Fata sefului comisiei SRI din Parlament ar fi criticat protestatarii: Nu e mirare ca iesiti ca in jungla, sunteti de un haos desarvarsit!

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:07 Actualitate | Esenţial

Ruxandra Tutuianu
Foto: Facebook / Ruxandra Tutuianu
Fata presedintelui  Comisiei SRI pentru controlul parlamentar al SRI, Adrian Tutuianu a postat pe Facebook un mesaj vehement la dresa protestatarilor din Bucuresti, potrivit stiripesurse.ro.

"Daca toti iesiti ca oile in Piata Victoriei, cu toate ca nu imi pasa catusi de putin de urletele voastre prost informate, imi pasa ce vad ca lasati in urma! Nu e mirare ca iesiti ca in jungla, sunteti de un haos desarvarsit! 
ADUNATI-VA MIZERIILE, STICLELE, HARTIILE, MANCAREA DE PE JOS! 

Ajung batranii sa stranga dupa voi!

Mi-e scarba!", a scris Ruxandra Tutuianu potrivit sursei citate.

Mesajul nu mai apare pe pagina ei de Facebook sau poate fi vazut doar de prietenii ei de pe reteaua de socializare.

Mai multe fotografii de de joi si vineri noapte arata ca Piata Victoriei a fost curatata de protestatari si voluntari, care nu au lasat deloc gunoaie in urma.























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

11845 vizualizari

  • +33 (33 voturi)    
    Progenitura (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:14)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    O pregenitura de PSD-ist (=HOT) nu poate fi decit o borfasa ca si tatină-su. Neo-comunistii si securimea stanesc acum tara prin progeniturile lor.
    • +5 (5 voturi)    
      Corect, o inculta mincinoasa ca toti PSD-isti.... (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 13:29)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      ...vai de tara asta!
  • +47 (47 voturi)    
    haos ? (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:14)

    hot news [utilizator]

    lasa gagica' sa fim noi oi si ramai tu capra..
  • +30 (30 voturi)    
    juninca asta de P$D stie ca tacsu (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:18)

    un domn [utilizator]

    a lucrat pentru un securist ? ca decorul afisat de ea in poza Poate fi din coruptie si bani furati ?

    http://haluci-nation.blogspot.ro/2012/02/marin-antonescu-ofiter-die-seful-lui.html

    Targoviste un orash Martir, Poate fi Din Nou !
    • +6 (6 voturi)    
      Parlament (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:59)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Cine poate controla SRI decit tot un securist? Junta securisto-mafiota care a anexat tara e peste tot! Mai muilt ca sigur ca scursura de fii-sa e mândra de ticalosiile pe care tatina-su le-a facuit.
    • +6 (6 voturi)    
      Interesant (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:07)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Deci aceasta scursura, asociata cu securisti odiosi si cu mafiile siriene, e pusa acum poaznic la oi? Incredibil! Parlamentul Romaniei e plin nu doar de ticalosi si hoti, ci si de inflitrati ai vechi-noi securitati. GROAZNIC!
    • +8 (8 voturi)    
      despre ce bratrani latra ? (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 12:06)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Fatuca asta e suparata pt ca protestatarii PASNICI au plecat din piata dar au lasat acolo MIZERIA DE GUVERN PSD...pt moment.
  • +30 (30 voturi)    
    Familii de hoti (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:19)

    OmulNou [utilizator]

    Astia conduc tara, de-aia iesim in strada.
  • +30 (32 voturi)    
    Va imaginati drama tatalui (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:19)

    Un Nene [utilizator]

    Sa ajungi acolo unde esti si sa iti pui mainile in cap cand vezi ca nu lasi nimic dupa tine pe lumea asta...
    • +30 (30 voturi)    
      da. (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:46)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Un Nene

      Cat o fi de mandru de fi-sa. Cred ca le arata tuturor, ati vazut ce a scris fiica-mea de FB? Ce le-a zis-o!!! Sa o aveti in vedere pentru europarlamentare!!! Am educat-o tare frumos.... dar si mediul a contat.
      • +6 (8 voturi)    
        Perfect adevarat (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:03)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        Haita de comunsiti, securisti si hoti s-a perpetuat prin progeniturile ei. Cunosc multe asemenea cazuri in FSN, PSDR si PSD de otrepe de fii si fiice de securisti sau turnatori. Sunt pline si alte partide de ei. Si nu trebuie sa uitam nici de Helena Ba$$escu, trimisa in Parlamentul UE, nu? Asta ca sa respectam adevarul gol-golut.
      • +6 (6 voturi)    
        :) (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:26)

        karula [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        In primul rand e mandru ca fii' sa stie sa scrie!
    • +8 (8 voturi)    
      Tu ai facut o gluma acum vorbind de "drama (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 12:16)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Un Nene

      tatalui", nu-i asa ? Doar ca ai uitat sa pui semnul exclamarii !

