VIDEO Nigel Farage, dupa tentativa de dezincriminare a abuzului in serviciu: Romania nu ar fi trebuit sa fie primita in UE. Nu pot sa cred ca suntem intr-o alianta politica cu o tara aflata in aceasta situatie

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 februarie 2017, 16:34 Actualitate | Esenţial

Nigel Farage
Foto: Agerpres/EPA
Europarlamentarul Nigel Farage a fost catalogat drept rasist in timpul emisiunii sale radio LBC, dupa ce a afirmat ca liderii europeni nu ar fi trebuit sa permita aderarea Romaniei la Uniunea Europeana, spunand ca nu a reusit sa faca o tranzitie completa de la regimul comunist, relateaza News.ro. Farage a invocat protestele din Romania, spunand ca au avut drept punct de plecare ordonanta 13/2017 care, spune europarlamentarul, le permite functionarilor sa fure, atat timp cat suma furata ramane sub 35.000 lire sterline.

De asemenea, britanicul a facut trimitere inclusiv la ordonanta abrogata, care ar fi dezincriminat abuzul in serviciu daca prejudiciul nu depasea 200.000 de lei, scrie Express.

"Daca esti un functionar public si ai furat doar 35.000 de lire sterline, atunci e ok, primesti doar o palma peste spate. Sincer, nu ar fi trebuit sa primeasca niciodata permisiunea de a intra in UE", a precizat controversatul politician de la UKIP. De asemenea, acesta a ignorat faptul ca ordonanta a fost abrogata in urma protestelor masive din Romania.

Farage a sugerat inclusiv ca acesta este cel mai potrivit moment pentru ca Marea Britanie sa paraseasca Uniunea Europeana, pentru ca "nu poate sa creada" de ce britanicii sunt intr-o uniune politica cu Romania.



Insa, un ascultator a intervenit in timpul dezbaterii radio si l-a catalogat drept rasist pe policianul eurosceptic de la UKIP.

"Cred ca esti un rasist si chiar ma simt jignit de modul in care vorbesti despre romani si Romania", a spus Tony din Tottenham.

Insa, Farage s-a aparat si a sustinut ca in societatea romana coruptia este endemica, iar din acest motiv Marea Britanie nu ar trebui sa fie intr-o uniune politica cu Romania.

"Mai mult, este o tara in care pana la patru milioane de oameni sunt discriminati intr-un mod groaznic din cauza rasei si imi vine greu sa cred ca suntem intr-o alianta politica cu o tara care este in situatia Romaniei".

Europarlamentarul a incheiat dezbaterea aprinsa precizand ca romanii nu sunt oameni rai si a intalnit foarte multi romani minunati.


Citeste mai multe despre   






















16067 vizualizari

  • +52 (56 voturi)    
    pana si un extremist (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 16:39)

    mavis [anonim]

    vede unde ne aduce organizatia terorista PSD.

    O fi vorbit cu Tariceanu despre RomExit ?
    • 0 (12 voturi)    
      Sa demontam afirmatiile lui Farage (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:19)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      "Farage a sugerat inclusiv ca acesta este cel mai potrivit moment pentru ca Marea Britanie sa paraseasca Uniunea Europeana, pentru ca "nu poate sa creada" de ce britanicii sunt intr-o uniune politica cu Romania." -> Ma intreb ce am cautat noi intr-o uniune cu o tara in care politicienii ca Farage nu sunt in afara legii.

      "Insa, Farage s-a aparat si a sustinut ca in societatea romana coruptia este endemica, iar din acest motiv Marea Britanie nu ar trebui sa fie intr-o uniune politica cu Romania." -> Diferenta intre UK si Romania este ca in UK s-a eliminat mica coruptie insa cea mare e la 10 ani lumina in fata Romaniei.

