VIDEO Protestatarii din Piata Victoriei au venit cu lopeti ca sa dea zapada la o parte. Sloganul REZIST ramane scris

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 8 februarie 2017, 15:13 Actualitate | Esenţial

Piata Victoriei, curatata de zapada de protestatari
Foto: Octavian Cravtov
Protestatarii din Piata Victoriei au adus miercuri lopeti cu care au curatat partial zapada, pastrand chenarul in care sta scris, inca de dimineata, sloganul "REZIST" si pregatind zona pentru un nou protest. In Bucuresti ninge viscolit inca de dimineata, iar miercuri seara in Piata Victoriei este asteptata o noua manifestatie de sustinere a justitiei si impotriva Guvernului.

Amintim ca primul protestatar care a ajuns miercuri dimineata, pe viscol, in Piata Victoriei, unde seara de seara au loc proteste, a scris REZIST in zapada adunata pe asfalt. Potrivit unui cititor Hotnews, o tanara care se afla miercuri dimineata in Piata Victoriei merge permanent pe conturul literelor, pentru ca acestea sa nu fie acoperite de zapada


Foto: Octavian Cravtov




Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

26179 vizualizari

  • +34 (44 voturi)    
    sunt organizati! (Miercuri, 8 februarie 2017, 15:43)

    NWalker [utilizator]

    totul e premeditat, cine le-a dat lopeti?!
    • +48 (52 voturi)    
      da (Miercuri, 8 februarie 2017, 15:59)

      laila [utilizator] i-a raspuns lui NWalker

      stiu pe surse ca au aranjat si sa ninga ca foloseasca lopetile .
      • -24 (30 voturi)    
        eu stiu ca sunt rezistenti la orice (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:14)

        cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui laila

        inclusiv la deciziile CCR
        • +5 (7 voturi)    
          ccr-ul , psd-ist (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:16)

          laila [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

          confirma doar ca modul in care oug-ul cu pricina a fost emisa nu face obiectul unui conflict de competenta intre puterile statului .
          Asta insa nu inseamna ca in fondul ei nu prezinta un abuz , nu ?
          Rezistenta celor din strada vine pe seama porcariilor si ilegalitatilor pe care ea le legitimeaza si este de respectat .
        • +10 (12 voturi)    
          Sigur sunt rezistenti (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:41)

          Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

          la "inteligenti" ca tine. Vad ca azi ati reaparut. Si tu si mazeta si altii, pe care de o saptamana nu va mai vazusem prin zona. Ati fost la o reciclare, la un curs de perfectionare? Daca da, au cheltuit banii aiurea cu voi, sunteti la fel de penibili ca si inainte.
          • -3 (7 voturi)    
            Ceva mai original n-ați găsit? (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:57)

            Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

            În afară de faza asta cu „Rezist” copiată de la demonstrațiile anti-Trump din SUA, mai aveți și altceva? Până și demonstrațiile le copiați, nici aici nu gândiți cu capul vostru.
            • +3 (5 voturi)    
              Pai vezi daca te uiti doar la rtv? (Miercuri, 8 februarie 2017, 18:17)

              bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

              Cauta si tu pe net si vezi cite sute de sloganuri sunt la mitingurile astea. Da' probabil ca efortul e prea mare mai ales ca pentru asta nu te plateste nimeni.
            • +2 (2 voturi)    
              Așa e (Miercuri, 8 februarie 2017, 19:04)

              Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

              Dar trebuie să recunoști că pancartele sunt originale. Mai ales aia destinată ție și colegilor tăi. Aia cu forțele inculte.
      • -16 (22 voturi)    
        Neinteresant (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:49)

        Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui laila

        Până nu vine ambulanța veterinară cu lasere nu e show!
        • +13 (19 voturi)    
          Vulpea si strugurii.... (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:02)

          JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          Nu-i bai; punem mana de la mana si iti cumparam si tie de la taraba un laser, ca sa il folosesti pe gardul Cotroceniului (sic!).
        • +8 (10 voturi)    
          Va veni (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:53)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          ambulanta veterinara cu generator, microfon si boxe. Atunci shaoline, poti sa fugi si in China. Vei auzi vocea Strazii !
        • +2 (2 voturi)    
          puteai (Miercuri, 8 februarie 2017, 18:14)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          sa aranjezi si tu impreuna cu pretinii pesedisti (lovercraft, cucuveaua mov, mazeta,...) sa trimiteti la Cotroceni la miting, niste dricuri cu lasere. ti-ar fi trecut frustarea ca in Piata Victoriei a fost o salvare veterinara cu lasere.
      • +5 (7 voturi)    
        Au folosit tunuri de zapada (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:35)

        Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui laila

        Din Divizia de Artilerie SRI. Si cutremurul tot binomul l-a aranjat. Din Brigada Mobile de Cutremure a SRI.
      • +6 (8 voturi)    
        Dragnea a invocat ninsoarea (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:43)

        Dragnea [anonim] i-a raspuns lui laila

        Dupa ce a blocat Facebookul timp de 30 minute pentru a opri organizarea tinerilor frumosi si liberi, Dragnea recurge iar la magarii si invoca zapada pentru a-i opri pe acestia din a protesta.

