Guvernul se reuneste in sedinta in aceasta seara, de la 19.45, pentru adoptarea bugetului

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 31 ianuarie 2017, 18:03 Actualitate | Esenţial


Guvernul Grindeanu se reuneste in sedinta in aceasta seara, de la ora 19.45, potrivit unui anunt al Biroului de Presa. Executivul nu a facut publica ordinea de zi, dar a anuntat ca la finalul sedintei va face declaratii ministrul Finantelor Viorel Stefan.

Acesta e un indiciu ca pe ordinea de zi va fi adoptarea proiectului de buget pentru acest.

Nu e clar daca pe ordinea de zi va fi si adoptarea altor acte.

UPDATE: Pe ordinea de zi facuta publica de guvern se afla doar proiecte legate de buget.

I.  PROIECTE DE LEGI

1. PROIECTUL LEGII  bugetului de stat pe anul 2017

2. PROIECTUL LEGII  bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2017

3. PROIECT DE LEGE pentru aprobarea plafoanelor unor indicatori specificați în cadrul fiscal-bugetar pe anul 2017

-Strategia fiscal-bugetară pentru perioada 2017-2019


















4741 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    Vor adopta astazi ordonantele !!! (Marţi, 31 ianuarie 2017, 18:10)

    cartofil [utilizator]

    Repede, pe sest, pana se prinde poooolimea !!!!
    • +6 (8 voturi)    
      Ordonantele....... (Marţi, 31 ianuarie 2017, 18:39)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      .............. pariez ca azi e ziua "Z"....!!!!!!!
      • +1 (1 vot)    
        Ce bine ai spus-o! (Marţi, 31 ianuarie 2017, 21:20)

        Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

        Sunt foarte multe similitudini între zombii lui Brad și protestatarii DNA.

        Similitudini de IQ, de vocabular, etc.

        Diferența e una majoră: ăia ai lui Brad erau foarte mulți și nu la fel de gălăgioși.
    • -4 (12 voturi)    
      Ți-am dat + (Marţi, 31 ianuarie 2017, 18:39)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      Sper să fie cum zici tu!
      • -1 (1 vot)    
        Iar eu ti-am dat - (Marţi, 31 ianuarie 2017, 19:05)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        pentru ca esti Niculicea sau Serban Nicolae. Sau, ma rog, din neamul lor de mafioti P$D-isti.
  • +12 (14 voturi)    
    Sa nu va puna gaia ... (Marţi, 31 ianuarie 2017, 18:13)

    Carcalete [utilizator]

    ... sa faceti misculatii ...
  • +7 (9 voturi)    
    E Marti azi, devine martia neagra a PSD? (Marţi, 31 ianuarie 2017, 18:14)

    za-k [utilizator]

    Astia vor sa rezolve repede.

    A iesit Dr.Agnea scrisnind de la proces si s-a dus si l-a calcat pe cap pe Iordache sa bage ordonantele alea odata sa-l rezolve!

    Ori o baga azi, ori o baga miine si la revedere Romania!
    Bataia de joc continua ....
  • +11 (13 voturi)    
    Penalii la lucru... (Marţi, 31 ianuarie 2017, 18:20)

    Geo7 [utilizator]

    Baietii trec la treaba sa adopte "Ordonanta Dragnea". In seara asta este de iesit in strada! Se pare ca maine este deja tarziu....
  • +10 (12 voturi)    
    :) (Marţi, 31 ianuarie 2017, 18:24)

    uzu [utilizator]

    si pac, pac, trece si ordonanta de urgenta privind gratierea si codul penal. pe urma nu mai conteaza. vine dragnea si-l da afara pe grindeanu saracu. si se pune pe el, nemaifiind condamnat penal si nici in cercetare in noi dosare...
  • 0 (0 voturi)    
    Si daca nu trec va turnati cenusa-n cap si (Marţi, 31 ianuarie 2017, 19:08)

    xrogo [utilizator]

    va laudati in scris ca sunteti mincinosi!