      "Mai mult, este o tara in care pana la patru milioane de oameni sunt discriminati intr-un mod groaznic din cauza rasei si imi vine greu sa cred ca suntem intr-o alianta politica cu o tara care este in situatia Romaniei". -> Exista o tara care discrimineaza peste 22 milioane de oameni. Aceasta se numeste UK si cei discriminati sunt romani. Cand te duci la hotel acolo esti dat afara, cand lucrezi in birou cu arabul si negraciul, rad primatele de tine ca esti vai de tine, dar cand te legi de ei esti dat afara pe motive de rasism.

      "Europarlamentarul a incheiat dezbaterea aprinsa precizand ca romanii nu sunt oameni rai si a intalnit foarte multi romani minunati." -> nu cunoaste nimic, dar, ca si Clarkson cu masina lui autonoma cu roman ascuns sub capota, baga un mic disclaimer sa nu fie dat in judecata de rasism.
    • +3 (3 voturi)    
      Fondul interviului (Duminică, 12 februarie 2017, 12:56)

      TaicaGheorghe [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      Are importanță că Nigel Farange face jocul unora sau altora? În cazul de față nu are importanță.

      Cred că are importanță dacă ceea ce spune despre România este adevărat măcar în parte. Multe din spuse sunt adevărate:

      1. România a fost „absorbită” de UE, meritele ei în privința intrării fiind doar parțiale.
      2. Situațiile care persistă de ani buni în Parlamentul României (reprezentantul poporului) arată caracterul endemic al corupției.
      3. Românii nu sunt toți la fel. Luminile de la telefoanele celulare aprinse la ora 21 la București în Piața Victoriei, la Cluj-Napoca, Sibiu, Timișoara, ... sunt în contrast cu întunericul din Mehedinți, Caraș-Severin, Vrancea, ... și, mai ales, cu găurile negre de la București - Cotroceni, Alba Iulia, ... Ultimii nu înțeleg că dacă primii pleacă din țară, ei vor rămâne cu aleșii lor, dar fără pensii sau ajutoare sociale.

      În cazul celor 4 miliaone de discriminați, cred că Nigel Farange a uitat să precizeze că este vorba despre o discriminare pozitivă.
      • -2 (2 voturi)    
        Luminile telefoanelor nu dovedesc nimic (Duminică, 12 februarie 2017, 16:33)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui TaicaGheorghe

        Ai putea să-ți faci o părere despre acei oameni abia după ce i-ai vedea în funcții publice.

        Luminile telefoanelor nu costă nimic, doar când începi să semnezi acte privind alocările de bani publici se vede realitatea.
  • +40 (42 voturi)    
    Și Tariceanu ce zice? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 16:42)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Că el lăuda Brexit-ul.
  • +3 (33 voturi)    
    nu-i bai... >: (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 16:47)

    Codruta N [utilizator]

    N-or sa mai fie "in alianta cu noi", ca ies din UE...! :D
    • +6 (10 voturi)    
      Pans si Farage a vazut magaria. (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:57)

      ta31 [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      Cred ca sunteti pe langa subiect. Nu de UK ne doare. .
      • 0 (2 voturi)    
        de fapt, (Duminică, 12 februarie 2017, 12:58)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui ta31

        cum ii sta bine unui ipocrit, farage vrea sa scoata in evidenta decaderea UE care a acceptat uniunea cu o tara de lumea a III-a, asta fiind un alt motiv intemeiat (pt. ei) sa iasa din uniune.
        nu va mai uitati in gura lui ca nu lauda lupta impotriva coruptiei. atat lui farage cat si lui boris johnson li se potriveste proverbul "vede aschia din curtea vecinului dar nu vede barna din ochii lui".
  • +26 (30 voturi)    
    Un om al intereselor rusilor de a destabiliza UE (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 16:49)

    fit [utilizator]

    Mi s-a parut ciudat ca dupa ce si-a facut treaba cu Brexitul, a demisionat, lasandu-i pe altii sa isi bata capul cu urmarile Brexit-ului. Misiune indeplinita, treaba lui de a destabiliza UE a fost realizata!

