Tinerii PSD-isti, acuzati ca au dat recenzii negative pe Tripadvisor unui restaurant care a oferit gratuit ceai si sendvisuri demonstrantilor

de RH     HotNews.ro
Marţi, 7 februarie 2017, 21:23 Actualitate | Esenţial

Zeci de tineri PSD-isti sunt acuzaţi că au dat recenzii negative pe Facebook şi Tripadvisor unui restaurant din oraş care oferise gratuit sendvişuri, apă şi cafea demonstranţilor anti-guvernamentali, scrie Digi 24. Acţiunea a fost recunoscută şi de şefii filialei locale PSD.

„Am constatat că de fapt sunt membri TSD şi PSD care au vrut să se răzbune pentru că am, nici măcar nu am sprijinit manifestaţiile, ci efectiv am oferit ceai şi cafea ca să nu îngheţe de frig oamenii. Ne-au dat review-uri negative oameni care nu au nicio treabă cu restaurantul, oameni din Iaşi, oameni din Botoşani, oameni din Constanţa”, spune Victor Pop, managerul restaurantului.

Acuzaţiile sunt sprijinite de capturi ale discuţiilor care au avut loc pe grupul de WhatsApp care aparţine studenţilor social-democraţi din Timisoara.

Citeste pe Digi24 tot articolul

























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

20387 vizualizari

  • +38 (44 voturi)    
    Numele restaurantului? (Marţi, 7 februarie 2017, 21:30)

    anton_carpati [utilizator]

    Ca să ştiu unde să mănânc când mai trec prin Bucureşti...
    • +25 (27 voturi)    
      La Strada (Marţi, 7 februarie 2017, 22:10)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

      Nume predestinat :)
      Iulius Mall, Timișoara
      https://m.facebook.com/lastradatm/?locale2=ro_RO
      • +10 (10 voturi)    
        Timişoara! (Marţi, 7 februarie 2017, 22:29)

        anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        Aşa deci :)
        N-am fost prea atent când am citit articolul, mea culpa.
      • +16 (16 voturi)    
        Eu nu am mancat acolo, (Marţi, 7 februarie 2017, 22:52)

        Anna O. [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        dar stiu ca e un restaurant foarte bun. Asa ca nu cred ca parerile pesedistilor botosaneni sau constanteni sau ieseni, fie ei tineri si nelinistiti, o sa le strice afacerea.
        Ne vedem in Piata.
        • +9 (9 voturi)    
          Pai unde altundeva? (Marţi, 7 februarie 2017, 23:08)

          Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Anna O.

          :)
      • +6 (6 voturi)    
        uite ... un mare like sa fie ... (Marţi, 7 februarie 2017, 23:15)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g298478-d7687321-Reviews-La_Strada-Timisoara_Timis_County_Western_Romania_Transylvania.html

        https://www.facebook.com/lastradatm/
    • +3 (3 voturi)    
      Putem face acelasi lucru cu firmele PSD... (Miercuri, 8 februarie 2017, 9:50)

      MarianIonescu3 [anonim] i-a raspuns lui anton_carpati

      Faceti publica o lista cu firmele PSD-istilor si vom avea grija de ele :)
  • +33 (35 voturi)    
    Urmeaza PSD-ul (Marţi, 7 februarie 2017, 21:33)

    Pac-pac [utilizator]

    Si cine i-ar putea opri pe ceilalti sa dea negative unor hoteluri precum Rin Grand, Rin Central, Rin Airport, de ex?
  • +33 (35 voturi)    
    Ce facem noi (Marţi, 7 februarie 2017, 21:36)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    tinerii pesedei când cineva nu gândește ca noi? Îi tragem una, pe la spate, bărbătește. Dacă șefii "noaptea ca hoții", noi "pe la spate, ca lașii".
  • -50 (62 voturi)    
    Si injuraturile din strada sau de pe net? (Marţi, 7 februarie 2017, 21:37)

    Miky60 [utilizator]

    Unii au dat rating-uri negative (care pot fi compensate daca intr-adevar localul ala este bun) si sunt scosi in fata careului ca la scoala, si altii injura in piata, ameninta cu moartea in piata si pe net pe oricine nu este de acord cu ei dar sunt laudati si aplaudati pentru asta, ba se mai spune si "lume frumoasa". Cum e asta? Nu e dubla masura?
    • +19 (27 voturi)    
      Amenintari cu moartea (Marţi, 7 februarie 2017, 21:53)

