselor pentru abuzul in functie? Coborand pedeapsa maxima de la 7 la 3 ani, ai, practic, garantia ca vei lua "cu suspendare", deci scapi de puscarie. In plus, spre deosebire de actualele prevederi ale CP, OUG 13 ar fi permis celui in cauza sa-si pastreze linistit in continuare functia de care a abuzat sau sa aiba oricand acces la o alta functie publica.
    2. A cerut cumva CCR dezincriminarea completa a neglijentei in serviciu? Neglijenta e una din formele de disimulare a abuzului. Spre exemplu, cu OUG 13 ar fi scapat de orice raspundere penala cei doi pompieri care au permis clubului Colectiv sa functioneze desi nu indeplinea normele PSI.
    3. A cerut cumva CCR limitarea denunturilor la maxim 6 luni de la fapta? Poate cel care afla ca primarul fura tace pana cel in cauza nu mai e primar, de frica sa nu-si piarda painea. Sau poate il santajeaza o vreme pe primar si, cand acesta nu mai "cotizeaza", il "da in gat". Colaborarea cu anchetatorii, dupa ce ai fost prins, prin denuntarea complicilor in schimbul reducerii pedepsei sau chiar al exonerarii de raspundere, se practica in toate tarile civilizate. OK, o fi imoral, amoral, jigodism sa torni cand esti strans cu usa, in schimbul unor beneficii, cand cel in cauza nu-ti mai poate face rau sau cand nu mai raspunde santajului, dar unul care a comis o fapta penala trebuie sa scape doar pentru ca denuntatorul lui e "fata palida"? Aproape orice ancheta penala porneste de la un denunt,dupa care se trece la strangerea de probe. Dar nici macar ascultarea telefonului nu e aprobata de un judecator, daca nu exista un cat de mic indiciu de posibila fapta penala, or denuntul furnizeaza tocmai acest indiciu.
  • +8 (10 voturi)    
    dracneo nici nu stii (Joi, 23 februarie 2017, 12:02)

    cladob [utilizator]

    cat de mic ai inceput sa fii..

    totusi populatia cu drept de vot e de 18 milioane, si a fost tot de voi stanjenita sa voteze, cu alegeri parlamentare prin legea electorala folosita la locale.

    Daca esti corect refa legea astfel incat toti romanii cu drept de vot sa voteze, asta fiindca sustii sus si tare ca ii reprezinti pe TOTI. Deci ? sau divizezi Romania ?
  • +10 (12 voturi)    
    Institutii slabe! (Joi, 23 februarie 2017, 12:02)

    Adri70 [utilizator]

    Se pare ca avem institutii "anti-nemernici" foarte slabe, daca astfel de gunoaie, precum Dragnea, Tariceanu, Serban, ponta etc. au ajuns sa faca legea (la propriu). Cat de complicat poate fi sa-l trimiti, totusi, acolo unde ii este locul, pe un astfel de corupt ("social democrat", vezi, Doamne!), care isi afiseaza opulenta si coruptia in palatul de prost gust "proprietate personala", dar si in cifrele de afaceri ale firmelor pe care le controleaza...
  • +9 (11 voturi)    
    FABULOS acest mustacios (Joi, 23 februarie 2017, 12:05)

    transpenibilus [utilizator]

    E incredibil cat tupeu poate sa aiba nesimtitul asta de baron de Teleorman!

    Dragnea e MUSAI sa predea conducerea PSD pentru ca e toxic si Grindeanu trebuie sa plece si sa lase alt premier PSD la Guvern pentru ca a dovedit ca e doar SLUGA BARONULUI DE TELEORMAN. Mai mare rusinea pentru Banat un astfel de vierme.

    Ba baronache de Teleorman, ce analize iti trebuie ca sa vezi ca protestele din intreaga lume seamana? OAMENII au internet, se inspira unii pe altii, se ajuta si se incurajeaza. Sau tu chiar crezi ca TOTI SUNTEM TAMPITI si daca minti tu ceva la Antena 3 e ca si rezolvata treaba???