    Totusi nu pot sa nu recunosc ca are dreptate in ceea ce priveste coruptia de la noi. Euroscepticii (in spatele lor de fapt dusmanii UE) nu ne vor ajuta niciodata pe noi in lupta anticoruptie, doar vor cauta motive sa ne desprinda de UE!
  • +6 (20 voturi)    
    Săracii britanici (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 16:53)

    Captain Obvious [utilizator]

    Trebuie să danseze cum le cântă /// ăsta. Asta înseamnă să dai votul cui nu trebuie.
    • +1 (1 vot)    
      El nu a primit nici un vot (Duminică, 12 februarie 2017, 13:49)

      tiberius_p [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      ...nu detine nici o functie publica, si-a dat demisia din partid imediat dupa Brexit. Oamenii au votat doar cu ideile lui dar nu sunt obligati sa "danseze cum le canta el".
      • 0 (0 voturi)    
        Credeti ca Marea Britanie a fost scutita de rusi? (Luni, 13 februarie 2017, 18:05)

        fit [utilizator] i-a raspuns lui tiberius_p

        Asa cum in SUA a functionat campania de stiri false, asa si cum si in Marea Britanie riusii si-au bagat coada la Brexit, asa se intampla si in Franta. Nu cred ca va scutita nici o tara.
    • +3 (3 voturi)    
      Norocosii de britanci, vrei sa spui ! (Duminică, 12 februarie 2017, 16:28)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Ei nu au un guvern care da ordonante sa-si salveze seful de puscarie !

      Incearca sa explici unui cetatean european dintr-o stat cu traditie in democratie ca in tara lui guvernul ar putea da legi care sa considere ca nu poti raspunde dpdv penal pt crearea cu intentie a unui prejudiciu de 45.000 de euro. Nu o sa priceapa ce-i spui .

      PS. Sau o sa te considere dus cu pluta !
  • +32 (40 voturi)    
    Dusmanii UE se folosesc de orice prilej... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:03)

    fit [utilizator]

    ...sa destabilizeze UE. Acum au gasit situatia din Romania.

    Ghiciti cine are interesul ca UE sa fie slaba?... Exact... cei care au primit sanctiuni economice de la UE ca au anexat teritorii si au incalcat suveranitatea unei tari.
    • +19 (21 voturi)    
      Interesant (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:26)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui fit

      "Pentru a putea destabiliza și România cum a procedat cu Ucraina, Putin are nevoie să se petreacă două lucruri la noi: creșterea corupției și slăbirea capacității de apărare națională."

      http://www.romanialibera.ro/opinii/editorial/ce--facem-daca-dragnea-nu-e-doar-un-baron-corupt--disperat-sa-si-rezolve-dosarele----opinie-439443
    • +16 (20 voturi)    
      Farage, banuiala mea ca apara interesele lui Putin (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:40)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui fit

      Mi s-a parut ciudat ca dupa referendumul cu Brexit si-a dat demisia din formatiunea pe care o conducea, fara sa isi mai asume un rol in a rezolva implicatiile.

      Cred ca si-a indeplinit cu succes misiunea de a slabi UE. Mai mult de atat nicinu il intereseaza!
  • +6 (14 voturi)    
    voi limitati libertatea de miscare (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:16)

    averageJoe [utilizator]

    tocmai pentru a nu ajunge sa faceti la randul vostru discriminare, pentru ca deja o simtiti in singe si va e greu sa va abtineti, sau deja sunt manifestari discriminatorii in UK si ar putea lua amploare. Cred ca despre asta e vb d-le Farage. Va e frica de propriile atitudini si va puneti la adapost.
  • +14 (22 voturi)    
    Trist dar adevarat (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:22)

    BanateanulVesel [anonim]

    Nigel Farage este considerat ca un extremist chiar in UK, de data aceasta sunt mai multe puncte care corespund realitatii. O tara unde oamenii simpli de la sate, in special din sudul si estul tarii, aduc din nou neocomunistii la putere, n-au ce acauta in UE-
    Chiar daca nu se cunoaste numarul minoritarilor din Romania, fiind frezate si ascunse de organele centrale de statistica, rasismul si sovinismul, este in floare.Pana mentalitatea din tara sa devina europeana, o sa mai treaca decenii. Oricum partea civilizata a tarii s-a trezit, CINSTE LOR!
  • +26 (28 voturi)    
    PSD ne scoate din UE !!! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:22)

