FOTO Lozinca serii in Piata Victoriei: "Fortele inculte vor sa destabilizeze tara" :)

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Marţi, 7 februarie 2017, 19:51 Actualitate | Esenţial

Fortele inculte vor sa destabilizeze tara
Foto: Hotnews
Un protestatar a afisat marti seara la protestul din Piata Victoriei un mesaj muscator la adresa liderilor PSD si ALDE, care au spus in ultimele saptamani ca "forte oculte" s-ar afla in spatele protestelor masive. "Fortele inculte vor sa destabilizeze tara", scrie pe pancarta tanarului.

Mesajul principal e insotit si de un catren:

Fara "dar" sau "poate"
Va vrem la "facultate"
Cu studii aprofundate.
Hai, va rog! ca se poate























VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

24316 vizualizari

  • +36 (38 voturi)    
    Superb! :) (Marţi, 7 februarie 2017, 19:54)

    za-k [utilizator]

    Se stiu astia bine, romanu' tot poet ramine.
    • -6 (6 voturi)    
      Bine ca recunoaste... (Miercuri, 8 februarie 2017, 10:44)

      Flinder [utilizator] i-a raspuns lui za-k

      ... ca sunt forte inculte care vor sa destabilizeze tara. Macar unul a-nteles asta dupa 8 zile de proteste, dar se pare ca si altii au recunoscut, incat in Piata Victoriei deja au venit mult mai putini,
      • +6 (6 voturi)    
        mars (Miercuri, 8 februarie 2017, 14:03)

        popaciuca [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

        du-te si te culca! lasa pe altii sa gandeasca.. lichea pesedista..
        • -1 (1 vot)    
          Sic, sic, sic ! (Miercuri, 8 februarie 2017, 16:21)

          Flinder [utilizator] i-a raspuns lui popaciuca

          Cand nu mai ai ce spune si inghiti in sec de oftica pentru ca vezi ca nu-ti ies planurile, treci doar la jigniri ca nu ai argumente si logica nici atat ! Daca va ducea capul, va puteati da seama ca nu obtineti nimic si ramaneti de papagali iesind si urland in strada ca in epoca de piatra timp de 8 zile.Dar pentru voi judeca altii, stand la caldura, si crezi ca as face si eu ca voi, sa las pe altii sa gandeasca...Un om care nu mai gandeste si-l asculta orbeste pe cel care-l manipuleaza, e doar un cadavru viu. Nu mai plange, baby ! sic, sic, sic !
          • 0 (0 voturi)    
            Subtilitatile astea fine nu... (Miercuri, 8 februarie 2017, 19:52)

            JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

            ... sunt pentru rinoceri cu tamplele umflate si nod in gat.
            Las-o balta.
      • +1 (1 vot)    
        citat din iubitul conducator (Miercuri, 8 februarie 2017, 18:09)

        TDB [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

        "Eu as vede..." Cum care conducator?! ala de Teleorman cu mustata.
  • -28 (28 voturi)    
    Culte, inculte sau oculte (Marţi, 7 februarie 2017, 21:42)

    Iorgovan [utilizator]

    Adevarul e ca Ro nu prea sta bine la stabilitate. Si momentul e cat se poate de nepotrivit, avand in vedere ce se intampla in lume...
    • +28 (28 voturi)    
      asa (Marţi, 7 februarie 2017, 22:40)

      VladSnow [anonim] i-a raspuns lui Iorgovan

      Momentul l-a ales Dragnea.

      Simte-te liber sa-i comunici ca a ales un moment nepotrivit.
    • +13 (13 voturi)    
      asa risipa de timp de postat (Miercuri, 8 februarie 2017, 0:00)

      g01an [utilizator] i-a raspuns lui Iorgovan

      genul asta de manipulare este atat de evidenta si prost directionata...

      oamenii care protesteaza in pta Victoriei si cei care ar putea fi de acord sau simpatiza cu ei inteleg foarte bine ca riscul de stabilitate principal il reprezinta CORUPTIA si institutii ale statului la cheremul politicului si nu in interesul cetateanului si al statului. oamenii aia din piata pentru asta se lupta, pentru a nu lasa Romania sa involueze catre un punct anterior de acum cativa ani in care nu ar fi fost capabila sa actioneze in propriul interes datorita blocajelor politice.

      vom tine minte cum s-au purtat actualii in momentele lor de gratie si in ce momente au ales sa prioritizeze ciolanul. va conta si asta.
    • +16 (16 voturi)    
      Exact, momentul sa eliberezi parnaiasi (Miercuri, 8 februarie 2017, 3:45)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Iorgovan

      Pt a genera stabilitate, ura uraa uraaa, hai hai hai cu Incultura.
  • +1 (3 voturi)    
    nu sunt sigur ca ne ajuta cauza. (Miercuri, 8 februarie 2017, 0:03)

    g01an [utilizator]

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1604201862928867&set=a.178351718847229.54045.100000172051624&type=3&theater

    mai ales cand astfel de exemple vin de la oameni care par a fi dintre cei care ar protesta legitim acolo.
  • +11 (11 voturi)    
    Agenturile straine! (Miercuri, 8 februarie 2017, 1:13)

    Traian2015 [utilizator]

    Aia este!
  • +3 (3 voturi)    
    Elita PSD (Miercuri, 8 februarie 2017, 8:02)

    Ililie [utilizator]

    Unde sunt intelectualii din psd? S-au ascuns de frica mâniei proletare pe care se cațără tot felul de dezaxați oportuniști și demagogi? Lașitatea lor a netezit calea activiștilor gen Vișinescu și proletcultistelor gen Pauker. Tăcerea lor vinovată legitimează parvenitismul, pentru care scopul scuză mijloacele și lipsa de caracter este o calitate necesară pentru a ajunge in vârful ierarhiei si a pune mâna pe putere. Unde sunt patrioții din psd care sa sancționeze asemenea comportamente?
    Trebuie sa renunțăm la ideea ca a fi politician înseamnă să minți și să înșeli. Sau să-ți schimbi culoarea (părerea) ca un cameleon.
  • +3 (3 voturi)    
    Indemn prezidential (Miercuri, 8 februarie 2017, 8:08)

    hamangiu [utilizator]

    Guvernati...ati obosit deja..ghinion
  • -4 (4 voturi)    
    Defapt... (Miercuri, 8 februarie 2017, 9:00)

    Petre Cusuru zis si Barba Trista [utilizator]

    Defapt lozinca serii a fost:

    "JOS BABELE DE PE IOHANNIS"