VIDEO FOTO ​A zecea zi de proteste in Piata Victoriei: 5.000 de persoane au manifestat la Guvern -"Vrem sa muncim, nu sa va pazim", "Dragnea, nu te vrem, iesi afara din sistem"

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Joi, 9 februarie 2017, 19:41 Actualitate | Esenţial



Aproximativ 5.000 de persoane au participat joi seara la protestul antiguvernamental din Piata Victoriei. A fost a zecea zi consecutiva in care oamenii au iesit in strada in Capitala pentru a protesta impotriva Cabinetului Grindeanu, ei strigand "Jos Guvernul", "Jos Tariceanu, Dragnea si Grindeanu!", "Alta intrebare? Alta guvernare", dar si obisnuitele scandari "PSD, ciuma rosie", "Hotii", "DNA sa vina sa va ia".

Manifestantii au afisat pancarte cu mesaje precum "Demisia! Nu putem sta sa va pazim noapte de noapte!" sau "Grindeanu, du-te dupa Iordache!", iar in Piata a fost desfasurat si un banner urias, cu textul: "Respectam votul dat. Cerem guvern nou, competent si curat".

Si in aceasta seara au fost proiectii laser, pe cladirea BRD, cu hashtag-urile #Continuam, #Rezist, #Exist, #Demisia etc. De asemenea, la fiecare ora fixa, manifestantii au aprins la unison luminile telefoanelor.


Desfasurarea LIVE TEXT a manifestatiei de joi seara:

______________

Alte pancarte afisate in Piata





22.19
In Piata mai sunt cateva sute de persoane





22.10 Aproximativ 1.000 de manifestanti mai sunt in Piata la aceasta ora

22.01
Protestatarii au aprins din nou luminile telefoanelor si striga "Demisia"



21.43 Se striga "Ceausescu n-a murit, si-a lasat mustata si da noaptea pe furis cate-o ordonanta"



21.35
Lumea a inceput sa plece. In Piata mai sunt aproximativ 2.500 de manifestanti





21.21
"Nu scapati!", "Sobolanii!", striga manifestantii



21.18
In Piata este un mic concert la tobe. Se striga "PSD, ciuma rosie", iar altii acompaniaza cu vuvuzelele

21.16
Se striga "Cine nu sare are dosare"


21.04 Zeci de persoane se retrag spre bd. Mihalache. Este foarte frig, sunt -5 grade la aceasta ora in Capitala. Alte grupuri de oameni sosesc insa in Piata

21.01
Lumea a aprins luminile telefoanelor. Se striga "Hotii", "Demisia" si se huiduie




20.44
Se striga: "Dragnea, nu te vrem, iesi afara din sistem", "Barbati in toata firea"







20.41 Numarul manifestantilor a urcat la circa 5.000, iar lumea continua sa vina. "Vrem sa muncim, nu sa va pazim", striga protestatarii







20.31
Sunt aproximativ 3.500 de persoane la aceasta ora in Piata Victoriei







20.27 Pe cladirea BRD sunt proiectate cu lasere mesaje precum #Continuam, #Rezist, #Exist, #Demisia









20.22
Se striga "Uniti salvam toata Romania"



20.16
Un banner urias pe care scrie "Respectam votul dat. Cerem guvern nou, competent si curat" a fost intins in Piata



20.05
O persoana imparte banderole albe pe care scrie "Rezist"







20.00
Traficul dinspre Kiseleff spre Calea Victoriei a fost intrerupt. Manifestantii au ocupat o latura a Pietei









19.55
Un voluntar imparte ceai cald protestatarilor. Se impart de asemenea fructe, eugenii, ciocolata, sucuri



19.50
Se striga "Jos Guvernul", "Jos Tariceanu, Dragnea si Grindeanu!", "Alta intrebare? Alta guvernare", "Demisia, hotilor", "Hotii", dar si "PSD, ciuma rosie"







19.45 Sunt aproape 2.000 de oameni stransi in Piata, potrivit reporterilor HotNews.ro la fata locului



La ora 19.30, in fata Guvernului s-au adunat deja peste de 1.500 de persoane.

Manifestantii scandeaza "Demisia", "DNA sa vina sa va ia" si "Nu plecam".





Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

15126 vizualizari

  • -21 (33 voturi)    
    La Cotroceni sumt mai multi (Joi, 9 februarie 2017, 20:00)

    PanaitCristian [anonim]

    Acum se vede ca oamenii s-au saturat si au ramas sa protesteze doar membrii de partid din USR, PNL, s.a.m.d, la Cotroceni sunt mai multi pro guvern.
    • +14 (22 voturi)    
      'multi' dar prosti...of, am vrut sa zic asistati.. (Vineri, 10 februarie 2017, 2:36)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui PanaitCristian

      incluzind aici si pe unul panait c. consider ca au putina minte cind vad acesti oameni in virsta cu necazurile lor, bolnavi, sa stea in frig sa moara ptr niste infractori? e fraier ioha ca eu le trimiteam ceai cald la fiecare 2 ore ca psd i-a lasat doar cu uleiul...sau poate vor o tuica fiarta..well asta e ptr premianti, la dracnea in birou. dar au fun, poate,...asta e hrana spirituala ptr ei se alimenteaza ptr citiva ani de trairi emotionante. ma mir ca nu s-a coborit dumnezeul lor printre ei, ca doar e in drum spre casa. ce primire ar fi avut...pupari de mina, plecaciuni, s-ar fi simtit si liviu barbat in puteri. tu doar stai pe net, trancanind de pe margine, in loc sa va aratati-va forta draguta, ocupati piata victoriei ca e 'goala' acum. ajuta pe primaria si spor la dezapezit, da-mi de stire daca nu ati furat deja niste lopeti ca vi le imprumutam noi...pe spinare, am vrut sa zic.
      • +1 (1 vot)    
        felicitari (Vineri, 10 februarie 2017, 18:16)

        PanaitCristian [anonim] i-a raspuns lui Coco Whistle

        Felicitari, imi plac cei care comenteaza folosind nume false si se dau smecheri amenintand cu lopeti pe spinare cand ei nu au batut nici macar covorul, Din fata tastaturii te poti da viteaz dar in realitate? Cine e smecher si vrea sa faca pe viteazul sa-mi dea o intalnire si ne vedem acolo, chiar si in Piata Victoriei, nu-mi este frica de drogati si mucosi care nu au facut armata si fac febra musculata doar la degete de la scris la tastatura. Astept o ora incepand de la ora 19.00.
        • +1 (1 vot)    
          nimeni (Vineri, 10 februarie 2017, 20:29)

          PanaitCristian [anonim] i-a raspuns lui PanaitCristian

          Dupa cum se vede nimeni nu are curaj, inca o data felicitari , se vede ca sunteti viteji doar la tastatura.
    • +9 (11 voturi)    
      inclusiv (Vineri, 10 februarie 2017, 8:12)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui PanaitCristian

      cei cu un neuron, cel mult, ca tine.
      cum poti sa spui bazaconii?
    • +6 (12 voturi)    
      Tipic (Vineri, 10 februarie 2017, 9:59)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui PanaitCristian

      Cam asa mintiti mereu, lichelele ca tine si hotimea pe care ai votat-o. ALDE si PSD traiesc din minciuna, impostura, hotie si jaf. Trebuie făcut curat ca sa scapam de asemenea ticaolosi care au distrus Romania de 27+ ani
    • +1 (3 voturi)    
      intr-adevar (Vineri, 10 februarie 2017, 12:10)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui PanaitCristian

      asa se vede in fata Antenei 3
    • 0 (0 voturi)    
      da,si Dragnea o sa-i dea in judecata (Vineri, 10 februarie 2017, 12:31)

      ilex2013 [utilizator] i-a raspuns lui PanaitCristian

      imediat pe neispraviti, sau face o comisie parlamentara sa-i judece, si-o sa ne invete el minte sa nu fim de acord cu el....pai unde ne trezim in tara asta ???Numai aia de la Cotroceni stiu ce e bine, mai ales cand dupa banutii primiti in plus la pensie o sa afle ca deja painea s-a scumpit, ca urmeaza restul....si ca s-ar putea sa aiba mai putini bani dupa pomenile lui Dragnea...
  • +18 (24 voturi)    
    Si eu vreau modificarea Codului penal, dar in sens (Joi, 9 februarie 2017, 20:09)

    deval [utilizator]