    DanProdan1 [anonim]

    Partidul asocial PSD (cand esti PRO CORUPTIE-CRIMA si HOTIE esti asocial !!!) trimite ROMANIA inapoi in epoca de piatra !!!
  • +7 (15 voturi)    
    Rasist ? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:23)

    rareshb [utilizator]

    A vorbit impotriva unor fapte concrete care nu se potrivesc cu valorile si legislatia europeana si este numit rasist ? Eu l-as numi de bun simt.
    De cand sunt romanii o rasa ? Sau de cand e coruptia o rasa ?
    • +2 (2 voturi)    
      a gresit (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:50)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui rareshb

      Ar fi trebuit sa spuna ca e discrimineaza dupa nationalitate.
  • +11 (15 voturi)    
    UK e totuși patria traficului de influență (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:27)

    Harald [utilizator]

    Nigel Farage are în mare măsură dreptate, în România corupția începe de la grădiniță și e generalizată la toate nivelele, iar ordonanța 13 a fost o rușine pentru orice țară europeană.

    Și în UK există corupție la nivel înalt, justiția britanică e o glumă proastă când vine vorba de parlamentari și de familiile nobile, deși pedepsele sunt draconice pentru oamenii simpli. E o țară fără constituție și asta se reflectă în toate aspectele vieții, britanicii sunt împărțiți și acum în nobili și commoners.

    Pe de altă parte, legislația românească este mult prea severă cu economia reală, tot felul de operațiuni perfect legitime în State sau în UK sunt considerate în România spălare de bani, iar asta de fapt generează mai multă corupție.
    • +7 (7 voturi)    
      Corect (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:37)

      Explicit [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      Legislatia romaneasca reda fidel "principiul calauzitor" al dominatiei statului asupra cetateanului.

      Acesta e un reflex perpetuat de generatii de decidenti politici, toti ingrijorati ca nu cumva statul sa lase prea multe libertati indivizilor, in special libertati economice care sa-i faca independenti de tutela statului capturat de ei.
      • +4 (4 voturi)    
        as corecta... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 21:01)

        fit [utilizator] i-a raspuns lui Explicit

        Legislatia romaneasca reda fidel interesele coruptilor alesi prin vot direct de catre alegatorii captivi coruptiei.
        • +2 (2 voturi)    
          Lista de partid nu e vot direct (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 23:21)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui fit

          Așa este, legislația românească este intenționat redactată astfel încât să facă necesară corupția, dar unde e votul direct?

          Vot direct există în State și în UK, există parțial și în Germania și Ungaria, dar nu în România. Democrația românească are însăși baza greșită, de asta corupții se selectează între ei și produc ce legislație vor ei.
    • +1 (1 vot)    
      Spui bazaconii ! (Duminică, 12 februarie 2017, 16:32)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      Dovezi ?

      PS. The Sun, ceva ? Alte ziare ?
  • +6 (16 voturi)    
    marioneta (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:38)

    cristi8691 [utilizator]

    In primul rand suntem aceiasi rasa cu englezi si , deci , nu este vorba de rasism .
    In al doilea rand farage este o papusa a sistemului creata sa atraga intr-o plasa toti nationalisti pentru ai controla si directiona in drumul dorit de establishment . Cu alte cuvinte romanii , bulgarii si polonezii sunt cei rai iar arabii , indienii si pakistanezii cei buni .....in spiritul corectitudinii politice si al planului Kalergi .
  • -2 (4 voturi)    
    Răspuns dlui. Farage (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:00)

    Un cititor [utilizator]

    Cizmarule, nu mai sus de sanda!
  • +4 (4 voturi)    
    NIGEL (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:01)

    scridon radu-lucian [utilizator]