      AurelSimion [anonim] i-a raspuns lui Miky60

      Nu stiu ce amenintari cu moartea vezi tu prietene. Probabil esti in alta lume
    • -12 (12 voturi)    
      Nu! (Marţi, 7 februarie 2017, 23:00)

      vi_escu [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Lor li s-a bagat in cap ca sunt buricul planetei.
  • +35 (37 voturi)    
    Stie careva cum se cheama localul? (Marţi, 7 februarie 2017, 21:37)

    sp4nutz [utilizator]

    Hai sa-l ajutam pe om sa-si recastige renumele!
  • +34 (40 voturi)    
    hehehe (Marţi, 7 februarie 2017, 21:38)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    prostii PSD nu stiu, ca acum restaurantul primeste undeva la 50 de like-uri pe ora pe facebook... si cred ca o sa continue asa ceva timp ...
  • +30 (32 voturi)    
    "stud. social-democraţi"=viitoarea haita de penali (Marţi, 7 februarie 2017, 21:38)

    UnOarecare [utilizator]

    ...corupti ce vor spolia RO, dovada aceasta actiune mizerabila, caracteristica "ragaliilor" PSD&ALDE.
  • +29 (37 voturi)    
    Razboi.. (Marţi, 7 februarie 2017, 21:38)

    martianu [utilizator]

    Cam asa arata un razboi contra coruptiei... coruptia atinge tineri si batrani, oamenii cei mai vulnerabili ai societatii.

    Din pacate PSD reprezinta chintesenta acestei coruptii. Spun din pacate pentru ca ne conduc... vrem nu vrem, sunt la carma tarii si ne ducem dracu incet incet.
    • -16 (22 voturi)    
      Ipocrizie TFL-ista (Marţi, 7 februarie 2017, 23:04)

      Chaosty [utilizator] i-a raspuns lui martianu

      Dar sa sugumam televiziunile care nu ne convin e bine? Sa-i rugam pe cei de la agentiile de publicitate sa nu mai dea publicitate la televiziunile care nu ne convin, e bine? Sa cerem publicului sa boicoteze produsele care-si fac reclama la acele televiziuni, e bine? Pai si atunci despre ce vorbim? Ipocrizie TFL-ista in stare pura!
      • +15 (19 voturi)    
        Confuzie (Marţi, 7 februarie 2017, 23:23)

        Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Chaosty

        Una e sa boicotezi prin a nu cumpara ceva si cu totul altceva sa dai review-uri FALSE. Adica sa zici ca mancarea e proasta, scumpa, ca serviciul e execrabil FARA SA FI FOST ACOLO. Una e sa ceri agentiilor ceva (agentii care pot tine cont sau nu de ce zicem noi) si alta e sa dai un review FALS, in acest efectul fiind deja realizat.

        Puteau sa zica "Haideti baieti si fete de la TSD, de maine nu mai mergem la restaurantul ala. Si spunem asta public, motivand ca nu suntem de acord cu atitudinea lui"

        Ei nici macar nu au avut curajul sa o faca in public (asa cum chemarea la boicot s-a facut in public).

        E ca si cand in loc de a nu cumpara un produs, incep sa zic pe Facebook ca e prost, nesanatos si am facut si cancer de la el. Ai inteles? Daca nu, mai incerc un exemplu: e ca si cand, necunoscandu-te pe tine, incep sa scriu peste tot ca esti prost, nesimtit, incult si mai si puti de la o posta. Acum ai inteles? Daca nici acum, ma las pagubas.
        • 0 (0 voturi)    
          pe bune?! (Duminică, 19 februarie 2017, 23:49)

          Chaosty [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

          Ce mostra de ipocrizie dusă la apogeu! Halucinant!
      • +1 (3 voturi)    
        televiziuni (Miercuri, 8 februarie 2017, 12:09)

        hamurabi [utilizator] i-a raspuns lui Chaosty

        Nu e vorba de televiziuni care nu ne convin ci televiziuni care incalca flagrant regulile ! Probabil ca fiecare mai calca stramb uneori dar astea le incalca grosier si sustinut de ani de zile. Ca sa fie clar ar trebui boicotate de toti RTV si Antenele !
  • +27 (31 voturi)    
    ... (Marţi, 7 februarie 2017, 21:39)

    Lok [utilizator]

    De mici is rai. Educatia pare-mi-se lasa de dorit.
  • +17 (23 voturi)    
    Nu exista "tineri PSDisti" (Marţi, 7 februarie 2017, 21:45)

    BossuPSD [utilizator]

    Ci "copii de PSDisti". Astia nu sunt tineri niciodata, ci doar puerili.
  • +17 (21 voturi)    
    Caractere de mizerie (Marţi, 7 februarie 2017, 22:01)

    aniod [utilizator]

    Nicio grija. Nimic nu ramane nerasplatit.
  • +16 (22 voturi)    
    IERTATI -I (Marţi, 7 februarie 2017, 22:07)

    oltean50 [utilizator]

    Iertati-i , ca atat pot ei. Mai mult nu-I duce capul . Si nici educatia facuta de parinitii lor .

