Dragnea: Aceasta masinarie de manipulare si dezinformare care nici macar nu stiu daca isi are toate originile la noi in tara

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 2 februarie 2017, 17:20 Actualitate | Esenţial

Liviu Dragnea a spus joi intr-o conferinta de presa ca este tinta unei campanii de manipulare si dezinformare care ii face pe romani sa iasa in strada. Dragnea a sugerat ca aceasta presupusa campanie e sustinuta din strainatate, spunand ca "nici macar nu stiu daca isi are toate originile la noi in tara".

Dragnea a anuntat in conferinta de presa ca PSD sustine in continuare guvernul in privinta Ordonantei de Urgenta de modificare a Codului Penal.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

8184 vizualizari

  • +19 (23 voturi)    
    mda... (Joi, 2 februarie 2017, 17:23)

    liviu_ [utilizator]

    dracnea stie ce face psd...
    dar o spune ca si cand o fac altii!

    ce manipulare ba tzarant de teleroman?! iei OUGu ... il citesti si scrie negru pe alb acolo!
    • +7 (9 voturi)    
      Sa se care dracului mitocanul...... (Joi, 2 februarie 2017, 22:08)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Infractorul condamnat nu vede cum a rascolit Romania??? Mars jegule, si sa nu mai apari vreodata in fata romanilor. Ai furat destul, ti-ai facut castel cu iesire la doua strazi, ti-ai luat hotel cu 10 etaje, ti-ai tras amanta o adolescenta, gata, ti-ajunge. Ce mai vrei ???? Avion, sa demolezi jumate din Alexandria ca sa-ti faci aeroport ???? Lasa-ne, du-te dracului. Ne e scarba de tine si de mafiotii pe care i-ai adunat in jurul tau.
    • +1 (3 voturi)    
      Ultimele cuvinte ale conducătorului iubit (Vineri, 3 februarie 2017, 8:57)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Agenturili străini... vă mai dau o sută de lei la pensie și salar.... Dragnea a fost mai șmecher, a dat suta în avans, că știa ce poate ieși, dar au ieșit mai mulți decât și-ar fi imaginat.... Na beleaua, Liviule!
  • +24 (28 voturi)    
    Daaa, sigur! Soros, Fehullah Gulen... mai cine? (Joi, 2 februarie 2017, 17:24)

    fit [utilizator]

    Agenturile straine!
    • +13 (15 voturi)    
      Da, agenurile de care vorbea Ceausescu (Joi, 2 februarie 2017, 18:14)

      taro [utilizator] i-a raspuns lui fit

      100 de lei la salar a dat, mai elicopterul lipseste
  • +25 (27 voturi)    
    mda.... (Joi, 2 februarie 2017, 17:25)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    o campanie a RUSIEI de a ne distruge TARA prin activitatea lui Dragnea ...
    • +3 (3 voturi)    
      Subscriu... (Vineri, 3 februarie 2017, 1:33)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Nu trebuie sa fii in servicii si super informat ca sa vezi mina rusiei care se extinde inclusiv peste ocean. Din pacate iar sintem in mijlocul evenimentelor cu ungaria infratita cu rusia...oare ce le-a promis nea, iar america jucind dupa cum le pofteste...banul. Cred ca noi nu avem alta sansa decit tot cu germania, polonia nu ne baga in seama si pe buna dreptate, poate uk si china. Ce bine era sa avem si noi o torpila nucleara. Pe linga rusi, o masa de prosti inghiaburiti cu limbaj invatat la moscova la adresa romanilor, amintesc aici: mai animalelor, cretinilor, putorilor.....oameni buni cred ca cu o noua generatie....nu mai avem voie sa ne jucam....au trecut 27 ani de la marele furt...of atunci au inceput miseii.
    • 0 (0 voturi)    
      sigur (Vineri, 3 februarie 2017, 10:57)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Ca cele 5 banci majore instalate in Ro, care taie si spanzura si patroneaza jaful tarii, sunt rusesti, nu?
  • +17 (19 voturi)    
    "agenturili" (Joi, 2 februarie 2017, 17:25)

    igorashu [utilizator]

    ...
  • +17 (19 voturi)    
    serios ???? (Joi, 2 februarie 2017, 17:27)

    dana35 [utilizator]

    haha serios ?
    ce masinarie mai hotule ?????
    nu e nici o masinarie oamenii stiu de mult cu cine au de-a face
  • +24 (26 voturi)    
    mare dreptate! (Joi, 2 februarie 2017, 17:27)

    bbshark [utilizator]

    Aceasta masinarie de manipulare si dezinformare nici macar nu isi are toate originile la noi in tara. Toata tactica de manipulare si dezinformare vine de la consultantii israelieni ai PSD.
  • +24 (26 voturi)    
    uituc mai esti! (Joi, 2 februarie 2017, 17:31)

    Francisc 1 [utilizator]

    agenturili taica , agenturili !
  • +19 (21 voturi)    
    . (Joi, 2 februarie 2017, 17:31)

    theo667 [utilizator]