    Politica de destabilizare a UE a d-lui Farage nu ar fi putut continua fara un sprijin substantial din partea celor interesati in distrugerea Europei. Situatia dificila din Romania si din alte state din UE este urmarea acestor actiuni. Este interesanta permisivitatea legislatiei si a factorilor politici care nu au blocat aceste derapaje .Sunt convins ca Romania are capacitatea de a rezolva si aceste situatii dificile.
  • +5 (5 voturi)    
    Calul de baiaie! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:08)

    Chiar Eu [utilizator]

    Nigel Farange si-a gasit un cal de bataie in Romania. Cu sau fara OUG 13 tot n-ar fi avut decat acuze si jigniri la adresa noastra, ca intotdeauna.
    Ma intreb si eu cum e mai bine sa ai Romania si alte tari din estul Europei in UE si sa le ajuti sa meraga pe calea democratiei, sau sa le lasi intr-o zona gri unde sa apara alti dictatori si regimuri autoritare?
    Despre aprecierea fata de Putin ce ne spune Nigel Farange?
    • +1 (3 voturi)    
      Ajutorul presupune costuri, totuși (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 19:47)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui Chiar Eu

      Extinderea Uniunii Europene s-a datorat socialiștilor, în timp ce conservatorii sunt mai reținuți la capitolul ăsta. Iar adevărul e undeva la mijloc, România nu se califică nici astăzi pentru a fi membră a Uniunii Europene, chiar dacă dpdv strategic e în avantajul UE să aibă controlul asupra României și Bulgariei ca să nu ajungă ca Turcia sau Ucraina.

      La modul serios, Putin face foarte multe, având în vedere resursele limitate de care dispune. Sigur că le face pentru a se menține la putere, iar în Uniunea Europeană n-ar avea nicio șansă cu un regim ca al lui, dar nici englezii nu dau prea mulți bani pe Uniunea Europeană, așa că admirația pentru Putin e cumva firească.

      Brexit-ul a fost până la urmă un pas explicabil, chiar dacă nu și logic. Anglia decade cam din 1914 încoace, doar cele două războaie mondiale au mai atenuat diferența pentru că au distrus doar țările de pe continent. E o societate îmbătrânită care nu-și mai dorește decât să moară în liniște, cei care aveau de gând să schimbe ceva au tot emigrat în State în ultimii 300 de ani.
      • 0 (2 voturi)    
        Destramarea imperiului nu inseamna decadere ! (Duminică, 12 februarie 2017, 16:37)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Decaderea unui stat o da lipsa de performanta economica.
        Ori din punctul asta de vedere Marea Britanie e departe de ceea ce spui tu !
        • 0 (2 voturi)    
          Vino să vezi cum arată UK în realitate (Duminică, 12 februarie 2017, 19:47)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          O casă dărăpănată în curtea căreia a început să crească iarba prin crăpăturile aleilor, asta e Marea Britanie în prezent.

          Performanțele economice ale firmelor germane din UK sunt doar în statistici performanțe ale economiei britanice. Iar fără PIB-ul generat în City (din care englezul de rând oricum nu se alege cu nimic) imaginea despre economia Marii Britanii ar deveni ceva mai realistă.

          Destrămarea imperiului e un rezultat al decăderii metropolei, nu cauza. Din 1914 a trecut o generație, până când a început să se destrame imperiul. Ai exemplul URSS mai aproape de zilele noastre, dacă nu cumva erai pe-atunci la grădiniță.
  • +2 (4 voturi)    
    farage - ultimele prostii (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:20)

    XXXXL [anonim]

    personajul e in umbra deasa de ceva vreme...
    in afara unor activitati minuscule si de interes restrans, nu valoreaza mare lucru prin politica britanica...
    isi cauta argumente care sa sugereze ca ideile sale sunt bune... nu prea prinde pe-acolo multi ascultatori...
    acum zice de noi... vom auzi de altii...si tot asa...
    un /// britanic...
  • +3 (7 voturi)    
    Farage-Trump-Putin mutch?! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:25)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    E evident ca toti trei vor disparitia UE.
    Motivul?
    Foarte simplu, US si UK ar pacali mult mai usor tarile europene in tratate comerciale dezavantajoase pentru Europa,daca trateaza cu fiecare tara individual iar Rusia si-ar face de cap mult mai usor la frontiera UE de est, centrala si baltica.

