VIDEO Utilizatori Facebook sustin ca au filmat si pozat autocare si microbuze care au adus manifestantii pro PSD de la Cotroceni

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 7 februarie 2017, 1:56 Actualitate | Esenţial

Cursa speciala Teleorman (Sursa:Florian M. - Facebook)
Foto: Hotnews
Doi utilizatori Facebook sustin ca au filmat si au pozat o cursa speciala de Teleorman, un autobuz cu numerele de Arges si un microbuz cu numere de Bucuresti care ar fi adus si ridicat manifestantii pro PSD de la Cotroceni.

Nota: HotNews.ro nu a putut verifica la aceasta ora veridicitatea informatiilor

"I-am prins. Autobuz de Arges, aproape de Cotroceni. Share. Asa se fac manifestatiile #PSD A venit dinspre poli , a intors, a tras pe dreapta si baietii cu stegulete s-au urcat. Deci sa fie clar ca oamenii pentru 50 de lei chiar ies la proteste. Dar la Cotroceni , nu la Victoriei :)", scrie Remus pe contul sau.







sursa: Facebook Remus Manea



"Ce bah, nu avem voie sa protestam?"

"In momentul in care au fost realizate pozele, soferul a inceput sa faca semne disperate ca nu este voie. Ulterior, au coborat doi pasageri si au tipat: "Ce bah, nu avem voie sa protestam?", scrie Florian M. pe contul saude Facebook.

























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

41753 vizualizari

  • +69 (73 voturi)    
    mai intai au absolvit (Marţi, 7 februarie 2017, 2:22)

    mavis [anonim]

    coruptii de pedepse, apoi au adus protestatari falsi pentru a crea o realitate paralela. PSD si ALDE trebuie sa dispara. Nu ii mai vrem pentru inca 4 ani !!!
    • +36 (38 voturi)    
      Pai asta incearca sa faca mereu (Marţi, 7 februarie 2017, 9:02)

      doi si-un sfert [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      Minciuni si manipulari ordinare prin care ii asmut pe cei cu mai putina carte impotriva celor din Piata Victoriei... Iliescu si minerii sau Dragnea si asistatii sociali.
    • +34 (36 voturi)    
      Oare se poate face dosar pentru ceva...? (Marţi, 7 februarie 2017, 9:05)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      Ideal ar fi investigatii pentru dovezi si deschis dosar, sa raspunda cine se afla in spatele organizarii. Dar nu stiu sub ce acuzare...
    • +3 (3 voturi)    
      partid (Marţi, 7 februarie 2017, 17:21)

      DimijoareiObt [anonim] i-a raspuns lui mavis

      De asta spun ca Romania are nevoie urgenta de un partid de stanga care sa preia electoratul de manevra al PSD cu care tari ostile manipuleaza politica de la noi de 27 de ani !
  • +51 (53 voturi)    
    psd si sustinatorii lor is in Evul Mediu (Marţi, 7 februarie 2017, 3:38)

    Wanheda [utilizator]

    Niste oameni disperati fara nici un tel in viata, downtrodden.
    • +8 (8 voturi)    
      PSD are cateva, mii de 'MINERI' (Marţi, 7 februarie 2017, 13:23)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      in Romania nu mai exista MINE ca PSD sa cheme MINERII dar inca au vreo cateva sute sau chiar MII de ortaci pregatiti oricand sa fie transportati la un protest , o manifestatie, orice organizeaza PSD

      Atentie ! Cand ies 200.000 sau mai multi romani normali in strada toata oastea PSD e inutila!

      PSD-istii sunt doar foarta zgomotosi si agrsivi
  • +42 (44 voturi)    
    Ahaa.. (Marţi, 7 februarie 2017, 4:19)

    codrutz_74 [utilizator]

    de-aia au disparut toti in 10 min...
    • -20 (22 voturi)    
      eu zic ca aveau dreptul sa se manifeste (Marţi, 7 februarie 2017, 10:51)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui codrutz_74

      si daca PSD s-a organizat, foarte bine a facut!
      Membrii de partid au nu numai dreptul, dar si datoria sa-si sustina politica si conducerea.

      Problema ar fi daca cei adusi nu ar fi membri de partid, ci mardeiasi stransi de pe strada, platiti pentru prezenta.
      • +21 (21 voturi)    
        Din constiinta nu puteau veni?? (Marţi, 7 februarie 2017, 11:06)

        Fanfan la tulipe [utilizator] i-a raspuns lui revo

        Trebuie dusi de mana, asigurat transport sau alte recompense???
      • +10 (10 voturi)    
        din ce bani se platesc? (Marţi, 7 februarie 2017, 12:04)

        TDragos [utilizator] i-a raspuns lui revo

        Oare se platesc autocare din bani publici?...imi aduc aminte ca la scola plateam noi cand ne duceau in excursie...nu ne platea "partidul".
        Sa ceara comisia de control SRI o verificare...
      • +12 (12 voturi)    
        organizarea (Marţi, 7 februarie 2017, 12:15)

        oximoron [utilizator] i-a raspuns lui revo

        normal ca PSD-ul are dreptul sa se organizaze dar nu pe banii statului ci pe banii proprii.
        Dar na, la Pesedeu banii tai sunt tot banii mei.
      • +5 (5 voturi)    
        psd sa isi asume deschis (Marţi, 7 februarie 2017, 13:54)

        yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui revo

        plata data manifestantilor adunati spontan la Cotroceni... si apoi mai vedem
  • +23 (23 voturi)    
    Cum astia nu folosesc metroul? (Marţi, 7 februarie 2017, 8:21)

