VIDEO Primul protestatar ajuns miercuri dimineata pe viscol in Piata Victoriei a scris REZIST in zapada proaspata din fata Guvernului

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 8 februarie 2017, 11:04 Actualitate | Esenţial

Rezist
Foto: Ciprian Muntele
Primul protestatar care a ajuns miercuri dimineata, pe viscol, in Piata Victoriei, unde au loc in fiecare seara manifestatiile de sustinere a justitiei si impotriva Guvernului, a scris REZIST in zapada adunata pe asfalt. Potrivit unui cititor Hotnews, o tanara care se afla miercuri dimineata in Piata Victoriei merge permanent pe conturul literelor, pentru ca acestea sa nu fie acoperite de zapada.

Foto: Ciprian Muntele / Facebook






Foto: Octavian Cravtov


Foto: Octavian Cravtov





















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

26006 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Ce frumos se face stirea cu facebook (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:23)

    cato [utilizator]

    Daca aveti #respect pentru cel ce #rezista, mergeti acolo sa vorbiti cu el, nu sa scrieti de la caldurica.
    • -15 (17 voturi)    
      hei (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:25)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui cato

      Cam prea similar cu "Resist", care este folosit la manifestatiile organizate de Soros impotriva lui Trump. Fiti originali!
      • +4 (4 voturi)    
        Zau? (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:29)

        LaCocaLoca [anonim] i-a raspuns lui john70

        Pai du-te si scrie tu ceva si mai original, ca oricum s-a acoperit cu zapada pana acum.
      • +5 (5 voturi)    
        Ai un fix cu Soros (Miercuri, 8 februarie 2017, 14:07)

        Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui john70

        Cred ca esti gelos finca-i asa bogat: dupa ce a platit 2 milioane de oameni din America si intreaga lume sa protesteze impotriva pacaliciului ales Donald Trump, pe presedintele Mexicului sa nu plateasca "zidul", pe premierul Australiei sa se lase injurat, pe cetatenii celor 7 state arabe sa se lase umiliti in vama americana, pe judecatorul federal James Robart sa suspende decretul marelui barbat, a mai platit inca 600.000 de romani sa protesteze impotriva coruptiei endemice din Romania.
        Da' stiu ca-i bogat tare, omu' asta: mai sorosist decat Soros, nu exista!
        Ce treaba are prostia din capul Trumpului cu protestele din Romania impotriva legalizarii coruptiei de catre PSD, numai tu ne poti spune, mult iubite si stimate Vladimir Vladimirovich Putin: mandra corabia, mester carmaciul, nepretuit filmuletul cu marele barbat jucand septica cu o tanara demoazela la Moscova!
        Asa ca, draga john70, ai devenit neglijent: ai uitat "canistrele cu benzina", "masina de facut bani falsi", "valuta straina" si "drogurile", toate cu autograf de la Soros.
        M-ai dezamagit.
  • +29 (29 voturi)    
    Respect! (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:23)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    La ora 19.00 suntem acolo!
  • +23 (23 voturi)    
    Bravo! (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:28)

    delavrancea [utilizator]

    Dedicatie-"Refuse -Resist"-Sepultura
    Eu rup boxele azi!
  • +23 (23 voturi)    
    RESPECT ! (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:31)

    un domn [utilizator]

    RESPECT !
    RESPECT!
    RESPECT !
    felicitari lui Ciprian Muntele de la Radio Tanana care a surprins Umanitatea in Forma Pura, marca #Rezist !
  • +27 (29 voturi)    
    Respect (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:32)

    Bogdan_100 [utilizator]

    In fata unor astfel de oameni ce mai spala din imaginea jalnica pe care politicienii si hotii de buzunare au adus-o nemeritat tarii. Si aceasta imagine e nu numai de fatada ci are consecinte serioase negative in nivelul de investitii in tara respectiva
  • +21 (25 voturi)    
    Recunosc (si cu mandrie!) (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:38)

    achvp [utilizator]

    ca mi-au dat lacrimile!
    Cuvintele sunt de prisos.
  • +18 (20 voturi)    
    DA (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:46)

    msk [utilizator]

    .... asa trebuie procedat !
  • +23 (25 voturi)    
    Minunat! (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:50)

    ofCAER [utilizator]

    Un exemplu de urmat.
    Bravo!
  • +27 (29 voturi)    
    Tot respectul! (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:51)

    ciocardel [utilizator]