    "CEAUSESCU n-o murit/ Si-o lasat MUSTATA/ Si da noaptea PE FURIS/ Cate-o ORDONANTA!".
  • +8 (10 voturi)    
    Mda (Joi, 23 februarie 2017, 12:12)

    Brainer [utilizator]

    Se numeste DEMOCRATIE retard comunist ce esti.
  • +9 (11 voturi)    
    se strange latzul... (Joi, 23 februarie 2017, 12:13)

    trem [utilizator]

    ...cred ca simte cum il jeneaza la gat nu alta. Cum poti spune atatea tampenii crezand ca tot poporul o sa le inghita.

    Liviule iesi din bula ta de om cu vila gigant si da-ti seama ca orice prostii spui nu fac decat sa te inece si mai tare. Pe zi ce trece intri mai mult in mocirla.
  • +7 (9 voturi)    
    prostu nu e prost destul! (Joi, 23 februarie 2017, 12:18)

    Francisc 1 [utilizator]

    sa mi-l arate si mie pe ala care m-a manipulat !
  • +11 (13 voturi)    
    Protestele spontane "profesioniste" (Joi, 23 februarie 2017, 12:20)

    grunespferd [utilizator]

    Sunt "profesioniste" pentru ca voi sunteti niste ageamii ticalosi care incercati sa mintiti si sa manipulati si nu aveti nimic de spus. Va aparati doar pielea de frica legii drepte, cat mai exista. Sunteti prosti, needucati, lacomi si hoti. In mitingurile voastre sare asta de la o posta in ochi. Manipulare, prost gust, resentimente, idiotenie, incultura si ura.

    Oamenii care protesteaza in piata Victoriei, din contra: sunt profesionisti, pentru ca ei au cu adevarat o profesie( nu "politicieni"-hoti), sunt educati, au bun simt, si mai ales AU CEVA DE SPUS! Si o spun, cu bun simt, umor, colorat, expresiv si mai ales, da, "profesionist".

    Asta e toata poveste cu "profesionistii" din afara Romaniei.

    Atata ticalosie domnule Dragnea... mi-e o sila de numa numa! Sa apareti asa senin la tv si sa rostiti toate gogosile astea otravite, mintindu-va proprii membri de partid, care NU SUNT PROSTI! Nici nu va dati seama cum va sapati groapa singuri!

    Auzi.. din afara Romaniei, poate extraterestrii au venit cu "conceptul", vorba asta parca e spusa de vreun rus tampit, baut bine, nu de presedintele PSD. Deseori, nu e nici o diferenta.
  • -9 (11 voturi)    
    ... (Joi, 23 februarie 2017, 12:30)

    vitan.sandu [utilizator]

    Nu mai incrcati sa va spuneti parerea decat daca este aceiasi cu a autorilor articolului. Adica antipsd, antiromania, pe gustul lui soros. Altfel tot nu este postata. Ce conteaza ca pana si numele (rezist) este preluat de la taticul lor (soros).
    • +4 (4 voturi)    
      poate confunzi cu RTV sau Antena3 (Joi, 23 februarie 2017, 13:50)

      Gagamita [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Vezi că nu ai dreptate?
    • +4 (4 voturi)    
      Adica daca ceri (Joi, 23 februarie 2017, 14:18)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      ca infractorii sa fie condamnati si coruptia sa fie incriminata juridic esti anti-Roman ? Adica psd si Romania sunt acelasi lucru ? Atunci ce numim Romania? Ineptiile agramate arata cam ce sustinatori are psd si "Romania lui"
  • +6 (8 voturi)    
    Asta nu are viata lunga la conducerea PSD (Joi, 23 februarie 2017, 12:31)

    Pac-pac [utilizator]

    Sper ca mai sunt oameni sanatosi la cap in PSD (si ALDE) ca sa se disocieze rapid de acest individ plecat cu pluta dupa putere.
    Daca o tine tot asa, inevitabil si PSD si Romania ajung intr-o situatie lose-lose.
  • +5 (7 voturi)    
    N-a înțeles ... (Joi, 23 februarie 2017, 12:32)

