VIDEO Un soarece a fost filmat in frigiderul cu branzeturi al unui supermarket din Bucuresti

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 10 februarie 2017, 13:48 Actualitate | Esenţial

Soarece in frigider
Foto: Captura Youtube.com
Clientii unui supermarket din Bucuresti au filmat un soarece in frigiderul cu branzeturi, muscand dintr-o roata de cascaval. Imaginile au fost postate saptamana aceasta pe internet. Magazinul a fost inchis pentru deratizare imediat dupa incident, potrivit Digi 24. Masura de inchidere a magazinului este una provizorie, de 7 zile.
























VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

11647 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    dar noi nu trebuie sa stim ce supermarket e (Vineri, 10 februarie 2017, 13:52)

    Phil Austin [utilizator]

    nu?
    • +9 (9 voturi)    
      Dupa tipul etichetelor de pe rafturi... (Vineri, 10 februarie 2017, 14:37)

      bogdan192 [utilizator] i-a raspuns lui Phil Austin

      E Mega.
      • +2 (2 voturi)    
        Da, e Mega (Vineri, 10 februarie 2017, 17:40)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui bogdan192

        De ce nu spune HN clar?
        Nu trebuie să-i protejăm, nu-i așa?
        Pe noi, cumpărătorii, cine ne protejează?
  • +6 (6 voturi)    
    Era Jerry (Vineri, 10 februarie 2017, 13:57)

    SkyNet [utilizator]

    Unde e Tom?
    • +2 (4 voturi)    
      Stim noi unde e (Vineri, 10 februarie 2017, 14:53)

      eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui SkyNet

      In Piata Victoriei.
  • +11 (11 voturi)    
    Spuneti ma! (Vineri, 10 februarie 2017, 14:07)

    Pac-pac [utilizator]

    Spuneti ma ca e vorba de Mega Image, va e frica, sau ce?
  • +21 (23 voturi)    
    gresit (Vineri, 10 februarie 2017, 14:11)

    valentin_i [utilizator]

    titlul corect ar fi fost: Un parlamentar PSD a fost filmat in frigiderul cu branzeturi al unui supermarket din Bucuresti
  • +13 (15 voturi)    
    Nu mai protejati numele societatii ! (Vineri, 10 februarie 2017, 14:18)

    Idealistu [utilizator]

    Era Mega Image care a devenit un monopol, prin grija Consiliului Concurentei, si acum nu le mai pasa de nimic.
    Cand au ajuns soarecii in rafturi e cam groasa !
    • -3 (3 voturi)    
      ...mai usor la dat cu parul... (Vineri, 10 februarie 2017, 15:19)

      Iulian_c [utilizator] i-a raspuns lui Idealistu

      ... Mega functioneaza in sistem de franciza ... faptul ca au un model de business functional nu cred ca ar trebui sa atraga asupra lor critici de genul acesta....
      Multi directori de magazine Mega au fost buticari care au inteles ca e mai bine sa intre in schema lor ...
      Hai sa nu fim atat de rai ...
  • +5 (5 voturi)    
    ce dragut (Vineri, 10 februarie 2017, 14:36)

    Anonym [utilizator]

    Simpatic, era si el dupa mancare.
    Naspa ca noi oamenii suntem asa sensibili
  • +8 (8 voturi)    
    Faptul ca e in frigider nu e important (Vineri, 10 februarie 2017, 14:40)

    miss saloane [utilizator]

    A platit la casa sau nu?
  • +13 (13 voturi)    
    soarece (Vineri, 10 februarie 2017, 14:54)

    dum_i [utilizator]

    Sper ca nu privim imagini cu un soarece care a fost apoi brutal masacrat.

    Cine ne poate da informatii despre unde se afla acum animalul si cum poate fi adoptat?
  • +14 (14 voturi)    
    Se întâmplă ..... (Vineri, 10 februarie 2017, 14:56)

    AdrianCalin1 [anonim]

    Acum 10 ani m-am trezit cu un șoarece în casă, nu știu de unde, nu știu cum a ajuns în casă, toată lumea era panicată. Am chemat deratizarea, am curățat tot și aia a fost. E nasol pentru un super market (da, știu că e vorba de Mega Image), dar mi se pare că s-a procedat corect: au închis magazinul și se dezinfectează tot. Trebuia făcut altceva? Pe de altă parte, vă recomand să vă duceți în subsolurile blocurilor, o să vedeți cât de mulți șobolani, gândaci și șoareci sunt. Dacă Mega Image ar fi negat incidentul, dacă nu ar fi luat măsuri aș mai fi zis să le sărim la gât, dar mi se pare că ne inflamăm prea ușor pe niște situații care, deși neplăcute, se pot întâmpla, sunt cât se poate de plauzibile, mai ales în magazinele de la parterul blocurilor.
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Vineri, 10 februarie 2017, 15:21)

    John.Doe [utilizator]

    Manipulare!!! Forte oculte din supermarket-urile concurent au fost implicate. Cineva a fost platit de Soros sa puna acolo sobolanul. Sunt interese straine care vor sub orice pret denigrarea cascavalului. Lantul Mega Image este un supermarket responsabil, care a dat de atatea ori reducere la diverse produse. Nu va convine ca cumparati mai ieftin? Numa nebunii isi bat joc de un magazin care le ofera produse ieftine si le vrea binele.
    Sa va feriti de masinile de manipulare si fortele oculte care destabilizeaza afacerile supermarket-urilor.
  • -5 (5 voturi)    
    oare asa o fi? (Vineri, 10 februarie 2017, 15:51)

    cyx1 [utilizator]

    Salutare,

    nu vreusa fiu carcotas, dar mai mult animalutul din imagine pare a fi un soarece plasat intentionat (de compaie) decat unul ratacit prin frigider, nu stiu, e doar o parere

    las aprecierea la parerea fiecaruia
  • +7 (7 voturi)    
    Raspunsul supermarket-ului (Vineri, 10 februarie 2017, 16:31)

    pro_bono [utilizator]

    Dragi consumatori, e adevarat ca in vitrina noastra cu branzeturi a fost zarit un soricel, insa va rugam sa observati ca in vitrinele concurentilor nostri acestia lipsesc cu desavarsire, dovada cea mai clara ca branzeturile noastre sunt cele mai gustoase si delicioase, lucru certificat de cei mai buni connoisseuri si degustatori, soriceii !
  • +3 (3 voturi)    
    Saracul soricel... (Vineri, 10 februarie 2017, 17:32)

    Irina25 [utilizator]

    Daca ar stii cate E-uri contine cascavalul ala...
  • +1 (1 vot)