        Rusine PSD ! Rusine Liviu Dragnea!
    • +22 (24 voturi)    
      ? (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:16)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui NWalker

      Lopetile nu sunt marfa de contrabanda.

      Se gasesc la orice magazin de profil.

      Problema nu este unde se gasesc lopeti , problema este sa gasesti pe cineva sa foloseasca lopata.
    • +20 (22 voturi)    
      mda (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:34)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui NWalker

      se vehiculeaza cateva nume:

      soros
      iohannis
      basescu
      elodia
      zana maseluta
      iepurele de pasti
      si posibil si mos craciun
    • +5 (7 voturi)    
      munca si organizare (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:16)

      robespierre [anonim] i-a raspuns lui NWalker

      Bucurestenii astia cu lopeti or fi urmasii colegului meu din bihor, care in 1985 s-a mutat cu parintii la Bucuresti, zicand ca oricat de rau va fi in Roamania, la Bucuresti tot se va putea trai.
    • +9 (9 voturi)    
      Dar (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:51)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui NWalker

      telefoane cu lanterna ? Intrebarea imbecilului care a scris in " Evenimentul Zilei " ,cu multi ani in urma ,ca stie el o gaina care a nascut pui vii !
    • +2 (2 voturi)    
      daa, (Miercuri, 8 februarie 2017, 19:06)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui NWalker

      la fel ca minerii care plantau panselute la teatrul national!
      nimic nou sub soare!
  • +21 (27 voturi)    
    Ei rezista, eu ii RESPECT. (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:34)

    nlln [utilizator]

    Fara alt comentariu.
  • -14 (18 voturi)    
    BRAVO (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:00)

    bobyrou [utilizator]

    dar totusi asta e stire? Deci au scris rezist pe zapada si cei cu lopetile nu sa atins de scrisul din zapada!!! Hotnews a devenit timesnewroman. Penibili
  • +17 (17 voturi)    
    Buna idee! (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:01)

    DanTeo [utilizator]

    Mai bine sa faci strada, decât sa faci trotuarul.
  • +4 (4 voturi)    
    Cladirea mare din imagine... (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:07)

    mcris [utilizator]

    ...e mai noua, ca nu apare pe Google/Yahoo maps?
    • +7 (7 voturi)    
      E cladire de birouri noua... (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:29)

      JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui mcris

      Noaptea cand este complet luminata mi se pare ca eclipseaza total cladirea guvernului.
      • +4 (4 voturi)    
        ce ti-e (Miercuri, 8 februarie 2017, 18:19)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

        si cu corporatistii astia?
        sa ilumineze ei cladirea aia de birouri numai ca sa eclipseze cladirea guvernului.
        al naibi soros asta.
  • +12 (14 voturi)    
    acu' zece ani (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:12)

    nedumeritul [utilizator]

    acu' zece ani prezenta lopetilor (care sunt arme de aparare dar si de atac) ar fi rezolvat urgent problema protestelor. Cativa baieti isteti strecurati printre protestatari ar fi atacat jandarmii si autoritatea ar fi intervenit in forta spulberand manifestatia
    Acum manifestantii s-au mai maturizat, au izolat astfel de elemente obligand "REGIZORII" sa caute infrigurati alte "SOLUTII"
    ( candva unii au dat foc la propriile autobuze)
  • -5 (7 voturi)    
    Deci..! (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:41)

    lider [utilizator]

    Decat la scoala mai bine la lopata. Noi suntem destepti...
    • +5 (5 voturi)    
      to'ar'shu lider (Miercuri, 8 februarie 2017, 18:20)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui lider

      Noi scoala facem ziua, ca nu suntem la seral. mai au unii studenti cite un curs pe seara, dar in rest scoala e activitate de zi. Da' cum tu n-ai facut decit scoala primara la fara frecventa, n-ai de unde sti amanunte din astea.
  • +6 (8 voturi)    
    s-a terminat cu acest guvern , nu stam acasa .... (Miercuri, 8 februarie 2017, 18:01)

    TRABI [utilizator]

    Vom fi acolo . s-a zis cu acest guvern .. vine weekend-ul ...