    Asta te-au invatat sa spui consilierii aia cu cipilica si legitimatii de lucratori in serviciile unei tari straine?
  • +14 (16 voturi)    
    Se refera la Ghita (Joi, 2 februarie 2017, 17:34)

    Opus Dei [anonim]

    Dragnea, esti mai prost decat prevede Constitutia! Toata lumea stie ca masinaria de manipulare si dezinformare, pe scurt Romania TV, e sustinuta din strainatate, unde se afla Ghita, prietenul vostru, aflat pe lista 10 Most wanted
  • +12 (14 voturi)    
    si asta (Joi, 2 februarie 2017, 17:38)

    Lucian* [utilizator]

    Agenturili astea ii chinuie pe toti care-si pierd puterea:
    Ceausescu.
    Iliescu
    .........
    Dragnea (si nici macar nu este presedintele tarii).
  • +12 (14 voturi)    
    agenturili straine? (Joi, 2 februarie 2017, 17:43)

    Gelum [utilizator]

    Cineva nu se dezminte!
    • +8 (8 voturi)    
      Da (Joi, 2 februarie 2017, 21:55)

      miss saloane [utilizator] i-a raspuns lui Gelum

      Insa cel care a zis-o ultimul a murit rapus de o raceala la plamani. Cica prin gauri l-a tras curentul.
  • +14 (16 voturi)    
    Dragnea. (Joi, 2 februarie 2017, 17:46)

    ofCAER [utilizator]

    Un penal.
    Ce fel de partid e-acela care-si alege ca sef un penal?!
    Numai tilharii si piratii isi alegeau pe cel mai rau ca sef.
  • +11 (13 voturi)    
    dupa cresterea salariilor (Joi, 2 februarie 2017, 17:46)

    levierul [utilizator]

    e normal sa vina si treaba cu agenturile straine.

    Drangea scriitor!
  • +10 (12 voturi)    
    Nu esti altceva (Joi, 2 februarie 2017, 17:48)

    ChakaLoo [utilizator]

    decat o mare miciuna. Ziua in care tu ne vei parasi va fi una excelenta. Totusi, pana atunci, ai putea avea bunul simt de a te sinucide.
  • +11 (13 voturi)    
    "agenturile straine"... (Joi, 2 februarie 2017, 17:50)

    MitchGusat [anonim]

    ...iar acum Dvs. banuiti o conspiratie EU / NATO contra PSD ... ?
  • +11 (13 voturi)    
    Constatari . (Joi, 2 februarie 2017, 17:51)

    Andrei_Fieraru [utilizator]

    Dupa ce ca Dragnea actioneaza ca la drumul mare , pentru a-si salva pielea de la puscarie , cu procesul doi , acum ne ia si de fraieri . Nea Dragnea ! . Ai avut matale ceva voturi in plus in alegeri dar este posibil s-o iei pe cocoasa tocmai de la votantii matale . Nu spun ce gandesc milioanele de oameni care n-au fost la vot , nu te-au votat si care , la o tura de anticipate , asa cum se cam zareste , te vor trimite iarasi in opozitie vreo cateva manse .
  • +13 (15 voturi)    
    asha e bre (Joi, 2 februarie 2017, 17:53)

    bogdan1477 [utilizator]

    A dreaku manipulare. Nu vor sa priceapa adevarul adevarat decit cei de la antena3 si rtv si publicul aferent. In rest nimeni nu vrea sa deschida ochii la manipulare. Acu sa zicem ca DNA/CSM/procuratura/sindicatele judecatorilor/ong-urile sunt de fapt niste sorosisti infecti care manipuleaza. Da' ce faci ca ncii ambasada SUA, germania, franta, Finlanda, Canada, comisia eurupeana, nimeniea nu vrea sa priceapa ca de fapt PSD e cel mai cinstit partid care se lupta cu binomul ca sa dea salarii, pensii si ajutoare sociale. Or fi fost infectati toti de sorosism? O fi mai bine sa ne retragem din UE si NATO pina nu se infecteaza si la noi tot poporul?

    P.S. Dragnea, daca nu faci pasul inapoi o sa pleci din casa poporului precum nea nicu, cu elicopterul.
  • +14 (16 voturi)    
    Agenturili starine! (Joi, 2 februarie 2017, 17:53)

    talos [utilizator]

    Asa striga si Pingelica in decembrie '89, de vina sunt agenturili straine.
    Un elicopter pentru tov' Dragnea pe acoperisul parlamentului va rog!
    • +6 (6 voturi)    
      Tovarasu Dragnev (Joi, 2 februarie 2017, 18:00)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui talos

      Vorba lui Firicel din Las Fierbinti:"Ba esti prost"?
    • 0 (0 voturi)    
      Serios, nu erau agenturi straine in Ro? (Vineri, 3 februarie 2017, 10:38)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui talos

