De ce nu s-a dus premierul Grindeanu la intalnirea cu sase ambasadori: "Am avut alt program legat de buget, a fost si depusa o motiune de cenzura"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 2 februarie 2017, 17:25 Actualitate | Esenţial

Premierul Sorin Grindeanu a spus ca nu a mai participat la o intalnire programata ieri cu ambasadorii a sase state partenere (SUA, Germania, Franta, Belgia, Olanda si Canada) pentru ca a avut alt program, legat de buget si sa vada motiunea de cenzura depusa de PNL.

"Sunt lucruri normale si importante" a completat el.

Grindeanu a spus ca s-a intalnit in cursul diminetii de ieri cu ambasadorul SUA.

Reamintim ca cele sase tari partenere au trimis ieri Guvernului o scrisoare deschisa in care sanctioneaza dur derapajele Guvernului in lupta antijustitie.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

5147 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    pai normal (Joi, 2 februarie 2017, 17:55)

    bogdan1477 [utilizator]

    da-i dreku de ambasadori sorisisti, ce, ditamai premierul are timp de ambasadori? El are treaba la impartit cascavalul.
    • +4 (6 voturi)    
      Să îl schimbe Trump pe klemm și pe urmă (Joi, 2 februarie 2017, 19:13)

      ElDani [anonim] i-a raspuns lui bogdan1477

      Se vede
      • 0 (0 voturi)    
        Tu ai impresia.. (Vineri, 3 februarie 2017, 14:59)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui ElDani

        Tu ai impresia ca un ambasador vorbeste de capul lui? Ai implresia ca nu exista informari si aprobari pentru pozitia luata de un ambasador? Crezi ca daca vine altul o sa spuna ca e bine sa legalizezi hotia?
  • +13 (15 voturi)    
    Previziuni . (Joi, 2 februarie 2017, 17:55)

    Andrei_Fieraru [utilizator]

    Mama , ce-o sa-ti mai curga balele pe la usa ambasadelor , nea Grindene , cand va veni vremea sa umbli dupa bani , asa ca intotdeauna , pentru ca Romania traieste pe datorie de cand se stie ! Ce suturi ai sa iei ! .
  • +14 (14 voturi)    
    ... (Joi, 2 februarie 2017, 18:16)

    John.Doe [utilizator]

    Parca a rezolvat problemele la buget inainte cu o seara, doar au avut sedinta. Sau au facut alt ceva la sedinta aia?
  • +14 (14 voturi)    
    O copie penibila a mitomanului ex PM,Viorel (Joi, 2 februarie 2017, 18:18)

    Plagarus [utilizator]

    N-ai cu cine,prea de la ghena caracterelor oportuniste
  • +7 (9 voturi)    
    un mincinos (Joi, 2 februarie 2017, 18:46)

    nahir [utilizator]

    ordinar, beneficiar prin taica-su al ordonantei de urgenta de salvare a puscariabililor cu staif.
    se pare ca si aici, prin acest grindeanu, tot banatu-i fruntea?
    aia 6 ambasadori erau semnatarii unei atentionari privind directia stramba pe care au luat-o psd-istii.
  • +10 (12 voturi)    
    . (Joi, 2 februarie 2017, 18:55)

    marius.. [utilizator]

    incredibil ce au putut face PSD-ul cu tara asta intr-o singura luna.

    PSD-isti care cititi, voi puteti sa va uitati la voi in oglinda? chiar nu va e mila ca schiloditi tara asta pentru care unii s-au jertfit.

    Hai ca inca mai puteti face ceva, in fiecare localitate, in fiecare judet. Nu cred ca doar in Iasi exista singurul PSD-ist cu sange de roman in el, care astazi a putut spune NU lui Dragnea !!!!!!

    Va rugam, treziti-va, altfel dispareti mai rau ca taranistii.
  • +1 (1 vot)    
    grindene (Joi, 2 februarie 2017, 23:13)

    gopo2016 [utilizator]

    ce ti-o iei in fund, nu te-a lasat tata dragnea sa te duci la intilnire ca te luau aia la trei pazeste