    Azi dimineata in jurul orei 08:30 acest tanar statea in ninsoare cu fata catre Guvern si cu steagul langa el, fara sa-i pese de vremea de afara! Merita tot respectul nostru pentru ceea ce face iar dupa amiaza spre seara sper sa ne strangem si mai multi decat in zilele trecute! Nu trebuie sa capitulam, chiar daca vremea este neprielnica, deoarece "panaramele" de la putere de abia asteapta acest lucru ca sa isi faca "mendrele" in liniste!
  • +22 (22 voturi)    
    BRAVO! (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:54)

    Ema2017 [utilizator]

    Multumim!
  • +21 (23 voturi)    
    RESPECT! (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:54)

    soundtrack [utilizator]

    Cinste acestui patriot si cetatean responsabil!
  • +20 (20 voturi)    
    nu se schimba nimic (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:59)

    GeorgeT [utilizator]

    Pina nu dispar parlamentarii PSD nimic nu se schimba ... hotii isi vad de treaba linistiti doar ati vazut dispretul lor ieri la discursul presedintelui.
    Fara violenta dar sobolanii rosii trebuie sa plece
    • -17 (19 voturi)    
      Deci asa sta treaba, (Miercuri, 8 februarie 2017, 12:55)

      SCRAMBLED [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

      Cum vezi domnule disparitia? Fizica?

      Scuzati dar trebuie sa folosesc pluralul in continuare.!

      Pana nu va umpleti putin creierasele o s-a tineti tot asa... Dar, cum stati pe faisbuci toata ziua si noaptea va documentati cu filme proaste, cred ca mai dureaza trezirea voastra. Aveti creierul bine spalat. Este?

      Hai s-o spun mai serios, politica e o treaba de oameni maturi, culti, NEMANIPULABILI. Stiu,spun banalitati...
      Si nu mai insistati cu placa aia veche,
      nu sunt simpatizant PSD!
      • +7 (7 voturi)    
        Ii judeci pe ceilalti, pe cei care nu-i intelegi (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:28)

        CaiusCosades [utilizator] i-a raspuns lui SCRAMBLED

        dupa tine. Continutul postarii este o descriere a ceea ce vezi in fiecare dimineata in oglinda cand te speli pe fata, daca obisnuiesti s-o faci :)
      • +8 (8 voturi)    
        Tarane, cunosc simpatizanti PSD care stiu (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:42)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui SCRAMBLED

        sa puna cratima acolo unde trebuie si care inteleg si un text atunci cand il citesc.

        Intr-adevar, tu nu faci parte dintre ei !

        PS. Ti-o spune unul care nu simpatizeaza deloc PSD !
      • +3 (3 voturi)    
        ...prea de la tara. (Miercuri, 8 februarie 2017, 14:24)

        Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui SCRAMBLED

        "Disparitia parlamentarilor PSD" pe intelesul tuturor:
        Pentru ca lumea nu va mai vota PSD, acest partid nu va mai avea deputati si senatori in Parlament.
        Desigur, datorita celor ca tine, "mai de la tara", asaceva nu va fi posibil prea curand.
        Deci, omule de la tara, pana cand PSD nu va disparea din politica (adica Parlament, Prefecturi, Primarii, Consilii Judetene si Locale), primenirea morala a Romaniei nu va fi posibila.
        Acum ai inteles, omule de la tara, ce a vrut sa spuna GeorgeT?
        Nu era frumos daca-ti spuneai decent punctul de vedere, fara sa jignesti?
        Ce daca esti de la tara: tot om ar trebui sa fii si tu.
        • -1 (1 vot)    
          Dar, (Miercuri, 8 februarie 2017, 15:26)

          SCRAMBLED [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

          Sa stii ca nu neaparat cei de la tara au adus PSD-ul la putere. Poate ca nu-ti dai seama dar si unii ca tine au lucrat la asta. Stii tu cum, printre altele prin demonizarea PSD...

          Ce te faci cu USR, PMP si partea PDL din PNL, vezi tu acolo reprezentanti de seama ai poporului? Primenire morala doresti?

          Ma indoiesc. Poate nu vad eu bine ce e in Parlament.

          Crezi ca stanga nu e necesara?
          Pana si in parlamentul englez exista.