      Nu de alta dar Tutuianu cred ca este foarte multumit de ce a realizat pana acum in plan material si familial.

      Chiar iti pare Tutuianu al batran un om plin de valori morale, un ins mustind de simt moral, un om gata sa se framante si sa-si smulga parul din cap din cauza hatisului axiologic in care l-a bagat fica-sa cu cacatul ala al ei de postare de pe FB ?

      PS. Eu cred ca il confunzi cu europarlamentarul Moisa !
  • +29 (29 voturi)    
    Cu ce-i va mai cumpara taticu blanuri in figuri (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:32)

    AG [utilizator]

    daca pica ordonanta si nu va mai avea posibilitatea sa fure linistit din banul public? Are dreptate pitipoanca?! Are...
  • +29 (29 voturi)    
    mamaaaa... (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:33)

    liviu_ [utilizator]

    da ce poze de boarfa de ultima spetza de pe centura are....
    • +6 (6 voturi)    
      dar sa vezi ce bize tuguiate are (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:07)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      deh, functia creeaza organul, ca sa citez din clasici.
  • +7 (7 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:51)

    tirolez [utilizator]

    Nu stiu daca individa lucreaza undeva(m-as mira), dar am avut o colega de serviciu exact genul ei. Venise odata la serviciu revoltata ca o oprise politia pentru nu stiu ce. L-a sunat ea pe taica-su si i l-a dat la telefon agentului dupa care si-a cerut agentul scuze. Si ea ii zisese ceva echivalent cu "alta data ai grija, fraiere, acum trec cu vederea". O vad exact pe tiparul ala.
  • +6 (6 voturi)    
    o jigodie (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:03)

    martel55 [utilizator]

    inca o jifoie pesedista care nu a obtinut nimic in viata prin prorpiiel forte, ci doar ca e fata lui tata, si acum da lectii celor care muncesc din greu sa aiba ei ce fura....e din ce in ce mai clar ca leprele nu pricep nimic si ca pana al urma singura solutie e sa curatam stupul dandu-i foc....astia se cred o casta superioara pe care prostii trebuie sa o intretina, si sigura solutie ramane sa scapam definitiv de ei, dialogul nu e posibil cu ei
  • -8 (10 voturi)    
    N-am inteles,adica numai de-o parte se (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:05)

    xrogo [utilizator]

    permite critica si huiduielile,de cealalta parte democratia nu permite asa ceva,pai trimiteti-i cate SMS-uri cu urari de bine,sunteti specializati in asa ceva!
    • +2 (4 voturi)    
      mars bre! (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 12:35)

      Landser [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      pai ii trimtem!da ne telefonu'!
  • +7 (7 voturi)    
    Draga zina zinelor (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:05)

    SilaDe Antrei1 [anonim]

    Eu sint una din oile iesite in haosul desavirsit din strada. Sint foarte bucuros ca nu esti si tu acolo. In felul asta protestatarii capata si mai multa credibilitate, daca mai era nevoie.
    Noi nu avem nevoie de progeniturile pesediste care profita de hotiile parintilor lor. Poti sa-i spui tatalui tau ca mai vrei o haina de blana si un abonament la umflarea buzelor. Este modul vostru de viata - de lacuste. Nu ne intereseaza.
  • +5 (5 voturi)    
    copiii repetat intotdeauna (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:06)

    revo [utilizator]

    ce vad si aud in casa.
    Asta este parerea tatutului ei, seful comisiei de supraveghere a SRI:

    "iesiti ca oile in Piata Victoriei, cu toate ca nu imi pasa catusi de putin de urletele voastre prost informate".
  • +4 (4 voturi)    
    Deci asta e pozitia tatalui ei - demascata (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:09)

    Stat_de_drept [anonim]

    prin vocea unei fiinte demne, cu carte... SRI fii pe faza! Astia ataca statul roman prin toate mijloacele posibile, vor sa ii slabeasca pina la anulare toate institutiile.
  • +5 (5 voturi)    
    Progeniturile si complicitatea avantajelor (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:12)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Pai daca suntem asa de "neinformati " si ca taticul saracu ,impreuna cu Dracnea , nu fac altceva decat " sa puna in practica o hotarare a curtii constitutionale " de ce nu retrag hotararea ILEGALA data noaptea pe furis ?! De ce baga Romania in instabilitate , pt. o simpla " punere in practica a unei hotarari a C.C. ,din 2016 " ?!De ce nu o abroga daca miza este atat de mica ?!
    E simplu : pt. ca este o minciuna, iar Dracnea este dezincriminat in dosarul penal in care este inculpat !
    Cu pretul intrarii in colaps al Romaniei!
    Dragnea trebuie inculpat pt. tradare si activitati subversive impotriva statului !
  • +11 (11 voturi)    
    Hotnews - de ce (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:34)

    averageJoe [utilizator]

    ati pus o poza doar cu piese de mobilier ? Ma asteptam sa fie macar o cuvantatoare inclusa...
  • +8 (8 voturi)    
    cool (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:35)