    Si nici Grindeanu , fostul lor sef de judet

    Asta au inteles ei din ce se intampla in tara .

    Dar , daca tatal lor Dragnea si unchiul lor Tariceanu , nu inteleg mare lucru , cum ar putea sa inteleaga ei ?
  • +17 (21 voturi)    
    deci (Marţi, 7 februarie 2017, 22:07)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    exista hoti (=psd-isti) si printre tineri ?
  • +10 (14 voturi)    
    Partidul Slugilor lui Dragnea (Marţi, 7 februarie 2017, 22:15)

    Opus Dei [anonim]

    Restaurantul e in Timisoara. Exista o liga a studentilor social - democrati, care se ocupa cu chestii din astea. Penibila situatie sa fii tanar si student, si sa faci parte din PSD.
  • -10 (10 voturi)    
    Da? (Marţi, 7 februarie 2017, 22:57)

    vi_escu [utilizator]

    Dar ce ati fi vrut?
    • +6 (6 voturi)    
      Coloana vertebrala (Miercuri, 8 februarie 2017, 8:49)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui vi_escu

      Si o scara de valori sanatoasa. Eventual daca esti credincios, urmeaza ce te invata al de sus. Cam atat.
      E mult sa cer asta?
  • +11 (13 voturi)    
    Aoleu (Marţi, 7 februarie 2017, 22:57)

    blablavertical [utilizator]

    PSD-ul naste pui vii si-i hraneste cu ..grija. Noua generatie. Nicicum nu scapam de astia..
  • -13 (13 voturi)    
    Adica (Miercuri, 8 februarie 2017, 0:30)

    vi_escu [utilizator]

    Sa boicotezi televiziuni e ok, restaurante nu?
    • +8 (8 voturi)    
      Cam ce minciuni spun restaurantele? (Miercuri, 8 februarie 2017, 9:13)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui vi_escu

      Cum dezinformeaza grobian (Rtv si A3) restaurantele? Da, e OK sa boicotezi minciunosii !
  • +8 (8 voturi)    
    Exista "studenti" psd ? (Miercuri, 8 februarie 2017, 9:11)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Si ce studiaza: prostie institutionala, coruptie de nivel inalt, plagiere doctorate, minciuna guvernamentala ? Ce gluma buna cu studentii psd. Un tanar care are ceva minte si traieste in Romania ar fugi de acest partid ca de ciuma (rosie evident ca de cea neagra te mai vindeci). :-))
  • +4 (4 voturi)    
    Simonis (Miercuri, 8 februarie 2017, 9:40)

    Kevi [utilizator]

    Ca sa vedeti incultura. :)

    http://www.opiniatimisoarei.ro/alfred-simonis-iliescu-este-omul-pentru-care-m-am-inscris-in-partid/10/01/2013
  • +3 (3 voturi)    
    mda, i-au distrus... (Miercuri, 8 februarie 2017, 10:50)

    dan.d [utilizator]

    am aruncat o privire - au 3 (trei) review-uri nasoale ( un punct din 5) dintr-un total de 240 si o nota generala de 4.5 din 5; probabil doar 3 tineri psd-isti stiu un pic de engleza si sunt in stare sa-si faca un cont pe trip advisor. ceilalti nici macar nu au realizat ca pot scrie in ce limba vor ...
    e destul de clar ca e ceva in neregula - cei 3 mari "contributors" nu mai au alta activitate pe tripadvisor :-)
    • +1 (1 vot)    
      Pa Facebook (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:42)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui dan.d

      s-a petrecut treaba. Titlul articolului e gresit. Pe Tripadvisor aveau de gand sa continue daca "nu se potolea".
  • +3 (3 voturi)    
    Vreau si eu o lista (Miercuri, 8 februarie 2017, 11:21)

    JustinCase [utilizator]

    Vreau si eu o lista cu localurile patronate de pesedisti, ca sa putem face si noi la fel. Multumesc.