          In incheiere as vrea sa rectific: Nu sunteti spalati pe creier, dar sunteti un pic naivi.
          Ma scuzati pentru exprimarea brutala din replica anterioara!
          • +2 (2 voturi)    
            Ha ha ha (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:49)

            Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui SCRAMBLED

            Se vede ca esti de la tara daca poti confunda stanga din Marea Britanie (banuiesc ca te referi la Laburisti - istoric reprezentantii sindicatelor) cu limbricii rosii de la noi care nici macar fanatismul ideologic al unui Ilici Ilescu nu-l mai au. Dragnea si gasca lui au doar ideologia coruptiei si furtului nu cea sociala de stanga. Interesul personal si nu acel al societatii il urmaresc acesti nefericiti.
          • +2 (2 voturi)    
            PSD e nuca tare (Miercuri, 8 februarie 2017, 18:45)

            Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui SCRAMBLED

            Unii ca mine nu au adus PSD la putere, esti intr-o grava eroare: intotdeauna am votat cu cei din partea cealalta, ca au fost taranisti, pedelisti, sau useristi, depinde cine a fost opozantul real al PSD la vremea respectiva.
            Daca PSD dispare din politica, mesajul va fi inteles de catre "ceilalti", pentru ca PSD este nuca tare si urmasul legitim al nationalism-comunismului in Romania.
            Comunism nu inseamna "stanga", ci dictatura.
            Nationalism nu inseamna patriotism si duce intotdeauna spre dictatura.
            Stanga este necesara, dar din pacate PSDR a fost inghitit de catre PCR-FSN-FDSN-PDSR-PSD. Asa ca nu-mi spune ca PSD este "stanga" romaneasca, pentru ca nu te cred: este vorba de o gasca de mafioti, iesiti la praduit. Si sa nu para ca nu-s "patrioti", arunca ceva resturi si in populatia care-i voteaza cu asiduitate (3 milioane si din ce in ce mai putini).
            De naivitate sufera cei care nu ies in strada, crezand povestile lui Dragnea & Co. SRL., nu cei care vor sa schimbe ceva in tara asta.
      • +2 (2 voturi)    
        Florica dansatoarea1 (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:40)

        q1953 [utilizator] i-a raspuns lui SCRAMBLED

        Da draga(stiu ca iti place), politica este pentru oameni maturi precum Florica dansatoarea, care impreuna cu altii de teapa ei, face miting la Cotroceni!
        Nu esti simpatizant PSD, dar ai pensie speciala!
  • +19 (19 voturi)    
    Respect! (Miercuri, 8 februarie 2017, 12:03)

    dj [utilizator]

    Asa da!
  • +21 (21 voturi)    
    Chiar poate cineva sa creada, (Miercuri, 8 februarie 2017, 12:19)

    gayon [utilizator]

    ca aceasta sete de libertate, imaginatie, fantezie, spontaneitate si inocenta toate sub acelasi spectru al solidaritatii impotriva hotiei si a minciunii, sa fie asociata cu manipularea? Celor care imi vor raspunde afirmativ, ii rog sa arunce o privire spre cealalta tabara, cu protagonisti ca floricica dansatoarea.
  • +17 (17 voturi)    
    ... (Miercuri, 8 februarie 2017, 12:20)

    dragonfly [utilizator]

    respect!!
  • +12 (12 voturi)    
    Hai sa fim mai multi azi Ne vedem deseara! (Miercuri, 8 februarie 2017, 12:39)

    QfeastQuizzes [anonim]

    Hai ca putem! Noi tinerii, avem dreptul sa decidem viitorul tarii, ce fel de tara vrem!

    Seniorii, cu tot respectul, au avut ocazia!
  • +10 (10 voturi)    
    pai... (Miercuri, 8 februarie 2017, 12:49)

    gab0iu [utilizator]

    RESPECT!
  • +6 (6 voturi)    
    Tot respectul! (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:11)

    saandi [utilizator]

    Ne vedem diseara!
  • -4 (8 voturi)    
    nici chiar sa lacrimam, mai bine recitim (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:13)

    U_swamp [utilizator]

    Ehei, uite cu se recicleaza dupa 50 de ani formele de arta "dans la rue" ale anului 1968... unele nu sint chiar asa de spontane: feisbuc, feisbuc, dar tinerii astia se mai si documenteaza...
  • +7 (7 voturi)    
    Da! (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:17)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Multumesc. In sfarsit credem in Romania, dar nu datorita sloganului PSD ci unor astfel de oamenii care sunt multi, foarte multi.
  • -14 (18 voturi)    
    ce mai mistificare ordinara (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:18)

    malureanu [utilizator]