      Dar cine l-a halit/gaurit pe Ceau? Poporul furios care si a rupt lanturile, nu?
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Joi, 2 februarie 2017, 18:02)

    DT34 [utilizator]

    hotzul striga: hotzii!
  • +6 (6 voturi)    
    Dracna, du-te dracului in Teleorman (Joi, 2 februarie 2017, 18:09)

    Wanheda [utilizator]

    Si lasa-ne in pace, fa o republica de magraoni acolo.
  • +5 (5 voturi)    
    de la est, sau de la vest ? (Joi, 2 februarie 2017, 18:11)

    cladob [utilizator]

    dar daca zici ca "nu stiu" atunci nu are importanta .. despre ce vorbim ?
  • +6 (6 voturi)    
    Adevarat,este un desant de agenti tutu in TR. (Joi, 2 februarie 2017, 18:12)

    Plagarus [utilizator]

    Dodon a semnat decretul prin care ii acorda poltronului Dragnea Liviu,cetatenia moldoveneasca luata lui Basescu.
  • +5 (5 voturi)    
    Decat ca originea e in Teleorman! (Joi, 2 februarie 2017, 18:20)

    OviCti [utilizator]

    Originea e in Teleorman, Dr. pingelica!
  • +8 (8 voturi)    
    Fellicitari HN (Joi, 2 februarie 2017, 18:23)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    O meritati, pentru conditiile grele de munca - pentru ca e periculos pentru sanatate sa trebuiasca sa urmariti tot ce spune acest ticalos. Eu când vad la TV un psd-ist vorbind la TV imi spun: alt hot! - si comut pe alt post.
  • +7 (7 voturi)    
    DEMISIA -UE -NATO sa saturat de HOTIA PCR-PSD !!! (Joi, 2 februarie 2017, 18:27)

    AvramLibertate [anonim]

    Partidul PSD-ALDE si a pierdut definitiv DREPTUL de a fi considerat Partid politic .

    PSD-ALDE = Grup mafiot organizat cu scopul de a fura ROMANIA !!!

    Ce face Procurorul General si CSAT cand ROMANIA , SIGURANTA NATIONALA este ATACATA de HOT -CRIMINALI si TRADATORI care ataca fara precedent Statul de DREPT dobandit prin varsare de sange in anul 1989 ???
  • +6 (6 voturi)    
    Dragnea fa un bine tarii acesteia... (Joi, 2 februarie 2017, 22:00)

    Enofereus [utilizator]

    si da-ti demisia!
  • +5 (5 voturi)    
    Dragnea s-a blocat... (Joi, 2 februarie 2017, 22:26)

    Petru-DoruCiuca [anonim]

    Dupa cum vedeti, mai are putin si da in retorica lui Ceausescu.
    "Agenturili" sunt de vina! Nu bunii mei cetateni "rumani"! " Dragi rumani, stati linistiti!"
    Deja lui Dragnea i s-a imbibat creierul de propriile lui ineptii!
    Trist, dat Adevarat!
    "Bulshit" mai Drag_nea mai!
  • +3 (3 voturi)    
    Da, Dragnea (Joi, 2 februarie 2017, 23:35)

    skanda7 [utilizator]

    Stim ca dezinformarile, manipularile si desabilizarea tarii ce ai provocat-o sunt cu sprijinul sovieticilor. Si probabil a lui Soros :)) Prea multe poze cu pesedisti fraternizand cu el pentru a fi doar o intamplare.
    • 0 (0 voturi)    
      Sovieticii,sigur (Vineri, 3 februarie 2017, 10:23)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui skanda7

      Tara e plina de "sovietici", mai ales ca e baza militara Usa si 80% din economie e la multinationalele vest.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu mi place Livache (Vineri, 3 februarie 2017, 10:25)

    Toni_Romania [utilizator]

    ...Dar asa este, in tara se caftesc inca intre ele diverse servicii straine instalate inca din dec. 89. Chestie ce s-a acutizat dupa instalarea lui Trump.
  • +1 (1 vot)    
    servicii straine. (Vineri, 3 februarie 2017, 11:26)

    tudurache [utilizator]

    Daca cineva isi imagineaza ca ce se intampla in Romania ultimilor 27 de ani e un haos produs de incompetententa politicenilor romani e complet naiv ca sa nu zic mai mult.
    Romania e in mana corporatistilor si servicilor straine.
    Nimic nu se poate face fara acordul acestora.
    Ar fi minunat sa explodeze aceasta buba dar din pacate vedem ca ambasadele straine nu ne slabesc cu indicatii pretioase.
    Nu avem nici o sansa sa scapam de statul de sluga.
    • 0 (0 voturi)    
      comentariu (Vineri, 3 februarie 2017, 12:11)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui tudurache

      "Romania e in mana corporatistilor si servicilor straine.
      Nimic nu se poate face fara acordul acestora."
      De acord - dar portitele ca ele sa intre in RO le au fost deschise de politicienii tradatori anti-romani (pe spagi).