    contrar lui Ciordachedragnea in ce priveste coruptia !
    1.Directiva 42/2014 , Macovei sau confiscarea extinsa avea -si ea-termen de implementare 04.10.2016 !!
    2.Cumularea si nu contopirea pedepselor in cazul concurentei de infractiuni de coruptie !!
    Imposibilitatea reducerii pedepselor pentru coruptie si asociate.
    3.Aplicarea (suplimentar recuperarii) a unei amenzi penale ca si mie daca intarzii sa platesc/sau nu platesc ceva imi ia statul majorari si penalitati !
    4.Plata detentiei de catre detinutul pentru coruptie in bani/munca.
    5.Reducerea pensiei la cea minima pentru functionarul public care a fost condamnat pentru coruptie si asociate.
    Astfel de prevederi sunt acum in Codul penal francez spaniol si italian din care Romania s-a inspirat inca de la primul Cod penal, cel al lui Cuza.
    • 0 (0 voturi)    
      6. controlul averilor ilicite - se practica in (Vineri, 10 februarie 2017, 12:34)

      ilex2013 [utilizator] i-a raspuns lui deval

      toata lumea, daca iti faci un cont sau achizitionezi ceva trebuie sa dovedesti provenienta banilor.
  • +18 (26 voturi)    
    Postez si plec in Piata (Joi, 9 februarie 2017, 20:40)

    DrN [utilizator]

    Reclame la A3:


    - Libra Bank
    - Paralela 45
    - Nicorette
    - Polisano
    - SENSIBLU
    - GOTHAER
    - Olinth - solutie de nas
    - Triferment
    - KRUK
    - PROFI
    • +9 (11 voturi)    
      De adugat (Vineri, 10 februarie 2017, 10:01)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui DrN

      CrisTim la Guitza TV.

      Firme de casa care sposorizeaza vuvuzelele PSD+ALDE. DE BOICOTAT.
    • +1 (1 vot)    
      oricum Gothaer functioneaza ca dracu' am (Vineri, 10 februarie 2017, 12:36)

      ilex2013 [utilizator] i-a raspuns lui DrN

      avut asigurare la ei si i-am schimbat anul asta.
  • +15 (21 voturi)    
    Continuam protestele (Joi, 9 februarie 2017, 20:44)

    rocj [utilizator]

    Si in Cluj suntem vreo 3000 in piata.
  • +15 (19 voturi)    
    Hai (Joi, 9 februarie 2017, 21:05)

    miohaiham [utilizator]

    Hai ca se poate!
  • -12 (20 voturi)    
    Despre vrute și nevrute (Joi, 9 februarie 2017, 21:17)

    Un cititor [utilizator]

    Nici mie nu-mi place de dl. Nicușor & comp, dar îi respect pe cei care l-au votat. Așa hipsteri cum sunt.
    • +2 (2 voturi)    
      ce inseamna "hipster" ? (Vineri, 10 februarie 2017, 12:11)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      ca nu inteleg ..
    • +1 (1 vot)    
      multumim (Vineri, 10 februarie 2017, 12:37)

      ilex2013 [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      .
  • +9 (13 voturi)    
    "Barbati in toata firea" (Joi, 9 februarie 2017, 21:21)

    Francisc 1 [utilizator]

    nu e despre membri guvernului , :)
    • +1 (1 vot)    
      s ar putea sa ii placa (Vineri, 10 februarie 2017, 11:56)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      si cei de la Super One D sa vrea exclusivitate
  • +28 (30 voturi)    
    Romania e a noastra (Joi, 9 februarie 2017, 21:52)

    neaga1900 [utilizator]

    Suntem foarte mulți peste hotare. Am plecat printre străini cu mâinile goale şi inima strânsă. Am lăsat în urmă părinți, copii și prieteni. De atunci, dorul a devenit rutină apăsătoare. De atunci, acasă e departe în kilometri și foarte aproape în gând și în suflet.
    Bineînțeles, a fost alegerea noastră. Deloc ușoară, dar pe care am considerat-o potrivită la acea vreme. Am plecat, dar niciodată nu am uitat. Am învățat limbi străine, dar niciuna nu e mai frumoasă ca româna. România este în noi, oricât de departe. Ia românească o purtăm cu mândrie, iar tricolorul îl afișăm cu demnitate.
    România ne este casa și pentru ea am ales să ne implicăm, să fim parte a construcției. Pentru o Românie în care să ne creștem cu demnitate copiii. Pentru o Românie care să ne respecte părinții și bunicii. Pentru o Românie care să își respecte istoria și eroii neamului. Pentru o Românie întregită, care să îi aducă laolaltă pe românii de dincolo de ea. Pentru România pe care o merităm cu toții.
    Noi decidem România de mâine.
    • +5 (5 voturi)    
      Lasa (Vineri, 10 februarie 2017, 8:23)