    Mistificare cu aer de democratie originala damboviteana!
    1. Tipul asta nu are serviciu la ora asta, sau i-au dat drumul de la multinationala sa mai strige ceva pentru ei si chiar va obtine si o prima de PastI!
    2. Fiind cateva zile in concediu, am mers in Piata Victoriei, ca sa masor! Are forma unui trapez cu lateralele de cca 200 m, baza mica spre Kissellef de cca 50 m si cea mare, catre Lascar Catargiu, de cca 150 m. Aria, pentru cei care care citesc HOtnews si nu au lipsit la matematica la gimnaziu, este cam de 20.000 mp. Acum, s-a afirmat ca pe 1 mp incap intre 0-7 oameni! Exclus, uitati-va la ce inseamna 1 mp si veti vedea ca nu incap dacat maximum 2 oameni, bineinteles daca vor sa si respire, mai ales ca sunt imbracati de iarna si, fiind niste democrati adevarati, si-au adus si copiii la demonstratie! Deci, sa zicem o medie de, cel mult 1,5 oameni/mp, ca la margini sunt mai rasfirati (mai vin, mai pleaca, ii mai intreaba patronul care este stadiul lucrarii!: Deci in Piata pot fi maximum 30.000 oameni ! Restul , pana la 250-300.000 de oameni unde erau ?
    3. Cum poate un ziarist cu minimum de bun simt sa vehiculeze astfel de cifre fara sa ii fie rusine de el insusi! Cum pot niste oameni care pretind ca nu sunt dezinformati/manipulati sa le inghita!?
    • +9 (11 voturi)    
      Ce concediu nasol, ce idei ciudate despre vacanta (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:32)

      CaiusCosades [utilizator] i-a raspuns lui malureanu

      ce pacat ca ai inteles atat de putin din ceea ce s-a intamplat in ultimele zile :)
    • +8 (10 voturi)    
      ... (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:51)

      PH1 [utilizator] i-a raspuns lui malureanu

      1. tipul ala a facut 7 ultramaratoane reprezentand Romania, are propriul business si isi castiga banii din ce stie el sa faca
      A facut mai multa cinste Romaniei decat ar visa toti politicienii astia corupti ca pot face vreodata.
      2. mai bine iti mai cautai un job sa poti sa pleci si tu intr-o vacanta mai frumoasa
      3. te asteptam duminica in piata sa vezi cati suntem
    • +1 (3 voturi)    
      Est tare! (Miercuri, 8 februarie 2017, 14:51)

      Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui malureanu

      1. Daca acel om nu are serviciu, este si meritul PSD, care a promis in 2012 un milion de noi locuri de munca: desigur, acel milion de noi locuri de munca nu ar fi incaput in Piata Victoriei, am masurat si eu intr-o duminica dimineata, cand Guvernul inca nu daduse OUG. 13.
      2. Nu ai masurat nimic: informatia aceasta cu "cel mult 30.000 de manifestanti in Piata Victoriei" ai preluat-o de pe stiripesurse.ro (http://www.stiripesurse.ro/ca-i-oameni-incap-in-pia-a-victoriei_1178095.html)
      3. Adica sa nu am incredere in estimarile Jandarmeriei (vad ca nu ai adus vorbire de aceasta sursa, probabil ca nu e de incredere) si a ziaristilor, dar sa cred acest sait obscur si minciuna cu masuratul tau din concediu.
      Uite-asa pretind "niste oameni" ca nu pun botu' la vrajeala, in caz ca nu te-ai prins inca.
      • -1 (1 vot)    
        Calculele lui peste (Miercuri, 8 februarie 2017, 15:57)

        gamma [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

        http://www.gkstill.com/Support/crowd-flow/4People.html

        Avand in vedere ca nu era vorba de o multime in miscare tendinta e pentru umplere la capacitate 3 -3.54 oameni pe mp . In autobuzele fierii se poate si 6 !
        • -1 (1 vot)    
          Calculele lui Gamma (Miercuri, 8 februarie 2017, 18:53)

          Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui gamma

          Cine crezi ca pune botu' la vrajeala voastra?
          Ce vrei sa demonstrezi: ca nu au fost 300.000, ci numai 30.000?
          Bine, au fost doar 30.000!
          Pana vineri vor fi numai 3.000 de protestari in strada, iar in weekend vor fi iarasi numai "30.000".
          Multumit?
    • 0 (2 voturi)    
      Ce fraieri sunt Dragnea cu ai lui ! (Miercuri, 8 februarie 2017, 15:33)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui malureanu

      Au abrogat OUG 13 din cauza a circa 30.000. de oameni in ziua cea mai "aglomerata" !