    Extremistul Farage e lovit brusc de mila fata de EU, sau de ce il fu*e grija de EU?
    Mr. Farage,get out and mind your own bussiness, EU will ask ypor opinions if they need them!
    • -6 (10 voturi)    
      EU27 devine o Europă germană (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 19:50)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui EUROPA*EUROPA*EUROPA

      Și asta nu e în avantajul nimănui. De câte ori s-au aflat pe cai mari, nemții au făcut prăpăd în Europa și a fost nevoie de o ocupație americană întinsă pe 3 generații pentru a le scoate militarismul din cap.

      Chiar și astăzi americanii mai au câteva zeci de baze și câteva zeci de mii de militari în Germania, să sperăm că Trump va înțelege că e mai bine ca ei să rămână acolo.
      • +1 (5 voturi)    
        propaganda ieftina... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:06)

        EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        o Europa in care fiecare tara membra are drept de veto pe temele mari cum e brexitul e o Europa democratica! germana,fraceza,suedeza,italiana,poloneza,irlandeza,spaniola,portugheza etc

        mult mai bine decat o Europa condusa din umbra de masinariile revizionist-militare ale lui Putin sau la cheremul unui egomaniac narcisist obsedat de fotomodele si pus pe harta cu toata lumea care nu e de acord sa-l lase pe el sa fie premiantul clasei dupa metoda baga-te tare, da din coate si revendica tot.(Trump stile)
        • -2 (8 voturi)    
          Merkel e chiar omul din umbră al lui Putin (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 23:29)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui EUROPA*EUROPA*EUROPA

          Când ai să alegi tu șeful Comisiei Europene, atunci o să fie o Europă democratică.

          Deocamdată Juncker a fost impus de Merkel cu prețul Brexit-ului, așa că mai ușor cu democrația Uniunii Europene.

          Europa a mai fost împărțită între Germania și Rusia, iar singura garanție că asta nu se va mai repeta o reprezintă tancurile și avioanele americane în România și Polonia.

          Ești gata să juri că vrei să plece și ultimul militar american din Germania?
          • +1 (3 voturi)    
            Merkel sustine sanctiunile la greu (Duminică, 12 februarie 2017, 0:16)

            EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator] i-a raspuns lui Harald

            personal as prefera o armata unica a Uniunii, bineinteles integrata in NATO daca se poate avand in vedere afirmatiile de negustor veros pe care le face Trump ( ales cu 3 milioane de voturi minus, daca tot vorbim de democratie)...
            si apoi am vazut articole in presa britanica despre posibile negocieri Trump-Putin (scenarii bineinteles pana acum) in care America ar ceda Europa de Est pentru a obtine de la rusi avantaje in zone mai fierbinti pt interesul SUA, deci increderea in soldatii americani sub comanda lui Trump e cu semnul intrebarii...
            • 0 (2 voturi)    
              Siemens și BASF produc miliarde în Rusia (Duminică, 12 februarie 2017, 16:36)

              Harald [utilizator] i-a raspuns lui EUROPA*EUROPA*EUROPA

              Mai scutește-ne cu sancțiunile lui Merkel. Au plecat Siemens și BASF din Rusia?
      • +3 (3 voturi)    
        Iti recomand (Duminică, 12 februarie 2017, 15:45)

        KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Benjamin Freedman's speech 1974. Poti sa-l gasesti pe goagal. Nu e lung. Dupa ce-l citesti o sa-ntelegi mai bine cine se face vinovat de ambele razboaie mondiale si de ce. Si o sa ai o mare surpriza.
    • +7 (7 voturi)    
      USA nu e Trump (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:58)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui EUROPA*EUROPA*EUROPA

      Trump e doar trecator.

      Nici Farage nu e UK.