      xorgo [utilizator] i-a raspuns lui neaga1900

      Ca vine unul imediat sa iti spuna ca esti tradator de tara, sobolan pe corabie, si sa te convinga de cat de usor ti-a fost sa pleci.
      • +2 (2 voturi)    
        Romania primeste bani de la EU (Vineri, 10 februarie 2017, 12:14)

        cladob [utilizator] i-a raspuns lui xorgo

        raportat la toti cetatenii Romaniei nu numai cei care sunt in tara ci si cei din afara ei conteaza.. Ca cetatean oriunde te-ai afla nu ai numai drepturi ai si obligatii fata de tara..
        • 0 (0 voturi)    
          Asa si este (Vineri, 10 februarie 2017, 18:51)

          xorgo [utilizator] i-a raspuns lui cladob

          Corect
  • +19 (23 voturi)    
    Bravo. Respect! (Joi, 9 februarie 2017, 21:55)

    remus2009abc [utilizator]

    PSD-ul vor sa ne scoata din UE! Nu cedam
  • +25 (33 voturi)    
    Voi degerati pe afara (Joi, 9 februarie 2017, 22:05)

    MaKkPeLivache [utilizator]

    Si Livache sta la caldura, se uita la Antena 3.
    Nu ii faceti o vizita sa ii aprindeti focul in camin?
  • +4 (20 voturi)    
    Cine nu sare (Joi, 9 februarie 2017, 22:27)

    Ziky [anonim]

    ,,Cine nu sare are dosare"! Mai bine sareati la vot pe 11 decembrie, 5 minute in cabina de vot, atat. O sa sariti acum patru ani la rand si degeaba ca nu ati catigat nimic dupa decizia CCR de azi. Daca va veni si Romxit o sa sariti si din UE, vai de copii si nepotii vostrii. Sper sa nu va ierte ca nu ati sarit 5 minute la vot pe 11 decembrie 2016.
    • +18 (20 voturi)    
      Prietene.. (Vineri, 10 februarie 2017, 1:06)

      d...aia [utilizator] i-a raspuns lui Ziky

      Dragule, Am facut 700 km sa votam, 2 oameni, doua judete. 10 ore condus, mai ceva ca un concediu in Grecia, asa-i? Ma astept la trolli care sa zica - de ce nu ati plecat din timp/vineri/sambata/plm/I.C. Ei bine, stii cand ai acea saptamana de kkt la munca si vii acasa, dormi pana la 13:00, e sambata si tre'sa faci curat, sa pui masini peste masini la spalat si te gandesti cum de am rufe de spalat pentru urmatoarea saptamana. In acelasi timp Duminica zici, plm oricat de greu ar fi, mergem si votam.
    • +2 (2 voturi)    
      am votat (Vineri, 10 februarie 2017, 12:10)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui Ziky

      pe 11 decembrie, cu toate ca aveam sarbatoare dubla in familie, si am iesit si in piata. La fel toti prietenii cu care am fost.
  • -5 (13 voturi)    
    rusia ne priveste (Joi, 9 februarie 2017, 22:28)

    thatchme [utilizator]

    Mai jos gasiti prima dovada publicata in ziarele de mare audienta si tiraj din occident ca RUSIA NE CONSIDERA O AMENINTARE. Un compliment mai mare nu am intalnit . http://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-romania-clear-threat-nato-outpost-us-anti-missile-shield-putin-tensions-a7571031.html
    • +8 (8 voturi)    
      Rusia ne considera amenintare (Vineri, 10 februarie 2017, 8:28)

      xorgo [utilizator] i-a raspuns lui thatchme

      Imi aminteste de bancul cu iepurele beat dar care are amic un leu. Cand se scoala din betie si vede celelalte animale jupuite iepurele gandeste: Doamne, ca rau mai fac cand sunt beat.

      Rusia are arsenal sa distruga mai multe Pamanturi. Dar daaaaaaaaaaa noi suntem o amenintare. Una serioasa.
  • +16 (20 voturi)    
    Dragnea DEMISIA (Joi, 9 februarie 2017, 23:33)

    IuliaR [utilizator]

