Trump ataca instanta ce i-a suspendat ordinul anti-imigratie: Opinia acestui asa-zis judecator este ridicola si va fi anulata

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 5 februarie 2017, 9:11 Actualitate | Esenţial

Trump semnand interdictia de intrare in SUA a cetatenilor din 7 tari
Foto: Captura euronews
​Presedintele american Donald Trump a declarat ca Departamentul de Justitie va castiga apelul inaintat sambata seara la ordinul judecatoresc ce ridica interdictiile de calatorie impuse cetatenilor din sapte tari majoritar musulmane, transmite Reuters. 

„Vom castiga. Pentru siguranta tarii noastre vom castiga”, a declarat el reporterilor la resedinta sa privata din statiunea Mar-a-Lago din Florida. 

Unii considera ca atacul la persoana a lui Trump la adresa judecatorului districtual James Robart din Seattle a mers prea departe si ca presedintele submineaza o institutie al carei rol este sa tina sub control puterea Casei Albe si a Congresului.

Trump a scris sambata pe Twitter ca „opinia acestui asa-zis judecator (...) este ridicola si va fi anulata”. 

Liderul de la Casa Alba spune ca „verificarea extrema” a refugiatilor si imigrantilor este necesara pentru a preveni atacurile teroriste. 

Trump a criticat decizia pe Twitter de mai multe ori pe parcursul zilei de sambata: „Judecatorul deschide tara pentru potentili teroristi si pentru altii care nu nu vor binele. Oamenii rai sunt foarte fericiti”.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

3930 vizualizari

  • +10 (20 voturi)    
    Trump (Duminică, 5 februarie 2017, 9:45)

    hamurabi [utilizator]

    sau Dragnea !
    • -11 (13 voturi)    
      Unde-i DNA-ul american? (Duminică, 5 februarie 2017, 10:44)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui hamurabi

      Să-l aresteze pe acel judecător pe acte de corupție?

      Americanii să ia lecții de la justiția română:

      „Bă, da' să vezi conversaţia când îmi spuneau că îl luăm pe Mustaţă din complet.”
      • +11 (13 voturi)    
        Slapi chinezesti, ciocu' mic (Duminică, 5 februarie 2017, 11:30)

        Stat_de_drept [anonim] i-a raspuns lui Shaolin

        pe masura IQ ului tau.
    • 0 (0 voturi)    
      corect,doar ca acest dragnea de america (Duminică, 5 februarie 2017, 15:39)

      asspeeda [utilizator] i-a raspuns lui hamurabi

      are o putere enorma,care ne poate lasa in ghearele rusiei oricand!
      de fapt.3/4 din populatia actuala a planetei depinde de pixul lui trump!!!e muuuult mai imprevizibil ca dragnea
      pentru ca e autosuficient si crede ca fara america nu se poate face nimic in lume.
      a facut niste promisiuni prostesti in campanie si crede ca daca nu le pune in aplicare in timpul pe care l-a promis nu va mai fii credibil;omul e coleric si nu accepta nici un sfat,nici macar al consilierilor sai.
      prevad ani f grei pentru europa.
      cu atat mai mult,guvernul ar trebui sa intareasca relatiile cu UE si NATO( e ultima noastra aparare)
      din pacate avem ce s-a votat(multumim celor care nu au votat)!
  • +3 (11 voturi)    
    Cand ai luat masa cu Dragnea (Duminică, 5 februarie 2017, 10:52)

    banel [utilizator]

    Nu ti-a povestit despre ordonanta? Vezi la noi cum se fac lucrurile.
  • +8 (12 voturi)    
    Trump n-are nici o zecime din creierul acelui jude (Duminică, 5 februarie 2017, 11:32)

    Stat_de_drept [anonim]

    Auzi, "asa zis"! Aia nu fac facultatea la fara folos si nu-si fac cariera "grabbing pussies".
  • +6 (8 voturi)    
    Vedetivreo deosebire intre ...., (Duminică, 5 februarie 2017, 11:55)

    gigiN [utilizator]

    ....."asa-zis"-ul lui trump si cel al multor politicieni romani ? Eu, nu."Cine nu e cu noi,e impotriva noastr,asa-i ???
    • -4 (6 voturi)    
      Include si "asa zisa" presa. (Duminică, 5 februarie 2017, 13:00)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Lasa ca nu doar politicienii abuzeaza de el. Si HotNews se juca cu "asa zisii unionisti" la ultimul protest.
  • -3 (3 voturi)    
    "Câinele moare de drumul lung... (Duminică, 5 februarie 2017, 12:29)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    Și prostul de grija altuia"...