POZA ZILEI O fotografie facuta la protestul de miercuri seara, din Bucuresti, surprinde cum un jandarm ii pune coarne unei femei care protesteaza

de C.Ivanov     HotNews.ro
Joi, 2 februarie 2017, 16:17 Actualitate | Esenţial

Protest Piata Victoriei 1 februarie 2017 - Cristian Sutu
Foto: Facebook - Cristian Sutu
Fotograful si jurnalistul Cristian Sutu a surprins intr-o fotografie facuta la protestul de miercuri seara, in Bucuresti, cum un jandarm ii pune coarne unei femei care protesteaza. Aceasta se afla cu spatele, iar jandarmul si colegii sai rad.


Foto: Facebook/Cristian Sutu

























VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

21027 vizualizari

  • +11 (43 voturi)    
    evident un jandarm in minus (Joi, 2 februarie 2017, 16:23)

    Morcoveatza [utilizator]

    pentru aşa ceva trebuie dat afară din Jandarmerie! Dacă asta a înteles el că are de făcut e clar că locul lui e coada vacii. Hai repede, concediere!
    • +1 (15 voturi)    
      vai de tine si de noi (Joi, 2 februarie 2017, 18:09)

      boogiewoogie [utilizator] i-a raspuns lui Morcoveatza

      gata, sange, sa moara, sa fie schingiut

      imi place poza, si sunt de acord cu gestul... m-a facut sa rad

      el are un serviciu ca tine si trebuie sa faca ce ii scrie fisa postului, printre altele e un om, care poate simpatizeaza cu protestatarii...

      o actiune umana si care poate creea simpatie
    • +9 (11 voturi)    
      eu prefer un jandarm cu care se poate glumi (Joi, 2 februarie 2017, 19:45)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui Morcoveatza

      decat unul care se uita fioros la tine.
  • -9 (29 voturi)    
    :) (Joi, 2 februarie 2017, 16:26)

    akillies [utilizator]

    ..foarte amuzant :)
  • -28 (30 voturi)    
    Ce cauta femeia langa gardul facut de (Joi, 2 februarie 2017, 16:27)

    xrogo [utilizator]

    jandarmerie?
    • +13 (13 voturi)    
      defineste langa (Joi, 2 februarie 2017, 17:08)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      bine ca nu e lipita.. se pare ca jadarmul depune eforturi
    • +1 (1 vot)    
      Omule, tu nu te saturi de cate minusuri (Vineri, 3 februarie 2017, 0:02)

      CaiusCosades [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      primesti ? Esti platit la bucata sau esti (un fel de) masochist ?
  • +39 (49 voturi)    
    hai mah (Joi, 2 februarie 2017, 16:28)

    goguleana lugojana [utilizator]

    e o gluma nevinovata de destins putin atmosfera. incerca sa o scoata la o cafea si nu stia cum sa se bage in seama.

    30 de minute mai tarziu o apara de huligani facand scut in jurul ei si a altora ca ea.

    ganditi-va ca sunt oameni ca si noi si ca poate ar vrea sa fie prin multime sa poata scanda, ca au si ei copii acasa si ca unii dintre ei au stat la spital peste noapte.

    si in plus, prejudiciul este sub 200000 :):):)
  • -8 (28 voturi)    
    S-a inteles gresit... (Joi, 2 februarie 2017, 16:28)

    Zalmoxis [utilizator]

    ... de fapt jandarmul vrea sa indice cati neuroni activi are!
  • +6 (32 voturi)    
    jandarmii dolofani rad ca prostii-n targ (Joi, 2 februarie 2017, 16:33)