    Baronul arenda de Teleorman și-a asumat numirea și acțiunile guvernului Grindeanu. Demisia Dragnea, dacă înțelegi ce înseamnă să-ți asumi! Fără condamnați penal in guvern și în alte funcții înalte în stat. Guvernul Grindeanu DEMISIA!
    Dar încă 4 ani cu cei care jefuiesc miliarde, doar ca romanii nu s-au trezit la timp sa mearga la vot... Mai meritam o sansa si noi, daca gunoaiele astea au tupeu sa ceara "clementa" si liber la furt. Anticipate! Altfel, pana la urma tot vor reuși sa impună hoțiile din OUG 13 sub o forma sau alta, precum și gratierea, dar fix asa cum ii avantajează. Reducerea pedepselor la abuz în serviciu la maxim 3 ani se va lega foarte bine cu o lege a gratierii (ce coincidenta). Alta coincidenta - oug 9 și 6.4 miliarde euro cheltuiți cum vor ei și fără sa dea socoteala în programul național de dezvoltare.
  • +13 (19 voturi)    
    Ultima solutie ...! (Vineri, 10 februarie 2017, 1:00)

    Ovidiu C. [utilizator]

    Gasca de mafioti/hoti/impostori/infractori/tradatori de neam care tin in loc Romania de 27 de ani, pentru ca ei si haita lor sa fure si sa se inavuteasca iar pe noi restul sa ne aduca-n sapa de lemn, nu a inteles nimic din mesajul sutelor de mii care am iesit in strada. Ei au ramas "incremeniti in proiect" la fel ca mentorul lor "tatucul Ilici" scolit de Kremlin in vremurile de trista amintire. Noi cei care gandim cu capul nostru ("ghinion!") nu putem fi manipulati prin minciuni, propaganda desantata si populisme fara acoperire, pentru ca intre timp am evoluat. De voie, de nevoie am umblat prin lume, unde a trebuit sa ne impunem prin valoare, multa munca si/sau studiu pe masura. "Evoluțiile tehnologice și culturale" care ne despart sunt imense. In aceste conditii toate potoglariile pe care le pun la cale sunt usor de decodificat. Trebuie doar sa fim vigilenti, sa-i obligam sa faca ce trebuie, iesind in strada la fel ca si pana acum in numar mare, civilizat si demn oridecateori o iau razna. Va fi o lupta de durata dar pentru noi, copiii si nepotii nostri trebuie sa #rezistam!

    Ovidiu C.
    • +7 (9 voturi)    
      Un inceput (Vineri, 10 februarie 2017, 10:05)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu C.

      Boicotati firmele „de casa” psd, sustinatoare ale Ciumei Rosii. NU CUMPARATI de la SensiBlue, Profi, nu calatoriti cu Paralela 45. Sunt clientii infocati ai ticalosilor si finatatoare ale gurilor de canal A3 si Guitza TV.
  • +3 (5 voturi)    
    Drapele UE si NATO (Vineri, 10 februarie 2017, 10:20)

    Acor [utilizator]

    Propun ca sa ne ducem la proteste nu doar cu drapelul Romaniei ci si cu drapele UE si NATO.Ar fi un mesaj puternic.De acord?
  • -2 (2 voturi)    
    Nu e de mirare. (Vineri, 10 februarie 2017, 11:14)

    cerceteaza [utilizator]

    Sunt foarte curios: dintre cei care demonstreaza in strada, cati au votat pe 11 dec 2016 PSD, sau ALDE? Cei care au facut-o ar avea tot dreptul sa nu-l mai vrea, pentru ca, dintr-un motiv, sau altul, au fost dezamagiti de Dragnea si PSD.
    Cei care n-au votat PSD si ALDE, ci partide din actuala opozitie, n-au niciun drept sa nu-l mai vrea pe Dragnea, pentru ca nici la alegeri nu l-au vrut si au pierdut.
    Daca vrem sa fim democrati, atunci trebuie sa respectam vointa majoritatii.
    Altfel, nici nu-i de mirare ca minoritatea nu agreeaza majoritatea, dar asta nu inseamna sa manifeste impotriva ei in numele democratiei si a statului de drept.
    • +3 (3 voturi)    
      not the same (Vineri, 10 februarie 2017, 11:48)

      ekek [utilizator] i-a raspuns lui cerceteaza

      Nu intelegi de ce iese lumea in strada.
      Lumea nu iese in piata pentru ca a castigat PSD.

      Se iese pentru ca un guvern da OUG-uri marsave, are politica externa marsava, are o politica de dezvoltare a infrastructurii marsava si toate astea sustinute de o gasca de parlamentari marsavi.

      Si peste taote astea, presara o doza serioasa de coruptie, indiferenta la vocile care cer doar dreptate si bun simt, nepotisme si declaratii sfidatoare.

