Premierul Grindeanu, despre ministrul Justitiei: Decizia mea e luata, o voi anunta maine

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 8 februarie 2017, 16:14 Actualitate | Esenţial

Sorin Grindeanu
Foto: Hotnews
Premierul Sorin Grindeanu a declarat miercuri ca a luat deja o decizie in privinta ministrului Justitiei, Florin Iordache, pe care o va anunta insa joi. El nu a precizat ce fel de decizie a luat.

"Maine dupa-amiaza (joi, n.r.) va voi anunta ce decizie am luat", le-a spus Grindeanu ziaristilor.

"Decizia mea e luata", a subliniat el, mentionand insa ca urmeaza sa mai aiba o discutie cu Florin Iordache.

Acesta a adaugat, potrivit news.ro. ca ideea ca un tehnocrat sa preia portofoliul este "foarte buna".

"Si eu v-am spus o idee ieri, de fapt mi-ati dat o idee ieri intr-una din intrebarile pe care mi le-ati pus, chiar o consider o ideea foarte buna (ca un tehnocrat sa conduca Ministerul Justitiei - n.r.), dar hai sa facem lucrurile, iar citez din clasici in viata, pas cu pas, sa facem lucrurile in etape. Va spuneam ca doresc sa am o discutie fie astazi dupa-masa, fie maine dimineata, decizia mea ramane aceeasi, dar vreau sa am o discutie si legata de ceea ce a decis Curtea Constitutionala astazi", a explicat prim-ministrul.























6711 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Așteptăm (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:16)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ca să iti dai si tu demisia odata cu el.
    • 0 (0 voturi)    
      Si de ministrul energiei nimic ? (Miercuri, 8 februarie 2017, 20:25)

      ana-pat [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Ce a facut dl. ministru prin declaratia sa poate sa fie interpretat si ca subminarea ec. nationale ?Poate stie DNA.
      PS Alta intrebare : dna Shaideh a multumit dlui Presedinte ca nu a fost nominalizata si ca nu este acum in locul dlui Grindeanu ??
  • +18 (18 voturi)    
    luata? (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:19)

    mihai.mihaita [utilizator]

    hai ma... te consulti cu nevasta si cu dragnea diseara?
  • +2 (4 voturi)    
    Ati incurcat numele cu prenumele (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:26)

    jackalphonse [utilizator]

    Ati inventat un premier Sorin Iordache:))
  • +9 (9 voturi)    
    aha, adanc (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:28)

    Dedalus [utilizator]

    Limbajul duplicitar e la el acasa: "e luata", nu "am luat".

    Cateodata insa ma intreb daca e smekerie sau necunoasterea limbiii romane.

    Parearea mea e formata. Se va comunica cu prima ocazie.
  • +8 (8 voturi)    
    vrajeala (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:30)

    mavis [anonim]

    vreti sa ne linistim ca sa ne furati in liniste in continuare. Nu are importanta daca Iordache e ministru sau nu, cat timp PSD ne fura.
  • +6 (6 voturi)    
    corectie (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:33)

    RobertPasztor [anonim]

    PM-ul Sorin Grindeanu nu Sorin Iordache.

    Dupa ce anunta decizia in dreptul lui Iordeanu poate o sa-i zicem Grindache :)
  • +8 (8 voturi)    
    Mi-e teamă. (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:34)

    asavreau [utilizator]

    Grindeanu nu a înțeles nimic.Îl schimbă pe Iordache cu (Nicolicea,Șerban Nicolae,......).Are de unde alege,bălării sunt destule la PSD.
  • +6 (6 voturi)    
    ce escroci imbecili.. (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:34)

    exilatul [utilizator]

    """"decizia e luata dar o anunt miine""""...daca astia nu sunt goniti de la putere nu prea vad bine romania....
  • +5 (5 voturi)    
    Guvernul... (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:41)

    AKM [utilizator]

    ...nu este format doar din Ciordache. Trebuie sa-si dea demisia guvernul grindeanu. Acest guvern s--a pierdut credibilitatea, de aceea trebuie sa plece. Ar fi trebuit sa fie un gest firesc, dar cu FSN-ul nu se poate. Deci vor pleca la presiunea strazii.
  • +5 (5 voturi)    
    Inainte de demise asteptam OUG15 (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:51)

    t4v1 [utilizator]

    Sau rectificarea OUG 14 astfel incat sa fie eliminate problemele de 1) ilegalitate si 2) neconstitutionalitate ale OUG14.

    Ca sa nu ne trezim in 2 luni ca intra in efect OUG13 din cauza ca OUG14 e ilegala sau neconstitutionala.
  • +5 (5 voturi)    
    chiar si acum minte (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:03)

    Mos Andrei [utilizator]

    Pun pariu ca are doua variante, in functie de decizia CCR de maine.
  • +5 (5 voturi)    
    Marioneta (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:09)

    hamangiu [utilizator]

    Aluat decizia dar trebuie aprobata de papusarul sef