Antena 3, de partea poporului: "Dupa violentele ultrasilor, oamenii pasnici revin in piata"

de RH     HotNews.ro
Joi, 2 februarie 2017, 21:58 Actualitate | Esenţial

A 3: Dupa violentele ultrasilor, oamenii pasnici revin in piata
Foto: captura Antena 3
Antena 3 a continuat joi o reflectare echilibrata a protestelor din tara, asa cum incepuse miercuri seara - o schimbare radicala fata de politica editoriala anterioara. Cea mai mare parte a emisiei din aceasta seara, pe burtiera Antenei 3 a stat textul "Dupa violentele ultrasilor, oamenii pasnici revin in piata", iar mai tarziu a aparut textul "Romania, amenintata de instabilitate interna si externa".

Moderatorii Radu Tudor si Adrian Ursu au incercat sa pastreze echilibrul intre punctele de vedere ale coalitiei PSD-ALDE si ale protestatarilor. De remarcat ca cea mai mare parte a emisiunii din prime time pe ecran au rulat in fereastra principala imagini cu protestul masiv din fata Guvernului.

A3: Romania, amenintata de instabilitate interna si externa
Foto: captura Antena 3
Reamintim ca, incepand de miercuri seara, Antena 3 a inceput sa prezinte situatia mult mai echilibrat decat in perioada anterioara, cand se remarca prin dezechilibru in favoarea guvernului si acuzatii de manipulare a manifestantilor. Schimbarea de ton coincide cu abandonarea de catre guvern a proiectului de OUG privind gratierea, trimis in Parlament ca proiect de lege si eliminarea din proiect a prevederii care l-ar fi gratiat pe Dan Voiculescu.























VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

18345 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    frica (Joi, 2 februarie 2017, 22:05)

    mihai.mihaita [utilizator]

    sa fie frica? oamenii pot ajunge usor la antene!
    • +10 (12 voturi)    
      CNA (Joi, 2 februarie 2017, 23:01)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui mihai.mihaita

      Se cheama CNA cu care tocmai au avut o întrunire "amicala".
      O sa-i tina câteva secunde înainte de a reâncepe...
    • -6 (12 voturi)    
      Frică de ce? (Joi, 2 februarie 2017, 23:08)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui mihai.mihaita

      Credeam că manifestațiile sunt pașnice și că doar ultrașii sunt agresivi! Hmmm?

      De ce să le fie frică Antenelor dacă protestatarii nu au intenții violente?
      • +2 (4 voturi)    
        frica asta (Vineri, 3 februarie 2017, 0:11)

        nea_caisa [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        nu vine neaparat de la violenta. ca tu esti obisnuit sa-ti vina frica de acolo, e partea a doua.
      • 0 (2 voturi)    
        Frica (Vineri, 3 februarie 2017, 0:39)

        serbanTeodor [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Ca persoanele de vârsta 3 care sunt majoritatea telespectatorilor si votanților PSD le va fi greu sa se deplaseze pana la sediul A3 daca si 1% dintre protestatari s-a simțit jignit de vreun angajat A3 pe nedrept si ar vrea sa discute personal cu el. Așa cum si Codrin de la PSD vroia sa discute in particular cu Nicușor Dan, nimic ieșit din comun.
  • +8 (10 voturi)    
    Schimbarea de atitudine e oarecum de inteles (Joi, 2 februarie 2017, 22:16)

    AG [utilizator]

    Cei iesiti in strada, reprezinta tot ce a mai ramas viu din tara asta cangrenizata, sunt cei care muncesc si duc in spate PIB-ul tarii si implicit reprezinta cea mai mare parte din publicul tinta pentru publicitate. De ce si-ar trage antenistii singuri un glont in picior scuipandu-i?
  • +6 (10 voturi)    
    prea (Joi, 2 februarie 2017, 22:17)

    keiser_soze [utilizator]

    putin si prea tarziu !
  • +6 (10 voturi)    
    hmmm (Joi, 2 februarie 2017, 22:29)

    DT34 [utilizator]

    Nu stiu, eu nu as avea incredere in ei, urmaresc ei ceva. Vorba aia: "Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur"
  • +5 (7 voturi)    
    Le-a intrat FRICA in oase! (Joi, 2 februarie 2017, 22:33)

    za-k [utilizator]

    Au cules si ei zilele astea ce-au sadit prin manipularea ordinara, linsaje mediatice, asmutirea lu' Badea, etc.

    Sa vedem cit ii tzine, Badea si Gidea (e in SUA) au disparut si ei :)
  • +2 (8 voturi)    
    Oricum manipuleaza inca ... (Joi, 2 februarie 2017, 22:36)

    za-k [utilizator]

    "Si Ciolos a dat OUGuri, e constitutional", asa e, dar nu ca sa scape Pruna sau Ciolos sau Iohanis!
  • -17 (21 voturi)    
    Felicitări Antena 3 (Joi, 2 februarie 2017, 22:37)

    Shaolin [utilizator]

    Mă bucur să văd că au un punct de vedere echilibrat.

    Niciodată nu i-am auzit să îi critice pe cei din piață pentru că protestează.

    Cred că multe publicații online au ce învăța de la ei. Ahem....
    • +5 (9 voturi)    
      impresionant (Joi, 2 februarie 2017, 23:43)

      Bolovanul [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

      Domnule, minti cu o nonsalanta uimitoare.
      • 0 (0 voturi)    
        Mă tem că tu minți! (Vineri, 3 februarie 2017, 11:31)

        Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Bolovanul

        .
  • +2 (4 voturi)    
    J'neboon? (Joi, 2 februarie 2017, 23:34)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Fă-te frate cu puntea până treci dracul!
    Boheri dumneavoazdră, eu cu jine vodez?

    Au mâncat o ciupercă sau au fumat la comun.
    Va trece.
    Pun pariu. (la reply pt. amatori)
  • +2 (2 voturi)    
    O fi de la reclame? (Joi, 2 februarie 2017, 23:51)

    mr_mojo [utilizator]

    Poate au început firmele să retragă reclamele de la ei și și-au dat seama că în curând pleacă acasă. Nu cred că i-a lovit dintr-o dată normalitatea.
  • +2 (2 voturi)    
    Sa fie oare (Vineri, 3 februarie 2017, 0:09)

    contin [utilizator]

    Din cauza lipsei domnilor Gadea si Badea?!! Este inexplicabila lipsa lor, tocmai acum in valtoarea evenimentelor!!!! Or fi fost la miting?!! Sau sunt in vreo vacanta la ski cumparata cu mult timp inainte?!! Prea e Ciuvica catranit.
  • +2 (2 voturi)    
    Joaca cu calm, au tactica (Vineri, 3 februarie 2017, 0:12)

    Ord [utilizator]

    sa nu supere si mai mult, poate poate se calmeaza romanii si nu mai ies in strada in numar mare.
    Au cartile de manipulare sub pupitru, stiu sa bata si in retragere.
  • +2 (2 voturi)    
    Cred ca au ramas fara publicitate (Vineri, 3 februarie 2017, 0:24)

    banel [utilizator]

    Si de foame au inceput sa-si faca treaba.
  • +1 (1 vot)    
    Sau au schimbat tactica.. (Vineri, 3 februarie 2017, 1:29)

    Gordian [utilizator]

    Duie Mragnea si acolitii stiu ca pierd teren. Cea mai reusita minciune este cea mai apropiata de adevar.. Hence.......