VIDEO Protestul solitarilor: Un batran a protestat in Alba Iulia impotriva lui Kovesi si un barbat impotriva lui Iohannis, in Ploiesti

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 6 februarie 2017, 19:35 Actualitate | Esenţial

Protest solitar la Ploiesti
Foto: Hotnews
Un pensionar in varsta de 68 de ani a protestat luni dupa-amiaza, singur, in fata Prefecturii Alba si a cerut demisia presedintelui Klaus Iohannis si a sefei DNA, Laura Codruta Kovesi, scrie Adevarul.

"Am venit sa protestez in solidaritate cu cei de la Palatul Cotroceni, pentru jos Iohannis si jos Kovesi, care ne-au distrus tara. Tara este a noastra nu este a lui Iohannis si nici a lui Kovesi. Nu este un presedinte sa tina cu toti romanii. El a facut haosul din tara si trebuie tras la raspundere. Nu a ajutat poporul cu nimic. Am venit de o ora si voi sta aici pana maine", a spus Corneliu Olariu, citat de Adevarul.

Un protest similar s-a inregistrat si la Ploiesti, unde un barbat a protestat solitar impotriva lui Klaus Iohannis. Acesta afisa o pancarta pe care scria "Jos Iohannis pt. ca a vandut copiii!"

Intrebat de reporter cat timp are de gand sa protesteze, acesta a raspuns: "Pana se va linisti treburile in tara".
























5712 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Ce copii au fost vanduti? (Luni, 6 februarie 2017, 19:45)

    aldo [utilizator]

    Rugam cu nume si prenume...Daca domnul detine o astfel de informatie pretioasa de ce nu se adreseaza politiei?
    • +8 (8 voturi)    
      Nu intelegi (Luni, 6 februarie 2017, 21:42)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui aldo

      Ei nu gandesc ca tine si ca mine. Ei o sa zica "la ce Politie? Iohannis controleaza Politia, sunt mana in mana, cum crezi ca i-ai vandut? Au sters dovezile dar se stie ca i-a vandut".

      Tu incerci sa abordezi treaba rational cu spalatii astia pe creier?

      Vise, din pacate...
  • +6 (8 voturi)    
    E război civil! (Luni, 6 februarie 2017, 19:45)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Doamne, ocroteste-i pe bătrâni și asistați sociali!
  • +9 (11 voturi)    
    observ (Luni, 6 februarie 2017, 19:47)

    subcultura [utilizator]

    ca nu se protesteaza "in" piata, ci la piata
  • +8 (8 voturi)    
    Impresionant (Luni, 6 februarie 2017, 19:49)

    KostasP [utilizator]

    Lol!
  • +6 (6 voturi)    
    Si a stiut sa puna si toate cele trei i-uri (Luni, 6 februarie 2017, 20:07)

    tudorborisev [utilizator]

    Impresionant
  • +7 (9 voturi)    
    Deranj la cap (Luni, 6 februarie 2017, 20:18)

    IoanPopescu2 [anonim]

    Avea si munca la canal rostul ei. Acum sunt unii care nu-si mai gasesc un rost in viata. Pacat de ei, saracii...
  • +1 (3 voturi)    
    Diferenta dintre dictatura si democratie (Luni, 6 februarie 2017, 20:22)

    tiberius_p [utilizator]

    Daca e dictatura si vorbesti tampenii, esti arestat.
    Daca e democratie si vorbesti tampenii, nu te baga nimeni in seama.
  • +1 (5 voturi)    
    uite milionu' (Luni, 6 februarie 2017, 21:04)

    Pac-pac [utilizator]

    Uite asta-i denominarea PSD.
    La ei 1 milion = 1 ins. Sa ne fereasca Domnu' de vreo denominare PSD, ca vor deveni pretioase si monedele alea de 5 bani...
  • +1 (1 vot)    
    No brain, no pain! (Luni, 6 februarie 2017, 22:16)

    IliciHater [utilizator]

    Ce ușor e de individul ăsta... nu-l doare nimic... nici reumatismul nu-l mai deranjeaza... ce sa mai vorbim de ordonante de urgenta sau alte cele...
  • +1 (1 vot)    
    Pacat (Luni, 6 februarie 2017, 22:42)

    CatalinRadu [anonim]

    Voi radeti si glumiti pe seama celor doi si pe seama celor 2-3000 sau cat sunt la cotroceni, imi cer scuze dar din punctul meu de vedere este o tragedie. Noi cei ce scriem aici, avem canale alternative de informare, canale ce nu pot fi cenzurate de un cna controlat politic, dar ei, persoane in etate, nevoiase, persoane care nu au facilitatile care le avem noi, persoane care nu au crescut si nu au trait in era comunicatiilor rapide, a internetului si a tehnologiei, ei sunt prizonierii informarii televizate, sau, in cazul de fata, dezinformarii televizate. In Brasov nu a iesit nimeni pentru PSD, dar daca apare cineva in zilele urmatoare, voi merge cu un ceai cald si voi face tot posibil sa ii explic punctul meu de vedere, nu vreau sa il conving, vreau doar sa ii explic parerea mea si pozitia in care ma aflu eu, nici macar nu trebuie sa o respecte, dar ganditiva la asta, ei nu au primit pana acum la nici un contraargument la ce au auzit de la televiziunile controlate.
    • 0 (0 voturi)    
      Succes! (Marţi, 7 februarie 2017, 11:31)

      saandi [utilizator] i-a raspuns lui CatalinRadu

      Este de bun simt ceea ce spui, insa mai mult ca sigur o sa descoperi ca incercand sa-i faci sa inteleaga este ca si cand ai vorbi cu un perete. Nu te descurajez, m-as bucura daca macar ai reusi sa strecori o mica urma de indoiala in credinta lor ca tot ceea ce afla de la RTV este adevarul absolut. Deci... succes!
  • 0 (0 voturi)    
    pe Patratel l-au dat afara de la TVR. (Luni, 6 februarie 2017, 22:56)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    probabil Mihaela asteapta provincia.
  • 0 (0 voturi)    
    Figura celui din Ploiesti (Marţi, 7 februarie 2017, 9:18)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Spune tot. Uitatura crucisa ne arata un obisnuit al politiei probabil presat sa fie activ sau sa mearga la parnaie. Eu as verifica portofelul dupa intalnirea cu un astfel de individ