    Coco Whistle [utilizator]

    la investire in america au venit cei de la metrou si au prezentat statistica calatorilor pe un interval de ore....nu se practica si la noi? Sint vreo 2 -3 statii de metrou in apropiere. Remus, ai grija cum filmezi ca te snopesc in bataie fratii tai romani de nu te vezi.
  • +26 (26 voturi)    
    Trist (Marţi, 7 februarie 2017, 8:22)

    aniod [utilizator]

    pt ei si pt noi.
    • +9 (9 voturi)    
      Trist (Marţi, 7 februarie 2017, 11:46)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui aniod

      ori ei, ori noi.
      Cale de mijloc nu mai e.
      • +1 (1 vot)    
        Trist, asa e... (Marţi, 7 februarie 2017, 15:18)

        codrutz_74 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        dar ...ori noi, ori noi...n-ai ce sa alegi!
  • +33 (33 voturi)    
    P$D = gunoaie, zoaie si laturi (Marţi, 7 februarie 2017, 8:43)

    cartofil [utilizator]

    Nimic din ce face Dragnea si golanii lui nu poate fi curat, cinstit. O adunatura de hoti si infractori care prin structura mafiota P$D dreneaza resursele tarii in buzunarele proprii. Este din ce in ce mai clar ca locul acestui fiu de militian ceausist este la brutarie.
  • +23 (23 voturi)    
    PSD=jeg (Marţi, 7 februarie 2017, 10:20)

    MirceaIo [utilizator]

    Antena3 alaturi de PSD nu au nici un fel de masura a bunului simt. Din pacate suntem obligati sa traim alaturi de asemenea specimene. Sa vedem cati bani vor avea ce de la PSD pt mitinguri. Noi vom fi in paita bunului simt Non Stop. Noi aparam un principiu. Dreptatea!
  • +22 (22 voturi)    
    ala din Olt avea si o ranga? (Marţi, 7 februarie 2017, 10:47)

    revo [utilizator]

    Imi place! Sau gandit la toate: le-au asigurat nu numai transportul si cazarea, dar si paza si protectia!
    Grija fata de om n-a murit odata cu olteanul celebru, Ceasca.
  • +1 (3 voturi)    
    Astia (Marţi, 7 februarie 2017, 11:27)

    vi_escu [utilizator]

    Au venit pe banii lor sau pe banii statului, cum au facut-o studentii de la Cluj?
    • +8 (8 voturi)    
      haha (Marţi, 7 februarie 2017, 12:56)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui vi_escu

      ratatii din guvern au dat gratuitati studentilor si elevilor in speranta ca le inchid gura, dar nu le-a mers si s-a intors chiar impotriva lor.

      ce inseamna sa-ti tai singur craca.
  • +10 (10 voturi)    
    mai trist este ca unii sunt obligati (Marţi, 7 februarie 2017, 11:29)

    lp [utilizator]

    poate nu unii dintre cei filmati aici, dar stiu un caz concret in care profesori la o scoala din Giurgiu au fost sunati duminica seara de catre directorul lor (psd), sa se duca la Cotroceni. Ei au refuzat, dar presiunea creste.....
    • +3 (3 voturi)    
      Giurgiu (Marţi, 7 februarie 2017, 14:24)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui lp

      Intr-adevar, acolo de ce nu-s manifestatii ca la Ploiesti?????
  • +5 (9 voturi)    
    bani (Marţi, 7 februarie 2017, 11:31)

    Ovidiu555 [anonim]

    Pe Facebook circula si fotografii cu tabele de prezenta, cu antetul PSD-ului, iar in dreptul semnaturii fiecarei persoane scrie „100 ron”.
  • +7 (7 voturi)    
    Cine se indoieste (Marţi, 7 februarie 2017, 11:43)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Lectia CRIMINALULUI Iliescu - cu minerii - a fost bine insusita de acesti TICALOSI cu nume de psd-isti. JEGUL LOR este INIMAGINABIL si sunt in stare sa arunce tara in haos pentru a-si apara pielea si dreptul de a fura. SCURSURI - intr-un stat de drept ar trebui investigat ale cui sunt autocarele, cine a platit - iar VINOVATII SA PUTREZEASCA IN PUSCARII,
  • +8 (8 voturi)    
    Listele de plata pentru sustinerea Grindeanu (Marţi, 7 februarie 2017, 11:48)

    StoicaPaul1 [anonim]

    Salut,
    Uite link cu poze dupa lista de sustinere Grindeanu cu datele oamenilor si suma platita fiecaruia pentru "sustinere" PSD.
    Asta ca sa inteleaga cum ne vindem viitorul pe 100 lei.

    http://cetin.ro/adevarat-manifestantii-fost-platiti-participare/
  • +15 (15 voturi)    
    Dilema (Marţi, 7 februarie 2017, 12:05)

    luavardna [utilizator]

    Numai minciuni...oamenii veneau de la o filmare a unui spot publicitar pentru un lant de farmacii, cand dintr-o data li s-a desteptat constiinta si au iesit - din proprie initiativa, la protest!

    Lasand la o parte gluma...din pacate acesti oameni ne decid soarta pentru ca ies de fiecare data la vot, iar ceilalti, din lipsa de optiuni, nu o fac. Iata rezultatul!