      Si cred ca asta e doar inceputul. Motive de optimism cu majoritate pSD nu prea sunt, acum ca am vazut, toti cei care avem ochi sa vedem, spre ce ne indreptam.
    • +2 (2 voturi)    
      citeste si Cerceteaza ! (Vineri, 10 februarie 2017, 12:00)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui cerceteaza

      Democratia se manifeste prin echilibrul intre Majoritate si Minoritate, or P$D a transformat Romania intr o tara de refugiati...http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/100-000-de-oameni-au-manifestat-pasnic-vineri-in-piata-victoriei-psd-a-transformat-romania-intr-o-tara-de-refugiati.html

      asta inseamna / intelege Majoritatea sa faca ? sa izoleze "minoritarii" sau sa conclucreze/convietuieasca cu acestia ?
  • -3 (3 voturi)    
    Padurile Romaniei (Vineri, 10 februarie 2017, 11:29)

    MenInBlack [utilizator]

    Pentru asta nu vad sprijinul "tinerilor"...

    Oricum o dai, nu sunt decat niste aroganti ofuscati ca oltenii nu le-au cerut parerea cand dau ordonante, de parca ar si intelege ceva daca li s-ar explica. Limbajul tehnic juridic nu e tot una cu cel IT sau de asisst. manager la lidl sau praktiker...
    Sa va vad ca cereti impozitarea corecta a multinationalelor si o justitie corecta fara dosare fabricate, si atunci va cred si va respect, pana atunci insa, sunteti praf... Aroganta si handicap politic.
    • +4 (4 voturi)    
      pai alea nu sunt tot rezultat al coruptiei? (Vineri, 10 februarie 2017, 12:11)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      Si tot psd a initiat si asta, vezi decorararea facuta de tov ilici.
    • +1 (1 vot)    
      ce-mi (Vineri, 10 februarie 2017, 12:26)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      plac oamenii inteligenti ca tine.
      mai ales cand se autocaracterizeaza.
      bine ca sunteti unicati.
  • 0 (0 voturi)    
    nu stam (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 8:36)

    PetreTudose1 [anonim]

    Trebuie sa reusim ,altfel copii nostri vor avea aceiasi soarta,,sa fie slugi prin Europa.Viitorul e in mainile noastre ,nimeni din afara nu ne va rezolva problemele ,numai noi uniti vom scapa definitiv de caracatita de hoti ce a cuprins Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    Meritocrația salvează România (Marţi, 14 februarie 2017, 11:15)

    IoanZafiu [anonim]

    Conceptul Meritocrației este bine pus la punct chiar de către un om de afaceri român, Primo Laurențiu și acest mod de guverare a țării ar trebui să fie experimentat în România. Cer cu tărie acest lucru deoarece Meritocrația salvează România.

    România trebuie condusă de cei care Merită această cinste și încredere din partea poporului. Tehnocrații sunt niște mercenari pe care nu-i interesează doleanțele cetățenilor. Spre deosebire de acestia, Meritocrații sunt guvernatori de o înaltă ținută intelectuală, morală și de un patriotism devastator.
    Verificarea candidaților la guvernarea României se face prin teste grilă la toate aspectele care țin de profilul ideal al unui bun conducător. Pentru a candida nu ai nevoie de mari sume de bani, ci de o minte ageră și de o inimă mare.
    Vrei și tu ca țara noastră România să fie condusă de Mișcarea Meritocrată?
    Din fericire asemenea oameni mai există încă în țară și nu sunt doar niște închipuiri. Numai ei ne pot scăpa de sclavia mafioților. Vreți să vedeți la televizor un război între Mafioți și Meritocrați?
    Cereți dezbateri pe această temă!
    Meritocrații nu numai că ar înlătura pentru totdeauna pe Mafioți din fruntea țării, ci numai ei ar putea să-i spulbere ca praful de pe stradă.

    Dar dacă românii sunt obișnuiți și se complac cu tâlharii de drumul mare, atunci ei își merită soarta. Oferta mai rămâne valabilă pentru puțin timp. Și să știți că niște guvernanți incoruptibili pentru România nu sunt doar himere. Ei există, sunt vii, puternici și dornici de a intra pe scena politică a țării în locul partidelor mafiote.
    Dacă Constituția actuală a României permite politicienilor să acționeze împotriva intereselor propriului popor, dovedește că această Constituție este Antidemocratică. Iar dacă Democrația din România permite aplicarea unei Constituții împotriva propriului popor, denotă faptul că însăși Democrația este coruptibilă, fiind un concept care amenință chiar și un nivel de trai decent al cetățenilor.