      Asa cum Dragnea nu e Romania.
      • +1 (1 vot)    
        da (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 23:27)

        EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator] i-a raspuns lui fit

        dar Dragnea legalizeaza furtul,Trump xenofobismul si Farage extremismul...
      • +1 (1 vot)    
        Asa e, dar (Duminică, 12 februarie 2017, 7:49)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui fit

        Trump va disparea (unii ii dau doar 2 ani), Farange, de asemenea. Dar in Romania cand scapam de unul (ca Ponta, de exemplu) altul ca el ii ia locul-Dragnea.
  • -2 (8 voturi)    
    are dreptate (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:30)

    tontu [utilizator]

    Chiar nu are ce sa caute Romania fosta colonie alaturi de spuma colonialismului mondial. Baiatul asta se face ca uita ca maretul lor imperiu a fost construit prin jaf, crime, comert cu sclavi si escrocherii finaciare.
  • +3 (5 voturi)    
    Victorie (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:59)

    DanTeo [utilizator]

    Am reusit în sfârsit sa convingem lumea ca suntem un neam de corupti si de penali. Sau numai politicienii? Cine poate sa creada ca milioane de alegatori corecti voteaza câteva sute de politicieni corupti si penali?
    • +1 (3 voturi)    
      Din pacate e adevarat. (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 20:59)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui DanTeo

      Trebuie sa ne asumam ce s-a votat acum o luna.
  • +4 (4 voturi)    
    perfidul albion :) (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 21:03)

    Xorciser [utilizator]

    Ti se pare ca spun mereu adevarul, dar cand stai si te gandesti putin mai bine iti dai seama ca UK a facut un lobby enorm ca tarile din Estul Europei sa fie primite in UE- se rugau de nemti si de francezi sa fim primiti.

    Farage poate sa il sune pe Blair pentru detalii.
  • -1 (7 voturi)    
    QED (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 22:41)

    Gigi Kent [utilizator]

    Farage gandeste la fel ca tinerii frumosi si liberi. Mai clara dovada in privinta nivelului similar de prostie si rea intentie nici ca puteam avea.
    • +1 (3 voturi)    
      QED (Duminică, 12 februarie 2017, 1:22)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Iar tu gandesti exact ca hotii tai. 'Mai clara dovada in privinta nivelului similar de prostie si rea intentie nici ca puteam avea.'
      • -2 (2 voturi)    
        Vai de capul tau... (Duminică, 12 februarie 2017, 14:17)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Abuzul in serviciu nu are nici o treaba cu "hotii mei" pentru ca abuzul in serviciu, dupa cum ii spune si numele" nu e furt, care e o alta infractiune. E greu cu conceptele astea juridice complexe.

        Farage, la fel de prost ca multi protestatari spune "Daca esti un functionar public si ai furat doar 35.000 de lire sterline"...
        • 0 (0 voturi)    
          Nu-ti face griji pentru capul meu. (Luni, 13 februarie 2017, 0:13)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          Ia vezi ce-i de capul tau. Numai cu hotii si cu hotiile ai tinut de cand ai aparut pe site. QED.

          Traiesti bine cu tine insuti?...
  • +1 (1 vot)    
    Europarlamentar (Duminică, 12 februarie 2017, 0:06)

    abflori [anonim]

    Europarlamentarul Nigel Farage poate sa isi faca probleme referitor la numarul de musulmani, de indieni, etc. din tara lui.
    Si musai, sa mearga la in psihiatru.
  • +2 (2 voturi)    
    Don't let the door hit you on your way out! (Duminică, 12 februarie 2017, 12:26)

    Lespezi [utilizator]

    Si poate lamuresti si scandalul cu niste deconturi false ale MP-ilor tai?
    Ca tot te indigneaza coruptia?
    Sau iti pute doar coruptia de import, aia bastinasa e buna?
    Lool!
  • 0 (2 voturi)    
    Pai (Duminică, 12 februarie 2017, 14:18)

    raducutu [utilizator]

    Are dreptate...suntem si ramânem tara de comunisti...la urma urmei noi i-am ales....
  • +2 (2 voturi)    
    ha ha (Duminică, 12 februarie 2017, 18:18)

    g01an [utilizator]

    exact oamenii ca el sunt problema la noi in Romania!