    Celbland [utilizator]

    Ăsta n-a înțeles nimic.
    O fi atât de prost sau se preface pentru fraieri?
    • +4 (6 voturi)    
      e doar prost (Joi, 23 februarie 2017, 12:46)

      CRMS [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      E doar un Ceausescu cu cateva clase in plus facute si alea cine stie cum.
  • +5 (7 voturi)    
    mda (Joi, 23 februarie 2017, 12:40)

    SoulSearcher [utilizator]

    si nea nicu` in 1989 cand nu a inteles de ce lumea tipa in piata revolutiei dadea vina pe agenturile straine...

    dragnea la fel in 2017 nu intelege de ce lumea protesteaza cand ei au promis marea cu sarea in schimbul legiferarii hotiei pe banul public

    domnu` liviu, lumea protesteaza ca voi vreti sa fiti hoti cu acte in regula pe banii nostri, ceea ce nu e permis

    spitalele, scolile, asistenta sociala e VARZA

    nu mai zic de infrastructura tarii sau calitatea vietii... alea deja ne-am resemnat
  • +4 (6 voturi)    
    Salut (Joi, 23 februarie 2017, 12:53)

    Ambalezu [utilizator]

    Mi-a fost frica de dezastrul ponta, dar m-am gandit ca psd este plin de surprize si ca intotdeauna poate sa scoata din joben un balaur mai mare decat ponta. Ei bine, dragnea este un astfel de balaur.
  • -5 (9 voturi)    
    Raportul (Joi, 23 februarie 2017, 12:55)

    Llort [utilizator]

    Raportul dintre numarul de plusuri si minusuri de la comentariile pe acest site de "stiri" si implicit de la acest articol, spune multe despre cei care se perindeaza pe aici. Sunteti niste patetici amuzanti.
    A inceput sa imi fie mila de toti analfabetii functionali si de marionetele care comenteaza aici :))
    Sunteti de tot rasul (plansul)!
    • +5 (7 voturi)    
      Heh (Joi, 23 februarie 2017, 12:59)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Llort

      Roaga-l pe Mazeta sau macar Gustav sa te mai mediteze la limba romana ca te dai de gol si ii compromiti si pe ei. In romnana se zice "se perinda" nu "se perindeaza". Nu pune la suflet. Baiatu ala care acum 4-5 zile visa cu hastaguri ce mai gace, e bine?

      #cat mai e rubla?
    • +4 (6 voturi)    
      Preabunule domn, (Joi, 23 februarie 2017, 13:56)

      Bolsevicul [utilizator] i-a raspuns lui Llort

      Este un truism că nu există simpatizanţi sinceri ai PSD care să fie în stare să folosească sintagme precum "analfabeţi funcţionali". Majoritatea nici măcar nu ştiu să folosească internetul. Aşadar eşti postac.

      Transmite-le, te rog, şefilor dumitale un adevăr elementar, chiar dacă sunt mici şanse să îl poată pricepe: există POPULIME, care pune botul la făină, ulei şi RTV şi există CETĂŢENI, care rezonează la valori cum ar fi democraţie, justiţie, onestitate, bună-credinţă.

      Primii se gândesc doar la ce bagă la maţ astăzi, celorlalţi le pasă de ce fel de ţară le lasă copiilor.

      Amară pâine mai mănânci!
    • +5 (5 voturi)    
      "Perindeaza" (Joi, 23 februarie 2017, 14:14)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Llort

      Atunci postarile inepte, scrise agramat, pe alte site-uri. Ai blogurile lui dragnea, nastase, ponta sa-ti arati adeziunea la "ideile" infractorilor
    • +3 (3 voturi)    
      "Raportul dintre numarul de plusuri si minusuri" (Joi, 23 februarie 2017, 15:13)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Llort

      de la comentariul tau "spune multe" despre cat de amuzant esti in patetismul tau disperat : te-ai notat singur cu +. Ca sa fiu foarte clar: singurul + provine de la tine !

