Victor Socaciu, consulul general al Romaniei la Montreal, a fost rechemat la cerere, de la post

de CP     HotNews.ro
Joi, 9 februarie 2017, 16:07 Actualitate | Esenţial

Guvernul a decis joi rechemarea la cerere, de la post, a consulului general al Romaniei la Montreal, Canada. Victor Socaciu a solicitat, la data de 16 ianuarie 2017, incheierea misiunii sale in calitate de sef al Consulatului General al Romaniei la Montreal, incepand cu data de 1 martie 2017, informeaza Guvernul.

Victor Socaciu se recheama din calitatea de consul general, sef al Consulatului General al Romaniei la Montreal, Canada, fiind numit in aceasta calitate prin Hotararea Guvernului nr.213/2014.

Acesta isi va incheia misiunea in termen de cel mult 90 de zile de la intrarea in vigoare a Hotararii de Guvern prin care s-a decis rechemarea de la post.


Citeste mai multe despre   






















4643 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Alt PSD -ist care ne lua de prosti (Joi, 9 februarie 2017, 16:21)

    fit [utilizator]

    Cautati istoricul lui.
    • +2 (2 voturi)    
      Ce naiba cauta un cantautor (Joi, 9 februarie 2017, 20:11)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui fit

      sa reprezinte Romania la o misiune diplomatica?
  • +13 (13 voturi)    
    pe cand 3 Sud Est (Joi, 9 februarie 2017, 16:24)

    NWalker [utilizator]

    consuli la NY?sau Bambi?
  • +12 (12 voturi)    
    Ar mai fi ramas... (Joi, 9 februarie 2017, 16:29)

    Andradda [utilizator]

    ...dar romanii din Canada i-au aratat usha!
  • +8 (8 voturi)    
    Il cheama ca sa ne spele pe creier la TV (Joi, 9 februarie 2017, 16:37)

    fit [utilizator]

    Sunt adusi urgent toti spalatorii de creiere. La fel ca si manelistii de folclor cu proiectul PSD "Pasarea Maiastra", care vor face plecaciuni si ode de multumire partidlui PSD.
  • +10 (10 voturi)    
    prea putin Ler in canada (Joi, 9 februarie 2017, 16:40)

    baronulmunchausen [utilizator]

    Canada e prea mica sa incapa doi titani ai ler-ului, 1-0 pt Hrusca
  • +4 (4 voturi)    
    hai acasa (Joi, 9 februarie 2017, 17:35)

    Gaby51 [utilizator]

    Mai era unu prin Sud Africa. Pe ala nu-l cheama?