    Zalmoxis [utilizator]

    nu cred ca astia care rad sunt in stare sa alerge 100m la ce tonaj au. Falcutze. Ies si ei in strada o data la 3-4 ani in rest... mananca.
    10 clase au baietii
    • +6 (8 voturi)    
      dolofanii... (Joi, 2 februarie 2017, 17:32)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Zalmoxis

      radeau si la terminarea "caterincii"..vezi filmarea Madalinei Rosca ...De ce credeti ca n-au tremurat deloc (nici de frig)??
  • +7 (23 voturi)    
    cam falcosi (Joi, 2 februarie 2017, 16:38)

    eGerula [utilizator]

    jandarmii aia. Somnul somn, mancarea mancare ... sa tot traiesti asa. Apopo, si pensia vine repede. Romania, raiul putorilor si a hotilor.
  • +3 (33 voturi)    
    Vai mama lor (Joi, 2 februarie 2017, 16:41)

    Baciu Moldovan [anonim]

    Va dati seama cam cata carte au bulangii astia. Maxim 4 clase!
    • +3 (5 voturi)    
      eu zic ca este o gluma prietenoasa (Joi, 2 februarie 2017, 19:44)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui Baciu Moldovan

      Toata lumea se distreaza acolo. Se pierde multa informatie cand arati o poza fara context.
      Dupa cum spunea un prieten: "o poza poate fi explicata; un filmulet nu prea" ;-)
  • -8 (20 voturi)    
    mda.. (Joi, 2 februarie 2017, 16:43)

    OnePiece [utilizator]

    unii jandarmi chiar isi merita bataia primita de la galeriile de fotbal.
  • +3 (27 voturi)    
    Las Fierbinti (Joi, 2 februarie 2017, 16:45)

    Rescator [utilizator]

    Nu am crezut pana acum ca un jandarm poate fi atat de tampit.Pare recrutat din Las Fierbinti si trebuie trimis
    urgent la coada vacii.
  • +12 (36 voturi)    
    omul a facut o gluma (Joi, 2 februarie 2017, 16:47)

    middle_brick [utilizator]

    mie unul mi s-a parut funny
    • +9 (13 voturi)    
      si mie (Joi, 2 februarie 2017, 16:54)

      mikef [utilizator] i-a raspuns lui middle_brick

      si me, n-ar trebui atata ura proletara, caci dezbinare e exact ce vor jegosii aia
      asa au facut si cu maririle de salarii, au dat la masele de oameni din cele mai mari categorii profesionale, ca sa se asigure ca nu ies in strada
  • +7 (11 voturi)    
    mie imi arata a urechi de iepuras :-) (Joi, 2 februarie 2017, 16:52)

    georgebb [utilizator]

    De ce ii dati tenta negativa; se vede ca toata lumea se distreaza acolo.
  • -2 (10 voturi)    
    ce mizerie de om (Joi, 2 februarie 2017, 16:55)

    LordZero [utilizator]

    ce mizerie de om
  • +9 (15 voturi)    
    cati crispati! (Joi, 2 februarie 2017, 17:02)

    ecou [utilizator]

    In mod evident ftele au vrut sa faca o poza cu jandarmii in fundal iar jandarmul a facut o gluma, poate mai puerila, insa o gluma. Poza arata ca si jandarmii sunt oameni obisnuiti, nu terminatori in armuri. Dar normal, hai sa cautam incendii si unde nu sunt
  • +8 (8 voturi)    
    O fi primit (Joi, 2 februarie 2017, 18:14)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    si el flori astazi?
  • 0 (2 voturi)    
    Supraponderali (Vineri, 3 februarie 2017, 0:09)

    ametitu [utilizator]

    Ma uit la poza si mi-e greu sa cred ca pe aia ii platim sa ne apere. Ca face si baiatul ala o gluma nu e asa grav. Nu face o rautate, atit il duce mintea, dar felul in care se prezinta fizic mi se pare ingrozitor si ce e mai grav e ca si colegii lui sunt la fel.
    Asa arata luptatorii ? Umflatii aia nu-s in stare decit sa primeasca bataie pe oriunde s-ar duce.
    Handicapatii aia din conducerea jandarmeriei nu au nici un pic de jena sa defileze pe strada cu astfel de specimene?