      Pana si postacii "rosii" te-au ignorat !

      PS. Chiar ca esti demn de mila.
  • +5 (7 voturi)    
    Un idiot primitiv (Joi, 23 februarie 2017, 12:56)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Problema noastra, ca tara, este ca toleram astfel de indivizi in politica ba ii mai si votam. De aici incep toate problemele!
  • +4 (4 voturi)    
    d-nul Dragnea (Joi, 23 februarie 2017, 13:04)

    Gagamita [utilizator]

    Unul din mesajele de la Timisoara suna asa:

    Nea' Liviu, pentru noi anticoruptia nu e un bullshit, da' mata esti.

    La acesta observatie nu pot sa adaug decat:

    Aferim, nea' Liviule! Esti atat de consecvent cu mata insuti.
  • +4 (4 voturi)    
    corelatia nu e... (Joi, 23 februarie 2017, 13:04)

    Lol Lolovici [utilizator]

    Cica "acelasi tip de mesaje si de afise, foarte multe asemanari". Poate pentru ca oamenii vor in general aceleasi lucruri. Poate? Si in general ele nu seamana cu ce vrea conducerea de smecheri? Poate domnul condamnat Dragnea are o masinarie "ultraprofesionista" de consilieri mai curand?
  • +4 (4 voturi)    
    Probabil (Joi, 23 februarie 2017, 14:15)

    HorstSchuller1 [anonim]

    Dragnea isi doreste sa ne dam foc in piata, ca sa nu protestam ca in alte parti. PSD nu poate organiza zilnic o demonstratie de amploare, deoarece oamenii partidului nu vin singuri, ci doar adusi. La fiecare demonstratie PSD vom raspunde inzecit.
  • +5 (5 voturi)    
    E pe felie (Joi, 23 februarie 2017, 14:28)

    hamangiu [utilizator]

    Rade ciob de oala sparta....cine naiba a luat 2 ani cu suspendare pentru influentarea votului...Hotul striga hotii
  • +3 (3 voturi)    
    Declaratii iresponsabile (Joi, 23 februarie 2017, 14:36)

    geonicol [utilizator]

    Taranoiul asta ,pe care ti-e greata sa-l privesti,dar sa-l mai si asculti,arunca acuzatii iresponsabile in stanga si in dreapta.Acum e in stare sa aduca in Bucuresti pe amaratii aia care iau ajutor social,ajutor de lemne,etc Cate energii ,cati bani,ca aia nu vin pe gratis,se consuma aiurea.Asta face Dragnea si guvenul in loc sa guverneze.De cand au luat puterea nu i-a interesat decat sa-si scoata amicii din puscarii si sa se puna pe ei insisi la adapost.
  • +3 (3 voturi)    
    un stat democratic (Joi, 23 februarie 2017, 15:18)

    ACP [utilizator]

    original, dupa viziunea luminata a tov. Iliescu Ion
  • +2 (2 voturi)    
    replica (Joi, 23 februarie 2017, 19:00)

    jordachis [utilizator]

    "AGENTURILI" domnule Dragnea . Cine stie ce soarta ti-au ezervat. Ai vazut la Ceausescu ce comportament "amical" au avut?
  • +1 (1 vot)    
    Vedenii tipic PSD (Vineri, 24 februarie 2017, 1:43)

    ArgusRO [anonim]

    In ritmul asta, in cateva saptamani, Liviu Dragnea va ajunge sa sustina ca electoratul i-a cerut sa impuna pe agenda Guvernului, adoptarea OUG13.
    Sunteti grotesc, Liviu Dragnea!....
  • +1 (1 vot)    
    Dems & PSD, aceeasi mizerie (Vineri, 24 februarie 2017, 2:32)

    Setalcott [utilizator]

    Iata ca progresistii anti-trump si retrograzii gen Dragnea au cazut de accord: protestele din SUA seamana cu cele din Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    Ce (Vineri, 24 februarie 2017, 20:01)

    Gipsi [utilizator]

    Ce naiba inseamna "sa se escaleze"??