Ploiesteanul calcat de Politie pentru ca a facut bannere gratuit nu se lasa: a venit la Bucuresti cu un banner urias

de Catalin Stavri     HotNews.ro
Duminică, 5 februarie 2017, 21:29 Actualitate | Esenţial

Banner urias
Foto: Hotnews
Ploieșteanul Horia Georgescu, bărbatul care a fost anchetat de Poliție la câteva ore după ce a anunțat pe Facebook că face bannere gratuite pentru protestatari la firma sa, a făcut astăzi un afiș uriaș, lung de 30 de metri. Bannerul are inscripționat un mesaj scurt, ”Ați reușit! Ne-ați unit”, iar pe verso tricolorul României.

”Eu susțin această cauză, cred în ea”, a declarat Horia Georgescu care ne-a pus la dispoziție și fotografii cu bannerul. În această seară bannerul a fost pus la dispoziția protestatarilor din Piața Victoriei. (foto)

HotNews a publicat detalii din ancheta Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Poliției Prahova. Sub pretextul unei reclamații potrivit căreia la firma ploieșteanului sunt angajați care lucrează peste program, doi polițiști au cerut informații despre bannerele făcute dar și listele cu protestatarii care au apelat la serviciile firmei lui Horia Georgescu.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

14883 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    Ploiestenii (Duminică, 5 februarie 2017, 21:40)

    Petre Cusuru zis si Barba Trista [utilizator]

    Bravo lui! Ploiestenii au aratat ca stiu sa protesteze cand sunt calcati pe bataturi de politicienii corupti, desi de obicei nu prea ieseau la demonstratii.
  • +17 (17 voturi)    
    bravo (Duminică, 5 februarie 2017, 21:42)

    Plexus [utilizator]

    suntem cu el!
  • +3 (3 voturi)    
    felicitari! (Duminică, 5 februarie 2017, 21:46)

    revo [utilizator]

    Mamaaa, apar fisuri in Republica Mafiota Ploiesti! Unde o sa ajuga lumea asta?

    Acum serios vorbind, cei de pe lista trebuie anuntati, sa-si masuri de prevedere, ca nu e de gluma.
  • +3 (3 voturi)    
    BRAVO PLOIESTENI ! (Duminică, 5 februarie 2017, 21:51)

    nicknolteanu [utilizator]

    ACEST OM VA REPREZINTA , NU POLITICIENI CA GHITA !
  • +3 (3 voturi)    
    militia economica... (Duminică, 5 februarie 2017, 21:52)

    liviu_ [utilizator]

    ca pe vremea lu nea nicu
    daca aveati si securitatea o trimiteati la protestatari
  • +3 (3 voturi)    
    Si Ploiestiul naste oameni! (Duminică, 5 februarie 2017, 21:57)

    ramureanu [utilizator]

    Felicitari, dle Georgescu, ca ati invatat de la bannere sa stati drept si sus! O lectie frumoasa si onoranta pentru ploiesteni!
  • +2 (2 voturi)    
    voluntariat (Duminică, 5 februarie 2017, 22:50)

    fit [utilizator]

    Ideea de voluntariat nu exista in aceasta tara?
  • -8 (8 voturi)    
    Bine ca... (Duminică, 5 februarie 2017, 23:15)

    unalacrima [utilizator]

    Bine ca Dl "baner" nu a venit cu un elefant,ci cu un bănet uriaș.Așa sunt unii...când li se înfierbânta creierelul,fac crize de personalitate.In familie,la serviciu sau la facultate sunt mediocri,dar când e vorba de ieșit in fata la manifestații neautorizate...sunt primii...
    • +2 (2 voturi)    
      lacrimi de crocodil (Luni, 6 februarie 2017, 5:42)

      sobolan [utilizator] i-a raspuns lui unalacrima

      dacă-ți place așa de mult tovarășul dragnea, du-te-n fața la cotroceni și spune-ți oful. până una alta, tehnicile astea securiste ar trebui îngropate în negura istoriei României, nu readuse la viață în Ploiești. Protest neautorizat, auzi tu...
    • 0 (0 voturi)    
      La tine nu e riscul de infierbantare (Luni, 6 februarie 2017, 13:21)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui unalacrima

      a creierului. Cu un neuron nu risti nimic. Nici macar sa emiti un rationament. Complexul de inferioritate e evident dar nu exista tratament
  • 0 (0 voturi)    
    Zic si eu (Luni, 6 februarie 2017, 11:48)

    Jan2016 [utilizator]

    Asta e facatura. In general, daca exista reclamatii de acest gen vine ITM-ul, nu politia economica. Bravo domnule Georgescu!