Premierul Grindeanu, despre ministrul Justitiei: Decizia mea e luata, o voi anunta maine

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 8 februarie 2017, 16:14 Actualitate | Esenţial

Sorin Grindeanu
Foto: Hotnews
Premierul Sorin Grindeanu a declarat miercuri ca a luat deja o decizie in privinta ministrului Justitiei, Florin Iordache, pe care o va anunta insa joi. El nu a precizat ce fel de decizie a luat.

"Maine dupa-amiaza (joi, n.r.) va voi anunta ce decizie am luat", le-a spus Grindeanu ziaristilor.

"Decizia mea e luata", a subliniat el, mentionand insa ca urmeaza sa mai aiba o discutie cu Florin Iordache.

Acesta a adaugat, potrivit news.ro. ca ideea ca un tehnocrat sa preia portofoliul este "foarte buna".

"Si eu v-am spus o idee ieri, de fapt mi-ati dat o idee ieri intr-una din intrebarile pe care mi le-ati pus, chiar o consider o ideea foarte buna (ca un tehnocrat sa conduca Ministerul Justitiei - n.r.), dar hai sa facem lucrurile, iar citez din clasici in viata, pas cu pas, sa facem lucrurile in etape. Va spuneam ca doresc sa am o discutie fie astazi dupa-masa, fie maine dimineata, decizia mea ramane aceeasi, dar vreau sa am o discutie si legata de ceea ce a decis Curtea Constitutionala astazi", a explicat prim-ministrul.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

6754 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Așteptăm (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:16)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ca să iti dai si tu demisia odata cu el.
    • 0 (0 voturi)    
      Si de ministrul energiei nimic ? (Miercuri, 8 februarie 2017, 20:25)

      ana-pat [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Ce a facut dl. ministru prin declaratia sa poate sa fie interpretat si ca subminarea ec. nationale ?Poate stie DNA.
      PS Alta intrebare : dna Shaideh a multumit dlui Presedinte ca nu a fost nominalizata si ca nu este acum in locul dlui Grindeanu ??
  • +18 (18 voturi)    
    luata? (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:19)

    mihai.mihaita [utilizator]

    hai ma... te consulti cu nevasta si cu dragnea diseara?
  • +2 (4 voturi)    
    Ati incurcat numele cu prenumele (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:26)

    jackalphonse [utilizator]

    Ati inventat un premier Sorin Iordache:))
  • +9 (9 voturi)    
    aha, adanc (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:28)

    Dedalus [utilizator]

    Limbajul duplicitar e la el acasa: "e luata", nu "am luat".

    Cateodata insa ma intreb daca e smekerie sau necunoasterea limbiii romane.

    Parearea mea e formata. Se va comunica cu prima ocazie.
  • +8 (8 voturi)    
    vrajeala (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:30)

    mavis [anonim]

    vreti sa ne linistim ca sa ne furati in liniste in continuare. Nu are importanta daca Iordache e ministru sau nu, cat timp PSD ne fura.
  • +6 (6 voturi)    
    corectie (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:33)

    RobertPasztor [anonim]

    PM-ul Sorin Grindeanu nu Sorin Iordache.

    Dupa ce anunta decizia in dreptul lui Iordeanu poate o sa-i zicem Grindache :)
  • +8 (8 voturi)    
    Mi-e teamă. (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:34)

    asavreau [utilizator]

    Grindeanu nu a înțeles nimic.Îl schimbă pe Iordache cu (Nicolicea,Șerban Nicolae,......).Are de unde alege,bălării sunt destule la PSD.
  • +6 (6 voturi)    
    ce escroci imbecili.. (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:34)

    exilatul [utilizator]

    """"decizia e luata dar o anunt miine""""...daca astia nu sunt goniti de la putere nu prea vad bine romania....
  • +5 (5 voturi)    
    Guvernul... (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:41)

    AKM [utilizator]

    ...nu este format doar din Ciordache. Trebuie sa-si dea demisia guvernul grindeanu. Acest guvern s--a pierdut credibilitatea, de aceea trebuie sa plece. Ar fi trebuit sa fie un gest firesc, dar cu FSN-ul nu se poate. Deci vor pleca la presiunea strazii.
  • +5 (5 voturi)    
    Inainte de demise asteptam OUG15 (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:51)

    t4v1 [utilizator]

    Sau rectificarea OUG 14 astfel incat sa fie eliminate problemele de 1) ilegalitate si 2) neconstitutionalitate ale OUG14.

    Ca sa nu ne trezim in 2 luni ca intra in efect OUG13 din cauza ca OUG14 e ilegala sau neconstitutionala.
  • +5 (5 voturi)    
    chiar si acum minte (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:03)

    Mos Andrei [utilizator]

    Pun pariu ca are doua variante, in functie de decizia CCR de maine.
  • +5 (5 voturi)    
    Marioneta (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:09)

    hamangiu [utilizator]

    Aluat decizia dar trebuie aprobata de papusarul sef