      PS. Pai in cazul asta propun sa ne strangem in Piata Presei Libere si sa cerem demisia guvernului, pt ca acolo vom fi 500 de mii si pana isi ia concediu @malureanu (poate nu mai are concediu pe 2017) apuca guvernul sa demisioneze si afla prea tarziu ca nu am fost decat vreo 50.000. in Piata ! :)

      PPS. Intre timp trebuie sa gasim o locatie corespunzatoare pt. ultimului obiectiv major pe anul acesta !! ;)

      PPPS. Lasand gluma la o parte, nea malurene chiar nu aveai ceva mai bun de facut in concediul asta ? O vizita la Muzeul de la palatul Cotroceni, de exemplu
      vizita la Muzeul Palatului Cotroceni
    • +1 (3 voturi)    
      O postare plina de minciuni (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:52)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui malureanu

      Vezi suprafata ocupata duminica de manifestanti (pozele le gasesti peste tot si in presa internationala - vezi protestul luminilor) si asa-zisele msuratori ale lui gaga vei vedea ca sunt penibile sunt incercarile de diacreditare a unui protest sincer si nemanipulat politic.
    • +1 (3 voturi)    
      Ce minciunos ordinar ! (Miercuri, 8 februarie 2017, 17:03)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui malureanu

      Dupa ce ai luat datele (false!) de pe un site o dai ca ai masurat tu in concediu. Ba ragalie vezi aici dimensiunile adevarate https://www.google.ro/maps/place/Piata+Victoriei/@44.4528768,26.0850688,229m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x40b201ffae506495:0xa89f95d53bae58cc!8m2!3d44.4514765!4d26.0842233
      adica 85 pe 125 m deci peste 40.000 numai in centrul pietii. Daca se extinde aria (asa cum fac jandarmii dupa ora 20, si se adauga strazile laterale se ajunge la o capacitate de 200.000 280.000 de oameni numai in zona centrala fara Titulescu/ Aviatorilor/ etc.
    • 0 (0 voturi)    
      geometrie neeuclidiana (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:33)

      U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui malureanu

      pa feisbuc se poate si cu asta
  • +2 (4 voturi)    
    . (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:42)

    guest3 [utilizator]

    RESPECT!
    In week-end revin in piata. Saptamana asta trebuie sa recuperez din lucrarile pe care le-am mai amanat sa ma duc la proteste sapt. trecuta dar in week-end vin sigur!
    • -3 (5 voturi)    
      pt. guest3 ! nu cred ca muncesti (Miercuri, 8 februarie 2017, 14:34)

      malureanu [utilizator] i-a raspuns lui guest3

      Un om caruia ii este capul la treburile serviciului, sa isi permita sa traiasca decent, sa aiba un concediu ca lumea, nu gandeste in termenii astia! asta este gandire de frustati, care nu au nimic mai bun de facut decat sa mearga si sa strige in Piata Victoriei, eventual cu copiii lor, deja tarati psihic din cauza asta, pe umerii lor!
      • 0 (2 voturi)    
        pt. malureanu ! nu conteaza parerea ta (Miercuri, 8 februarie 2017, 15:12)

        Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui malureanu

        Un om caruia nu-i tresalta inima de mandrie ca romanii protesteaza impotriva coruptiei, nu traieste din munca cinstita.
        Asa ca nu conteaza parerea ta.
  • -1 (5 voturi)    
    pentry PH1 (Miercuri, 8 februarie 2017, 14:20)

    malureanu [utilizator]

    Totusi, ceva mai argumentat, mai elaborat, se poate! sau lecturile din liiceanu, boia, plesu, tapalaga nu prea ne lasa sa vorbim prea mult, ca ne ... pierdem!
    • +2 (4 voturi)    
      Ai si tu dreptate ! Cand e, e ! (Miercuri, 8 februarie 2017, 15:41)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui malureanu

      Tu cu stiripesurse.ro, noi cu Liiceanu, fie si doar de pe contributors.ro.

      PS. Apropo, pretinzi argumente la lozincile si poncifele debitate de tine ? Ha-ha-ha ...
  • -1 (1 vot)    
    Daca tot . . . . (Miercuri, 8 februarie 2017, 15:46)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . vreti sa obtineti ceva. cereti ca ordonanta de abrogare a aordonantei 13, sa fie aprobata ACUM IN PARLAMENT. Daca nu este aprobata acum, va veti trezi peste 3-4 luni de zile cand nimeni nu isi va mai aminti de ea, ca este respinsa fara si automat Ordonanta 13 intra in vigoare.Fiti destepti!
    • 0 (0 voturi)    
      actiune real politik (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:37)

      U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Tiptil, sa nu-l trezesti pe Gotiu, ia-n du-te mata la Camera si voteaza cu cartela lui sa pice 14 sa nu intre 13...