    Lucian* [utilizator]

    Ruxi draga, un bon de masa pentru una mica si rapida este OK?
  • +7 (7 voturi)    
    Usor cu pianul pe scari!... (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:46)

    ArgusRO [anonim]

    E foarte simplu sa turui pe Facebook, din caldura unui scaun, pe care s-ar cuveni sa il ai la cap.
    Mai bine "oaie" decat biped fara caracter, constiinta, demnitate si curaj ca majoritatea PSD-ALDE.
    In Romania, dictatura s-a terminat in Decembrie 1989, iar, "urletele prost informate" sunt preferabile surzeniei actualei Puteri.
    "In urma" se face curatenie de catre voluntari seara de seara, dar, asta nu ai cum sa vezi, de la distanta.
    Fii demna, vino la protestele noastre pasnice din Piata Victoriei sa te eliberezi de "haosul desavarsit", care ti-a invadat "mansarda".
    Se simte ca ai aceeasi lehamite pentru oamenii in varsta, ca si fata de tineri.
    Pastreaza-ti "scarba" fata de duplicitatea, hotia si lipsa de dialog si argumente a politicienilor PSD-ALDE.
  • +6 (6 voturi)    
    Usor cu pianul pe scari!... (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:46)

    ArgusRO [anonim]

    E foarte simplu sa turui pe Facebook, din caldura unui scaun, pe care s-ar cuveni sa il ai la cap.
    Mai bine "oaie" decat biped fara caracter, constiinta, demnitate si curaj ca majoritatea PSD-ALDE.
    In Romania, dictatura s-a terminat in Decembrie 1989, iar, "urletele prost informate" sunt preferabile surzeniei actualei Puteri.
    "In urma" se face curatenie de catre voluntari seara de seara, dar, asta nu ai cum sa vezi, de la distanta.
    Fii demna, vino la protestele noastre pasnice din Piata Victoriei sa te eliberezi de "haosul desavarsit", care ti-a invadat "mansarda".
    Se simte ca ai aceeasi lehamite pentru oamenii in varsta, ca si fata de tineri.
    Pastreaza-ti "scarba" fata de duplicitatea, hotia si lipsa de dialog si argumente a politicienilor PSD-ALDE.
  • +6 (6 voturi)    
    Botoxata lui taticu! (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:50)

    Chiar Eu [utilizator]

    Uite asa a ramas piata dupa ce a fost un miting de 150000 de persoane. Mai curata ca niciodata pentru ca 1. lumea a vut grija sa nu arunce nimic pe jos si 2. tot ce a fost pe jos a fost curatat de voluntari din randul protestatarilor:

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21583456-foto-imagine-incredibila-piata-victoriei-dupa-plecare-celor-150-000-oameni-mai-curata-decat-fost-vreodata.htm

    Despre ce vorbesti?
  • +9 (9 voturi)    
    apel la deminitate (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 11:56)

    MicaUriasu [anonim]

    Nu trebuie sa acceptam `` jignirile`` unei obraznice si parvenite .Sa avem deminitate in fata celor de banii -gata .Sunt la nivelul dobitoacelor neroade(loazele celor care ne conduc )
  • -3 (3 voturi)    
    nu omul judeca (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 12:27)

    Dedalus [utilizator]

    In primul rand nu stiti cine a scris de fapt, al cui e contul.

    Presupunand ca e adevarat, cred totusi ca domnisoara respectiva este de buna credinta cand posteaza ce posteaza. Ea vrea sa-si ajute parintii, si ce copil nu ar face asta?

    Eu nu o condemn, o inteleg. Si-a facut datoria, si merita respect pentru asta.

    Va veni si vremea cand se va desprinde de asemenea abordari si atunci ii va parea rau.

    Dar si atunci se cuvine sa fie iertata si in nici un caz insultata.
  • +5 (5 voturi)    
    Daca nu-au paine sa manance cozonac! (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 12:32)

    Limort Nick O'Lae Darknea [utilizator]

    Are dreptate fata dar uita un lucru minor. Cea careia i se atribuie aceste cuvinte, istoria ne spune, si-a pierdut cam tot de la gat in sus.
  • +5 (5 voturi)    
    fata lu' tata (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 12:38)

    sile1 [utilizator]

    Este ,de regula,cunoscut ca din javre se nasc javre.

    Asa ca sa nu ne miram prea tare de faptele "fatucii" ...e o chestie de genetica !

    Sa-i apreciem insa pe cei care reusesc sa se extraga la timp dintrun mediu toxic.
  • +4 (4 voturi)    
    MAE ce zice? (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 13:04)

    moroi [utilizator]

    Cum lucreaza la MAE, in ce conditii a ajuns acolo?
    De cand se exprima public angajatii institutiei in asa termeni?
  • +3 (3 voturi)    
    secatura (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 13:25)

    aricu [utilizator]

    Vezi secatura, chiar de aia ies in strada, sa ma asigur ca la tine nu o sa ajunga mai multi bani din cei pe care planuieste sa-i fure taticul. De aia banuiesc ca esti si asa de ofticata, ca vezi ca ti se taie sursele de finantare, si vai, poate vreodata o sa trebuiasca sa si ajungi sa muncesti pentru bani! Dezastru! Iti dai seama ce veste groaznica pentru o lipitoare ca tine?
  • +5 (5 voturi)    
    Ti-e scarba, mi-e scarba (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:44)

    boda [utilizator]

    Draga Ruxandra, as vrea sa iti amintesc cateva lucruri care poate ti-au scapat.
    In noaptea in care, niste huligani au patranus printre randurile manifestantilor pasnici, acestia - huliganii - au aruncat cu sticle, gheata si tot ce le-a picat in mana catre jandarmi.
    Acele resturi pe care le-ai vazut adunate de catre o batrana, in filmuletul de la adevarul, sunt cauzate de acei huligani.
    Noi, oamenii normali la cap, care am manifestat pasnic, suntem aceeasi oameni care aruncam gunoiul la cosurile de gunoi si nu pe geamul masinii sau il scapam din mana pe strada.
    Nu stiu cati ani ai, dar presupun ca peste 20.
    Vreau sa te intreb, cate lucruri din cele pe care le ai tu sunt cu adevarat ale tale, obtinute prin munca ta. Asta daca stii ce e aia o munca adevarata, un job adevarat.
    Si pentru ca sunt un om bun, am sa iti descriu putin cam cum ajungi sa detii un lucru - al tau, din banii tai.
    Te prezinti la interviuri pentru un job, iti tataie curu ca nu stii ce si cum o sa mearga, daca il obtii muncesti de jos, nu manager sau mai stiu eu ce si muncesti de dimineata pana seara. Iar la sfarsitul lunii cand vine salariu incepi sa numeri si sa te gandesti daca ai primit corect, daca nu cumva statul ti-a luat mai mult decat trebuie.
    Vezi tu, draga Ruxandra, noi, oile alea care manifestam in fata guvernului acestei tari, suntem cei care muncim si nu mai putem inghiti sa fim furati.
    Eu unul nu mai vreau sa ajung la camera de garda de la Elias si sa ma simt ca la morga, cu trupuri ale oamenilor insirate pe jos ca nu e spatiu, nu au unde sa ii mai puna.
    Eu unul vreau ca cei care ajung la puscarie sa stea acolo si sa isi ispaseasca pedeapsa si mai mult decat atat sa munceasca pentru banii pe care statu il baga in curu lor.
    Eu unul vreau conditii mai bune in spitale, azile de batrani si orfelinate.
    Eu unul vreau ca toate institutiile statului sa isi faca datoria si sa aplice legile.
    Si mai multe.
    In schimb tu... esti si vei ramane o nimeni. Noi vom fi cei care ne-am spus durerile in str
    • 0 (0 voturi)    
      Pisi sau Pitziii (Luni, 6 februarie 2017, 19:04)

      boda [utilizator] i-a raspuns lui boda

      Cum vrei tu... dar sa iti arat ceva..
      http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/foto-diferenta-intre-piata-victoriei-dupa-280-000-de-protestatari-si-palatul-cotroceni-dupa-2500-de-protestatari.html

      Ce fac oile alea de pe site-urile de socializare se vede in Piata Victoriei.
      Ce fac prietenii tai adusi cu o punga de zahar se vede in fata la Palatul Cotroceni.

      Mi-ar fi rusine sa mai ies din casa daca as fi in locul tau.
      Dar nu sunt, iar eu vorbesc de rusine si de demnitatea de a fi om... valorile alea care definesc un om, dar tu nu ai de unde sa stii, ca ai fost invatata sa deschizi gura.
  • +2 (2 voturi)    
    Vor sa-si faca din nou politie politica (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 17:08)

    Stat_de_drept [anonim]

    partidul stat vrea sa-si aserveasca SRI! Sa lucreze pt ei, ca sa-si mentine bogatiile furate, nu pentru romani!
  • 0 (0 voturi)    
    lepra PSD (Luni, 6 februarie 2017, 19:30)

    SilviuSilviu [utilizator]

    A ajuns o vagaboanda sa judece oamenii care cred in dreptul lor de a se opune abuzuriloir!